Mamičky chlapcov

ioka
31. aug 2008

Mamičky, ktoré máte len chlapcov a viete, že ďalšie deti už nebudú (nemôžu byť, nechcete ďalšie atď ...). Mám dvoch chlapcov a 30tku na krku. Vždy som túžila po dievčatku. No nebolo mi dopriate i keď svojich chlapcov by som za nič nevymenila. Ďalšie bábo manžel odmieta kvôli tomu, že 1. si ideme brať hypotéku, 2. pri každom tehotenstve sa hrozne bál či bude zdravé, 3. som po dvoch cisárskych (nechcených). Keď som čakala prvé bábo, jedny známa sa ma opýtala či vieme čo to bude. Povedala som jej, že sme si to nedali zistiť. Ona na to : Ja by som chcela len dievča. Aj v poslednom období sa stretávam s názormi, že" len dievčatá". A viete čo je na tom nepochopiteľné? Že tie baby, ktoré to takto povedia: Že oni iné ako dievča neberú a nečakajú, tým sa dievčence nakoniec narodia. Sme my mamičky "len chlapcov" menejcenné? Všetci obdivujú len malé dievčatká v šatočkách. Sú krásne a zlaté, ale aj z tých dievčat môže vyrásť "nezmar". Chcem sa zmieriť, že dcéru už nikdy mať nebudem. Ale stále sa mi vracajú tie blbé poznámky od okolia. Dievčence, dievčence, dievčence. Chcela som s mojou dcérou prežiť to čo som neprežila ja, otcovskú lásku (i keď viem, že ma asi ľúbi, ale nikdy nebol na mňa pyšný, a nikdy mi to nedal na javo). Mám ešte jednu švagrinu a tá sa čaká tretie. Ak to bude dievča budem na tom psychicky asi dosť blbo. Potrebujem povzbudiť. Prosím

cartmanko
31. aug 2008

chlapci sú fasa. nesnaz sa v tom podla mna hladat negativa ale pozitiva. my sme chceli vediet co budeme mat. nemal som vyraneny nazor co je lepsie alebo horsie a ani ho nemam. jedine co som si prial a spljilo sa mi je aby mamicka a babtko boli zdrave a pri men. 🙂 mozno je to o tom akych ludi v okoli stretavas. moj kolega ma chlapca a nemam pocit v roznom pristupe ak prideme obaja sa popysit do prace babatkami. daj svojim detom ci uz je to samcek alebo samicka to co tebe chybalo v detstve puberte a dospelosti od tvojich rodicov. vychovaj ich najlepsie ako vies a ked budes bielovlasa babicka a obzries sa s5 tak si povies ze si prezila krasny zivot, mas splatenu hypoteku a nic by si nechela prezit inak ani vratit. pohar je poloplny a nie poloprezdny.

cartmanko
31. aug 2008

apropo asi som sem vobec nemal pisat, nie som mamicka a mame babu. dufam ze mi tvoji chalani nepridu dat ked budu vacsi "na budku" 🙂

ioka
autor
31. aug 2008

To je v poriadku, som vďačná za každé povzbudenie a za každý názor. Dusila som to totiž v sebe a už som to potrebovala niekomu povedať.

annag
31. aug 2008

ioka, ale veď mať dvoch krásnych synov je nádherné, moja švagriná ma tiež dvoch chlapcov a ona si to tak aj priala, sú taká "talianska" rodinka a dievčatko by bolo na takú rodinku vraj píliš jemné 🙂. A ja síce mám dcéru, ale je to taký chalan, ružové veci a bábiky sa u nás moc nenosia, najkrajší darček je autíčko, v škôlke sa hrá hlavne s chlapcami (na kovbojov, spidermanov ...) a minulý rok sa dokonca ja tak cítila 😀 , hovorila, že ona nie je dievčatko, ale chlapec. Je pravý opak mňa, pre mňa odjakživa existovali len bábiky.

Takže ver mi, dievčatko nie je zárukou toho, že budeš mať doma "ozajstnú" dcérku. A naopak, švagrinin malý má rok a pol a je veľmi poriadkumilovný, rád "pomáha" v kuchyni, polieva kvietky, odkladá otcove ponožky - to bude raz skvelý manžel.

