Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

threetail
14. jan 2016

Až to raz príde myslela som si, že chcem dievča ktoré budem obliekať česať a budeme strašné kááámošky, ale potom som sa zmotala na predstavu nádherného baculateho licateho chlapčaťa 🙂 a teraz som nejaká rozpoľtená a najradšej by som mala aj aj hneď na prvý pokus 😀
Ale nech to bude čo to bude len nech bude 🙂

luciett13
14. jan 2016

@barca1205 presne poznam tie pocity, o ktorych hovoris. Aj ja som pri poslednom do poslednej chvile dufala, ze sa lekar pomylil a predsa len to bude dievcatko.... ved uz sa to stalo tolkokrat, tak mozno aj ja budem mat stastie.... no predsa len to bol opat chlapcek, u Teba to mozno vyjde. Ale zas na druhej strane, stastie je uz len to, ked sa babatko narodi zdrave, no nie ? tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

barca1205
15. jan 2016
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

@luciett13 Niekedy ke´d čítam aké veľké problémy majú niektoré mamičky a ich deti, tak si vyčítam vobec takéto myšlienky. Keď sa narodí Adamko, budem ho milovať najviac na svete rovnako ako jeho bratov ale viem, že mi stále bude niečo chýbať. Ale máš pravdu, hlavne nech je chrústik zdravý. momentálne dúfam, že sa do porodu otočí, aby som nemusela ísť na cisarák. Takže či je to Adelka alebo Asdamko, nech sa v šťastí a zdraví narodí. A ďakujem za podporu 🙂

velkacica
16. jan 2016

ak ženy nechcú rodiť chlapcov, ľudstvo naozaj časom vymrie. Takže žiadne vojny, radikáli či atómové katastrofy, ale ženy... 😀

timikaj1
16. jan 2016

@velkacica nikto nepovedal, že nechce rodiť chlapcov, len,že by si priali aj dievčatko, ale každá mama tu napísala ako svoje dietky nadovšetko ľúbi, či už sú to chlapci, alebo dievčatá!!V Číne zas nechceli rodiť dievčatá, koľko ich bolo zabitých, pohodených a pod..!A teraz majú problém, lebo nemajú dievčatá, ale je omnoho viac chlapcov a aj tých chlapcov musí niekto porodiť!!

vydrnik
16. jan 2016

@ioka pozri sa moj muz ma z ex.dvoch uz dospelych synou,dceru vychoval ako svoju,ona bola tehu ked jupoznal,a spolu mame syna,takze ma 3 syny vzdy tzil po dievcatku,no vela robia aj geny a umuza je to zial tak ze on ma viac genou na chlapca alebo ako to nam spravne povedat,takze ak by zme noli mladsi vieme 100%ze opet by to bol chlapec,a ja mam dceru takze mozem srovnat,a mozem ti povedat ze nezalezi ci chlapec ci dievca je dolezite aby deti boli zdrave

julka1106
25. jan 2016

ja mám tiež dvoch chlapcov, krátko po sebe, mám pocit, že už nevládzem dakedy, je to fuška, ale to určite poznáš aj sama :-
ale ja by som ich nemenila, sú úžasní, aj vystrájajú, ale aspoň viem, že ich mám, škola života. aj mna trápili poznámky hlavne od svokry a tak, (oona má tiež dvoch chslanov 😀 chcela dievča, no čo spravíš? chlapci sú rovnocenní dievčatkám...aj keď často sa stretávam tiež s názorom, že dievčatká sú "lepšie" - ich vraj nebolí bruško, vedia rýchlejšie rozprávať, lepšie spia 😀 ja sa na tom smejem...... a som hrdá, že mám chlapov, aspoň budem stále manželova princezná 😀 😀 a môžu ísť s tatom na ryby , keď vyrastú a ja si budem lakovať doma nechty..(keď sa tak pozerám na moje zanedbané prsty na klávesnici 😀 prepáč tie trápne fóry, odkojený mozog...inak aj ja by som chcela tretie dieťa, aj dievčatko, ale keby bol chlapec, teším sa rovnako, bola by to partia 🙂 inak osobne, keď vidím matku s chlapcami, evokuje to vo mne silnejšiu ženu ako s dievčatkom..neviem rpečo..tak podvedome....

