Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

janula.k
14. júl 2012

Ahojte, tak nam sa nedavno narodil druhy syncek a v tehotenstve a hlavne teraz ked kocikujem, tak pocuvam blbe poznamky typu " zas chlapec?" pomaly ma ludia lutuju a hovoria ze "no co uz"...Strasne ma to vytaca. Jasne, ze sme tuzili po dievcatku, ale teraz ked vidim to moje klbko spinkat v postielke, tak by som ho nevymenila za ziadnu babu. Preco su len ti ludia taki primitivni...?

stardust
15. júl 2012

@janula.k ked nijak inak nevedia zacat small talk s tebou, tak aspon na temu chlapci.

janula18
17. júl 2012

@janula.k to isté počúvam aj ja. A hlavne ked su dvojičky tak prečo aspon jedno s nich nemohlo byť dievča. A ked poviem že mám ešte staršieho, tak koniec.

katy2
17. júl 2012

Moja sestra ma tri dievcata a pocuva uplne to iste 😉 Treba jednym uchom dnu, druhy von 🙂

luciferkax
19. júl 2012

@janula.k najlepšie je také veci ignorovať... alebo ešte lepšie: Ja som vždy chcela mať iba chalanov :D mám dvoch chlapcov, sú moje poklady, moje slniečka 🙂 🙂 🙂 🙂

digysa
23. júl 2012

@janula.k Lebo su primitivni.....zaoberaju sa najbanalnejsimi vecami, ake mozu komentovat.
Keby si sa s nimi mala zacat bavit o financnej krize v EU a o ekonimickych problemoch, tak by bolo po debate....
Tak si zvolia tu lahsiu metodu.... "Booooooooze, ty mas dalsieho chlacpa? No to je teda....." 😀 😀

Ja mam pravy opak....chceli sme chlapcov a mame chlapca a dievca.... ten zivot je aky kruty.....kazdemu nadelil to, co nechcel 😉 🙂

janka1011
29. júl 2012

Juj, dobrá téma, ja som potrebovala povzbudiť pred tromi rokmi, keď sa mi narodil druhý syn, to som sa vtedy napočúvala hlúpych rečí a bolo to pre mňa o to ťažšie, že som sama nebola s tým vysporiadaná, strašne som chcela dievčatko,aj som do poslednej chvíle verila, že bude, ale nie.Už v pôrodnici som "závidela" tým mamičkám, čo sa im narodili dievčatká...No a najhoršie začalo potom vonku, reči typu: a zase chlapec? no čo už...alebo tak vám to nevyšlo... alebo neboj sa, tretie bude dievčatko... alebo dokonca zle ste robili...No a ja duša citlivá, neraz som sa vracala z kočíkovania so slzami na krajíčku...
Teraz sa už nad tým len pousmejem, aj keď túžba po dievčatku vo mne neutíchla, ale svojich synov neskutočne milujem a rovnako by som mala rada aj tretieho aj x -tého...Už sa vedia spolu pekne zahrať,a aj keď sú chlapci, sú možno viac milí a prítulní ako niektoré dievčatá.

avanti
29. júl 2012

Pri 1. dietati mi to bolo jedno, pri druhom som to tyzden rozdychavala a tretie som si uz vyslovene zelala chlapca, aby bol k prvym dvom do partie 🙂 Pravdupovediac si uz teraz ani neviem predstavit mat dievcatko...akosi je uz vsetko u nas orientovane na chlapcov 😵
S odstupom casu sa na to divam tak, ze treba vytazit pozitiva plynuce z daneho pohlavia a nerozmyslat uz nad tym, preco prave ja mam, nemam dievcatko, ci chlapceka.
Ale k jednemu sa priznam, tajne dufam, ze sa niekedy dozijem vnucky 😀

matkoakubko
29. júl 2012

ahojte,tak aj ja patrim do klubu,mam troch krasnych chlapcov,ktorych by som nevymenila ani za svet...jasne ze bola tuzba pri druhom mat dievcatko,ale ...mame zase junaka...poviem to takto som rada ze mam troch musketierov...

