Zúfalá a vytočená mama

cibiother
13. nov 2015

Baby poradte. Mam dve deti. 3,5r. syna a 4m. dcerku. Nemozem si za cely den ukrojit ani pol hodinku iba pre seba. Aj keby som mohla. Syn ktory spaval bezne cez den tak 1-1,5hod. zrazu po 10-15min. hore, ze tam nechce byt sam. Je mi jasne, ze je to aj koli malej, bol zvyknuty, ze sa venujem len jemu, ale vzdy som ho uspala, isla prec a spal. Teraz uz ani to neplati. Nechcela som ho dat do skolky, aby nenosil k babatku skolkarske virusy a necitil sa odstrceny, lebo prave v sept. by mal nastupit mala sa narodila koncom jula...Uz sa to opakuje niekolko dni, ze ani cez den nemam chvilku a ja som proste ten typ, co potrebuje byt aj trosku sam so sebou.Jedna kava, trosku telky, popri tom si popremyslam o vselicom. Robit sa popri nom da vsetko, rad pomaha, ale do kelu potrebujem surne denne aspon pol hodku, lebo ma slahne. Ci to uz bude teraz takto?Teraz som uz na neho taka vytocena, ze sa s mrcanim stale zobudi po 10min., ze by som ho hned odniesla do tej skolky 😒 Inak je to zlaty chlapcek. Ale odkedy je mala, je strasne narocny v tomto. Mrnci, nemozem ist ani cez cestu k susede bez neho atd. Prejde to, ci nie?Dnesny scenar: Uspala som malu, dala mu polievku a isla ho uspat. Pridem dole, mala sa zobudila. Tak sup chytro ju este uspat. Dala som si polievku, zase sa prebrala(po ockovani)tak este chytro uspat, ved nic nepospala. Sadla som si k pc, maly hore. Tak to bol moj cas pre seba. Do vecera uz neni sanca, aby som mala klud. Tak co, mam sa zmierit, alebo cakat, alebo ako? ☹ Asi ani tak nepotrebujem navod, ako povzbudenie.

lulistek
13. nov 2015

@cibiother uplne ako o sebe citam , clovek by mal byt aspon nachvilu sam - vypnut. tiez budem mat medzi detmi takyto rozdiel. nejdem radit, len drzim palce🙂

marcelatje
13. nov 2015

@cibiother U nás taky tak 🙄 ale verím že všetko sa na dobré obráti 🙂

meggie83
13. nov 2015

Ak teda nie navod a staci len povzbudit,tak to skusim ja,aj ked mam len 1 syna...ale svagrinka ma 2 deti,dievcatko ma 3 roky,syn ma rok...u nich je to podobne ako u vas...dcera nechce spavat,ze uz je velka,ale v lete prespala pol dna...syn by aj spal,len ked je ona velka hore,on nechce...tak to svagrina inak s nervami v koncoch urobila ibak...vezme ich oboch von,maly zaspi v kociku...prelozi ho chytro do postielky,s dcerou sa zatvori v inej casi bytu,uvari sa kavu,pusti telku,sedi v pohode na gauci,dcere da autolekarnicku na koberec a vyse hodiny jej mala obvazuje nohy,kolena...a je klud,ani raz necekne,ma svoju ulohu,obviazat mamine nohy,ta si moze oddychnut a su v pohode...tak snad to bude aj u vas casom podobne a budes mat zase aj cas pre seba...drzime palce

bosoriak
13. nov 2015

@cibiother A otec sa kde nachadza? Prichadza az vecer?

