Neviem si zvyknúť na priateľove deti

mersedesa
17. dec 2007

Ahoj žienky,to s čim sa vám chcem posťažovať bude asi pre niekoho krute,ale je to tak.Mám priatela,ktory je rozvedeny a ma dve deti,dvoch chlapcov.Bol rozvedeny už ked sme sa spoznali a vedela som o detoch no nechodili k nemu,pretože ich ex nepuštala.mužovi bolo za nimi smutno tak sme to dali na sud,začali k nam chodiť na vikendy.a vtedy nastal ten zlom a ja som zistila,že ich nemožem.Osobne nemam proti nim nič su to deti ako každe a predsa ine.ked viem,že maju prist prajem si aby do toho niečo prišlo.ked su u nas ratam každu minutu aby odišli.doslova povedane mam hrôzu ked maju prist.nieje to nenavist,doprajem im všetko.ked nieco chcu ja som ta co im to kupi.ja pripominam otcovi kedy maju narodeniny,po každej stranke sa o ne staram,len neviem zniesť aby k nam chodili.mam dôvody a to,že nevedia po slovensky ani ň,nevedia čo je to zakladna hygiena,dokonca ten starší 8ročny sa ešte pocikava a pokakava,su arogantny,neskutočne vulgarny a ubližuju našej malej,viem že na ňu žiarlia a bojim sa ju nechat na chviľu samu pretože ma len 8mesiacov.ked sa snažím ich trochu scivilizovat,muž povie že ich mam nechat aj tak su u nas sem-tam čo je pre mna dost často.takto to je už 4roky a som z toho na nervy,viem že voči mužovi je to nefer.ako by ste sa chovali v podobnej situácii 😔

filipal
3. feb 2012

tu je to uplne jasne. prva manzelka sa s nim rozviedla kvoli agresivite a ziarlivosti a Lelle uz dostala dve facky.
v podstate uplne jasny pripad. chlapik mal stastie, ze narazil zase na nejaku co mu naletela.
prepac
@lelle2111 ale inac sa to povedat neda. nepoucila si sa s cudzich chyb.
co sa ti na nom pacilo?
k svojmu prvemu synovi sa sprava pekne, lebo ma este stale rad svoju prvu zenu. urazilo ho vsak, ze si ho dovolila opustit.

danjelca
3. feb 2012

@lelle2111 lele ja viem že sa to ťažko rieši s novorodencom, Ale daj si záväzok-ešte jedna facka a riešiš to rezolútne!
Ak nebudeš, priatela presvedčíš že ty si žena -fackovací panák.A ver tomu že agresia vekom v ludoch neubúda.Je to proste tak nastavené hormonami.

argyro
3. feb 2012

@lelle2111 no nie, nemá ťa rád, je mi to ľúto ☹ ale toto nie je láska. Asi nám tu nebudeš veriť, lebo tomu veriť nechceš. Nie je OK ak sa celú sobotu venuje výlučne synovi a vás ignoruje - určite by sa to dalo skĺbiť, keby chcel. Obávam sa, že vy dvaja s bábätkom ste mu už len na príťaž, naozaj to vyzerá tak, že žije stále pre svoju prvú rodinu 😖
Tiež nechápem, prečo si neverila tej prvej žene - myslela si si, že si agresiu vymyslela? 😅 Alebo že na teba agresívny nebude? Agresor je agresor a je úplne jedno aká žena je vedľa neho, správal by sa rovnako ku každej.. teda pokiaľ by neprišla nejaká fyzicky silnejšia, resp. s nejakým bratom či kamarátom, ktorý by k nemu po prvej facke prišiel, chytil ho pod krk a po chlapsky mu vysvetlil, že to bolo poslednýkrát - podľa mňa toto jediné zaberá na tieto typy - sú hrdinami len pri slabých ženách, dosie*ajú sa pri komkoľvek, kto sa ich nebojí... Nemáš takého brata či kamaráta? Aj keď, samozrejme najlepšie by bolo odísť, ale ako ťa čítam, nie si na to ešte žiaľ pripravená 😖 tak aspoň zatiaľ, aby si neprišla k vážnejšiemu úrazu, by sa zišlo ho troško povystrašiť..

