Zvládnem vychovávať troch synov?

nastenka
14. jún 2008

Baby, ja čakám tretieho syna a každý, kto sa ma opýta, čo budeme mať a poviem, že syna. Tak ma začnú ľutovať. Až mi je do plaču. Ja som si to tak vôbec nebrala, že nebudem mať dievčatko, ale teraz začínam byť z toho zúfalá. Vždy som si hovorila, hlavne, aby to bolo zdravé, ale teraz len plačem a ľutujem, že som nebrala antikoncepciu. Ale to moje chúďa malé si to nezaslúži, veĎ za nič nemôže. ☹

irriss
9. sep 2012

Mne by zajimalo- jestli nase deti maji stejny problem...musi zvladat 2 rodice, nekolik sourozencu,....babicky a dedecky a celou tridu ve skole....nebo "tlupu na pisku"

p.s.mam 4 deti..jestli jsem je "zvladla", to ukaze az cas...zalezi na kom se "podepise"....... 😉 😉

nejde o provokaci,ale o zamysleni 😉

xlucia
9. sep 2012

@mirica
@mracik baby obom vam uprimne zavidim. ale aj so srdca zelam. nechapem ako to zvladate, fyzicky, psychicky, casovo a hlavne financne, ale prajem vam to. dufam ze aj u nas sa uz konecne zadari

mirica
10. sep 2012

@irriss v názve sa pýta či zvládne ....to zvládne 😉 ...ale ako ? 😕 to už je iná téma- taká celoživotná 😀

náš 18-ročný svojich bratov zvláda tak, že keď už ich má dosť ....vyšupne ich za dvere 😎......mne by to asi neprešlo , že??? 😀

ináč náš najstarší maturoval a robil príjímačky na výšku ....no radšej by som mala ešte ďaľšie tri mrňavé .......z tých malých nemám žalúdočné vredy .....keď si predstavým že ma to čaká znovu ...a k tomu trojmo ( ak sa dostanú k maturite samozrejme)....asi si rezervujem miesto na psychiarii dopredu. 😅

@xlucia ..hihihi .. ja ti prajem nech sa ti zadarí ...ale pozor na želania ....aby neboli 2,3,4- ičky

mirica
10. sep 2012

@mracik ....blahoželám 😵 ....ja už mám niekedy pocit , že normálny tón hlasu ani nepoužívam .....ja už len kričím....nie že by som im tým chcela nadávať ....ale pri tom svojom jašení ma skrátka nepočujú...no čo tam po ušiach ..........hlavne , že sú ,všetkých ich zbožňujem. 😵 😵

irriss
10. sep 2012

@mirica 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No k tem dverim....
ver tomu, ze v zivote se MUSI vsechno vyzkouset...jen tak poznas, zda a co ti projde... 😎
Moje deti, kdyz se hadaji...3slecny v puberte a pred pubertou - nevim,ktere stadium je horsi.... 😉 a jsou na zahrade,-vyuziju situace a zavru rychle vsechny dvere...a pres okno na WC kricim, ze jim otevru- az oni zavrou - "pusu"...
Funguje toooo... 😉
K psychiatrovi...tuto ordinaci znam...ale rekla bych,- ze psychologa muze nahradit i knizka - zdanlive obycejna, ale s neobycejnou silou,- ktera Te pohlti od nohou po hlavu...
Jmenuje se "CTYRI dohody" a funguje, - mozna lepe nez ty zavrene dvere a deti venku 😀 😉 😔 🤐

mirica
10. sep 2012

@irriss ...no náš najstarší tiež už zistil, že neprejde ....teraz keď už dočiahnu na dvere 😀 ......už zrejme zistil, že je lepšie keď im venuje pol hodinku , než keď mu dve hodiny trieskajú na dvere 😀

no ale keď dvojkáči ešte len lozili po štyroch , a ja som videla , že ich pritlačil k dverám ...vyložil jedného ( ako mačiatko ) pridržal ho nohou !!!!! 😠 .. a vyložil aj druhého a rýchlo zavrel .......normálne som mu skoro pleskla. 😖

ale tvoj postup tiež nie je zlý ...počkám kým odrastú ..a vyskúšam 😀 😀

hovorí sa , že malé deti , malé problémy...veľké deti , veľké problémy .....ale podľa mňa je to len tým , že postupom času , na to horšie človek zabúda 😎

no my sme už s deťmi skončili ....už si len počkám na vnúčatá .....zistila som , že tie sú praktickejšie ...keď je toho už dosť , zbalíš ich ..a šup rodičom , a je pokoj 😀 😀 😅 😅

irriss
10. sep 2012

@mirica

Vetsi deti = Vetsi problemy - protoze jsou jinych dimensi..nekdy jsou vazne vetsi nez my ☹ 😒

Nekdy se VELKE problemy doslova ztrati s VELKYMI detmi...a vraceji se az jako bumerang s malymi- v podobe vnoucat,,,
Ja cekam...cekam...uz to mam za par... 😉 babickovani mas i ty za dverma...na moje dvere se uz klepe a ja na vnouce... 😀 😀 😀

mirica
10. sep 2012

@irriss och joooj ...nestraš....najprv nech školu dokončí (však len teraz začal) 🤐 .....moje daľšie deti sú ešte malé ...ja si v kľude na vnúča pár rôčkov počkám 😀

ale blahoželám k skorobabičkovaniu 😵 😵

irriss
10. sep 2012

@mirica

Ja jsem dost zasadova ...potrpim si na principy..
ale deti mne naucily nemit problem zprehazet "priority"....

