Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

lelasam
7. aug 2009

Ahojte babenky,

moja svagrina je tiez z tych ktore chceli iba dievcatko a splnilo sa jej to. Urcite jej to prajem a som rada, ze jej to vyslo, lebo keby to bol chlapec asi by to tazko znasala. 😒
JA mam chlapceka a nemenila by som za nic. Je to nase vymodlene dieta a aj ked som trosku viac tuzila po dievcatku, nase slniecko je jedinecne. Keby som neprisla pri prvom tehotenstve o dvojicky asi by ma to mrzelo, ale teraz som stastna, ze som priviedla na svet mojho zdraveho drobceka. a moj manzel ma nosi na rukach. 🙂 Pa a uzivajte si svoje deturence a nerieste neadekvatne pripomienky okolia.

jankapiknova
8. aug 2009

ja som tiez ztych co vzdy chceli dievcatko,ked som ostala tehotna tak mi to zacalo byt niejako jedno a ked sa blizil porod sme mali meno pre chlapca a pre dievca sme s MM rozmyslali este na porodnej sale a ked mi po porode povedali ze je to chlapcek tak som bola štastna a nemenila by som

iinuska
8. aug 2009

Ahojte, aj ja som spokojna, ze mame 2 chlapcov. Mozno tretie bude dievca 😀

jankapiknova
8. aug 2009

iinuska to myslis vazne? obdivujem potom ze aj na tretie si trufas 😉

miskachrumka
8. aug 2009

deina presne tak aj moj je uzastny anemenila by som ho za nijake dievca!ja som chcela njprv chlapceka je to nas huncutik keby bolo pocase znova chlapec nebranila by som sa vobec!ja napr vobec neobdivujem dievcatka v ruzovom .......a chlapci v takych super modrych vecickach su nazozratie! 🙂

jankapiknova
8. aug 2009

ano chlapci vyobliekany su podareny,ale ked sledujem tie veci v obchodoch,ci uz znackove alebo ine tak by som povedala ze dievcatka maju vacsi vyber ale to asi aj preto ze mozu nosit aj nohavice aj sukne alebo saty a chlapci len nohavice. Ja keby mam druhe by som brala aj dievca,sa mi to zda take ok ked je chlapec a dievca , ale keby bol aj druhy chlapec tiez by som sa nebranila. Ale clovek si nevyberie co bude takze ci chceme ci nie co pride to berieme 😀

miskachrumka
8. aug 2009

jnka presne tak co pride to berieme 😀

nikollette
8. aug 2009

Ja som od začiatku tišila že budem mať chlapca.. dokonca este aj ked som nebola tehotná, som vedela, že raz budem mať malé chlapčiatko, určite nie dievčatko.. proste som to cítila..a tak aj je 😉
Ja hned ako som vedela ze som tehotna, t.j cca 5tt, uz som nakupovala chlapčenské veci, taká som si bola ista.. aj ked 3D ultzuv, mi to potvrdil až v 13tt 😉
A nemenila by som..
nas je tak kludne spokojné babo, neplacka, nevyvadza, spinka v noci... proste úžasný chlapček 🙂

jankapiknova
8. aug 2009

ja som to tiez tusila, ale dozvedela som sa to az ked som sa prebrala po cisarskom. Nas tiez skoro vobec neplacka od malicka ale je dost živy

nikollette
8. aug 2009

A to s tymi vecickami je pravda.. na dievcatka je urcite vacssi vyber.. 😉
ale aj chlapci sa dajú pekne obliekať, ja v tom mám mániu 😀

jankapiknova
8. aug 2009

ja v tom tiez mam taku malu maniu ale snazim sa neprehanat lebo nestiha vynosit potom 😝

