Tehotenstvo v 43. rokoch

havedka
15. mar 2014

su tu maminy ktore mali dietatko v neskorsom veku?nieje to riskantne?

janinah
15. mar 2014

ja v 42r. 😉 riskantné môže byť kadečo i u mladých rodičiek,ja mám po bezproblemovom tehotenstve zdravého syna 😉

luba28
15. mar 2014

@havedka kazde taketo tehotenstvo je povazovane za risk,...ale ked sa na to citis ,...ja by som uz do toho nesla v takom veku,...

anatalia77
15. mar 2014

Nesla by som do toho..

hviezdicka111
15. mar 2014

@havedka moja mama rodilla v 42ke 🙂 sice to bolo neplanovane tehotenstvo, prekvapenie pre celu rodinu, ale vsetko bolo v poriadku 🙂 a pozeram, ze tu by taktiez pribudlo tretie dietatko....

333emily333
15. mar 2014

poznám jednu 43 ktorej sa narodilo dieťa postihnuté a dokonca predčasne muselo byť na respirátore malo xy operácií za sebou a nikdy nebude v poriadku je to risk podľa mňa väčší ako u mladých ...

vejula
15. mar 2014

@havedka moja mamina rodila v 41 rokoch, bráško ma teraz 12 rokov. TEhotenstvo uplne v poriadku, len podla jej slov, už viac citila tu zaťaž. Ale inak pôrod v poriadku zvládla, navyše ešte bráška dojčila 3 roky do svojich 44 rokov. Braško sice nebol planovaný, na napriek tomu, su naši neskutočne radi, že ho maju, že niesu v byte samy dvaja, a maju sa ešte o koho starať. A navyše sa isto citia mladší pri bráškovi 😉

vejula
15. mar 2014

@333emily333 ja poznam viacero postihnutých detí, ale paradoxne všetky sa narodili mladým mamičkám do 35 rokov. A tiež poznam viacero mamičiek, ktoré rodili po 40 a ani jedno nieje postihnuté.

hviezdicka111
15. mar 2014

@havedka a este musim dodat, ze zvladala to tehotenstvo lepsie ako ja, co mam 25 😀 skoro cele tehotenstvo som prelezala a mala sa narodila este aj predcasne.... takze asi to nie je vsetko len o veku...
ale nasi by teda dobrovolne do toho neboli isli 😀 a samozrejme divne vyznie, ked moja sestra niekomu povie, ze jej mama ma 50rokov 😀

mahulenka87
15. mar 2014

teoreticky je tu vyššie riziko ako u mladých rodičiek... hlavne čo sa týka dedičných ochorení, porúch a pod. Taktiež musíte zvážiť, či sa na to "cítite" - zdravotný stav, nočné vstávania a ostatné povinnosti okolo bábätka. 😉 A pripraviť sa aj na nepochopenie okolia... 😖 Poznám viaceré mamičky čo rodili po 40. Dnes si to mnohé ženy nechávajú a odkladajú na neskôr a neskôr. Výhoda je, že to bude vaše už 3.dieťatko a nie ste prvorodička.
Každopádne, má to veľa výhod a pozitív, ale takžiež nevýhod... Musíte si to zvážiť sama a s partnerom. 🙂

ivet1371
15. mar 2014

ja som mala malôeho v39 rokoch.uplne bez problemu a je to super.mame radost cela rodina aj starši surodenci 🙂

333emily333
15. mar 2014

@vejula hovorím len akú mám s tým skúsenosť ja stať sa môže všeličo to nikto nemôže vedieť ...

aga2011
15. mar 2014

Ahoj, skus sa poradit so svojim doktorom, ved on ta pozna po zdravotnej stránke najlepšie a ty zase musiš vedieť ako sa na to citiš po čom tuziš, čo dokazes prijať a ako chceš žiť. ja mam 28 rokov a tehotenstvo vysoko rizikové koli mojej krvi a protilatkam, takze zivot je nevyspytatelny a mozes to mat este jednoduchsie ako ktorakolvek mladsia tehulka.