Dvaja bratia - budú spolu chodiť za frajerkami a raz Ti privedú domov určite krásne princezné za manželky.Skôr sa zamýšľaj nad tým, aby si ich v nich vychovala úctu k ženám a stala sa raz dobrou a láskavou svokrou. 😉 🙂

vieruna
31. aug 2008

ioka ja som si vzdy predstavovala, ze budem mat dvoch synov a jednu dceru. Ked mi kuknes do pasu, tak uvidis, ze som sa preratala. No a co! Budem mat ako kralovna troch synov a moj muz bude ako kral 😎 Este niekde kralovstvo 😀

petka82
31. aug 2008

Ioka vobec sa kvoli tomu netrap. Ja som si myslela ze mi je jedno co budeme mat az do momentu ked nam oznamili ze to bude chlapec. Vtedy som zistila ze ma to vlastne sklamalo. Zvysok mesiacov som sa ale aspon pripravila na to ze to bude chlapcek a teraz by som ho nevymenila za ziadnu babu. Rovnako ako ty ale dufam, ze to druhe by mohlo byt dievcatko. Tuzim po nom a to asi hlavne preto, ze ja mam len sestru a tak vyrastat cisto s chlapmii - no neviem....... 😉 Trosku sa ale obavam, lebo moja svokra tiez velmi chcela dceru a nakoniec dopadla so 4 synmi. Za to ale teraz na nas ako na nevesty neda ani na jednu dopustit. Sme pre nu naozaj ako "dcery" 🙂

A ti nasi chlapy maju tiez predsa nieco do seba. Zalezi ako si ich vychovame, no nie?

majka_kozka
31. aug 2008

Moja zlata ja mam chlapa a som na neho taka hrda...Robi mi veľku radost.Ked som ostala tehotna tak som neuvazovala nad inym,len som sa tesila na Terezku a mam Majuska.Je zdravi a nic viac mi nechyba 😀

ioka
autor
31. aug 2008

Vieš, ale štve ma to, keď niektorá povie, že ona chce len dievča (nič iné neberie) a sa jej to aj splní. Keď som bola so synom v Bratislave na operácii (nič závažné) stretla som sa s jednou mamičkou. Mala krásne dvojročné dievčatko. Malo však po narodení nádor v očku a museli jej vyoperovať celé očko a teraz nosí sklenené. Vtedy povedala, že až ten komu sa stane niečo podobné pochopí, že na pohlaví nezáleží. Dala by všetko za to aby bolo zdravé. Ja cítim to isté. Ale keď na to pozabudnem, dostávam depku, o ktorej som vlastne písala (všetko sa to vo mne bije , mať dievča, nemať dievča). Som dosť citlivý človek, až priveľmi.

vieruna
31. aug 2008

ioka, tak takej by som sa spytala, co by urobila, keby sa jej podaril ten chlapec. Co ho pokrci a zahodi?? Zacne odznova a bude skusat, kym to nebude to vysnivane dievcatko?? Je to uplna nahoda, ze si to niekto tak povie a aj sa to splni. Toto su veci, ktore nijakym sposobom nenaplanujes a neovplyvnis. Moj kolega (v muzskom kolektive ) ktory ma tri dcery bol vzdy tercom posmeskov.

petka82
31. aug 2008

Ja som tiez pocula nazory niektorych bab, ze ak to nebude baba tak si to daju prec. uz pri planovani chodili za chlapikom aby im vyratal, kedy sa milovat, aby bola zaruka ze to bude dievca.
Ja myslim ze to svedci o inteligencii tych ludi.... Ved priroda vie najlepsie co robi....

vieruna
31. aug 2008

Akoze fakt nechcem

vieruna
31. aug 2008

Taka som nahnevana,ze sa mi dari vselico....
no co som vlastne chcela. Fakt nechcem byt zla, ale takym ako pisala petka by som dopriala, aby sa im na dalsi krat radsej nepodarilo vobec. Je to nechutne, primitivne a este neviem ake bleee

cartmanko
31. aug 2008

petka right. kto povie ze nic ine neberie je podla mna tiez hlupak. a koli takym sa ioka netrap. keby si sa mala trapit koli kazdemu hlopakovi a hlupacke, tak nema kto robit tvojich synov stastnymi.