Inak navod nemam ani ja. Ja ked uz som naozaj padala na hubu a potrebovala som aspon 10 minut kludu, pustila som starsej rozpravku ked mladsia spala a mala som. Akoze nezastrelim sa, som len clovek a navyse clovek, ktory potrebuje obcas vypnut. Starsia mala 2 roky a 7 mesiacov ked sa narodila mladsia a odo dna, ked sme malu doniesli z porodnice, odmietla cez obed spavat. Takze ziadne ze posedim si, kym spia 😀

Vsetky domace prace a varenie som napriklad robila zasadne ked boli obidve hore. Mladsia v nosici, starsia na stolicke pri mne v kuchyni a varila som. Rovnako vysavanie, nakupy a podobne. Ked mladsia spala, so starsou som si oddychovala. A to prosim tak, ze mi sedela na kolenach za notebookom, jej som pustila na 1/4 obrazovky rozpravku a ja som si citala clanky, taka som ja matka! 🙂 Mladsia do roka spavala tak 3x denne po 20 minut.

Neboj, bude to lepsie. 4 mesiace je este strasne malo, ono to pride tak od roka nejaka pravidelnost a rezim. A nerob si starosti, tvoj syn by bol taky precitlively aj keby chodil do skolky. Moju starsiu vzali az ked mala 4, dovtedy sme boli doma. Vela pomohlo napr. materske centrum, tam sa starsia prehrala, takze som musela davat pozor len na 150%, nie na 200% 😀

Hlavne nemaj vycitky, si normalna, ked si potrebujes vypnut. Len na to teraz budes potrebovat viac vynaliezavosti, aby si nasla prilezitost 🙂
Drzim palce.

marcelatje
13. nov 2015

@cibiother ale sú aj svetlé dni 🙂 pozri mňa,napríklad dnes do obeda som myslela že ma picne. Musela som aj hlas zvýšiť (nerada ale už som sa neovládla) a od jednej mi spia...... obaja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

paris3
13. nov 2015

@cibiother sucitim s tebou. U nás to bolo tiež na dennom poriadku takto. Až ma z toho depka chyta, ked si na tie časy spomeniem. Rada, neviem...asi nehrat sa na superhrdinku a zmieriť sa s tym. Nájsť si výpomoc - opatrovateľka, starí rodičia, kamoska, susedka. Ak si to môžete dovoliť, tak aspoň na prechodne obdobie si nájsť niekoho kto tí vypomoze s deťmi. Za ten čas vypadnúť na chvíľu z domu, zrelaxovat, káva, prečítať niečo, cvičenie. Ja som mala susedku - studentku, ktora k nám chodila tak 3xtyzdenne na pár hodín. Vďaka tomu som prezila bez ujmy 🙂

zltalienka
13. nov 2015

@cibiother povzbudenie - prejde to 🙂
rady: starsiemu rezim v spanku na obed. OK ak aj nechce spat, lezat v posteli musi (v skolke tiez bude mat vyhradeny cas na odpocinok). Ak je moznost dodatocne ho dat skolky nevahat.
TV, rozpravky - to som tiez pouzivala, ked sa inak nedalo. Skor u nas stacili zaujimave hracky, pri ktorych dokaze byt relativne bezudrzbove dieta - u nas napr. plastelina, vodove farby, (aktualne u nas prostredny syn papa musli, ma ho v misticke - viac sa s tym hra ako papa - to bude neporiadku) aj za cenu ze potom bude treba upratat. Mojich este velmi bavia karty - tie zolikove je ich vyse 100ks, bavia ich cisla, pismenka na nich. Top je ked maju postaveny stan 🙂
Ak mas moznost vyuzi dalsich clenov rodiny.
prajem vela stastia, casom to bude lespie