modryponik
25. jan 2016

Pozri sa na to takto. Kopec zien prislo o svoje deti, ci uz narodene alebo v brusku. Aj mne sa to stalo. Zaprisahala som sa, ze nikdy, ale naozaj nikdy ked mi bude v buducnosti dopriate mat deti, nebudem riesit take sprostosti, ze ci budem chciet chlapca alebo dievca, hlavne nech su zdrave a vyrastu z nich slusni ludia. Aj keby som mala mat 10 chlapcov. To znamena , ze mozes mat 10 potencionalnych neviest 😉 ja vzdy vravim, ked zhora posielaju na zem dusicky, tak hadam vedia komu co a preco posielaju. Kazdy ma na zemi nejaku ulohu. Osobne by som ani nezniesla, aby sa babetko v mojom brusku trapilo z mojho sklamania, ze chcem dievca. Mimochodom som tt a vyzera to na chlapca 😎 chlapci su tiez super.

timikaj1
25. jan 2016

@modryponik držím prsty, nech všetko dobre dopadne!!Ja tiež nechápem tieto výbery chlapec -dievča, každé dieťatko je dar, ale niektorým to žiaľ nedôjde nikdy!!!(Bohužiaľ mám doma chlapa, čo tiež nevedel stráviť, že má dve dievčatá, ale malý krtko (11mes.) je tak rozkošný, že už ho má na háčiku aj s navijakom🙂)

katkabublinka
26. jan 2016

Ahoj,ja mam 4 chlapcov 😅 a vyhovuje mi to takto.nic sme nekupovali.len plienky 😀 uz od 2heho syna sa ma vseeeetci vypytovali,ci uz to bude dievcatko...tak nechcite vediet co bolo pri 4tom 😕 ty ale toto uz bude baba,to uz musi byt to dievcatko,no verim,ze vam to uz konecne podarilo,coze???zase chlapec...a podobne dristy!!!!...blaaaaaaa blaa..jaka som bola rada,ze to bude chlapec 😀 vdaka Bohu zdravi chlapiskovia

mimusa227
13. mar 2016

@ioka ahojcek,ja mam troch chlapcov a nevymenila by som ich na svete aj ked daju obcas zabrat.

gretocka
13. mar 2016

ja sa celkovo bavim na reakciach okolia. Ked sme cakali prve babo, tak chlapi okolo mojmu muzovi priali syna. Moj muz na to vzdy odpovedal, ze hlavne aby bolo babo zdrave. Narodil sa nam naozaj syn. Ked sme cakali druhe, tak vsetci naokolo nam priali aby to bolo dievcatko. Nam to bolo jedno, hlavne aby bolo babo zdrave - o to viac, ze nam vysli zle vysledky testov na Downov syndrom. Narodila sa nam nakoniec zdrava dcerka. Kamaratka mi hovorila, ze chlapca by nechcela, lebo chlapci su divkokejsi a narocnejsi ako dievcata - no neviem, u nas je to presne naoapk 🙂 Stale sa smejem, ze nech ju bambulku akokolvek vyobliekam, do desat minut vyzera ako chalan po hodinovom behu 🙂 Sponiek mame nakupenych za krabicu a ona si do vlasov nic nechce dat.....
No a ked sme cakali tretie babo, tak reakcie okolia - naco este tretie skusate, ked uz mate aj chlapca aj dievca?
Nase tretie slniecko je krasny baculaty chlapcek - moje prve dieta s normalnou porodnou vahou (predosle dve boli malinkate).... 🙂
Pohlavie deticiek sme neriesili, myslim si ze su ine veci dolezitejsie....
Tie co mate iba chlapcov, mate jedinecnu sancu vychovat generaciu gentlemanov a buducich skvelych otcov, co dnes povazujem za dost "nedostatkovy" tovar.