ioka
autor
31. aug 2008

Môj muž hovorí, že nie je dôležité len to, dostať deti na tento svet ale ich aj vychovať a zabezpečiť. Človek nikdy nevie čo sa s nami môže stať.
Dík za Vaše reakciea povzbudenia. Je fajn vedieť, že na svete sú aj normálny ľudia. A ak máte dievčence, možno niekedy v budúcnosti budú moje nevesty. Svet je malý.

cartmanko
31. aug 2008

no vidis to, to je spravny nazor. muz ma pravdu. a mali ludi su super aj samci aj samicky.

digysa
1. sep 2008

Tak tato debata ma teda dost rozrusila. 😠 Som hrda matka 3-rocneho syna a musim povedat, ze som asi jedina, co si chlapca vyslovene vymodlila. Nie, ze by som bola taka s prepacenim "P..a", ako tu opisujete tie baby, ktore ine ako dievca neberu....ale u nas mame v oboch rodinach same dievcata a tak sme dufali v nejaku tu "pohlavnu" zmenu 😉

Ja by som si to s tebou Ioka vymenila hned. Tie zeny, ktore ti rozpravaju, ze ine ako dievca neberu vediac, ze mas chlapcov, su detinske, neslusne a ich spravanie je pod uroven. Myslim, ze osoba, ktorej taketo veci vydu z ust, by sa mala dat doslova liecit ☹ Akurat sa mi nepaci, ze Ta moze cosi taketo psychicky trapit. Vies ty o tom, ze chlapi zacinaju byt "chraneny druh"? 😉 Rodi sa ich menej a percentualne je na svete 45% muzov a 55% zien. Chlapi su na dracku a z tych kamaratkinych dcereniek mozu byt raz "stare panny" v krasnych satockach.....len tolko.

A na margo tych zien, o ktorych pise petka82 : tak to sa mi nejako nezda, to uz je prehnane, alebo nie? 😕 😕 😕 😕

trixi
1. sep 2008

ahojte, aj ja musim reagovat. Mam syna a som velmi, velmi stastna. Nedala by som ho za nic na svete. Mam uz po styridsiatke a este planujeme druhe, vobec mi nebude vadit ak to bude zase syn. V nasej rodine su zatial len chlapci a nikomu to neprekaza. Asi to tiez hovori o inteligencii. Zatial som sa nestretla s takymi kozami, ze by chceli len dievcata. Asi preto, ze som starsi rocnik a maminy v tom veku su radi, ze maju zdrave a krasne deti a je im jedno ci dievca alebo chlapec.

Na nasej ulici sme tri domy vedla seba, kde su male babatka a kde cakaju. Jedny susedia maju dvojicky - dievca a chlapca, my mame chlapca a dalsi susedia cakaju dievcatko a chceli chlapca, teraz sa tesia, ze budu mat nevestu pre nasho maleho 😀 . Uz ho aj uplacaju autickami, lietadlami 😀 . Vraj aby si inu nenasiel 😉 .

Tesme sa z nasich deti, nech su zdrave, stastne, ci dievcence alebo chlapci.

kili
1. sep 2008

moja svokra mala len chlapcov, tak sa tešila, že bude mať vnučku, narodili sa dvaja chlapci. Ale minule sme boli u nich a svojmu synovy, čo má strašne dlhé vlasy, pomaly až po pás kupovala gumičky a šatku, tak som sa smiala, že má dcéru, ktorú nikdy nemala 😀
ja som tiež vždy chcela dcéru, no ale ešte by som chcela mať dieťa, tak ešte môžem dúfať. Ale keby nebola, tak nevadí.