darinkazv
3. feb 2012

@lelle2111 mrzí ma, že to máš tak ťažké, ale z jeho strany o lásku nejde. a je to typický príklad mamičkára. zrejme aj preto sa jeho prvé manželstvo rozpadlo. lebo matka ho takisto ako teraz, štvala proti manželke a robí to isté teraz proti tebe a používa na to svojho vnuka. v takýchto prípadoch sa už ale bohužiaľ nedá nič iné poradiť, len odchod od neho. veď ho ani ty ani váš synček nezaujímate :( je to veľmi smutné, viem, že je ťažké odísť, keď píšeš, že ho ľúbiš, ale fyzické násilie sa môže len stupňovať a skončíš ako týraná žena a najviac bude trpieť tvoje dieťa. už len kvôli nemu by som sa spakovala a odišla. máš rodičov? vedeli by ťa prichýliť? naozaj sa rozhodni momentálne rozumom, lebo srdce ti teraz nepomôže. najviac tým všetkým bude trpieť tvoj malinký a to predsa nechceš. ☹

jabadaba
3. feb 2012

@argyro presne to ma napadlo, ze partnerovi rucne strucne vysvetlit odkial pokial sa pestuju vztahy so zenami. Teda keby som bola na jej mieste, tak moj otec dotycnemu pride osobne aj s mamou ako ich poznam, taku riadnu vypalit, ze by sa s prepacenim zosral z podoby.

jabadaba
3. feb 2012

@darinkazv keby to bol len mamickar....ono je to nasilnicky chrapun, ktoreho matka zabudla povzbudit zopar vychovnymi.

Fakt je smutne, ze zeny vychovavaju takychto chrapunov.

darinkazv
3. feb 2012

@jabadaba no, len aby ich malý nemal v takom chlapovi vzor, ak s ním ostane. buď bude mať na celý život traumu z týrania alebo sa bude potom on takisto správať k ženám. a aj takýmto systémom sa z chlapcov stanú násilnícky chrapúni ☹ len mi príde dosť sebecké, keď čítam, že nechce odísť k rodičom a vysvetľovať im a mať ružové okuliare, že mu niečo vysvetlí a on sa zmení. je to sebecké. už nemôže rozmýšľať len čo ona. v prvom rade treba hľadieť na dieťa a aký život mu takto pripravím, resp. čo sa z neho v dospelosti stane, keď bude mať takýto príklad správania. ☹

argyro
3. feb 2012

@darinkazv neviem či je to sebeckosť, asi skôr zaslepenosť v tomto štádiu.. on má určite aj svoje dobré chvíľky a pre tie @lelle2111 zrejme žije a dúfa, že sa to už nestane. Bude sa snažiť byť mu lepšou ženou, neprovokovať ho, robiť mu po vôli - zaberie to na chvílu ale potom sa to vráti späť do starých koľají.. tak sa bude snažiť ešte viac, bude sa ospravedlňovať aj za to, že dýcha, len aby ho nerozčúlila... a ono to neprestane nikdy, bude to len horšie a horšie.
@lelle2111 skús si otvoriť tu vo fóre tému, koľkokrát nás naši manželia udreli, dali nám facku apod... urob si malý prieskum, koľko je takých žien, ktorých muž udrel raz dvakrát a potom už nie.. a koľko je takých o akých píšem vyššie. Ja si neviem predstaviť, žeby na mňa alebo moje deti muž siahol - nikdy v živote, neexistuje taký dôvod, nie je normálne, aby sa ľudia bili, nikto nemá právo udrieť ma, ani môj muž. Keby ťa udrel niekto neznámy, ako by si reagovala? Tolerovala by si to?