Maminky, ci uz mate len chlapcov alebo len dievcatka alebo mix.... nie je dolezite co poznamkuje vase okolie. Podstatne je ze vase deticky vam robia radost.

cmulinko
13. mar 2016

Ja mam 2 chlapcov a 2 dievcata a mozno si teraz pohnevam vela zien,ale vychovavat zenske,ktore maju zakodovane v sebe ten '' Barbie '' syndrom ,tak to je poriadna fuska 😀 Moja starsia dcera ma 4 roky,ale ja som este taku zensku zenu ruzovo ruzovu fakt nezazila. Velmi tazko sa s jej manierami vysporaduvam ,lebo ja vobec nie som zensky typ zeny.Mna neoslovuju malovatka,lak na nechty ,milion sponiek vo vlasoch ci suknicky s topankami a maslickami. Vychovavat takuto dceru je pre mna osobne asi najtazsie. Ked to porovnam s chalanmi tak to je prechadzka ruzovym sadom. Im je vsetko jedno...co im poviem to bude,co im kazem obliect, tak to si daju ,neriesia,nediskutuju, nehadaju sa. Za mna rozhodne vychovavat chlapcov je omnoho lahsie....najma ak matka je tiez skor za chlapcensky styl.Su matky,ktore sa radi paradia a ktore si takuto zabavku uzivaju spolu s dcerkami-ladia spolu s oblecenim,maju plny album veciciek,ktore by stacili na jednu africku dedinu...pre tie su dievcatka asi lahsie zvladnutelne a mozno aj chlapci do urciteho veku,kym nenarastie do veku,ked zacne tejto mamickovskej shopping-modeling manii vzdorovat 😀

stepanka274
13. mar 2016

@cmulinko tak to mozem potvrdit, ja ma tiez 3 chalanov a poto prisla dcerka, som si myslela ze bude taka chalanska ale presne ako tvoja Barbi zena zenska od malicka, v 15 mesiacoch uz klopkala v mojich steklach, vsetko ruzove, inu farbu nechcela, dnes ma 9 rokov a zacinam sa desit puberty, zlati nenarocni chlapci, ale je to pestrost zivota, hlavne nech sme zdravi

sonia1712
5. apr 2016

Aj my máme chlapčeka a pritom v rodine sme samé baby, tak som si automaticky myslela, že budem mať dievčatko 🙂 to isté moja sestrička, ktorá o pár dní rodí, nakúpila dopredu sukničky a šatočky a je z toho budúci chalanisko 🙂 🙂 všetci sa z tých našich šrácov tešíme a ja by som svojho nevymenila ani za sto dievčatiek, lebo je s ním úžasná sranda a je to môj poklad 🙂

gebeente77
5. apr 2016

Ja mam 3 chalnov, tiez posledny po mojej 30-tke a vzdy som chcela dceru 😉 Ale uz by som ich nevymenila za nic, len mi akurat lezu na nervy reci typu, vsak do stvorice to bude dievcatko!

yasminka137
5. apr 2016

@gebeente77 ja mám troch chlapcov tiež a presne ako píšeš,už pri treťom bolo že...princeznicka do tretice...no a teraz sa všetci dočkali...stvrte cakame dievčatko,len si na to ešte musím zvyknut...keďže som myslela,že bude chlapcek,ale tešíme sa ,trosku zmeny bude 🙂))

totatimeka
5. apr 2016

Pridám aj ja svoju skúsenosť 😊 keď sme sa s terazuž manželom dozvedeli že čakáme bábo (nebolo plánované) tak sme sa rozprávali čo ako bude ďalej nakoľko sme boli spolu krátko a on mi vtedy povedal že keby to tak bolo dievčatko a ja som tiež chcela dievčatko... Mám 4 sestry 3 už majú deti - všetko baby, jednoducho som na baby zvyknutá ☺ ale stále som niekde v kútiku vedela že to bude chalan a keď som išla z utz kde mi doktor povedal že bude chalan tak celu cestu mi bolo do revu ešte som išla aj do tesca a tam na mňa kukali všetky tie ružové veci... Keď som to povedala mužovi tak som videla ako ho to zamrzelo a doteraz sa za to hanbím ako som sa cítila že muž obvolal pol rodiny že bude chalan a všetci mi volali že konečne chlapec v našej babskej bande a ja som sa s tým nevedela zmieriť... Potom prišli zdravotné problémy a tak som sa o toho môjho chlapčeka bála... Nadávala som si ako som vôbec mohla riešiť to či to bude chlapec alebo dievča 😐 a ak by sme čakali druhé tak by som bola rada keby to bol chlapec - parťák pre Sebiho alebo aj malá sestra parťáčka ☺
Inak fajn je ten seriál "naši" ☺ taký blázinec možno raz budem mať doma 😀😀