Muj syn - to je kapitola na nekolik let...ver tomu, ze kdybys hledala syna nekolik let jako ja a nasla ho az jako zenateho a budouciho otce....byla bys stastna...vse by slo do pozadi, zajimalo by te jen se mu podivat do oci a videt je stastne 😉 Dostudovat se da i pozdeji... skoda je promarnit ci nechat si vzit zivot... 😉
"Zdrave-zive-nalezene..." dite je VSIM 🙂

p.s. Zivot je plny Nalezu a Ztrat- bylo by skoda nevyuzit ijeho promen, zmen a vymen.....aby nam aspon kousek zustal, musime bojovat a obcas se "nasich" idealu VZDAT... 😉 ..

mirica
10. sep 2012

@irriss 🙂 🙂 🙂 tak toto ja viem , už od svojich 18 rokov. Tiež som veľa preskákala, a nikdy som neľutovala, že som volila deti - teda zo začiatku dieťa. Aj pri týchto troch som si nevšímala , čo kto hovorí ....či skôr bolo mi to srdečne jedno.
S niekým , u koho nie sú deti na prvom mieste sa ťažko dohodnem.....a kým si neuvedomí , že deti sú najväčšia radosť ....je to škoda pre neho .(aj keď sa jednalo o moju vlastnú matku 😢 )

Ver mi , že keby syn prišiel , že bude mať bábo........nepočul by odo mňa ani pol krivého slova . 😵 ako si písala, škola sa dá dorobiť , alebo sa dá žiť aj bez nej. 🙂

katka26021974
26. sep 2012

@nastenka Aj mne sa narodil 3 syn, má teraz 2,5 meiaca a je nádherný a teším sa. Tiež ma každý ľutoval, že nemám dievčatko, ale ja som šťastná, že je zdravučký. Susedových vnučka má 3 rôčky a umiera na rakovinu. Tak premýšľaj.

xlucia
3. dec 2012

@katka26021974 joj. taka malinka ☹ ? tie deti si to nezasluzia

dadda02
3. dec 2012

.

katka26021974
3. dec 2012

@xlucia zomrela pred 3 týždňami

xlucia
3. dec 2012

@katka26021974 joj to ma mimoriadne mrzi. neviem si predstavit tu bolest ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

maminka3x
10. dec 2012

Aj ja mám troch synov a som na nich hrdá. Keď sa narodil tretí, všetci po mne pozerali, akoby som si priniesla mimozemšťana. Priniesol nám ale toľko radosti a šťastia, že som ani na okamih neľutovala, že nemám dievčatko. A zisťujem, že to má aj praktickú výhodu - máme veľa hračiek pre chlapčeka a oblečenie. Ale čo je úplne najdôležitejšie, je fakt, že sú všetci zdraví. Myslím, že ku šťastiu nám viac netreba. 🙂

helenia
11. dec 2012

ahoj ja mam tiez troch synov jeden ma 5 druhy 3 a najmladsi 1,5roka. tak je to na nervy ale asi tak isto ako pri dvoch sice si uz niekedy pripadam ako na psychiatrii 😀 ale to bolo uz pri prvom lebo on je taky nezbednik potvora ale neboj ked zvladnes dvoch tak traja to uz neni taky problem a napriklad nas najmensi je strasny maznosko stale by sa len obymal.takze som rada ze ich mam uvidimeked vyrastu 🙂

lucia2207
12. jan 2013

@mracik Ahoj, ja mám troch synov a tiež mám tušák,že ak by som bola opäť tehotná, tak by to bol zase syn 😀 Len mňa niekedy prepadá depka , keď mám v mojom okolí ľudí, čo maľutujú za to že mám chlapcov. Ako reaguješ na také poznámky? Ja už niekedy musím byť ticho aby som nevybuchla 🤐 😵

lucia2207
12. jan 2013

@katka26021974 presne o tomto som aj ja hovorila, keď ma každý ľutoval , že mám troch chlapcov.Povedala som im nech sa idú pozrieť na onko, lebo je preplnená a potom si snáď uvedomia, že zdravé dieťa je najlepšie a najkrajšie a nie určovať si pohlavie ,alebo sa ľutovať,že nemám párik

mracik
12. jan 2013

@lucia2207 nestretla som sa s tým, že by ma niekto ľutoval 😅
len občas niekto povie najmladšiemu, ty si mal byť baba 😠 na to len poviem, že tam hore dobre vedia koho a kedy majú k nám poslať. 🙂
a na poznámku, či piata bude baba hovorím niééé, piaty bude ešte chlapček a potom 5 dievčat, veď vo všetkom musí byť poriadok. To väčšinu ľudí dokonale umlčí, ešte hodnú chvíľu rozmýšľajú, či to bolo myslené vážne 😀

irriss
12. jan 2013

..