daducha
8. aug 2009

Ahojte,

tak ja som chcela jedno dievcatko ( Leu ) a mam dvoch huncutikov.Odjakziva som tuzila po dievcatku, v manzelovej rodine su same dievcata,tak preco by to nemalo vyjst aj nam.No a nevyslo.Uz ked som 1x otehotnela,citilaa som, ze je to chlapec,aj ked som tuzobne cakala aby doktorka povedala , ze je to dievcatko.Nepovedala a ja som sa s tym musela chvilocku zzivat.Ale ved co, druhe bude dievca.Pri druhom tehotenstve som tusila ze to bude dievcatko,bola som o tom presvedcena a ked sa ma doktor na 3D opytal ci chcem vediet pohlavie, tak ja ze je to urcite dievcatko.A nebolo a ja som si veru trosku aj poplakala.Dufam, ze ma za to tu neukamenujete, no takto som to citila, aj ked sa za to dnes poriadne hanbim.Môj Timinko je jedno uzasne babätko a nevymenila by som ho za ziadnu babu.Obaja moji chlapi su uzasni a hlavne zdravi a krasni a sikovni a .....Tuzba po dievcatku vo mne zostala,obcas ma tak pichne pri srdci ked nejake rozkosne na ulici vidim,( hlavne ked vsetky kamosky maju dievcata ),no kedze uz zrejme odvahu na tretie babo nedostanem,tak mi zostava iba dufat,ze raz budem mat uzasne nevesty a vnucky.A ze zo svojich chlapcov vychovam uzasnych muzov o ktorych raz baby povedia - tak takeho muza by som chcela za manzela.A ma to aj vyhodu : neviem si predstavit, kam by som do jednej detskej izby dala dva druhy hraciek 😀

atrami
8. aug 2009

daducha,
rovnaké pocity som mala aj ja, hlavne pri poslednom-treťom tehotenstve, takže je to normálne. Plakala som tiež. Potom ešte raz pri porode. Bol jediný, ktorého mi hneď ukázali po porode. Takže láska na prvý pohľad.

Máme ešte jednu výhodu. Nikdy, tí naši loptoši neprídu, že sú tehotní. 😀

Aj ja túžim po dievčatku a nehanbím sa za to. Keď chlapci podrastú a bude dobrá finančná situácia, tak si adoptujeme malú princeznú.

marosko08
9. aug 2009

ioka ahoj.som Katarina a ked som cakala babo,do porodu som nevedela,co nosim pod srdcom.chceli sme sa pekvapit.mame Maroska,je zlaty,celkom dobrucky....,nevymenila by som ho za nic na svete.ale nevies si predstavit,ako strasne som chcela dievcatko.vidis a nenarodilo sa mi.ale vobec som nebola sklamana,ked mi ukazal primar chlapca.lubime ho a moc.na dievcatka,pekne oblecene sa pozriem a nic viac,ved pre takychto malych chlapcov su tiaz krasne veci.budme rady,ze ich mame,len nech su zdravi.papa.drz sa

jankapiknova
9. aug 2009

napodobne marosko08, ja som tiez nevedela co to bude az ked som sa prebrala po cisarskom som sa to dozvedela a tiez som tuzil po divcetku, ale teraz by som Šimonka nevymenila za nic na svete, mozno druhe bude dievca 😉

skorica123
8. jan 2010

ahojte zienky, ja som prvykrat tehotna a som v 18 tyzdni. Vcera som bola na sone a doktorka povedala, ze vidi "pipika", ale ze to moze byt pupocna snura. Co myslite, je velka pravdepodobnost, ze cakam chlapca? Strasne sme s manzelom tuzili po dievcatku, no zrejme to nevyslo. Nepomohol asi ani Jonas, lebo mesiac, kedy sme pocali, malo vyjst dievca. No co uz... Musime byt vdacni za chlapca ako za ziadne dieta. Ideme aj na 3D sono, tak snad tam to ukaze na 100%, aj ked som pocula, ze aj na 3D sone sa zmylili. Tak budem tajne dufat, ze to bude dievca.. Citala som toho na nete dost a mam priznaky vacsinou na dievca. Robia sa mi vyrazky, od zaciatku tehotenstva mi velmi nechuti jest, chuti mi ovocie atd. nepriberam do bokov, takze podla niektorych sa da podla toho usudit, ze to bude chlapec, vraj som aj opeknela - dalsi priznak na chlapca. Och.. 4 ludia povedali, ze budem mat chlapca, takze im to asi vyslo.. Ake mate s tym skusenosti? Taktiez sa v mojom okoli stal pripad, ze hodinu pred porodom tvrdili mamicke, ze na sone vidia dievca a narodil sa chlapec. Nuz, ani v dnesnej dobe to nie je na 100%

