Neviem si zvyknúť na priateľove deti

mersedesa
17. dec 2007

Ahoj žienky,to s čim sa vám chcem posťažovať bude asi pre niekoho krute,ale je to tak.Mám priatela,ktory je rozvedeny a ma dve deti,dvoch chlapcov.Bol rozvedeny už ked sme sa spoznali a vedela som o detoch no nechodili k nemu,pretože ich ex nepuštala.mužovi bolo za nimi smutno tak sme to dali na sud,začali k nam chodiť na vikendy.a vtedy nastal ten zlom a ja som zistila,že ich nemožem.Osobne nemam proti nim nič su to deti ako každe a predsa ine.ked viem,že maju prist prajem si aby do toho niečo prišlo.ked su u nas ratam každu minutu aby odišli.doslova povedane mam hrôzu ked maju prist.nieje to nenavist,doprajem im všetko.ked nieco chcu ja som ta co im to kupi.ja pripominam otcovi kedy maju narodeniny,po každej stranke sa o ne staram,len neviem zniesť aby k nam chodili.mam dôvody a to,že nevedia po slovensky ani ň,nevedia čo je to zakladna hygiena,dokonca ten starší 8ročny sa ešte pocikava a pokakava,su arogantny,neskutočne vulgarny a ubližuju našej malej,viem že na ňu žiarlia a bojim sa ju nechat na chviľu samu pretože ma len 8mesiacov.ked sa snažím ich trochu scivilizovat,muž povie že ich mam nechat aj tak su u nas sem-tam čo je pre mna dost často.takto to je už 4roky a som z toho na nervy,viem že voči mužovi je to nefer.ako by ste sa chovali v podobnej situácii 😔

julia225
27. dec 2007

super mersi 😉

mtsl
27. dec 2007

drž sa, neustúp a hlavne pre ne nepohni ani prstom, nech si s nimi poradí otec. venuj sa svojmu dieťatku.
držím palce

majula009
22. mar 2008

Mercedesa ak tu ešte budeš niekedy tak mi napíš na súkromnú poštu...Niečím podobným som si prešla....

narcis1
25. sep 2008

Ahojte....hladala som nieco,kde by som sa mohla aj ja vyzalovat. Mam priatela,kt.je rozvedeny, ma dve deti z prveho manzelstva. Zijeme spolu uz rok a medzi nami je vsetko v poriadku az do doby, ked su u nas jeho deti. Pre mna je to tazke, vhupla som do vztahu s dvoma detmi v puberte. Stale sa kvôly nim hadame....Neviem,ci mam rezignovat alebo si trvat na svojom,ked su u nas....Priatel im napr.dovoli neskoro do noci byt hore, mne to vadi a myslim,ze to nie je vhodne na ich vek pozerat TV do polnoci (10,13).U nas nic nepomahaju, v izbe neporiadok a to su dievcata, riady neumyvaju....nic,nevazia si veci,ale naroky strasne. Presne ako Mersedesa....cakam kedy pojdu spat, je to hrozne....ale pre mna to je fakt tazke!Bojim sa,aby nas vztah nestroskotal prave na jeho detoch....poradte co robit?

luciaakubko
25. sep 2008

narcis, nic. vydrzat kym sa osamostatnia a odidu z domu. alebo sa rozist 😒 ty budes stale ta zla...ten moj sa ma isty cas dokonca snazil presvedcit, ze jeho tri deti su nase deti. co ti budem hovorit? ak ti to za to stoji, zmier sa s tym, len tazko zmenis dospeleho chlapa.

narcis1
25. sep 2008

dakujem za nazor......Luciaakubko, aj u nas to bolo.....raz pri hadke som povedala,ze to nie su moje deti, bolo zle. Ze ako to mozem povedat, ze predsa uz su nase....nikdy to nebudu moje deti-bohuzial. Keby boli, maju inu vychovu. Nebyvaju s nami....bravame si ich na vikend. A je pravda,ze vzdy pri hadke skoncim ja ako ta zla....Medzi nami je to inak OK, hadky su len kvoly jeho detom....

