Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
4. jan 2012

@cestovatelkaandrea vsetko naj k meninam 🙂 no ako je to s tym sampanskym, preco detske? hmmmm? 😉
a so soferovanim ako si daleko ?
@rybca na kratkodobu podporu (3 mesiace) treba mat odpracovanych 36 tyzdnov od skoncenia, ale nieco sa mi mari ze aj 26 tyzdnov z 36 vznika nejaky narok. uz si to presne nepamatam ako to bolo ked som bola pred styrmi rokmi kratky cas soc. pripad 😀
@ervenka je lepsie zacat postupne, nie vsetko naraz. ja som nekojila, zacala som mrkvou raz denne. neskor i inou zeleninou, a az potom ovocim. kase som vobec nedavala, iba posledne mlieko som zahustovala ryzovou muckou. popozeraj si slov. stranky ako tam zacinaju. tu sa zacina so vsetkym skorej.

vever1
5. jan 2012

@ervenka ha ha ha ja za to nemozem ze si napisala Tlburg a potom ked som citala prispevok hned som vedela ze to ty 😝 😝 😝 😝 tak ako som ti uz ja ja pisala a aj baby tu tak za inaj postupne. Ja by som sa na tvojom mieste az tak neponahlala. sice tu zacinaju od 4m s ovocim ale ak zacnes az od 5 tak nic nezmeskas. ty si predsa mama a nejake CB ti moze len radit ale ty nakoniec rozhodnes co a ako 😉 a mozno si zle pochopila lebo ono aj mne napisali do tej mudrej zelenej knizky ako to vsetko ma prebiehat a ako si mam rozplanovat den an papanie ale nie ze vsetko hned naraz pekne postupne 😉 ak nieco vsak zavolaj 😉

@rybca no to ti neviem povedat. neda sa to najst niekde na nete? ako dlho vlastne uz robis?

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@palinkova87 Zuzka my sme to spravili takto: Manzel prelozil holandsky papier o narodeni Damiana do slovenciny. Tento papier sme dostali z gemeente.Pekne to urobil na PC aby to vyzeralo ako uradny dokument. Potom sme isli na ambasadu a tam nam ten preklad uradne potrvdili. Nemali s tym problem, ze to manzel prelozil, lebo to bolo jednoduche. Tento ambasadou potvrdeny preklad sme poslali spolu s tlacivom o prispevok mojim rodicom na SR postou. A potom moja mama uz isla na urad( sa mi zda ze to bol urad socialnej starostlivosti) na SR. Popri tom ako sme boli v Haagu na ambasade, tak sme tam poziadali o slovensky rodny list a dali im kopiu toho holandskeho papiera o narodeni dietata. Tak sa papiere poslali na SR do specialnej matriky do Blavy , kde drobca zaevidovali. Potom na urade socialnej starostlivosti automaticky vedeli, ze drobec je uz evidovany na SR v Blave, tak peniaze poslali skor.

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@evaevika fuuu tak to ja som daleko. Byvame v Spakenburgu blizko Amersfoortu. Ale sa mi zda, ze su tu aj bambule z blizsieho okolia. Ako dlho si uz v NL?

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@vever1 to je kvoli Damianovi, lebo sa mu to zalubilo na novy rok. Tak kvoli nemu. Neboj keby som bola tehu, tak dam vediet skor 😉 😀

vever1
5. jan 2012

@cestovatelkaandrea 😀 😀 😀 😀
inac my mame kiahne 😖 dnes som do skolky volala ze nepride a mi oznamila ze to uz ma 6 deni u nich v skupine.

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@rybca Katka tehotenstvo by nemalo byt problem. Mna do NL zobrali ako tehotnu na zaciatku tehotenstva. Ono to ani nebyva problem, lebo materska je tu kratka- iba 16 tyzdnov a aj tu ti plati iny urad a nie zamestnavatel. No a po styroch mesiacoch pojdes nazad sup sup do roboty, takze je to OK. Takze s tehu by som si starosti nerobila.

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@vever1 drobca ti zoberu aj s kiahnami do skolky to tu nie je problem. Len ak ma vysoku teplotu tak vtedy nie. Sa mi zda okolo 38.5 je limit. Inak aj my sme boli doma s drobcom cely tyzden ked mal kiahne.