gebeente77
5. apr 2016

@yasminka137 ja uz mam dost deti ;-D, aj na posledneho ma manzel lamal rok a pol, vzdy som chcela iba dve deti, ale uz by som toho najmensie vajciaka nedala nikomu 🙂 a ja sa smejem, ze keby som bola znovu tehu, tak 100% dvojicky chlapci 😝

popova
15. apr 2016

@ioka BUd rada že máš zdravé deti ja mám jedného chalana vymodleného po 16tich rokoch manželstva a po ťažkej chorobe milujem ho nadovšetko druhé dieta -to nevyšlo nakolko sa michoroba vrátila som na liekoch ináč ,keby že dalšie dieta tak chcela by som zasa chlapca....je to moj náš pokladiiiik......Mám kopec kamarátiek čo majú chlapcov a sú úžasní,.....

adriana84
15. apr 2016

mam 2 dievcata a jedneho chlapca...a nedala by som ho za nic na svete..zbozujem ich vsetkych troch rovnako..ale syn mi dal nieco co som doposial nepoznala..to je taka ina laaaska...ale to asi pochopia len rodicia chlapcov..ten ma tolko najobjima,nabozkava..no uzasny je...ja by som velmi chcela este jedno dietatko a bola by som rada,ak by to bol chlapcek..su sice ako babatka narocnejsi...ale stoja za to...tym jasne ze nechcem povedat,ze sa netesim z mojich 2 princezien...ale pri synovi sa nikdy nenudim..je vtipny,samozrejme zlostit a nepocuvat ma vie tiez...ale je to moj chlap♥

nika1971
18. apr 2016

Mam dvoch synov...starsi bude mat 18, mladsi 11...nevymenila by som ich za nic na svete...da sa s nimi robit cokolvek...su akcni, plni energie....chodievame spolu na vselijake akcie, v lete stanovat, do lesa...cestujeme...

lenca77
12. jún 2016

Ja mám tiež 2 synov a tiež som strašne chcela dcerku vždy som chcela chlapca a dievčatko a tiež my nebolo dopriate a ja si myslím že to je tým že keď sme boli malé mala som dve sestry a vždy som chcela mať brata a nakoniec mám asi "mozno" preto chlapcov 🙂

surriana
12. jún 2016

Mám dcéru aj syna obidvoch ľúbim rovnako ALE mať syna je také iné....take pre mňa TOP !!

celasapremenim
12. jún 2016

@ioka nehnevaj sa, ale co je to za tupu vetu, ze aj z tych dievcat moze vyrast nezmar?
ja fakt neviem, co presne riesis
mas chalanov, si s tym spokojna, mala si dva cisaraky, takze asi na treti si netrufas, zrejme vies preco, kvoli dievcatu to robit nebudes, tak co, si v klude..tvoj manzel je tiez spokojny, je pochopitelne, ze mal obavy o zdravie deti, to je mudre
nejake rozbory ostatnych ludi ta naozaj nemozu rozhadzat, ved si v pohode, spokojna s tym co mas
ja mam dievca ako prve a potom dvoch chlapcov, ja som velmi vdacna za krasne, zdrave a mudre deti, aj keby boli vsetky tri chlapci tak by som bola stastna, aj keby boli vsetky tri dievcata, tak isto

gabona1
16. jún 2016

Ja sa len chcem ako mamička troch chlapcov podeliť o úsmevnú príhodu. Moja známa má tiež troch chlapcov a povedali si, že skúsia ešte raz a dievčatko. Dali si to vyrátať z krvi, bola u nejakej veštice...proste vsadili na to všetky karty. Na sone nechcela vedieť, čo čakajú. Včera sa bábätko narodilo a je to krásny chlapček🙂, štvrtý. Toto sa naozaj nedá naplánovať🙂