jaduska
25. sep 2008

Narcis, ja síce osobnú skúsenosť nemám, ale ja osobne si myslím, aby si to nechala tak. Sú to deti JEHO a jeho predošlej partnerky a oni sú zodpovední za ich výchovu. Pozerajú dlho telku? No a čo, nech to s ním rieši jeho ex. Neumývajú riady, no čo, hádam to raz za čas vydržíš...Stále si povedz, že to je iba návšteva, tá predsa po sebe tiež neupratuje. Kým k tebe nie sú neprimerane drzé, tak to nerieš, nechaj všetko naňho, ty sa s nimi snaž byť kámoška, ale hlavne byť neutrálna čo sa týka výchovy...Ako píšeš sama - ty si potom stále tá zlá.... Držím ti palce a prajem pevné nervy... 😉 Ak ti ten chlap stojí za to, tak to vydržíš...

narcis1
25. sep 2008

Jaduska, jeho ex neriesi nic. Hlavne nech su dievcata pekne a moderne oblecene, maju nalakovane nechty,goralky a neviem ake ine hluposti.....oni doma nic nemusia. Ale keby ich radsej naucila napr. jest,aby po nich neostaval naokolo bordel, jest spravne s priborom.....strasne sa mi na to pozera! No minule som uz rezignovala pri TV, isla spat ako prva.....fakt potrebujem silne nervy.....ale dakujem za nazor. Asi to musim prekusnut a tvarit sa,ze vsetko ide mimo mna.....

orinka
25. sep 2008

narcis1: neostáva ti nič iné, len sa o tom s priateľom (alebo manželom? Neviem, nechce sa mi to hľadať) sadnúť, porozprávať sa a skúsiť nájsť nejaké riešenie, alebo (ak to nejde) sa s tým jednoducho zmieriť.... pretože aj keď to znie možno kruto... vedela si do čoho ideš, že má deti a preto sa hold s tými deťmi musíš zmieriť.... nech sú aké sú, sú to jeho deti a on sa ich nikdy nevzdá.... a že sú nevychované? Netreba ich zo všetkého obviňovať... veď deti nemôžu za to, aká výchova sa im dostáva.... a ak sa im nedostáva tej správnej výchovy zo strany ich biologickej matky, možno by si to mohla aspoň trošičku zmeniť ty.... raz ti za to budú (možno) vďačné... takže jediná rada: prijať ich, pretože to boli, sú a vždy budú jeho deti, ktoré sú jeho súčasťou a ináč to nebude.... 😔

jaduska
25. sep 2008

narcis a tebe tie dievčatá berú ako?

narcis1
25. sep 2008

ano Orinka, suhlasim s tebou......tie deti nemozu za to, ale niekedy ma to uz fakt vytaca.....a vybuchnem. ☹

narcis1
25. sep 2008

No, beru ma ako ockovu priatelku, respektuju.....toto je zatial OK. len tie vychovne metody.....a hadky potom medzi nami kvoly detom...

orinka
25. sep 2008

narcis1: veľa síl 😔

vroni
25. sep 2008

Narcis, nechaj ocinka vychutnat plody jeho vychovy. Dievcence nemusia umyt riad? Dobre, nemusia. Ale ani ty nemusis. Nech si tatko uprace. Tak isto neporiadok v izbe. Vychovat treba partnera, na deti sa to nalepi same 😎 A viem o com hovorim, tiez mam dva zdedene pubertalne kusky doma 😀 😀 😀 Televizor asi nevyriesis, na to treba systematicky postup a na ten nemate dost casu (ked ich mate len na vikendy)

narcis1
25. sep 2008

oK vroni, mas pravdu asi....asi to fakt nevyriesim len tak ako som si myslela....ale problem pri tom TV je v tom,ze ked napr. ja idem skor spat, ze aj tak je zle....ze co som odilsla skor.....niekedy neviem,co je lepsie....ci spat pri telke alebo sa zobrat a ist spat.....