luthien35
3. feb 2012

@lelle2111 Prosím,nájdi v sebe silu tento vzťah skončiť. Viem, je to ťažké, ale ver mi, že nič dobré Ťa s ním nečaká. Nepoznám ho osobne, ale z toho, čo si tu napísala je jasné, že ťa biť bude. Prosím odíď. Aspoň kvôli svojmu synčekovi.Čím skôr,kým si to malý ešte neuvedomuje, lebo ak to nespravíš, tak ho vystavíš hrozným veciam. A to predsa určite nechceš. Akonáhle pripustíš, že uvidí ako "ocko" mamku bije, strašne mu tým ublížiš.Ja to vidím na našej malej, keď sa len bežne s mužom pohádame, ako ju to traumatizuje. A to máme šťastné manželstvo a svoje dcérky nadovšetko milujeme. Veľmi Ti držím palce, nech nájdeš tú silu.

jabadaba
4. feb 2012

@darinkazv ano, maly bude mat "dobry vzor". S pozehnanim jeho mamy.
Co ja viem, to ani nie je sebeckost, ze nechce odist. Ja by som to nazvala rovno hlupostou. Ani nie uz zaslepenostou. Lebo ak niekto citi nieco k niekomu kto ho tyra, bije, je k nemu hruby, co to je ak nie hlupost? Ak si niekto neuvedomuje absolutne, ze toto nie je laska a takto to nema byt, tak co to je? Okrem ineho je tu pritomna nizka uroven sebavedomia a sebaucty. Na skodu dotycnej. Sebavedomy clovek by so sebou takto zametat nedal a uz vobec by nehladal vyhovorky preco sa dotycny takto k nemu sprava. Nikto nema pravo druheho ponizovat z akehokolvek dovodu. Nech si presiel kazdy cim chcel, to ho nesopravedlnuje ak sa sprava nevhodne. A kym si toto autorka neuvedomi, tak tu skoda kazdej jednej rady. Absurdne, ze nechce nic vysvetlovat rodicom...absurdne priserne. Ma kam ist, ale bude trcat v jednej domacnosti s blbom. A este mu zainvestuje do jeho bytu....bez dokladov. Neskutocne. Ja sa obcas neviem vynacudovat preco neustale podaktore zeny opakuju dokola, uplne ako cez kopirak, tie iste chyby.

kveta
4. feb 2012

@lelle2111 Viem aké to je, keď sa v manželstve stane niečo, čo ktokoľvek so zdravým rozumom vyhodnotí ako dôvod na okamžitý rozvod... Sedela som vtedy a hovorila si, že musím to ukončiť.. bez ohľadu na to ako veľmi ho ľúbim.. musím to ukončiť, lebo toto mi nikdy partner nesmie urobiť... Rozumu to bolo jasné... Srdcu trvalo ešte pár týždňov, kým začalo nasledovať rozum... Hrozne to bolelo... ale dá sa to prežiť, dá sa to zvládnuť... nečakaj, kým sa nebudeš môcť postarať o dieťa, lebo po bitke nevstaneš. Nasleduj rozum...

yahodova
4. jún 2012

Ahojte baby,som velmi rada ze som tu nasla aj takuto diskuziu 🙂 Moj manzel ma 6 rocneho syna,ktory zije so svojou mamou.A tu je ten problem: Ked obcas pride maly k nam,mam pocit ako keby odomna manzel chcel aby som sa k malemu spravala ako jeho vlastna mama...Lenze mne to nejak neda,maleho mam rada,je to uzastne chlapciatko ale nemozem si k nemu najst cestu ako keby bol moj...Vedsinou navsteva skonci hadkou s manzelom 😢 Som na vine ja? Robim nieco spatne?

