Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

biba12
5. sep 2008

Podla mna s dievcata vychovavaju tazsie ako chlapci. Uz len ta intimna hygiena je tazsia ako u chlapcov. Ja mam syna a viem, ze ked budeme cakat druhe, bude to chlapec. Pretoze v manzelovej rodine su sami chalani/ z maminej strany/ a dievca ozaj len jedno/z otcovej strany/. A z mojej strany je tiez prevaha hlapcov.Ako som sa dozvedela, ze som tehotna, tak babo dostalo meno Andrejko a vzdy som hovorila. on urobil. Ja som ani s dievcatom neratala. A keby to dievcatko bolo, tak ma to ozaj velmi o pridemprekvapi. Nemyslim si, ze o nieco pridem, ked nebudem mat dievca. A na okolie sa vybodni. Je to jedno, ci dievca, ci chlapec, hlavne, ze su v poriadku.

dididi30
5. sep 2008

saski dnes sa mi stalo v meste, isla som na vecko maleho nakojit a prisla tam jedna cernoska tiez nakojit maleho a pyta sa co to mam ci dievca ci chapceka a ja ze chlapceka a kukla som na oblecko ci nema nahodou daco dievcenske a vobec bol cely v modrom, tak nechapem preco sa to pytala, asi sa jej zdal ako dievcatko 😅 a pri dcere sa mi nepomylili, ale keby mala kratke vlasy tak by asi aj 😀

dididi30
5. sep 2008

nak sasiky ti si sikovna, za 2 roky 2 kusy 😀 ani umelec to nedokaze 😀 😀 😀 😉

dididi30
5. sep 2008

jezis , zabudla som i na inak a na ty som dala makke i, soooooooooorry 😨 😀

maruskak
5. sep 2008

Ja som vzdy chcela chlapceka a aj mam krasneho,zdraveho synceka. Uz ked som bola tehotna vedela som, ze bude chlapcek,lebo som to tak citila, aj ked mi moje okolie hovorilo, ze bude dievcatko. Som velmi stastna a poviem vam pravdu,zeby som za dievcatko nemenila, s dievcatami su len "problemy" mám tym namysli ked budu vacsie,lebo si myslim, ze o dievcata sa matky viac boja ako o chlapcov, aspon u nas v rodine to tak bolo.
A suhlasim s nazorom biba2 ze sa dievcata vychovavaju tazsie.
Tiez som presvedcena, ze keby som cakala druhe babetko, tak to bude chlapcek 🙂 A tiez ma netrapi, ze co by bolo, alebo ako by bolo keby som mala dievcatko, ved vo vseobecnosti, je jedno ci je dievcatko alebo chlapcek,hlavne je, aby boli nase deticky zdrave 🙂

lienka1
8. sep 2008

Ahojte, moj priatel ma z predchadzajuceho manzelstva dvoch chlapcov. Ja som tehotna a tiez cakame chlapca... Bola som trosku sklamana, ked mi to doktorka povedala a podla mna aj on. Ale ked citam rozne clanky o chorych detickach, tak zastavam nazor, ze nech je to aj chlapec, hlavne, ked bude zdravy 😉

jahodka11
8. sep 2008

lienka, aj ja som bola sklamana....cely cas som babo volala veronika a potom mi dr. povedal, ze veronika to nebude ani nahodou.....a nejako ma to potom preslo, zacala som sa tesit aj na chlapca no a dnes by som ho nevymenila 😀

mayap
8. sep 2008

Ono to možno vyznieva ako fráza, že najdôležitejšie je nech je bábo zdravé, ale tie ktoré prežili nejaké komplikácie v tehu, alebo majú choré dieťatko ... tak tie to určite chápu. Nechcem nikoho uraziť.. 😉
Aj ja som veľmi chcela dievčatko... No osud chcel inak , moja bábika mi umrela a ja som ju ani nemohla vidieť...
Bolí to veľmi a možno som si preto vybrala mojich chlapov , lebo som sa bála... Bála som sa toho aby som druhé dievčatko nezačala považovať za náhradu za moju bábiku... možno...
No za mojich chlapov by som vedela aj umrieť.Minule sa ma jedna kamarátka pýtala či dokážem ľúbiť moje adopčiatka takou materinskou láskou akou sa ľúbia vlastné deti... 😝
Čo je to vlastne tá pravá materinská láska? Podľa mňa žena buď ľúbi svoje deti alebo nie... Nie je rozhodujúce, či sú to vlastné alebo adoptívne.
a okrem toho mať chlapov má veľa plusov. Však my raz budeme svokry a tie naše nevesty založia novú stránku... 😎 😀 😀 😀 a ktovie čo budú o nás písať ha-ha-ha 😀