sardinka335
13. nov 2015

@cibiother v prvom rade si mala dať maleho do školky - dopredu nemozeš vedieť či bude nosiť choroby a či nie, moje deti ziadne choroby nenosili a teraz chodia do školy a mame doma batola - a čo teraz? By nechodili do školy koli chorobám? Ako za vlasy pritiahnuté ale je tu ista podobnost.
3,5 ročné dieťa potrebuje kolektív - aspon na to doobeda, takto sa ti doma nudí a je otravný - tvoju pozornost vyzaduje takým doterným sposobom.
Treba mnu teda doobeda vytvoriť nejaky program - to si mohla mať poriešene v školke, ist von, na ihrisko proste čo ma rad, čo ho zaujme, vyvenčit ho - 4 mesacna ti z kočika neujde. Potom domov obed a spať ak sa zobudi tak si k nemu ešte skus lahnut ak sa da, pomojkat, pohladkať.
Mojim deťom stačilo ze som pri nich sedela, videli ma aj teraz mam malu na hracej deke a mozem behat po nete...jasne ze nie 2 hodiny ale 15 - 20 minut vydrží tam brnkať do tých hračiek lebo ma vidí, som nablizku. Deti sa musia učit hrať sa aj same...najst si činnosť - v tomto veku im to hladaju rodičia a robiť to, ponukat - kreslenie, puzzle....
Ja mam tiez rada kavičku, chvilu kludu....das sa to, chce to aj rezim aj ponuknut nejake aktivity a cielenu pozornost a snažiť sa viesť dieťa aj tomu ze sa moze zahrat same. Pripadne pustim na pol hodinu Tv - Minimax a staršie deti maju tablety takze tam je cca ,,hodinka,, ista kym si poriešia ,,,majnkrafty,, a dedinky...

terqa
13. nov 2015

podla mna to mate prechodne obdobie, my sme si tym presli tiez a v roznych obdobiach, plne ta chapem, ja to zazivam dost casto... momentalne mam doma 3 deti vo veku 1r, 3r a 4,5 roka zvysne 2 chodia do skoly, ja som si nechala deti doma a do skolky chodia az do predskolskej triedy a tiez je niekedy narocne zosuladit spanky deti, ale da sa to, len to chce pevne nervy... a potom velmi mi pomaha mm, ked pride z prace, tak nastupuje on a zabavi ich a ja mozem sadnut k PC,pripadne skocit na nakupy a vyvetrat si hlavu sama...
a este by som ti poradila, povenovat sa malemu, ked mala spinka, ukazat mu, ze ho mate radi ahlavne si ho nepodplacat somarinkami, lebo bude manipulovat s vami, urcit si pravidla a trvat na nich... drzim palce, nech sa ti podari najst si cas pre seba 😉

terezka1947
13. nov 2015

@cibiother no...mas cca deti ako ja...akurat,ze ja mam syna v skolke...jasne,bojim sa bacilov,ale boli par dni spolu,cez prazdniny...atd,atd...a je to hroza...a ked je starsi v skolke,je klud...sice drobnacik nie je velky spavec a tazko pri nom nieco urobit...ale da sa ...su aj dobre dni...a ten starsi chodi do skolky velmi rad(zatial)...ked pride domov,ze ich mam oboch,tak sa snazim byt s oboma aaaaaz kzm nepride vecerne zaspavanie...vtedy bohuzial musi pomahat ocko=teda chvalabohu,lebo skolkarik sam nebude spat. a ked ich uspavam oboch naraz,tak to je naozaj na psychiatriu,neplati nic...nic...iba "nejako" po case zaspia...

mamulienka30
13. nov 2015

@cibiother no ja som spravila rovnako, ale nelutujem. Do skolky ide az na jar. Na rozdiel od tvojho asi sa teda vie sa zahrat sam, poslem ho do izby, nastavim budika a az ked zazvoni, moze dolu... a neprijde mi to blbe, vobec. Ma dve moznosti - bude spat, alebo sa zahra... vzdy si vyberie hru a budika...stava si lego, vlaky, cmara si na papier ci vytiahne plastelinu. Aj ja potrebujem par minut denne pre seba.

simsalabim
13. nov 2015

Tak ja som pri starsej pouziva kychynsje minutky. Nechces soat? Nemusis, ale kym nezazvoni, budes sama oddychovat. Aj mama vtedy oddychuje. Zacali sme 5 min a predlzovali na 30min. Takze kavu som si vypila v klude. Ale do skolky by som na tvojom mirste syna dala.