janula.k
30. júl 2012

@janka1011 presne tie reci co si napisala pocuvam aj ja, presne do bodky 😀
Moja babka ma 12 pravnukov a dve pravnucky, takze dievca je skor taky maly zazrak 😀 a pritom ona sama mala 4 dcery a taaak tuzili s dedkom, aby aspon to posledne bol chlapec, no a narodila sa moja mama 😀

@matkoakubko ozaj mas krasnych chlapcov 🙂

ella_joy
1. aug 2012

Ahojte, aj ja sa pidavam do klubu, coskoro budeme mat druheho zlobrika..ktory na zaciatku vyzeral na sone, ze je to dievcatko...bala som sa tesit,lebo niekde vo vnutri som tusila, ze "fasnem" zas chlapceka..ale aj tak som kupila par ruzovych,ze tych par tyzdnov budem zit v tom,ze budeme mat malu divosku..lebo som vzdy chcela aspon 2-3 dievcata..no a sok na sone, ked zrazu pipis na nas vykukol, a muz sa len rehotal..a tak som predychala, a mame aspon zabavnu historku..ale ruzove som si nechala, schovam, ze mozno next time...a ak nie, zdedia chlapci pre moje vnucky 😀 a strasne sa tesime..a ked bude aj raz mozno dalsi chlapciak, bude super...aspon mam taktne okolie, a velka vacsina hovori,ze super mat dvoch synov takto rychlo po sebe...a veru, maju pravdu, hiihhi

katecameron
1. aug 2012

inak v manzelovej rodine je zas dalsí chlapec na obroze ma sa narodit o mesiac moja dievcatko ostave jedine po nej sa v mm črodine narodili uz iba chlapci a to presne 8 chalanov no samozrejme ich rodicia su stastní ale tak vsetkeho vela skodí 😀 alebo je to uz prekliatie 🤐

anniera
1. aug 2012

Pridávam sa do klubu. Tiež patrím k tým čo túžili po dievčatku, sukničkách a copíkoch a namiesto toho sa moje dievčatká narodili s pipíkom 😀 Aby toho nebolo dosť tak ešte aj psík je chlapec a tak dohromady to u nás vyzerá tak že som v nepomere 1:4. Ďalšie dieťa si z priestorových a finančných dôvodov už nemôžeme dovoliť, a keby aj, obávam sa že pri mojom šťastí by som mala dvojičky - chlapcov 😀 Tiež počúvam neustále blbé poznámky typu: "ja mám dcérku a to je najkrajšie, chlapca by som nechcela...a vy nemáte dievčatko? no to je škoda a bla bla bla bla bla....." Teraz ma tým už nevytočia. S manželom sme sa dohodli že neskôr keď chlapci trošku odrastú tak si adoptujeme dievčatko a bude 🙂 Alebo ktovie, možno budem mať raz krásnu vnučku 🙂

lulka78
16. aug 2012

@ioka citim veci velmi podobne ako ty, ale teda ja mam o jedneho chlapceka viac...presne presne ako ty,nedala by som ich za nic na svete, ALE..............................

iviatko
16. aug 2012

ja som rada, ze mame aj druheho chlapca... 🙂 su viac ku mamine... a ked si predstavim, aka hnusna som bola ja, tak som naozaj rada, ze su to chalani 🙂

boska79
16. aug 2012

ja tu s mojimi synmi dostanem cestne clenstvo tusim :DDD nehovorim, ze ked mi doktor povedal, ze to bude treti chlapec, ze som si to jeden vecer neoplakala... potom som plakala este tyzden, ze aka som hlupa, ze ved to je jedno, ze predsa nech to je len zdrave krasne babo a ak by mal clovek aj 8 synov, tak je to super.

nepridavali mi reci ludi... svedci to o inteligencii dotycnych... ale uz si z toho vobec nic nerobim, skor sa len na tom bavim. nedala by som ich ani za nic 😵 😵 😵