helka101
8. sep 2008

Idem sa teda pridať aj ja vám, čo máme chlapcou 🙂
taktiež aj ja túžim po dievčatku, no ked som zostala tehotná s malým Minom, a uvidela som ho na sone, tak som ihned povedala, no toto bude CHLAP, a tak aj bolo 😀 ani som sa nesnažila samu seba presvedčiť, že to bude baba 😅 , a vlastne na prvom mi to bolo tak či tak jedno.. no teraz..
chceli by sme aj druhé bábo, ale už je to vomne, že neskutočne by som chcela dievčatku, Ellu, už aj meno mám vybraté 😀 len nejako ešte nieje vo svete, že to na 100% bude baba..
ale určite ak raz zostanem tehotná sa budem tešiť na bábo, a bude mi jedno čo to bude, aj ked som sa rozhodla že si už pohlavie asi nedáme povedať, necháme si prekvapko, a určite každá jedná z nás , ktorá túži po tej babe, jej bude jedno čo to bude, len nech to je zdravučké, a šikovnučké, ako tíí naši chlapci 😀 😅

titkovamiriam
8. sep 2008

ja mam troch a nemenila by som zanic na svete!prveho som chcela chalana a druheho tiez a kedze tretie tehotenstvo bolo uplne ine ako tie prve dve myslela som si ze tretie bude dievca 😀 ,ale narodil sa marek a sme doma stastny ako blcha pretoze vsetci traja chalani sa super zahraju 😀 ,niak extra tuzbu po dievcatku som nemala-budem mat snad nevesty a vnucky 😀 -milan ma 17 tak mozno za par... 😀

assimilate
8. sep 2008

Materinská láska je o dieťati, nie o pohlaví... i keď sme vždy tiež "snívali" o dievčatku", manžel veľmi chcel, aby sa volalo po mne, páči sa mu moje meno... snívali sme až 6 rokov, mala som problémy s otehotnením. V počiatkoch tehotenstva sme tiež vraveli len v ženskom rode,no nejaká intuícia mi vravela, že to bude chlapec, čo sa neskôr potvrdilo na ultrazvukovom vyšetrení, i na tých ďaľších... malého stále ešte čakáme, termín mám až v novembri, no želám si nadovšetko, aby bol zdravý a aj my s manželom, aby sme sa mohli o syna starať a vychovávať ho... a je úplne jedno, či to je chlapec či dievča, sme šťastní, že budeme mať dieťatko... presne rok po vážnej autonehode som zistila, že som tehotná.. po tej nehode som bola vo veľmi kritickom stave a dnes to, čo prežívame už vôbec nemuselo byť... samozrejme, treba sa tešiť z toho, čo je a nie plakať nad tým, čo všetko zlé , mohlo alebo môže ešte prísť... tešiť sa treba rovnako zo syna ako i dcéry...

horallka
8. sep 2008

Ja som náhodou šťastná, že mám syna- i keď už mám aj dcéru. Ja som vždy túžila po synovi a dievčatká ma nejako extra nikdy nebrali. Dokonca pri prvej dcére som bola aj sklamaná, že to nie je vytúžený chlapec. Musela som si na neho počkať 13 rokov. Už som sa stretla aj s tým, že tí čo majú dievčatá, závidia nám, tie ktoré máme synov, a a by sa nepovedalo, tak povedia, že oni chceli aj tak dievča.
Sponkovanie, sukničkovanie, vyčeskávanie mi skôr išlo na nervy, než by ma to tešilo- a nároky mojej pubertálnej dcéry ma privádzajú skôr do zúfalstva než do potešenia- tak uvidíme,aké to bude s chlapcom- ale zatiaľ som veľmi spokojná.

lienka1
8. sep 2008

mayap fakt krasne si to napisala...

mayap
9. sep 2008

My ženy sme raz také, vždy chceme mať to , čo nemáme. Ale čo môže byť krajšie ako uslintaná pusinka od nášho drobčeka? Alebo keď sa k nám dieťa pritúli a povie maminka ľúbim ťa? A je jedno či to povie dievčatko alebo chlapček, ono to vždy tak zvláštne zahreje pri srdiečku... 😵

matrioshka
12. sep 2008

ja som tiez najprv chcela dievcatko,ale teraz jak mam chlapa,veru by som nedbala,keby aj druhe bol chlap.neviem neviem ci s chlapcami neni vacsia sranda🙂 😉

jankabambulka
12. sep 2008

ahojte kočky. mám na vás prosbu, ja mám dvojčatká /chlapca a dievčatko/ a chcem sa spýtať mišenovi sa nedá stiahnuť ale urológ mi kázal sťahovať, ako to robíte vy? ďakujem moc

lumah
12. sep 2008

ahojte!
Plne suhlasím s nanou, ja mám tiež dvoch chlapcov a dospelu dceru, teda som si užila aj jedno aj druhé a možem povedať, že je to uplne jedno, hlavne že su detičky zdravé a obidve pohlavia nám robia radosť.
nanuška pozdravujem chlačekov. 😀

blau
15. sep 2008

jankabambulka:_tak na toto som sa pytala minuli piatok mojho pediatra a povedal, az v jednom roku.Dovtedy nic nestahovat.Ukazal mi to troska to islo, ale povedal nehat to tak....Tot nazor rakuskeho lekara.Tak ho poslucham.A z akeho dovodu ti urolog kazal stahovat a preco urolog?