anega79
13. nov 2015

Jedina moznost je skolka, dieta v jeho veku tiez potrebuje rovesnikov a hrat sa s niekym, so 4 mes. sestrou sa bude jedine nudit, a ty sa nebudes vediet komu sa skor venovat ked budu obaja pri tebe. Mimochodom moja uz nespavala od 1 roka, tak este si stastna ze ti ide spat.

rebeka25
13. nov 2015

@cibiother ja mam rozdiel medzi detmi 2r9m cize skoro rovnako (teraz uz maju 2.5r a 5r) a uplne ta chapem. Je to velmi narocne,ale naozaj si synceka do skolky dat mala. Neda sa aspon od polovice skolskeho roka? Mladsi sa narodil v Maji, a starsi siel v septembri do skolky cize som bola s nimi doma 3 mesiace a bolo to o drzku. Starsi tiez v tom case poobede nespaval(v skolke sa to upravilo) ale jednoducho v postielke byt musel. Aspon pol hodinku- hodinku. A co sa tyka chorob samozrejme ze to s tym prislo ale nebolo to nic hrozne . V skolke sa urcite aj viac zabavi, ty mu doma uz taky program nespravis pri babatku.

mircalla
13. nov 2015

@cibiother Mne maly nespaval uz od 28 mesiacov...druhe dieta nemam zatial, ale podla mna je to celkom normalne, ze uz nechcel spat...potom siel do skolky a tam spal, doma nikdy (cez vikendy)
bacily - mne bol maly chory za 3 roky v skolke dokopy 3 tyzdne....nemusi byt pravidlo
Pripadne si skus lahnut s nim, ak sa da

alicka7
13. nov 2015

Mojich poslednych 10 mesiacov bolo takychto a nepotesim sa, bude to stale tak 🙂. Pred dvoma tyzdnami 3,5 rocna dcera nastupila do skolky, zatial chodi len do 12h, ale pre mna je to hotova dovolenka. 10 mesacny syn tiez vyzduje pozornost, ale jedno dieta je menej ako dve. Do skolky som ju dala aj kvoli nej, aby sa ucila nove veci, lebo od 6 mesiacov maleho to bola u nas uplna divocina, absolutne som nemala cas na nic, ako sa maly zacal presuvat hore dole po byte, nemozem ho nechat ani chvilu bez dozoru. Odporucam skolu pre tvojho syna, nauci sa tam vela veci, osamostatni, vyvenci a ty budes mat chvilu aspon kym ti bude mala spat. Drzim palce a vydrz!

silviettaa
13. nov 2015

Ahoj, mala obe deti doma skoro 1 rok a ked syn dovrsil 2roky 7mesiacov ( dcera mala vtedy 10 mesiacov) dala som ho do skolky. Nastastie sa mu tam velmi paci a ani ho nenapadne, ze by chcel zostat doma. Ked boli doma so mnou obaja, bolo to tazke. Od rana do vecera som sa venovala bud 1 al. druhemu alebo obidvom naraz. Varit sa pri nich nedalo, robila som to vecer, niekedy manzel doniesol jedlo) Ja som tiez taka, ze potrebujem mat cas pre seba na psychohygienu a preto vzdy vecer, ked zaspali cca o 20:00 ( po upratani, popri prani ) som mala pre seba, venovala som sa svojmu konicku a tak. Robim to tak doteraz, casto na ukor spanku, ale bez toho si to neviem predstavit. Ovela sa to zlepsilo, ked syn nastupil do skolky, konecne sa mozem aj malej naplno venovat cez den a ked sa vrati syn zo skolky, tak aj jemu. Neziarli, ze sestra je doma. Takto je to 100x lepsie, vsetci su spokojni🙂

