Vekový rozdiel medzi deťmi 7 rokov. Aké sú klady a zápory?

anjelik85
14. máj 2009

maminky, máte niektorá takýto rozdiel medzi detičkami? my by sme chceli mať druhé dieťatko čím skôr, ale vychádza nám to až keď prvá bude mať 7 rôčkov. (budúci rok začíname stavať domček vlastný a o 5 rokov končím vš) chcela som, aby spolu vyrastali, aby si čo naj. rozumeli, ale skôr nám to situácia nedovolí. viete mi povedať klady a zápory takéhoto vekového rozdielu? aj to, či máte dve dievčatká alebo chlapcov alebo párik. my máme prvé dievčatko a druhé by sme chceli, keby bol chlapček. ale hlavne, nech je to zdravé dieťatko. 😉

darina77
14. máj 2009

Anjelik, medzi mnou a bratom je 7 rokov, síce sme sa v detstve veľmi spolu nehrali, ale dnes si bez problémov rozumieme. V tom ranom detstve bolo cítiť ten vekový rozdiel ale asi od tých 15 rokov je ten vek čím ďalej menej citeľný.

katyl
14. máj 2009

no medzi mnou a bratom je 6,5 rokov rozdiel a teda vztah medzi nami nic moc 😖
ked sa narodil, ja som bola skolacka, chcela som sa hravat ale musela som strazit. Potomon bol skolkar, ja skolacka, musela som ho vodit do skolky a vsetko mi bral a ja som mu musela ustupovat. Aspon ja si to tak pamatam. Potom on isiel do skoly a ja na strednu, zas sme sa minuli a neboli spolu. ja som isla na VS a on potom na strednu a potom som sa ja odstahovala z domu a on isiel na VS....vlastne cely zivot sme sa akosi minali a neboli spolu doma, nemali rovnake zaujmy ani nic spolocne. Mala som ten poct, ze ho mama uprednostnuje, mala tazke tehotenstvo a tak sa o neho strasne bala. DOteraz si v podstate nemame co povedat... ☹
Zial aj takto to moze dopadnut, ale to nezanmena, ze to bude rovnake pri vsetkych detoch s podobnym vekovym rozdielom. len som chcela ilustrovat, ako si surodenci nemusia vobec zapasovat na zivotnej ceste...

bambi09
14. máj 2009

anjelik,ja mám deti s odstupom 12 rokov-neplánovane,chceli sme skôr...a neviem si to vynachváliť,som rada,že nemáme jedináčika a syn malú miluje,je k nej ohľaduplný a starostlivý,toť moja skúsenosť 🙂 🙂 😉

lenca13
14. máj 2009

anjelik ja mam medzi detmi 6 rokov rozdiel a vobec nebanujem.Radka cita Timke rozpravky aj sa pekne spolu zahraju 🙂 samozrejme ze nie vzdy.
Radka zase nekazem Timeu varovat ozaj iba obcas.On uz ma ine zaujmy a niekedy s nami odmieta ist aj von ona ostane radsej s kamoskami tak mi to niekedy pride ako by sme mali doma dvoch jedinacikov 😉

tinus20
14. máj 2009

No ja mam medzi bratom a mnou 8 rokov a rozumeli sme si dobre az do isteho veku-to nechcem verejne rozoberat
a tiez planujeme dalsie babo asi za 6 rokov ,teraz ma nas maly 3 mesiace ale nemozme mat teraz dalsie a ani nechceme este-zariadujeme byt,ja nedostavam ani matersku ,zijeme z 1 platu 🙄
ale myslim ze taky rozdiel je fajn,hlavne pre rodicov lebo maju dostatok casu a sil pre vychovu prveho a potom o 7 rokov druheho dietatka,prave ja osobne by som nechcela po sebe deti...tak drzim palce a nikam sa netreba ponahlat 😎

m615
15. máj 2009

Anjeli ja mám dve baby je medzi nimi rozdiel presne 7 rokov a jeden mesiac.Staršia dcéra mi vo všetkom pomáha postraži mi ked potrebujem niečo urobit takže je to super.Je lepšie mat deti s rozostupom ako hned po sebe je to naročné pre všetkych hlavne pre mamini.