amarelka
15. sep 2008

Ahoj Ioka, ako prvá sa mi narodila dcérka-žial po 7 t zomrela, teraz mám krásného synčeka, som velmi šťastná a nevymenial by som ho za nič. Je pravda, že ked som sa dozvedela, že to bude chlapček, trošku som zosmutnela, moje dievčatko je navždy preč Ale zobrala som to, že to bude chlapček a tešila som sa na jeho narodenie, narodil sa zdravučký a ten krásny pocit, ktorý ma zalieva, ked sa na neho pozerám je neopísatelný. V podstate mat chlapčeka je výhoda. Muži to majú v živote jednoduchšie 😎 , som na nho nesmierne pyšná, a verím, že aj ty na tvojích dvoch si hrdá, nenechaj si od okolia vziat ten pocit radosti, dieta je dieta, nejde o to čo to je.Chce byt hlavne milované a to moje je určite. A nemyslím, že každý chce dievčatko, ved isto sa nájde spústa otcov, ktorý chceli synka a nie je 😉

didusa.risulo
15. sep 2008

ahojte, mam chlapca, 2 rocneho, moze sa k vam pridat?

cartmanko
15. sep 2008

sa citim diskriminovany ako otec dievcatka. 😒 ked si zalozim temu ja budem tam asi sam. ☹

szivem
16. sep 2008

mam 2synov,8r a 15mes.,aj ja som dufala ze to po druhe bude dievca ale teraz by som ho uz nevymenila za nic na svete.Jankabambulka-pridavam sa k blau,tiez mi dr.odporucila do 1r. nestahovat,no ked mam pravdu povedat tak ma 15mes. ale ani teraz sa mu stiahnut neda.Starsiemu synovi som stahovala od narodenia a aj tak mu v 2,5r.museli pomoct so sondou lebo sa mu nedalo stiahnut uplne.Takze to mas asi tak jedno

mimi26
16. sep 2008

sziven, u nás to bolo tiež presne tak.. staršiemu synovi som sťahovala postupne už od narodenia aj tak mu nakoniec museli robiť operačne a teraz pri maličkom nám dr. tiež povedala, že do 1 roku sa to nemá... tak asi je to tak, bud to pojde bez problémov, alebo mu to budú musieť urobiť, s tým asi nič nenarobíme...

dididi30
16. sep 2008

ale zas berte to,ze chlapec bude posluchat zenu a nie matku, teda bude sa snazit ju respektovat, ale....dcera sa skor postara o rodicov 😉 , ale zas je to na debatu,ze? 😀
ja tiez nevidim rozdiel medzi dcerou a synom, pretoze dcera je ako chlapec, na jej vlasy gumicku nedavam, bo ju neznasa, sukne ma rada, ale sprava sa ako chalan, no co uz 🙂 ale syn je o inom, moj andelicek, asi budem ziarlit na jeho frajerky 😀
ale zas dcera je muzov obrazok, on sa v nej vidi, ona je ako on, zrkadielko 🙂

szivem
16. sep 2008

deti su deti,ako si ich vychovame take budu.viaceri to zvaluju na geny ale ja si myslim ze je to blbost.Kamoska ma 15r syna,11r dceru a 2r dvojicky aj aj,syn je zodpovednejsi a starostlivejsi nez dcera lebo bola prisnejsia,dceru rozmaznavala a ma vysledok,no a dvojicky tak tie maju raj,viete si predstavit,maju vsetko co chcu tak uvidime co z nich vyrastie

lengyelka
16. sep 2008

ahojte ja mam dvoch synov a manzela 😀 😀 😀 takze sami chlapci...............
...ja som samkovi tiez stahovala predkozku a aj tak mu to obrezavali , petkovi teraz nestajhujem a uvidime ako to bude............

.......didi , inak vazne ja budenm asi strasna svokra , no des........ 😅 😀 😀 😀
.......asi sa mi nevesta nicim nezavdaci..................... vsak ja najlepsie viem co mojim zlatusikom treba, nie?

.....Joj asi zacinam rozumiet mojej svokre 😉 😀 😀

mimi26
17. sep 2008

No ja si tiež robím srandu, že sa s kolegyňou stretneme na geriatrii 😀 😀 😀 lebo chlapi sa na nás vykašlú, nevesta bude utekať len k svojej maminke a vnúčence uvidím raz za čas... ☹ ☹ ☹ no čo už 🙄 , tak som sa rozhodla, že kým ma na tú geriatriu zatvoria, tak si nam staré kolená kúpim psa.... aspoň niekto sa bude tešiť, keď prídem domov... 😀 😀 😀

didusa.risulo
22. sep 2008

jej baby, nik si ma nevsimol? ☹

szivem
22. sep 2008

didusa.risulo,nemusis sa pytat,budeme radi ak prispejes aj ty niecim zaujimavym

cuchre
22. sep 2008

my sme chceli babu (ani nevieme preco), ani doktorom som neverila, ze bude chalan, kym sa nenarodil 🙂 a pravdu? teraz by som dievca ani nevzala 😀 a obdivuju ho vsetci (aj ked si obcas myslia, ze je dievca, lebo malo chodi v modrom a zelenom) a chalani su vraj viac tulkaci a nepridu ti domov zbuchnuti 🙂