Neviem si zvyknúť na priateľove deti

mersedesa
17. dec 2007

Ahoj žienky,to s čim sa vám chcem posťažovať bude asi pre niekoho krute,ale je to tak.Mám priatela,ktory je rozvedeny a ma dve deti,dvoch chlapcov.Bol rozvedeny už ked sme sa spoznali a vedela som o detoch no nechodili k nemu,pretože ich ex nepuštala.mužovi bolo za nimi smutno tak sme to dali na sud,začali k nam chodiť na vikendy.a vtedy nastal ten zlom a ja som zistila,že ich nemožem.Osobne nemam proti nim nič su to deti ako každe a predsa ine.ked viem,že maju prist prajem si aby do toho niečo prišlo.ked su u nas ratam každu minutu aby odišli.doslova povedane mam hrôzu ked maju prist.nieje to nenavist,doprajem im všetko.ked nieco chcu ja som ta co im to kupi.ja pripominam otcovi kedy maju narodeniny,po každej stranke sa o ne staram,len neviem zniesť aby k nam chodili.mam dôvody a to,že nevedia po slovensky ani ň,nevedia čo je to zakladna hygiena,dokonca ten starší 8ročny sa ešte pocikava a pokakava,su arogantny,neskutočne vulgarny a ubližuju našej malej,viem že na ňu žiarlia a bojim sa ju nechat na chviľu samu pretože ma len 8mesiacov.ked sa snažím ich trochu scivilizovat,muž povie že ich mam nechat aj tak su u nas sem-tam čo je pre mna dost často.takto to je už 4roky a som z toho na nervy,viem že voči mužovi je to nefer.ako by ste sa chovali v podobnej situácii 😔

vierkal
7. nov 2015

@malena no ma to rozkazom od svojej mamicky, on je ako bezpravny mi to pripada, ja mu to stale vravim ze sudili sa o mladsieho brata nie o neho dospeleho ze moze chodit kedy chce a kde cchce ale u nich je to tak co ich matka povie to je svate keby chcel odpapulovat ma proste smolu bude do neho hucat cele dni a on sa radsej prisposobi a je ticho a ticho poslucha.ked nam ma ist pomoct jeho mater si vzdy nieco vymysli a tak nemoze lebo vie zeby robila cirkus. ale si vravime karma je zdarma a vrati sa jej to nechapem take zeny ako je ona ublizuje svojmu okoliu a hlavne detom.len dufam ze si to uvedomia cim skor a nie po rokoch az

malena
7. nov 2015

@vierkal si statočná žena, že to takto znášaš, ale máš pravdu, o tej karme, ...ja som jej však trocha pomohla,... myslím tým svoju švagrinnú, ktorej som pár krát dala pár faciek...ktorá mi robila neustále naschvály, ohovárala ma, intrigovala, a ked už toho na mňa bolo veľa, tak som si ju chytila a dostala odo mňa nakladačku 😀 viem, že to nebolo veľmi dôstojné, ale ja som cítila zadosťučinenie ...na hrubé vrece hrubá záplata, alebo kto seje vietor žne búrku...

vierkal
8. nov 2015

@malena by si neverila ako by som jej ja jednu struhla nech sa spamata ale spinit si ruky s taku osobu sa neoplati. proste zavidi verila ze sa k nej vrati a ostala nasrana ked sa nevratil tak kope a kope a to len zachvilku zacne lebo ide byt bsm🙂)))tak to bude ine kafe a najlepsie je ze cakame spolocne miminko tak cakame co sa bude diat.🙂)))aj mala nejakeho nabijaka a bol klud ale pri nej nik dlho nevydrzi s jej povahou .musi sa zmenit alebo ostane sama a bude robit prieky vsetkym okolo.uz ted nema kamaratky kamaratov co od nej bocia co pocuvam a na starobu ked aj jej deti dostanu rozum bude sama. zvladam to ale poviem ti obcas je to velmi tazke.🙂