cibiother
autor
13. nov 2015

No to je to, ze tatina mame cely tyzden prec. Ale ked je maly hore, tak sa prehra aj sam a vela. Len uz je tu aj mala, ktoru musim nejako zabavat, ked je hore. Inak maly by aj spal podla mna, len to, ze bol zvyknuty, ze pri nom podriemem a teraz utekam dole k nej. A on vyslovene povie, ked sa spytam, co ho zobudilo(lebo viem, ze lubi pospat)ze on tam nechce byt sam. Takze vyslovene vymysla...no co pisete, vychadza mi ta skolka teda, nebol by problem. Riaditelka povedala, ze aj pocas roka ho zoberu.Ale prave som dovolala s kamoskou, tiez ten isty vekovy rozdiel a ta prave v takomto case, ked mala doma 3mesacnu, dala starsiu do skolky a ze doniesla domov kasel a pod. a mala to chytila a museli ju rozdychavat na pohotovosti...tak som zase v obavach, ci by to bol dobry napad teraz ta skolka. Mozno este vydrzim do noveho roka a potom skusim. Uz bude väcsia, zdatnejsia. A maly je tiez na mna dost naviazany, neviem ci to nebude horor zo zaciatku s tou skolkou...aj ked aj sam by domov trafil peso...tak ju mame blizko 😀

margarita
13. nov 2015

mne to pripada ako cista ziarlivost, tiez som mala medzi prvymi dvoma 3 rocny rozdiel a podla mna to prejde. chce to len cas a kooooopu nervov.
zda sa mi, z toho co pises, ze on to vyciti, a mozno aj preto to robi schvalne vtedy, ked by si uz akoze mohla mat cas na seba.
so spanim Ti neporadim, lebo moji starsi vzdy uz nespavali cez den, ked mali surodenca, cize mi bolo lahsie v tom, ze ked som babo uspala, venovala som sa im, a bolo vsetko ok.

mne starsia doniesla domov "iba" mononukleozu a ovcie kiahne, ale zvladli sme to aj s babetkom, tie maju praveze este dost dobru imunitu prvy polrok ako su vylucne dojcene.....choroby nevyriesis, to chyti aj v cakarni pediatra, ked pojdes na poradnu, ak chce ist do skolky a mas tu moznost, skus, uvidis, mozno fakt potrebuje uz tak velmi rovesnikov a aj by menej ziarlil na sestru, a Ty si ked bude on v skolke popri nej predsa len vypnes aspon tu polhodku alebo viac
🙂

ukulela
13. nov 2015

@cibiother a keby si ho nenechavala spat v jeho izbe, ale ulozila trebars lenkrozpravke na gauc? ze nech a na teba pozera a odddychuje? mozno by sa po par dnoch tak naucil aj zdriemnut ... ci blby napad?

jonas17
13. nov 2015

@cibiother jasne, že to prejde, neboj, dve malé deti je zaberák. neviem si predstaviť, ako to robia mamičky dvojičiek alebo trebárs boubatko, tá ma dvakrát dvojky po sebe 😵 ja som mala posledné dieťa ako jedináčika. obedný spánok sme zrušili v dvoch rokoch. a tiež to bol zaberák, ona od narodenia nepoležala sama, máločo sa pohrala. tiež som všetko robila, ked bola hore. večer som ju ukladala veľmi skoro a ja som chodila spať až po polnoci. moje jediné, úžasné,nikým nerušené voľné chvíle 😵 😀 a vždy, ked som ľahla, dieťa vstalo. kojili sme sa skoro do štyroch rokov, dovtedy sa budila v noci. a dosť často 😝 číže čas pre seba som mala len v noci, ked spala prvých pár hodín bez prebudenia. drž sa 😉

belllinka
13. nov 2015

@cibiother Tak prečo ste si robili deti tak skoro po sebe, keď potrebuješ čas aj na seba? To fakt nechapem...

slnecnica174
13. nov 2015

@cibiother Uz davno mal byt v skolke. Inac sa z toho kolotoca nevymotas. Tebe sa neskutocne ulavy a verim, ze aj on bude spokojny.