@iviatko ja som mala divoku pubertu a nie moc dobry vztah s mamou- resp... trosku komplikovanejsi, nikdy sme si k sebe nenasli cestu... taku kamaratsku. takze som aj rada, ze mam chlapov. 🙂)

a vychadzame si super zo svokrou- svagrinky su v pohode, jedna najblizsia kamaratka a par dobrych.. takze zensky element mi nechyba.

a uz tie saticky...no kupim aj sama sebe, ziadna tragedia --i ked je pravda, ze chytam chlapcensky satnik... rifle, nohavice, tricka.. uz ani ten makeup nieje co byvalo, lebo nestiham neako.. tak od tohto leta vetram sukne zo satnika, a snazim sa nazad vratit k satniku aky bol... i ked mini to uz asi nebude 😅

boska79
16. aug 2012

a muz este netusi... ale o par rokov do domu...este jedneho chlapca mozno skusime 🙂))

iviatko
16. aug 2012

@boska79 ale ake fajnove je, ked mas trochu casu a namalujes si kukadla a synator si to hned vsimne :P teda ten moj ma hned pochvali 🙂 musime si ich dobre vychovat a budeme sa mat ako v perinke 🙂 🙂 🙂 pokym teda nepride nevesta 😀 😀

boska79
16. aug 2012

@iviatko ja budem mat taku dobru nevestu ako ma moja svokra 😀

ale hej, vsimavi su.... namalovala si sa? aka si peknaaa... a uz ma len pusinkuju.... :DDD a ja som v siedmom nebi

raz sme boli u znamych, maju dievcatko, padli jej sponky, jej mamina nieco robila a mi hovori- uces ju, teraz nemozem. fuuuuu.... ja mam polodlhe vlasy, vacsinou zivota kratke....tak som sa priznala, ze to nech odo mna nechce, ze viem robit sibaky, ze viem sa skrabat na stromy a preskakovat potok, napichovat cervikov na udicu a podobne chlapcenske veci...ale copy...copy nerobim. :D

iviatko
16. aug 2012

@boska79 si moj clovek 😀 😀 😀
ja sa radsej pohasterim s usiakom akoby som sa mala s cukrikovou bambulou :D my si teda povieme, pohundreme a priznam sa, neviem si predstavit, ze by som s dcerou takto :D

neri111
16. aug 2012

Ahojte , tiez sa pridam do klubu🙂 mame krasneho syna a ked sa svokra dozvedela , ze to bude chlapec tak ho nechcela a bola nestastna (dodnes sa nevie stale zmierit s tym , ze je to nie je dievca). Povedala som vsetkym , ze ak sa im nepaci, nemusia k nam chodit. Vobec nic si z toho nerobim, tuzila som mat prve dieta chlapca a som stastna ze ho mam a je zdravy. Nevymenila by som ho za nic na svete 🙂 Druhe by sme chceli tak o rok a je jedno co to bude ( aj ked by sme sa potesili dievcatku) ,len aby bolo zdrave. Vsetci okolo nech si hovoria co chcu, su to reci, ktore svedcia o ich inteligencii 🙂

martija
19. aug 2012

baby ja mam 3 synov a som velmi hrda. Ved to je ako z rozpravky o troch princoch. Svagrina ma dve baby a veeelmi chceli chlapca, takze kde su chlapci chcu baby, a naopak. Brala by som aj ja dievcatko, netajim sa,ale vobec mi to zily netrha,ze neni a nebude.....Ja som ale hlavne stastna,ze su zdravi a krasni, ved je to dar, ci to ma copiky, ci pipiky!

babula
25. aug 2012

ahojte , baby ja som rada,ze som nasla tuto diskusiu, pomohlo mi precitat si vase pribehy lebo mna tie reci okolo mna niekedy ubijaju a lezu mi na nervy.moji chlapci su strasne ale strasne zlati a vsetci ich chvalia ale kazdy sa ma stale vypytuje kedy tretie babo,lebo este treba babu.