irriss
12. jan 2013

@mracik
Nestretla?
Tak tady jsem...
Ja Te lituju 😀 😀 😀 😀 😉

mracik
12. jan 2013

@irriss tak díky 😀

irriss
12. jan 2013

@mracik
Ja mam 3 zensky a jednoho chlapa... 😉
Kdyz se narodily dvojky..litovali uz v porodnici manzela..ze chudak, za chvili bude celou vyplatu davat na vlozky 🤐

dais
12. jan 2013

@nastenka hlavne neplač a neľutuj! Mne zas veľa ľudí hovorilo, jej budete mať párik! A mne to prišlo nevhodné, aký párik? Zajacov? Proste každé dieťa je samostatný človek a už v škôlke je každé za seba, nikto nerieši či má brata alebo sestru... navyše môj chlapček je tak nežný a mojkavý, že vydá za 10 dievčat 🙂 vôbec to nerieš! Keď vyrastú, budú ťa striedavo traja chlapi na rukách nosiť! 🙂

antoni
13. jan 2013

Mám troch chlapcov - chlapov, čo mi už prerástli cez hlavu. Keď boli malí, tak som pri jednom jojkala, ako to zvládnem, potom pri dvoch, ale začala som študovať, tak sa hneď v 1.roč. pritrafil aj tretí, samozrejme chlapec. Ani som školu neprerušila, mala som dosť rokov. Ale vďačím hlavne manželovi za pomoc, že som to všetko zvládla, nie každá má to šťastie. A po tridsiatke som nadhodila manželovi, žeby snáď ešte dievčatko. Ako na mňa zagánil 😨 . Ale po dvanástich rokoch po najmladšom sa pritrafilo - dievčatko. Teraz aspoň nie sme sami doma, kým chalani študujú. A reakcie okolia boli rôzne. Ale vždy radšej mať ako nemať, hoc aj štyroch. 🙂 🙂 🙂

lulka78
18. jan 2013

@mracik diiiiiiiiiiiiik, super, mozem to tiez pouzit? ze nieeeee,stvrty este bude chlapcek,a potom styri dievcata,nech je vo vsetkom poriadok 😎

januarova
18. jan 2013

baby, autorka to pisala pred 3 rokmi 😎

lubahor
28. feb 2013

Som najstaršia z 3 sestier a vždy som túžila mať brata. Narodili sa mi 3 synovia, Najstarší bude mať 27, potom som mala mimomaterníčné tehotenstvo, v 3. mesiaci ma ledva zachránili a ostal mi len 1 vaječník a potom sa mi natodili ďaľší 2 synovia : 30.1.1991 a 28.11.1991 každý z nich je iný, aj napriek tomu, že som im dávala všetko rovnako, každý je iný. Po skúsenostiach s mojimi sestrami, môžem povedať, že je lepšie mať synov. Majú racionálne myslenie a dievčatá emocionálne. A svoju maminu vedia synovia strašne ľúbiť. Veľmi veľa som sa od nich naučila, najmä okolo počítačov a techniky. Sú všetci traja urastení ako hory a keď idem s nimi po meste, všetci sa obzerajú za nami, lebo sú krásni, ako modeli. Síce som vysoká, ale som pri nich ako drobček. Samozrejme, vždy som túžila po dcére, každá žena má mať dcéru. Chýba to. Ale teraz keď majú moji chlapci priateľky, tak to sú ako tie moje dcéry. Moje srdce je vždy pre nich otvorené. A synovia sa Vám postarajú o nádherné vnučky, ktoré budú presne ako sú oni a aké boli ich mamy, teda vlastne Vy. Takže všetko je tak ako má byť. Už som stará, ale mať 3 synov znamená byť kráľovnou na svete, tak ako v rozprávke, kde mám 3 princov. Život je oceán utrpenia, ale tá pena v ňom je úžasná....

ninive16
5. apr 2013

lubahor- ani by som nepovedala, že dievčatá sú viac emocionálne. Záleží od výchovy, povahy. Každé dieťa je iné. A každé dieťa bez ohľadu pohlavia dokáže mamu ľúbiť (a bohužiaľ aj nenávidieť).
Či máme troch synov, alebo tri dcéry, je to jedno. Radostí aj starostí si užijeme nadhlavu 😀