narcis1
25. sep 2008

Orinka: dakujem....bude treba

zuzna.z
25. sep 2008

ahojte dievčatá...prečítala som si Vašu diskusiu a viem mercedes aj narcis1 , čo prežívate a ako ste bezmocné vo svojej predstave s tým niečo urobiť. Prijať cudzie dieťa nie je jednoduché a prežiť s ním iba víkend - je v podstate krátkodobá katastrofa. Každé dieťa žije v inom prostredí,iným režimom a hodnotami a na víkend to musíme akceptovať v našom prostredí,kde sa to javí neznesitelným. Rozumiem.....ja toto prežívam často.Pracujem ako profesionálny rodič a y detského domova dostávam deti na výchovu pokial sa im nenájdu adoptívny rodičia. Mojou úlohou je naučiť ich žiť v rodine, režimu, poriadku,hygiene a hodnotám. Pred týždňom odo mna odišlo dievčatko,ktoré malo viac ako 10 rokov. Teraz mám puberťáka,ktorého som dostala pár mesiacov dozadu - ešte sme si na seba nezvykli. Mám tiež 16 ročnú,ktorú som od začiatku musela učiť všetko, ešte si aj zadok utierať, pretože to nebolo dôležité.....viem ako sa cítite a želám vám mnoho síl......ale v jednom vás môžem potešiť - s cudzími deťmi sa dá naučiť existovať, len to chce čas a pevné nervy s trpezlivosťou

narcis1
25. sep 2008

Zuzana.Z: obdivujem Ta!! ja mam dost cez vikend a tam je aj chyba....bohuzial sme spolu kratko, iba vikend. To aj keby ze chceme nieco menit, je velmi kratka doba....takze nemame sancu. Iba nejak usmernit to, comu su uz naucene....Nechapem, ako to zvladas, mas môj obdiv!!

titkovamiriam
25. sep 2008

nastastie moj priatel ma deti 19,18,18 tak u nas niesu a odkedy mame mareka tak su nasrane 😲 ,nikdy som im niak moc nerozumela maju uplne inu vychovu ako moji-len by sa flakali kukali pocitac ci telku cely den,vysedavali po krcmach a lanarili peniaze od tatka na blbosti ☹ .snazila som sa byt neutralna a mila,kupovala som im darceky no bola som skor na posmech a vyuzivanie.
teraz som ich nevidela dva roky a nemusim po zvysok zivota ☹ .
Bohuzial kontakt neudrzuju ani so svojim otcom-su moc sebecke a nahuckane od neurotickej mami ☹ .Tak priatel je otcom mareka a nahradza otca mojim detom s ktorymi ma neskutocne otcovsky vztah. 😀

zuzna.z
25. sep 2008

existuje jediná vec,ktorá odštartuje to, na čom sa dá neskôr budovať - v mojom dome platia moje pravidlá - za mojimi dverami si rob čo chceš - je to velmi zjednodušene povedané,ale funguje to aj pri grázloch
Jediné,čo si nemôžem dovoliť je neistota- to deti vycítia .........

narcis1
25. sep 2008

Zuzna.Z: ano, ale to by aj ocko musel mat rovnaky nazor napr. na ten TV, co bohuzial nema....tak neviem. Ja neviem,ci ja som uz fakt prisna, ale chcem vela,aby 10 rocne decko nepozeravalo filmy po desiatej? nie som este rodicom....ale aj pri vlastnych by som to nedovolila.....

vroni
25. sep 2008

Zuzna, ja uz sa tu opakujem ako obohrata platna 😀 Problem nie je dieta, problem je partner. Darmo si urcis podmienky, ked ich druhy dospely v domacnosti porusuje alebo dovoli dietatu ich porusovat. Ked zakazeme obaja dietatu televizor, dieta to bude respektovat (fazu, ze to ofrfle a bude sa zduvat teraz vynechajme) Lenze ked ja zakazem a otec dovoli, tak ma z toho dieta hokej a chova sa blbo. Proti vecernemu televizoru u nas zabera len ranne zobudzanie. Decka si zvykli, ze u nas sa do obeda nevyspava a ked by pozerali do polnoci telku, su z nich rano mrtvoly (vyskusali, overili si zo tri krat, teraz je po desiatej klud. Skor sa neda 😀 )