lujza123
5. jún 2012

@yahodova v com konkretne chce aby si sa k nemu spravala ako mama? Aby si mu varila, prala, ukladala ho spat? To ma predsa robit jeho otec nie ty. Ci sa mu zda ze sa spravas moc chladne? Mozno by to chcelo viac casu ktory by ste stravili spolu, nejaku dovolenku alebo co. Mozno by to chcelo viac casu co by si stravila ty s malym sama....staci sa s nim zahrat, vziat ho sama na ihrisko, zmrzlinu, najst si nejaku cesticku k nemu, iny pristup. Nebrat ho ako zijuci dokaz toho ze tvoj muz bol kedysi s inou zenou, ale ako dieta tvojho muza, jeho neoddelitelnu sucast, brata tvojho babetka, ved po tebe a tvojom muzovi mu to bude v podstate geneticky najblizsia rodina. Deti su velmi citlive a vedia vycitit ze ich niekdo nemusi. Hadam nechces byt pre neho ta "teta co ma nema rada a preto nemozem chodit k ockovi". Myslim ze prave tvoja pozicia "kamaratky" ti moze priniest v buducnosti velku vyhodu. Nebudes prisny vychovavatel ako jeho rodicia ale kamoska na ktoru sa bude tesit.

maminuska
5. jún 2012

@yahodova nehladaj k nemu cestu ako keby bol tvoj , lebo on tvoj nie je. Hľadaj k nemu cestu ako manželka jeho otca, mama nikdy nebudeš a ani sa o to nesnaž. Pomôž, porozprávaj sa , pohladkaj ale tam aj skonči.
Syna má tvoj manžel, je síce pravda že si si ho s týmto záväzkom brala a bude ti jasné do budúcna že to bude určitý zdroj ktorý bude odčerpávat nielen čas ale aj peniaze, ale bude to brat tvojich detí .

beruha
6. jún 2012

maminuska z tvojho prispevku je citit ako keby si ty bola na "druhej strane brehu" . . . Nechapem preco by mala yahodova koncit pri porozpravani a pohladkani . . . , ked tomu dietatu (aj ked nie je jeho matka) moze dat ovela viac. Jedna moja znama to krasne vystihla, ked som sa opytala ci jej nebude vadit, ked pobozkam jej dcerku - male babo - ktore sme boli prvy krat pozriet a ona na to: "Jasne, ze mozes, cim viac je dieta bozkavane a milovane, tym stastnejsie bude." A podla mna sa toto hodi aj na deti z predchadzajucich manzelstiev a partnerstiev, cim viac budu milovane o to stastnejsie budu. A ti, ktori ich miluju vobec nemusia byt len ich vlastni rodicia . . .

kveta
6. jún 2012

@beruha A z coho usudzujes, ze @yahodova tuzi to chlapciatko milovat? :D Maminuska ma pravdu.. ist podla svojich pocitov, nenutit sa citit materske city.. byt priatelkou malemu.. vychovavat ked treba.. ale nestavat sa do pozicie matky.. vsak to sa za tak kratky cas ani neda..

beruha
6. jún 2012

to ja som myslela skor tak vseobecne, nie ze zrovna yahodova musi maleho milovat . . . 🙂
inak ja suhlasim, ze matka je len jedna, ale to neznamena, ze je to jediny clovek, ktory moze to dieta milovat. . . ja som viacmenej len chcela reagovat na maminuskinu limitaciu ". . . tam skonci. . ."

maminuska
6. jún 2012

@beruha a kam by mala pokračovať ? Ako veľmi by mala prekročit ten môj daný limit ?

" Pomôž, porozprávaj sa, pohladkaj " nie je toto už prejav náklonnosti a určitej lásky ? Čo viac už môže spraviť ? nebuďme naivné a nehrajme sa na mamy dieťatu ak nimi naozaj nie sme 🙂.