verulka
1. sep 2008

ioka, co si- ze menejcenna 😕 ja neviem, okolo mna su v podstate same cisto chalanske rodiny, my to trosku kazime 😀 ja som pohlavie vobec neriesila,mne to bolo uplne jedno ( iked je to asi ine, ked uz o druhom som mala aj chalana aj babu) no dcerka je teiz dost chalan, i ked vyzera ako jemnulinka kvetinka...Ja si myslim, z echalani su akcnejsi a maju jednoduchsi zivot 😉 ja som happy, ze mam krasne zdrave( vcelku) a na tom zalezi...
ja sa stretavam s fakt divnymi reakciami- najprv mi po 2. babu gratulovali, ze sa nam suepr podaril parik- akoby sa to dalo ovplyvnit 🙄 a teraz ma lutovali, ze skoda, ze to nie je holka, mala by som 2 parikiy 🙄 no commnet 🤐 uzivaj si svojich chlanov a netrap sa 😉 deti su suepr, a je jedno ci su to chalani alebo dievky 😉

blau
1. sep 2008

Ja mam tiez chlapca a som najstastnejsia na svete a chcem aj druheho uz len preto, lebo moj muz by chcel dceru a aj svokra.Nie ja chcem chlapca.Mam 3bratov a nemenila by som .A hlavne je, ze mame zdrave deti a nie akeho su pohlavia.Pacia sa mi vsetky nazory diskutujucich 🙂

nana77
1. sep 2008

kedysi velmi, velmi davno, v casoch, ked som si hovorila: raz, ked budem tehotna - som si strasne zelala mat chlapca. potom sme si s manzelom povedali, ze nastal ten cas a ideme na "to", urobime chalana! po takmer dvoch rokoch marnej snahy by som dala vsetko na svete zato, aby som vobec nejake dieta mala a pohlavie som uz davno prestala riesit... ked sme otehotneli, bola som najstastnejsi clovek na svete a bolo mi uplne jedno, ci to bude chlapec, alebo dievca. nakoniec mame dvojicky - chlapcov (podarilo sa) 😀 . take osoby, co si zelaju len baby a nic len baby su podla mna hlupe. radsej by si mali zelat, aby sa im vobec niekedy nieco narodilo a ak ano, aby to predovsetkym bolo zdrave!!!!

arabeska
1. sep 2008

ioka,ja mam tiez 2 xalanov a nemenila by som 😉 ale asi sa dame este aj na 3 dietatko a celkom by potesila baba ale ja uz som teraz uuuplne presvedcena ze to bude xlapec 🙂 a uz sa nanho tesim 🙂
moj muz vravi ze o babu by sa velmi bal,ze xalani to maju celkovo lahsie a ja suhlasim 🙂
naozaj si nemyslim ze to akeho pohlavia mam deti by mi malo sposobovat depresie 😕 ved sa tesme ze su zdrave a stastne 🙂
a reci okolia nepocuvaj,keby som si mala vsetko takto brat tak uz som v blazinci 😅

avanka
1. sep 2008

Aj my, ked sme otehotneli, brusku nepovedali inak, ako Barborka, az do 24 tt, kedy nam doktor ukazal na utz gulky...manzelovi, ktory bol so mnou, vyslo zopar slziciek, lebo velmi tuzil po dievcatku, ale teraz viem, ze by nasho miovaneho Lukaska nevymenil ani za 40 Barboriek.....
A uz teraz ked sme uvazovali nad menom pre druhe babo, ktore planujeme tak o 2 roky, automaticky nas napadol Tomasko 😀 😀 😀
Aj ja tuzim po dievcatku, vernej kopii mojho uzasneho manzela, ale ked nebude, nic sa nedeje..budem mat v buducnosti predsa 2 nevesty...

kaluha
1. sep 2008

chlapci sú in! nemenila by som.nám to bolo jedno nech sú zdravý a hotovo. a tvoja švagrina nemůže povedat že ju doma čakajú traja chlapy 😉 mne sa tá veta moc páči. je jedno či je chalan alebo baba aj tak svoje dieta milujes najviac na svete.a ked niekto chce len xxx a narodí sa opačne čo ho vymení alebo vráti ako v obchode???? keby sme chceli ešte jedno je predpoklad že to bude zas chalan moja švagrina hovorieva že naši muži vedia spravit len chlapcov. Svokra mala troch synov švagrina tiež a ja mam zatial dvoch/viac nechceme nestačí ich len porodit treba aj vychovat./ uvidíme či švagrininu vetu potvrdí aj najmladší brat mojho muža. je krásne mat deti do páru chalan a baba ale ešte krajšie mat krásne zdravé deti a celkovo štastný život to pohlavie neovplivní.