adka1978
16. jún 2016

@gabona1 presne tak. Ani výpočet dní pred ovuláciou, ani Jonáš...iba príroda :🙂))

alison11
4. júl 2016

Ja mám dvoch chalanov a pri prvom tehu som sa cítila na dievčatko ale keď mi lekár oznámil,že to bude chalan tak som bola šťastím bez seba a pri druhom tiež som sa na dievča cítila ale akosi podvedome som cítila,že je chlapec a najskôr lekár povedal,že je dievča až som bola sklamaná ale keď lepšie poobzeral tak zahlásil,že 100% chlapec až som bola hneď v pohodke a nedala by som ich za nič a ten pocit čo sa tu píše,aj ja pociťujem,to prázdno že mi chýba ešte dievčatko alebo aspoň ďalší chalan 😀 Nuž už len mať dosť zdravia pre celú rodinu 🙂 Nič viac nie je väčším šťastím ako mať zdravie a šťastné deti 🙂 A na pohlaví až tak nezáleží hlavné je že sú naše a tam hore vedia dobre prečo máme to čo máme 🙂

alison11
4. júl 2016

@modryponik Presne ako píšeš 🙂. Aj ja som prišla o 3 miminká v 5-6tt medzi deťmi o prvé sme sa snažili 3roky liečila som sa na PCO .A svokra do mňa stále húdla pri oboch aby bolo dievčatko lebo ona má dvoch synov a jednu dcéru a aj tú nemohla do sukničiek a šiat dostať a namiesto bábik autami sa hrala a vnuka už má...nuž a obaja sa narodili chalani a ja som šťastná že sú to chalani ,ja vravím,ten kto si neváži čo má ľahko môže prísť o to čo má a potom zistí čo stratil,alebo im Pán Boh nedopraje to čo si želajú.A takisto naše deti a majú svoje poslanie a nik nemá na výber čo by chcel v laboratóriách čo už vyberajú embriá podľa pohlavia to je už sila,robia sa Bohmi a pritom,no neviem ja to neviem stráviť ani tie umelé oplodnenia,všetko má svoj dôvod niekomu treba len čas a podarí sa aj bez umelého oplodnenia časom.Mne keď sa nedarilo,tak som sa zmierila stým,že budeme bez detí a začala som si plánovať čo budeme opravovať na dome z peňazí čo zarobím a po 2 mesiacoch práce som otehotnela 😀 a po 3 potratoch som sa tiež zmierila,že budeme mať jedináčika a že pojde do škôlky a ja do práce a just sa podarilo taktiež na 2 mesiace od predsavzatia 🙂,nuž a že sú chalani sú aj vymodlený veľmi som si priala mať Emanuela keďže znamená Boh snami a Samuela lebo znamená Bohom vypočutý 🙂 ako vďaku za nich že nám ich zoslali 🙂.A každý večer za nich Ďakujem aj keď ma cez deň ničia psychicky a aj fyzicky 😀 toľký pohyb ako snimi mám až ma kolená a kríže bolia 😀.Ale určite sú menej náročný ako susedová dcérka tí by menili za mojich dvoch chalanov koľko krát sa mi sťažuje,že nezvláda dcérku a to majú len jednu.

sweetjanka
7. apr 2017

My mame 3 chalanov, rozdiel je vzdy 2 roky..tretie som chcela dievcatko, no nevyslo to. Mam ktasneho pucka 🙂 ale tiez som si 2 dni poplakala, ked som sa dozvedela, ze to bude chlapec. Velmi som chcela mat doevcatko.
Som stastna, ze ich mam, to je jasne, nemenila by som ich. Ale veru aj mne sa niekedy zda, ze tem muzsky testosteron uz nezvladam, stale sutazia, zabrdaju do seba (zatial sa nebiju, len sa podstikuju) sto krat mid rozpravat veci, ked slusne nevnimaju, musim niekedy zvresknut, aby poculi, ja som skor introvert, znesiem vela, no ked ma vytocis doslova vrieskam 🙂 a to ma vysiluje najviac..bojim sa co bude v puberte...no lubim ich najviac na svete..