majsan
15. máj 2009

ahojte aj medzi mojimi detmi je 7 rocny rozdiel.zo zaciatku bolo tazko lebo starsi ziarlil ale teraz mi pomaha a velmi sa tesi ze ma brata 😉

mracik
15. máj 2009

anjelik a ty aj pracuješ popri škole? Teda príčinou odloženia ďalšieho bábetka sú financie? Lebo podľa mňa štúdium VŠ a stavanie domu sa dá v pohode zvládnuť aj s malým dieťatkom 😉

anjelik85
autor
15. máj 2009

ďakujem za príspevky. ja mám sama sestru o 9 rokov staršiu a brata o 6. ale nikdy som nepocítila z ich strany nejakú žiarlivosť. mamka ich ani nenútila sa o mňa starať a oni potom sami radi pomohli. ja len dúfam, že aj naše deti sa budú tak ľúbiť. 😉
mracik, áno, dôvodom odloženia bábätka sú financie. pre druhé dieťatko sa nám ťažšie rozhoduje ako pre prvé. ale to mi možno dajú za pravdu viaceré. 🙂
ja by som chcela skôr dieťatko, ale nie kvôli vekovému rozdielu medzi deťmi, ale manžel má už teraz 33rokov (aj preto už máme našu dcérku. ja by som bola mohla ešte počkať, pretože teraz mám 24, ale kvôli manželovi som nechcela a tak sme sa rozhodli vtedy mať už bábo) a o 4 roky bude mať 37 a to už je asi dosť veľký rozdiel. neviem. to sú len teórie, vlastnú skúsenosť nemám 😉

nicky77
15. máj 2009

Ahoj kočky!
Tiež mám medzi chlapcami taký rozdiel a je to celkom fajn.
Starší syn si nás užil, keď nás najviac potreboval pre seba. Teraz, keď je už taký samostatnejší a nepotrebuje nás už ku všetkému, tak si nás zase užíva ten mladší.
A super bolo, že keď nastupoval do školy, tak už som bola doma. Mohla som sa mu venovať. Učiť sa s ním.

zitaje
15. máj 2009

Ja mam rozdiel medzi detmi necelych 6 rokov. Tak to vyslo, celkom sa to da, i ked ziadna slava, ale keby sme chceli mat este jedno, tak by som chcela radsej maly rozdiel, tak macimalne 2-3 roky, pride mi to aj praktickejsie.
Inak ja si myslim, ze je dolezite, aby sa babo nenarodila napr. tesne pred nastupom starsieho do skoly, aby starsie dieta nemalo pocit, ze jeho nastup do skoly nikoho nezaujima. Moja mala je februarova, takze kym isla starsia do skoly, uz mala pol roka, takze sa dalo, stihala som sa venovat obom, ale myslim si, ze by bolo lepsie v nasom pripade mat 7 rocny rozdiel, aby bola starsia v skole uz zabehana. Inak je super, ze nemusi byt v druzine, ale mozeme byt spolu doma, to si celkom uzivame asi vsetci.

majsan
16. máj 2009

zitaje ma pravdu.ja som porodila v auguste a moj syn siel do skoly 25 augusta.maly mal vtedy 2 tyzdne.bolo to tazke lebo odrazu som nemala na neho tolko casu a on to tazko niesol.museli sme ist ku psychologicke kedze aj v skole zacal byt nepriemny a vravel zle veci.aj ked sme ho nato odzaciatku pripravovali a stale sme mu vraveli ze sa nic nezmeni ze ho mamka s ockom lubia rovnako.teraz je v pohode pomaha mi a s bracekom sa hraje.

martinka1704
16. máj 2009

ahojte 🙂
anjelik85 - môj manžel mal 35 keď sa nám narodil malý 😉 ja som mala 27 a keďže ďalšie bábo prichádza do úvahy asi tak za 4 roky 😕 môj bude mať 41 😉 tiež som sa zamýšľaľa,či to nieje už veľa na dieťa,ale keďže chceme začať stavať,skôr sa usilovať asi nebudeme 😉

simona55
16. máj 2009

medzi mojim mensim synom a starsou dcerou je vekovy rozdiel17rokov ja som mala 33ked sa mi vlani naridil druhy syncek a velmi smeho ocakavaly jenam4dietatom.