123456789abc
22. apr 2014

Ahojte.
Mám problémy s priateľovou dcérou.Neviem komu sa mám vyžalovať,priateľky sú na mojej strane,ale ony sú vždy na mojej strane.S priateľom sme spolu už 8 rokov.O mesiac bude mať jeho slečinka 18.rokov.Žije s matkou v tej istej dedine ako my.Asi 4-5 rokov my riadne pije krv.Snaží sa medzi nami vyvolávať hádky čo sa jej aj v poslednom čase darí,lebo už si nedám po hlave skákať.Včera sa stalo toto:Prišla k nám a ako zvyčajne rovno do špajze.Mala som tam schovanú fľašu kofoly pre návštevu,lebo keď niečo neschovám,tak to nemám.Slečna kofolu našla a chcela ju bez opýtania otvoriť.POPROSILA som ju aby ju neotvárala a ona sa nasrala a odišla domov.Od priateľa som schytala ako ešte nikdy,bola som najväčšia sprostaňa a všetko možné.O pár minút volala jeho bývala,že čo sa stalo,lebo že vraj sa dcéra zamkla v izbe a reve ako pavian.Je toto normálne? Keď niečo nedostane tak hotovo.Tak som sa opýtala priateľa či si náhodou nechce jeho dcéra aj žily podrezať kvôli kofole,alebo skôr kvôli vydieraniu.Ona je typická rozmaznaná,drzá a sebecká osoba,len toho má rada kto jej dáva peniaze.Od otca dostáva na meniny,narodeniny,na Vianoce vždy 200 eur čo jej bolo už posledné Vianoce málo.Okrem toho jej otec platí mobil,chodí s nami na dovolenky,kupuje jej topánky a oblečenie,prispieva nie malou čiastkou pravidelne na okuliare,na notebook,chodí s ňou na pizzu a ešte kadečo.Platí samozrejme aj výživné v sume 110 eur.Občas prespí u nás a keď odíde tak si ani posteľ neustelie a keď to ja nespravím tak ja schytám,že aká som žena,ako sa na to dokážem pozerať.Nedokážem takto všetko popísať,ale mám toho už plné zuby.Veľmi sa snaží o náš rozchod,ale môj priateľ to nevidí.Asi to bude aj jediné riešenie,lebo je to stále horšie a horšie.Mohla by som o tom knihu napísať.V poslednej dobe veľa plačem,ale na čo?

vroni
22. apr 2014

@123456789abc, nechapem, aky mas problem s priatelovou dcerou. Mas problem s priatelom. Nie je neobvykle, ze si 18 rocna mysli, ze svet je tu pre nu. To patri k veku a je do istej miery normalne. Nie je normalne, aby si cosi dostavala za to vyzrat od priatela. Ze si neustelie postel - no, povedzme, ale aby mi muz za to huboval, aka som zena.... tak ho asi vezmem panvicou po plesine, aby vedel, aka som zena.... Narob doma poriadky s chlapom, ked budete dvaja tahat za jeden povraz, slecna sa znormalizuje aj "sama od seba" (mam vyzeneneho skoro 20rocneho pubertaka, viem, o com hovorim)

123456789abc
23. apr 2014

@vroni Máš pravdu.Ale keď ocinko svojej dcéruške všetko dovolí.Ona je bohom v jeho živote a aj si je toho vedomá a tak sa aj správa.V tomto "boji" ja nikdy nemôžem zvíťaziť.My ten povraz nebudeme nikdy ťahať za jeden koniec. 😢

mata128
23. apr 2014

@vroni nemas tak celkom pravdu...vies,moj exmanzel tiez na nasu dceru neda dopustit. A hned zo zaciatku povedal aj svojej novej partnerke,ze taka zena sa este nenarodila,ktora by pred dcerou prednost dostala...nasa ma skoro 9rokov a tiez si je dobre vedoma toho,ze otec na nu neda dopustit. Ale zasa teda poriadok s nou samozrejme otec vie spravit. Dcery pre tych otcov su proste akoby "stredobodom vesmiru", no a nech si mysli kto chce co chce,ja som rada a som stastna,ze ma dcera takeho otca ako ma a ze maju take vztahy,ako maju🙂

vroni
23. apr 2014

@mata128, ja nemam na mysli, ze by mal dat otec na dceru dopustit alebo davat prednost partnerke pred dcerou. Ale prave aby vedel tie poriadky narobit. To neznamena zhukat dceru a vychvalit partnerkku (a ani naopak), ale dat "dietatu" nejaky domaci manual. Napriklad "Si u nas vzdy vitana. Ale postel si prosim ta rano po sebe sprac, vies ako ma (otca) hneva neporiadok" A ked treba, tak pripomenut.
O vztahoch otec-dcera mi nieco hovor! Moj muz ma troch synov a jednu dceru. Tiez skace, ako ona piska a moje pripomienky mu nie vzdy vonaju (a to som jej vlastna matka 😀 ), ale ma tolko zdraveho rozumu, ze vie, ze mi ide o dobro dietata a nie ukajanie svojho ega.