tortelinka
25. aug 2012

jeej, pekna tema, aj ja mam chalana, tesime sa, ak niekedy bude druhe, asi bude baba, 🙂

lubi
25. aug 2012

ahojte babulky. sice mam jedneho syna a urcite by sme chceli este babo, coz samozrejme neviem co to bude ak to bude. necitala som sice vsetko( urcite precitam) no neda mi hned nereagovat @ ioka nemozem sudit - ludia maju rozne problemy a ani nechcem sudit, iba napisat co si myslim. budme radi ze mame tie deticky. je jedno ake pohlavie a nebudme zufale z toho ze je to " iba" alebo "zas" chlapec. dakujme bohu ze vobec nejake mame. keby si to precitala niektora baba ktora strasne tuzi po babatku asi by si klepala na celo. ja som si tiez vzdy myslela ze budem mat dievca a ked mi povedali ze bude chalan bola som velmi prekvapena, ale apsolutne ani na sekundu som to neriesila. tak horo hlavu a tesit sa, tesit sa z ratolesti a okolie si maximalne nevsimat! tie reci co vela krat nase okolie vedie je len aby nieco povedalo.

lubi
25. aug 2012

inak @neri111 ja mam podobny problem. ako nie je to v tom ze by maleho moja svokra odmietala ale ona ma take pravidlo ze jej vnucata su od jej dcer. takze ona ho berie sice za vnuca, ale asi nejako zvlas neriesi. to na to dosla svagrova manzelka a stale viac ma to utvrdzuje v tom podla toho ako sa svokra sprava.

maminka30
25. aug 2012

@ioka ahoj,ja mam 4detičky.clapček,baba a dvaja chlapci.ale poviem ti že kebyže mam tu babu za chlapca asi by to bolo jedno 😀 moj nazor na toto je.....nech je to čokolvek,len nech to je zdrave.pri 4dieťatku ma nutili ukončiť tehotenstvo v 5mes.mala som akutnu toxoplazmu........nešla som.....teraz sa teším zo zdraveho chlapčeka.....a lubim ho silno.takže si myslím,je jedno či baba alebo chalan...len nech sú zdraví.samozrejme že som tužila mať aj ja "kamošku"pre moju babu...no a čo?a ešte jedna vec.....trebars....odchod do školy....10ročný syn sa ešte otočí aby mi mohol dať pusu.a baba?ta sa ani len neotočila lebo tam mala kamošky.sprav si svoj nazor ale podla mňa je to faaaakt jedno.

xlucia
25. aug 2012

@babula plny suhlas s tebou. kazdy ma komentar. ako keby boli chlapci menejcenni. ja by som tiez brala este dceru, ale keby bol chlapec, tiez by som sa tesila rovnako. hlavne nech je babo aj mama zdrava, lebo pri tychto dvoch som si strachu kvoli ich zdraviu uzila na dosmrti dost, takze som si uplne ista ze by mi bolo jedno co by som doniesla z porodnice, hlavne nech je to ok

dari226
25. aug 2012

velmi casto som uz pocula,ze zena chcela mat dievca..a hlavne ked sa nerodil chlapck tak vrveli jaj keby som mala dievca tak by stale v sukni chodila a satockach a vsetko by bolo ruzove, a staleby som jej vlasky robial a bla bla bla...miesto toho aby si vazili ze maju deti,ze us zdrave a ze vobec mozu mat deti nie kazdy to stastie ma mat dieta a zdrave to je najdolezitejsie naj naj naj zo vsetkeho a ci uz chlapc ci uz dievca tak sme sa pre nich rozohodli a mame za nich zodpovednost ich vychovat.ale myslim ze väcsina mamiciek aj ked si zelala dievcatko tych svojich chlapcekou velmi lubi.

snehuliena
25. aug 2012

Toto je super téma aj pre mňa!! Mám 8 mesačného syna a som veľmi šťastná. Túžila som mať synčeka a keď som sa cca pred rokom dozvedela na ultrazvuku, že to bude chlapec, skoro som vyskočila z kože. A tak sa chystám... že keď bude druhé, aj to by som bola rada, aby bol chlapček. 🙂