adriana222
20. dec 2015

@mersedesa ahoj moja ja mam partnera a on ma s byvalou tri deti dvojcata a tretie vsetko dievcata nam sa pred dvoma rokmi v maji narodila tiez dcerka a zase som tehotna obe tehotenstva sme planovali no od prveho tehotenstva sa spraval ako skuseny ze on vsetko vie no ked sa mala narodila zistila som ze to tak nie je. V minulosti im pomahala svokra a on nebol skoro nikdy doma takze sa vsetkemu da sa povedat neprijemnemu vyhol teraz sme na to sami zijeme v zahranici kde sme sa aj spoznali a aj tu chceme ostat. Az teraz zistil ake to naozaj je starat sa o dieta. Ked mala mala osem mesiacov som sla do prace a on sa o malu staral sam. Dodnes to zvlada ako vzorny ocko no vsetko sa musel naucit a tym zs svoje deti nevida sa na malu strasne naviazal aj ona na neho. Pri nom je kludnejsia aj lepsie papa aj rychlejsie zaspi no zazrak. Na jeho deti som strasne ziarlila dokonca som zvesila aj ich fotku zo steny lebo sa na mna skaredo pozerali. No boli zamracene lebo im svietilo slnko do oci ale o to nejde. Pre mna to bolo prve dieta a pre neho stvrte a ja som mu hovorila nie mas dieta len jedno. Viem je to krute ale aj sam uznal ze je to tak. Okrem toho ze plati alimenty o nich nic nevie ani oni onom. Uzmaju noveho otca. V zivote som sa nestretla ani snimi ani snou. Hoci on chcel aby dosli aspon na par dni raz do roka ja som sa strasne bala a dobre ze nedosli aj ona to zakazala predsa len je to ina krajina. S tvojou situaciou ti moc poradit neviem. Ked toto citas asi ti to musi pripadat odveci. Ale ver ze s tebou sucitim a verim ze to zvladnes. Predsa len je to jeho rodina nie tvoja. Nikto netvrdi ze musis byt doma. Aj s tou malou to chapem aj ja by som sa bala mozno aj prehnane ale je to ten nas instinkt prirodzeny pud a nemas sa za co hanbit. Za to ze ich neznesies nie si zly clovek ja neznesiem ani pohlad na ich fotku a to i h vodec nepoznam. No desim sa toho ze ked bude vecsia bude sa chciet s nimi stretnut nemozem jej v tom branit ale bojim sa ze by mali na nu zly vpliv. Predsa len v ich rodine su to sami fetaci a podvodnici. Je dobre ze sme od nich tak daleko a dufam ze to na nu nebude mat ziadny vpliv. A aby som sa vratila k tvojmu problemu. Kludne sa dohodni s muzom ze budes s malou u mami alebo kde inde aby si s nimi byt nemusela. Malu ber samozrejme zo sebou. No skus to uvidis co ti na to povie a urcite ti to prospeje

kristina2323
31. jan 2016

@jana.ch presne toto samé som mala ja doma

88lienka
18. aug 2020

pridavam sa do skupiny...priznat si ze nemam rada priatelovho syna je hrozne lebo deti milujem a nikdy som nemala problem s nimi vychadzat....preto nechapem preco je take tazke vychadzat so synom niekoho koho mam rada. Teda chapem....sprava sa hrozne. Kope do otca, vsetko riadi a diktuje, odvrava, vsetko musi byt podla jeho predstav, nie raz som si vypocula ze nie som jeho mama, ze mamka a ocko su naj...to aj chapem a snazim sa mu povedat ze je to tak. Kazda hra je sprevadzana neustalym diktovanim kde mame stat co mame robit co mame hovorit...ked ni eje podla jeho predstav krici, place, doslova rozkazuje. Jeho otec reaguje malokedy a ak tak dohovara takym sladkym tonom. Neviem ako to riesit...uz som parkrat povedala priatelovi, ze to nezvladam, ze by sa mal zamysliet nad vychovou lebo je to katastrofa a ze sa proste za to na ulici hanbim. Bolo mi povedane ze mam byt priatelskejsia ze ked ja som mila aj dieta je ok...v preklade ked robim vsetko co diktuje vtedy je vsetko ok. Ako ste to riesili vy? Ja som najnovsie navrhla aby sme sa nestratavali vobec s jeho synom ale mam pocit ze toto nie je cesta..skor zaciatok konca.

azrael90
13. feb 2022

@peta131 velmi by ma zaujimalo ako tento pribeh skoncil..?

peta131
23. feb 2022

@azrael90 dobre, syn medzičasom vyrástol, už má 26 rokov, má ženu, dieťa 🙂 čím bol starší, tým to bolo lepšie, nám sa medzičasom narodili 2 deti, tak ono sa to dalo tak do normálu keď dospel a začal mať svoj život a my svoju rodinu. Teraz už sa mi ani veriť nechce, aké začiatky sme spolu mali. Ale teda nechcela by som si tým znovu prejsť.