sunea
8. jan 2010

Skorica, ja som to intuitivne tusila od zaciatku, takze ma vysledok vobec neprekvapil 😉 Aj my sme viac chceli dievcatko, ale teraz mi to vobec nepride dolezite, hlavne, ze je zdravy, sikovny...atd. A za tie lichotky v tehotnstve to stalo (ze aka som kraasna, ako mi to pristane, a podobne 😀 )

noznicky
8. jan 2010

ahojte mamicky , tak mozem povedat , ze aj ja som bola presvedcena do 20.tyzdna , ze budeme mat dievcatko..
ked som dosla na sono povedali nam , ze na 70 percent to bude chlapcek a neskor 3D- cko nam to potvrdilo na
100 percent ....mozem vam povedat , ze som patrila k tym ako vacsina dievcat , ze raz budem mat divecatko,budem jej obliekat pekne saticky , cesat copiky ....dnes mozem povedat , ze som velmi - velmi stastna , ze mame chlapceka ,ma 6.mesiacov , je uzasny , zlatunky , nas maly pokladik 🙂 nemenila by som ho za ziadne dievcatko , za nic na svete.....verim, ze z nasho pokladika , vychovame uzasneho cloveka 🙂

tinuskaha
8. jan 2010

ahojte ja som stale chcela mat chlapceka teraz ho mam aj ked sa narodil o 3mesiace skor.druhe uz nemozem mat ale keby tak by som chcela zase chlapca.neviem preco ale je to tak

barborato
8. jan 2010

ahojte ja ked som otehotnela moj prvy pocit bol ze to bude dievcatko spolu som bola tehotne s dvomi koleginami a ked doslo na zistovanie pohlavia obe prisli ze budu mat chlapcov moj gynekolog nevidel co to bude ani na dalsich sonah po tom tak som nevedela ale v duchu som bola pesvedcena ze to bude moja Adelka aj som sa tak s nou rozpravala. Mam dve setri a aj tie stale hovorili ze to bude dievcatko aj vsetky babky co sa na mna pozreli povedali ze to bude dievca ved to poznete. Az dva tyzdne pred porodom mi na sone povedali ze to bude chlapec. Ani som to uz nechcela vediet ze nech je teda prekvapenie ale ked som na tej doktorke videla ako sa usmieva a vidi co tam je tak mi to nedalo. Moj manzel a oco boli stastny ako male deti ktori dostanu svoju hracku ale na sestrach som mala pocit ze su sklamane mamine to bolo jedno. Ked sa drobec narodil prvy v nasih rodinach som pochopila ze je jedno co to bude ta radost a nielen moja ale vsetkych no nadhera a sestri hned zabudli ze chceli dievcatko ked ho zbadali. Teraz su obe sestri odcestovane a musim im stale posielat mms ako vizera a rastie ale mne to nevadi bo som rada ze ho vsetci tak lubia.

lante
8. jan 2010

Tak ja som pri prvom nemala žiaden "ciťák" čo to bude. Dozvedela som sa to až v 24tt. No pri druhom tehu som odo dňa ako som zbadala // na teste bola presvedčená, že to bude zase chlapec.......no a Miško má dnes už 7 mesiacov 😀

berus222
9. jan 2010

ja som mala od zaciatku pocit, ze to bude chlapec. velmi sme chceli chlapca. ale ked prislo na zistenie pohlavia, strasne som chcela dievcatko. narodil sa nam krasny zdravy fesak, ktoreho lubime. teraz je rad na dievcatku. uvidime ake bude to a tretie budeme chciet to, co sa osvedci najviac. (hi hi, keby to tak islo, povedat si a bolo by)

bibione
9. jan 2010

tak moj mm chcel babu,ale ja som drobcovi stale hovorila ako onom,nie o nej a bol to ozaj chlapec a je taky zlaty,ze babu by som ani nechcela...neviem preco... 😀