siska53
13. nov 2015

@cibiother To je normalne..on ziarli.
Ja mam 2r.rozdiel,no mne 2x do tyzdna chodili nasi sa potesit s vnucatami. Niezeby som mala nejak cas na seba,lebo to som sa venovala domacnosti. Az neskor,ked mala mala vyse roka,som zacala cvicit (skor som nemohla).
Prve mesiaca boli aj tak narocne. Malybsice neziarlil,ale..mala mala koliky,vela plakavala. Maly mi zacal rusit poobedny spanok uz ako 17m.(ja akurat 1.trimester s malou,ktory som horsie znasala-nehorazna unava a byvalo mi zle od zaludka z vela veci). Tak v den,co sa nedal uspat,som mu pustila pesnicky a aspon takto si vzdy oddychla.
Od 3.r.nespal vobec. Resp. Raz za 2-3tyzdne.
Kedze sa do skolky dostal az ako 4,5r.,tak som to vzdy takto riesila,on si oddychol,ja chvilku tiez. Dakedy sme si citali. Zvacsa som to brala tak,ze oddychujem vtedy,ked je hore len jedno dieta.
Terae je to horsie,chodim uz do prace,ked pridem domov,obe deti kopec otazok,chcu sa hrat,skor teraz si utrhnem ledva par minut. Aj to az neskor vecer,ked uz spia a ja dokoncim,co som chcela (ak nezaspim pri ich uspavani). Bolo by fajn,keby aspon nachvilu mal ti kto pomoct s detmi. Aspon raz-2x do tyzdna na dake 2hodiny. Keby ti aspon muz nejak cez vikend pomohol. Moj vela robi a aj tie vikendy z domu,takze tie vikendy tiez boli na mne. A to som vtedy nic nespravila,lebo cely cas sa len venivala im (ak sme nesli niekam na vylet ci vychadzku,kde sme na to boli dvaja), lebo on potreboval klud a casto ho to rusilo. A cez tyzden chodil zvacsa az okolo 18 tej. Vlastne az doteraz je to tak. Lenze to obcas o tej 18tej chodim uz aj ja.

@belllinka to co je za blbu otazku???

katarinamarkova
13. nov 2015

@cibiother manzel je kde? babky? kamaratky? tety? .....na skolku sa nepytam...uviedla si preco nie.....ja len uvediem svoj nazor - ak dieta spravne na skolku pripravis, nema sa preco citit odstrcene.....najde tam kooopec kamosov, nauci sa vela novych veci, zahra sa s rovesnikmi.....maminka bude mat kopec casu....
choroby? a nech....ved je len fajn, ze potom ked budes chciet nastupit napr. do prace uz bude mladsi surodenec voci skolkarskym bacilom imunny a nestravis tyzden doma tyzden v praci.
skutocne to nechces riesit skolkou?
zapoj aspon svoje okolie a hlavne manzela.
napr. aj taky 1den ,,volna,, do mesiaca, ked odbehnes ku kadernicke ci na kaffe bez deti spravi neskutocne zazraky 🙂

belllinka
13. nov 2015

@siska53 Uplne normálna otázka. Tak snáď najprv porozmýšlam aký bude život s deťmi s malým vekovým rozdielom a až potom si ich urobím.

cibiother
autor
13. nov 2015

Dakujem vsetkym babam za cenne rady a povzbudenia.Ak to mam zhrnut,skusime asi coskoro tu skolku.Este 2-3m pockam Inak to trosku asi inak vyznelo,on sa vie pekne pohrat sam,aj ked je to velakrat s tym opakovanym "mamina pozeraj"😄islo mi skor o tie casy ked obaja by mohli spat ale neni mi dopriate😊Lebo rozpravky vyuzivam rano,vecer,ked krmim,uspavam malu atd.Aby zas nesedel pri tom cely den😊No a ked su hore obaja,tak sa nejako bavime spolu,ako sa da.Ked spi mala a on je hore,tak sa aj pohra,ale viete aj povinnosti su nejake,nemozem si hned nohy vylozit.Tak som chcela vtedy,ked spia obaja.Ale take momentalne neni😄Aj ten budik sa mi pozdava.Skusim to.On ma rad taketo vymysly vselijake😃
@ukulela skusim aj take nieco,aby bol blizsie.dik.
@margarita ano veru aj mne to tak vychadza.Nuz co uz,hadam ho to prejde casom.Lebo ten spanok potrebuje,to zase vidim na nom...