vierkal
8. nov 2014

ja mam taky tiez problem.Priatel ma dvoch synov už 22 rocneho a 13 rocneho, ešte s tým 22 rocnym v pohode lebo jena internate tak ho mame len cez vik.ale ked pride tiez mi staci.Ich mama ich asi neucila hygiene lebo sprcha im nic nehovori, hygiena ziadna, niesu vobec samostatny ,ked im nakazeme ostruhat zemiaky tak pokym im nenachzstame na stol zemiaky mysku nozik tak ani jich to nenapadne. Hlavne s tym mensim je problem.Jeho zaujima len pocitac nic viac ,nepocuje nevidi proste uplne mimo a najhorsie je to ze ma snazi vytocit vecami o ktorych dobre vie ze to nemam rada.o doske na wcku ani nehovorim to ako na protiven nechava stale hore.vie ze ma to vytoci tak to robi s potesenim.neivem ako si zvyknut na neho niekedy mam pocit ako keby mu to jeho matka rozkazovala ze mi ma robit zle. Ich otec je tak dobry az sproste dobry ze radsej je ticho a robi sa ako keby tu nebol ziadny problem. ale dokaze ho mladsi vytocit do nepricetnosti a on kludny obcas zakrici a tym to skoniclo ked mu zakaze pc jeho mladsi syn sa zacne k nemu spravat ako keby ho rok nevidel , v leze mu pomali do riti lebo vie ze otec povoli a da mu ten pocitac.dnes bol den d mlady mu rozbil drahy mobil a ako to skoncilo? ako vydz liskat sa zacal a uz fachci na notbooku a mna tu slak triafa.neivem co robit ale viem ze ked je u nas kazdy druhy tyzden sme ako na ihlickach.poradte asi by bolo dobre vyhladat psychologicku

mamulienka30
8. nov 2014

@vierkal - no ved zajdi hadam ti s tvojim problemom pomoze ;) Deti sa spravaju ako normalni pubertiaci. moja rada - najdi si partnera bez deti 😀

vierkal
10. nov 2014

@mamulienka30 dakujem za radu , no ja mam pubertiacku tiez ale ked ju porovnam s mladsim partnerovym dietatom tak moje je pri tom anjel🙂))no to nieje lahke najst takeho partnera ako je tento.tento ma na rukach nosi dlhoooo som takeho hladala🙂)))))a partneri bez deti su ako male deti furt cchu sa zabavat ,disky piatiky a podobne na rodinu malokoho natrafis ixxixxi

malena
6. nov 2015

@mersedesa ahoj, tak to by som nedovolila, že by mi ich partner nechal na krku, to by teda letel aj s nimi, ...ja mám tiež muža s 2 deťmi s predchádzajúceho manželstva, a toto by si nedovolil, ked sú tu / každý 2 víkend/ tak je doma, varí pre všetkých, pomáha, stará sa...neviem si predstaviť, že by mi ich nechával doma a on by bol preč, to teda nie, to by som urobila iný cirkus...
ako často si ich bráva ?

malena
6. nov 2015

@vierkal tak to sa divím, že 22-ročný ešte chodieva na víkendy, taký veľký chalan, raz za čas možno ale pravidelne, to sa mi zdá už divné...

malena
6. nov 2015

@mersedesa tak nech sa naučí slovensky, len my slováci sa musíme vždy prispôsobovať, žiadne ústupky, bud sa naučí slovensky, ked sem chodí, alebo nech nech sa nesťažujú...

malena
6. nov 2015

@mersedesa jéé prepáč, tak to už je dávno, nevšimla som si rok 🙂 ale ak budeš mať chvíľu napíš čo nové po rokoch pa