narcis1
25. sep 2008

Vroni: ano, presne tak......ale vies, ked u nas su raz za mesiac, preco by sa nedovolilo? Potom aj do obeda vyspavaju ako aj ty pises...a mna ide porazit. Zobudzame rovno k obedu. Ta mladsia nema problem stat aj skor....ale ten TV pozerat bude aj tak.....Ja nezakazujem,neprikazujem....lebo si myslim,ze na to nemam narok,nie som ich rodic. Ale riesim to s partnerom....no moc nevyriesim......skoda ☹

zuzna.z
25. sep 2008

ja tomu rozumiem - ja som len opísala ako sa k tomu staviam ja- ale ja som v inej situácii. Viem ako sa cítite a viem,že je to ťažké. Ak partner nespolupracuje, je to na prášky......verte tomu,že som šťastná,že ten moj utiekol k mamičke, xixixixixixi

vroni
25. sep 2008

Narcis, bud rafinovana 😀 😀 😀 Priprav nejaky program mimo domu, ktory zacina pomerne skoro rano (nemusi to byt o siestej 😀 ), povedzme o deviatej, desiatej. Potom mozes baby zhodit z postele s nevinnym vyrazom, ze mate program a robis to predsa pre ne!!! Nezakazuj, neprikazuj, len bud angazovana (presne tam, kde ti to vyhovuje) 😀 😀 😀

narcis1
25. sep 2008

Vroni: ano, je to dobry napad....ale to musi byt fakt nieco origos, lebo aj ocko si rad pospi......takze to nie je take jednoduche. Ale nieco take vymyslim....a fakt je lepsie, ked je nejaky program mimo domu.....tam sa zabavia a ja nie som tak na nervy ako ked doma vymyslaju. Diky za typ..... 😀

luciaakubko
25. sep 2008

mirka, to iste...18 rocny syn byva s priatelom a je to riadne kvietko. minule otcovi odvrkol nech sa ide starat o svoje decko ked sa ho na nieco spytal. je fajn len ked nieco potrebuje-pokrytec po matke. aj s nou mam svoje skusenosti.zial, iba zle. okrem toho ma dve dcery-jedna uz je mamicka, rodila v osemnastich. ta tatka tiez rada vyuziva-netvrdim,nech odmieta pomoc, ale nonstop? momentalne tiez byva u otca. najmladsia, 15 rocna byva u matky-mimochodom,aj tej sa chcela priatelova ex zbavit....to je v podstate chuda dieta, matka si ju zobrala len z pomsty voci otcovi-lebo toto posledne dievca bolo otcov milacik. ta chodieva na navstevu kazdy druhy vikend a ta jedina sa na malu tesi. je tazke partnera presvedcit, aby sa pozrel objektivne na svoje deti, na ich spravanie- musel by priznat vlastne zlyhanie a to rodicia len tazko pripustia. kazda rada marna, ty to musis prezivat, naucit sa s tym zit, alebo sa vzopriet a odist 🙂 a cakat, co urobi partner 🙂 niekedy len razne ultimatum zaberie 🙂 tym nechcem povedat, aby sa vzdal svojich deti-takeho cloveka by som si nevedela vazit. snad vsak bude respektovat tvoje pocity, ked to spolu preberiete 🙂 co na tom, ze to bude po sty krat 🙂

titkovamiriam
25. sep 2008

je to veru tazke .ved o co by to bolo jednoduchsia keby sme si vychadzali a radi sa navstevovali 🙂 ,jedna z jeho dcer ma v plane k nam ist ked ju zoberu na vysku-mne by to nevadilo pokial bude dodrziavat MOJE pravidla, z coho mam samozrejme obavy,lebo otec bude cely bez seba ze ju ma pri sebe.

luciaakubko
25. sep 2008

🙂 doverne poznam 🙂 🙂 otcovia a dcery... 😀

narcis1
25. sep 2008

Titkovamiriam: Aj u nas to hrozi....ked pojdu deti na VS,ze pridu k nam byvat. Neviem si predstavit,ze by s takymito navykmi byvali u nas.....a to ich mam prevychovavat? Tesim sa....este je to daleko, mozno sa ktovie co vyskytne....ale momentalne si to neviem predstavt.