@belllinka Zlatko ja som potrebovala povzbudit,poradit a nie podkopnut.Ale diky aj tak.Zacnem nad tym uvazovat,preco som spravila nieco take hrozne-dve deti po troch rokoch ako polka naroda...asi preto ze som chcela a nie celkom presne vedela do coho idem?Jedine co by som zmenila je to,ze by som syna zabehla v skolke tak pol roka pred porodom.Inak by som na svojej situacii a zivote nemenila nic😉

jonas17
13. nov 2015

@belllinka to povedala dosť tvrdo, ale je to tak trochu pravda. strašne veľa mamičiek má rýchlo po sebe dve a viac detí a ja ich fakt ľutujem.tie mamičky, a vlastne tak trochu aj detí. ved ak je medzi deťmi väčší vekový rozdiel, tak si ich vieme užiť samostatne. ja ked som mala druhého, prvý bol už samostatný. a navyknutý na školku. a nenosil žiadne choroby 😝 a ja som sa v pohode venovala malému. mna normálne oblieva pot, ked vidím, ako mamička s ročným dieťatkom je tesne pred pôrodom. ved to je stále ešte bábätko..ale tak každý má iné dôvody..nesúdim...

s_mt
13. nov 2015

Nas maly siel do skolky,ked mala dcera 6 mesiacov. Zaciatky boli tazke,revaval,stale sa pytal,kedy pre neho pridem a mne bolo do placu. Ale vydrzali sme a bolo fajn,mala som viac casu na dceru. Teraz ti mala len lezi,ale ked zacne behat,alebo liezt a brat synovi hracky,to len bude 🙂 Tiez nam syn doniesol choroby,bol tyzden v skolke, tyzden doma,ale mala nebola stale chora. Obcas ju nakazil,ale myslim,ze to nebolo take zle,obcas sopliky.. Ja som bola rada,ze mam viac casu na malu,domace prace,ale aj seba 🙂 Nervozna a podrazdena mama nie je nic moc pre deti. A ked bol chory a nahodou nechcel spat,supla som ho do tatovej postele a bol cely stastny,prespal 3 hodky 🙂 Takze vela stastia :D

ollski
13. nov 2015

@belllinka vyse 3 roky je maly vekovy rozdiel 😅 😨 ?? myslim, ze kym clovek tie deti 1,2,3,4....nema tak netusi ake to naozaj s nimi bude, kazde je ine, mozes si mysliet, ze to zvladnes, no realita bude ina 😅 😝!!?? alebo naopak, sa mozes bat a das kludne aj dvojicky lavou zadnou 😉
@cibiother osobne by som prihlasila starsieho do skolky, min na pol dna...nasi tiez nosia bacily zo skoly, maly je sice soplikovy viac ako boli oni, ale s tym sa musi pocitat 😉 pomaly si buduje imunitu...mala by si vlastne pol dna pre seba a babo....je to super, naberies kopu novych sil a energie...mne chodia domov okolo 13,30...ten cas len pre nas dvoch sa snazim uzit 😉 aaaaa samozrejme som nervozna a uhucana mama 😀 😀 hlavne ked sa chystame do skoly, alebo ked ho zobudia a nestiha sa vyspinkat...neboj casom sa to utrasie 🙂 😵 niekedy mam pocit, ze si poriadne ani nesadnem...ale cim su vacsi tym je toho casu viac 😉