satanka1
15. mar 2014

@havedka ked sa na to cítiš,nie je o čom..ani mladučké mamičky nemajú nič zaručené.Skôr to je asi o tom zvládnuť to potom,predsa si už človek odvykol..ale to závisí aj od povahy....držím palce

awalancha3
15. mar 2014

tehotenstvo a porod je uplne s rovnakymi rizikami, bolestami a strachmi ci mate 20 alebo 40 rokov...............Tie podstatne rozdiely sa odohravaju po porode........clovek po 40tke nema uz tolko sil, aby permanentne behal za dietatom, aby bol dorazny, aby lavou zadnou zvladal nocne ponocovania, aby dusevne, vedomostne a inak stihal malemu dietatu a potom dospievajucemu............na druhej strane 20 rocna mamicka nemoze (aj ked budu protesty) proste nemoze citit to, co citi starsia, nemoze dat tolko (dusevne a intelektualne ci vedomostne) co starsia zena............. O tehotenstvo a porod sa neboj, ako som povedala o tom to nie je........len si zvaz, ci si ochotna zase na 10-15 rokov prestat zit svoj zivot a zit zivot svojho dietata........clovek vekom pohodlnie...a potrebuje uz istu davku pokoja a oddychu..a to je s malym dietatom vylucene.
Zvaz si vsetko, naozaj rozumne,nenechal sa prevalcovat tuzbou, lebo ako matka uz vies ako je to s detmi narocne....na fyzicku aj psychiku....

adrika72
15. mar 2014

Dnes má náš syn presne 5 týždňov a porodila som ho deň pred 42 narodeninami, presne na termín.Bolo to plánované dieťa a vôbec neľutujem,že som sa tak rozhodla.Samozrejme,že aj ja som mala v čase jeho plánovania obavy...rozmýšľala som ako zareaguje okolie a tak,pretože sme mali už tri deti a najstarší syn má 21 rokov.Moje obavy však boli zbytočné, pretože všetci sme sa na malého neuveriteľne tešili a nevedeli sme sa dočkať,kedy už príde...Samozrejme našlo sa v okolí aj pár blbcov a ich reči načo vám to bolo,veď už máte tri...ale my sme si povedali nikto sa nám o neho nebude starať alebo nám ho chovať a hrdo som svetu ukazovala svoje tehotenské bruško.Rozhodla som sa absolvovať odber plodovej vody len kvôli veku,všetky krvné testy som mala OK. Chcela som, aby som bola pripravená na možnosť, že by dieťatko nebolo celkom zdravé,aby sme sa na to psychicky pripravili už pred pôrodom,určite by tomu malému uzlíčku neprospievalo keby sa jeho narodením psychicky zrútila polovica rodiny. Odber dopadol vďaka Bohu dobre a my sme sa dozvedeli,že čakáme zdravého chlapčeka a začala som si to naplno užívať...Tehotenstvo som mala bezproblémové, aj keď nebudem Vám klamať nebolo to také ako keď som mala 20, cítila som hlavne tú záťaž na telo,nebehala som ako srnka...ale to je nič.Pôrodu som sa ako každá mamina bála,mala som za sebou jeden prirodzený pôrod,ale aj kliešťový a dokonca naposledy sekciu. Takže som nevedela,ktorú možnosť si zopakujem...Nakoniec som porodila prirodzene a pôrod bol napriek bolesti krásny...mala som pri pôrode úžasného lekára,ktorý svojim prístupom ku mne,ale aj k manželovi zmenil náš pôrod na neuveriteľný zážitok príchodu na svet nášho vytúženého synčeka... 🙂 🙂 🙂

vejula
15. mar 2014

ja napríklad nevyhodu čo vidim, že bráško vyrastá ako jedinačik. KEd sa narodil my sme už mali 20, 16, 15 rokov. JA som odišla na vyšku, starší bráško na vojnu potom do UK, mladší bráško za nim. A ten drobec ostal doma bez surodencov. A viac krát, ked prezeral fotky, mu bolo luto, že my traja sme si užili detstvo spolu, že mame také spoločné zážitky, o ktoré bol on ukratený. Takže určite to ma aj svoje výhody a nevyhody.

h2
15. mar 2014

@havedka Ahoj, v dnešnej dobe je už úplne bežné, že ženy rodia vo vyššom veku, stačí sa pozrieť na naše, či svetové "celebrity". Z môjho okolia poznám viacero prípadov: moja švagriná rodila v 40-tke, moja mama sa narodila, keď mala jej mama (moja babka) 42 rokov, mám dve kamarátky, ktoré sa narodily ich mamám až po štyridsiatke. Ja sama som rodila ako 36-ročná a práve dnes som bola na svadbe mojej 38-ročnej tehotnej kamarátke. 🙂

lasenkamilovana
9. máj 2014

@havedka mamina rodila v 45 ...a vobec nelutuje .maly je zdravy.mamina ma viac kamosiek co rodili takto neskoro a viac si to pochvalovali nez ked mali deti v 20.a ak chcete treba ist do toho ,kazde tehotenstvo je riskantne ci mame 20 alebo 50 rokov.