nikush
9. jan 2010

ioka: zober si to takto: ktore dievcatko ta dokaze tak coolovo s prehladom ocurat ako chlapcek? ziadne 😀 . je jedno ci chlapcek alebo dievcatko, hlavne zdravucke, usmievave...ja mam synceka a som stastna. a ruzovu neznasam, takze ak by som mala dcerku neviem aku farbu by som na nu navliekla 😉 ... nepocuvaj hlupakov a budes mat kludny zivot..pa

zuzu1980
9. jan 2010

ja som od zaciatku chcela clapceka 😀 aj som nakupovala modre pyzamka este pred tym ako sme sa dozvedeli pohlavie. Ja sama sukne a saty nenosim, a ani v obchodoch ma dievcenske veci nikdy nelakali. Podaril sa nam chlapcek a nevymenila by som ho za nic na svete. Ale druhe mi je uplne jedno ci bude dalsi chlapec alebo dievcatko 😉

aj ked stretla som sa s tymi nazormi ze len dievcatko... moja sefka sa so mnou tesila kazdy den z tehotenstva, stale sa ma na vsetko pytala, a ked som dosla zo sona rozziarena ze je to chlapec, tak sa zatvarila ako keby som mala lepru, ze bleee, ze ona uznava len dievcatka. No, trosku som to nepochopila, ale ved nevadi...

zuzu1980
9. jan 2010

nikush, aj ja ruzovu neznasam 😀

suzanka144
9. jan 2010

Ahojte ja mam tiez chlpaceka aj ked mi vsetci najskor vraveli na zaciatku tehu podla toho co mi chutilo ze to bude dievca ale nakoniec v 19tt sme sa dozvedeli ze to bude chlapcek bola som aj prekvapena ze sme sa uz pripravovali na dievcatko ale nakoniec som bola velmi stastna a ked sa narodil nedalo sa to opisat aka som bola stastna.. teraz nam ho len kazdy obdivuje aky je maly fesak a ze sa budu baby o neho byt 😀 je velmi dobrucke a spokojne babo pekne nam spinka cez den aj v noci a je aj velmi sikovny predbehne a dievcata 😉 s oblecenim je pravda ze dakedy maju vacsi vyber dievcata ale aj chlapci sa daju krasne a stylovo poobliekat 🙂 ked budeme cakat druhe babo bude mi asi jedno co to bude aj ked je pekne mat parik ale zase chlapci-bratia sa budu vediet viac vyhrat spolu a budeme mat aspon uz kopec veci pre druheho chlapceka po prvom v tom to bude vyhoda 🙂

corasone
9. jan 2010

ahojte, aj ja mam synceka a tusim ze som si ho aj vysnivala aj ked moj mily by prijal dievcatko, no teraz Samka uplne zboznuje. Vsetky mate pravdu 🙂 chlapcek je proste super 🙂 a vobec cokolvek sa ktorej to maminke narodi hned si to zamiluje a je to jedno ci je to diavcatko alebo chlapec. no a uz ked sa bavime o tom, v densnej dobe ved si zoberte tie dievcata, nieco hrozne ako sa dokazu strkat chalanom, to ja som taketo volaco naozaj nezazila takze o nasich krasavcov sa budu dievcata doslova bit xixixixi

suzanka144
9. jan 2010

corasone PRESNE TAK 😀 a chlapci cu casto aj vacsi maznacikovia sa radsej tulia aj ked su vacsi 🙂 dievcataka mi dakedy pridu az moc rozmaznane 😖 mame inac obidve Samkov 😉 popularne meno chlapcekov 😀

corasone
10. jan 2010

ano ano, popularne ale nam sa pacilo aj napriek tomu sme ho dali aj k priezvisku sa nam hodilo. a presne ako pises chlapci su maznacikovia nas maminiek 🙂 mam doma 35 rocneho chlapa a ten to len potvrdzuje no v tom zdravoim zmysle slova. nic prehnane ale maminu si velmi vazi takze chalani su jednoznacne super 🙂