aksuram
1. sep 2008

Ahojte maminy,
my mame zatial len jedno babo a to chlapca. Mne bolo naozaj uprimne jedno co to bude ale manzel tak trosku chcel viac dievcatko- vraj ze prve dieta je viac rozmaznane a ked je rozmaznane dievca je to rozkosne a ked chlapec tak to je fuj 😀 ... a keby ste ho videli teraz- nevymenil by ho ani za tisic dievcat 😎
Teraz cakame druhe babo a tiez mi vsetci hovoria ze nech to bude dievcatko a ja sa len usmievam- mne je to zas jedno- hlavne nech je zdrave.
Inak moji rodicia maju len jednu vnucku a 6 vnukov... prva sa narodila ta vnucka a vtedy moj otec prehlasil "velmi mudru " vetu- ze skoda ze to nieje chlapec a o vtedy ma uz len vnukov a tak teraz o dusu prosi o vnucku 😀 😝 ... no sak uvidime 😅
Ale podla mna urcite sa neda povedat ze chlapci alebo dievcataka su taky alebo onaky- vzdy ide o konkretne dieta a jeho povahu +vychovu.
A este moj postreh z prostredia adopcii a nahradneho rodicovstva- tam je naozaj ooovela vacsi zaujem o dievcatka ako o chlapcov a dovody su pre mna fakt nepochopitelne 🤐

dididi30
1. sep 2008

ahojte , my mame 2 deti dcerku a synceka, myslilm,ze synceka viacej prezivam, neviem preco 😀
kebyze mam tretie dieta tak chcem chlapceka 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

zulok
1. sep 2008

Vdaka Bohu za chlapcaaa,veeelmi sa mu tesiiiim 😀 a okrem toho, keby to bolo dievca, mala by problemy s tehotenstvom, ako ja, mam trombofiliu... takze jcuhuu chalan. ale bolo mi to tak fuk, hlavne ench je zdarveee 😀
ale nechápem také dačo, že "beriem len dievča" to mi ptiide uplen nahlavu a proti zdravemu etickemu rozumu... 😠 a nechapem, co je take lepsie an dievcatkach, ved ono je to o vychove,.. kamaratka mi poevdala, ze chce dievcatko, aby ho mohlo pekne vyčačkať, obliecť.. si mohla kupiť babiku ked chce obleikať hore dole 😕

dididi30
1. sep 2008

zubok ale zas dcera je dcera, ked budes stara ma sa kto o teba postrarat, nevesta sa na teba vykasle 😉 😀
ale zas ked mas tu trombo.tak je to ine 😉
a fakt dvolezite je nech je zdavucke 😉

blau
1. sep 2008

Moji rodicia maju same vnucky, svagrina, ked sa dozvedela, ze aj druha je baba, tak plakala(samozrejme neprehanala, len ju mrzelo,lebo ona chcela 2chlapcov) s druhou svagrinou som bola na rovnako tehotna a brat si zelal strasne chlapca.Aj ked im x krat doktor povedal, ze to bude baba, tak on stale na to: a co ak to bude chalan!? Nam zavidel, ze budeme mat chalana a hovorieval, sak si ich mozeme poziciavat. A teraz? Ani jedinky raz nepovedal, ze by ju vymenil a ani moj muz by nevymenil nasho Luca.A ked sa narodil maly Luca, tak znama gratulovala mojmu otcovi so slovami az teraz si dedo, ked mas vnuka! Ale hovorim ved je to jedno uplne jedno hlavne, ze si zdravi....

edita33
1. sep 2008

cauko,ja mam dvoch chlapcov,je medzi nimi 5 rocny rozdiel,ale ty co vystrajaju.su besny az hrúza.ale chvala bohu sa nebiju,tak nemusim robit rozhodcu,dievcatko by tiez seklo,,este ma pochyti sem tam smutok,ze nevislo dievca,ale su zdravy a to je dost,dufam ze raz budem mat vnucky, 😉