mayusik
9. máj 2014

ja ked som rodila pred 2 rokmi,tak bola tam pani iba 1 rok mladšia od mojej mamky.Mala vtedy 47 rokov,doma už 3 dospelé deti,rodila po 20rokoch.vravela,že sa citi ako prvorodička. bola v nemocnici 2 mesiace pred porodom - na sledovanie, ale ChvalaBohu všetko dobre dopadlo. držim palce 🙂

kaaaty
9. máj 2014

@adrika72 gratulujem, krasny životný príbeh.

veronka30
12. máj 2014

:D

slunce3
12. máj 2014

to nieje o veku.. keď sa na to cítiš a nemáš žiadne zdrav. komplikácie, a ozaj to tak cítiš tak šup do toho..

fra
12. máj 2014

práve pred chvíľou som čítala tento článok
http://prezenu.noviny.sk/c/rodina-a-deti/odpadl...

zemegula8
12. máj 2014

Moja babka mala maminu v 45 rokoch (a to bola prvorodicka) a som tu 🙂

bocianka123
12. máj 2014

@anatalia77 ja by som tiež nešla do toho vedome. @havedka .

tinach
12. máj 2014

Ja mam 40 a mala ma 2 , tretie tehotenstvo uplne bezproblémové, pôrod tiez🙂 chodíme často do materskeho centra a je tam veľmi veľa mamiciek v mojom velke aj staršie a všetky deticky sú uplne zdravé , maminy šťastné a vyrovnané, viac si to uzivame 😀 ja som pokojná, nemusím riešiť pracu popri MD, sme zabezpečení , staršie deti sa mi postarajú ked potrebujem niekam odskocit, syn ma uz vážnejšie znamost, tak malu berú aj na pól dňa von. A keď uz na to príde , je stále možnosť odberu zadarmo plodovej vody. Poznám veľa deticiek z centra co su postihnute alebo majú handicap a všetko mladé maminy ☹ ked to máš raz v sebe , je jedno koľko mas rokov, mysli pozitívne a chod do toho 😉

tinach
12. máj 2014

A dokonca este doteraz kojim 🙂

demeeri
12. máj 2014

Prvé dieťa som porodila v 35-ke.Tehotenstvo som znášala lepšie ako 20 ročné ženy.Teraz v 38-ke čakám druhé bábätko.Som si istá že by som ho chcela aj keby som mala 40.Tehotenstvo a materstvo ma omladlo a tiež ma vyliečilo z dávnej choroby.

saxana36
12. máj 2014

ja som rodila ako 39-rocna a musim povedat ze porod bol ovela lepsi a menej bolestivejsi ako pri prvom,aj napriek veku som odmietla odber plodovej vody,maly je zdravy a dufam ze aj nadalej bude,matersku si teraz fakt uzivam,ale muz by chcel este dcerku a po pravde na tretie sa uz nahovorit nedam,predsa len ten vek citim,nie som uz taka svizna. tak vela stastia ak sa rozhodnes mal malého chrustika

orchidea123
7. jún 2014

Ja som mala svoju dceru v 43 rokoch mam uz dvoch dospelych synov vsetci sme ju z radostou ocakavali. Tehotenstvo prebehlo uplne bez problemov dokonca aj bez prvych priznakov vracania keby som sa mala rozhpdnut este raz urcite b som brala tuto.volbu teraz ma 24 mesiavov je velmi.ziva a zdrava jedine co mi vadi energie mam dost vzdy vstavam k nej laskou to behanie natiahne nohy a uz jej neni nabeham kilometre velmi ju milujem a som.velmi stastna ze ju mam po 20 rokoch materstvo si vychutnavam a nemenila by som za nic na tomto.svete prajem Ti vela stastia lasky a trpezlivosti pri vychove Tvojho synceka a spomen si na celebrity ze vela ich ma deti.ku 40 alebo.po 40 nie sme prve ani posledne 😀😀😀