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@miriamp Mirka dakujem, to sampanske som uz vysvetlila o par prispevkov vyssie 😀
10.1. mam TTT test s CBR. Simulacia ozajstneho testu a zaciatkom februara realnu skusku 😝 😝 😝

vever1
5. jan 2012

@cestovatelkaandrea ja viem ze zoberu 😉 len ja som dnes nechcela ist do prace lebo chcem vidiet ako sa to vyvyja 😉 a u nas uz ked maju 38 tak volaju ze si ich mas prist zobrat 😉 a trva to len tt lebo som na nete citala ze az 2 to moze trvat 😖

vever1
5. jan 2012

@rybca tebe som chcela este na povzbudenie ze napriklad jedna moja znama zmenila robotu a za 2M otehotnela a tiez jej koncil kontrakt a normalne si ju nehcali. zalezi to aj od zamestnavatela ako sa k tomu postavi 😉

rybca
5. jan 2012

@cestovatelkaandrea
@vever1 diky za povzbudenie..🙂 aj ked som chcela byt doma min. do 1 roku, ale tak pri mojej robote, ked si odskocim na nejake 2 hodky nam neublizi...🙂 no ale aj tak je to hudba buducnosti..🙂

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@vever1 no u nasho drobca sa to hojilo okolo dvoch tyzdnov, ale uz po piatich-siestich dnoch sa mu robili chrasticky, ktore opadavali. takze sme ho dali do skolky v pohode. on bol taky zlaty, ze si to ani neskrabal. raz sme mu dali mentolovy puder a strasne ho to stipalo potom. tak nam slubil, ze sa nebude skrabat, ak ho neposypeme tym pudrom znova. a aj tak bolo. az som sa divilia, lebo vtedy mal len 2 roky a 5 mesiacov

cestovatelkaandrea
5. jan 2012

@rybca neboj pri roznasani posty ani brusko nevadi 😉 a na tych par hodin co by si postu nosila, by to bolo fakt ok 😉

vever1
5. jan 2012

@cestovatelkaandrea no tak to bool fakt zlatusik 😀 😀 😀 no ja neviem ale svenovi sa to hoji potom nejak velmi rychlo. lebo tu prvu kiahnu co som objavila vecer uz tam mal rano alu chrasticku a co mal na brusku tak tiez uz ta ma chrasticku. nie je to nejak skoro? a zatial ich ela nema. ako to prebiehalo u vasho drobca? mal ich uz vela hned alebo az postupne sa mu to rozsirilo?

evaevika
5. jan 2012

@cestovatelkaandrea Ahojkaj skoda ze si tak daleko ja som tu uz 4 roky.A ty?Dnes som sa dozvedela super spravicku som opat tehotna a je vsetko super a v poriadku tak teras len musim dufat ze bude vsetko v poriadku lebo pred par mesiacmi som potratila v 10tt ale teras ma ubezpecila ze moj drobcek bude v poriadku tak uvidime velmi sa tesim 🙂
A tebe sa ako paci v NL?prajem ti pekny vecer ahojkaj a dakujem ze si mozem stebov pisat.pa

jarunice
5. jan 2012

@ervenka ahoj, je to teda v češtině, ale myslim,že je to srozumitelné, stejně mi to řekla mi moje česká dr. v NL, to je možná jinak, ale tohle je šetrná forma jak dítě přivykat na nové chutě a na žaludek se musí taky postupně, takže ovoce a zelenina v nepovařeném stavu je dost šílenej nápad... zkus.. http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-st...

jarunice
5. jan 2012

@evaevika ahoj, blahopřeju, ať jste zdravý a je vše OK! jsem z Amsterdamu, tak kdyby byl nějaký výlet, tak se ozvi.

cestovatelkaandrea
6. jan 2012

@vever1 to je v poriadku. vysev na tele sa robi tak 4-5 dni. ale kiahna velmi rychlo schne, takze rano moze plna tekutiny a vecerj je uz z nej chrasta. dolezite je, aby si sven nerozskrabal tie vodove chrasty, lebo potom sa mu to zainfikuje a budu sa mu robit nove a vacsie kiahne, po ktorych mozu ostat kiahne.

cestovatelkaandrea
6. jan 2012

@evaevika aj my tu uz budeme 4 roky v polovici januara. gratulujem k tehulkovaniu 😉 vidim, ze sa tu roztrhlo vrece s tehulkami v NL 🙂
mne sa v NL paci aj ked zozaciatku som mala kulturny sok. Ale uz je to dobre a zvykam si aj na veci, ktore ma kedysi vytacali. A co ty?

rybca
6. jan 2012

Ahojte, moje nove vytvory....🙂 a 11. marca ma mozete opat vidiet v Apeldoorne..🙂

@evaevika blahozelam, my byvame v Spijkenisse, pod Rotterdamom, takze tiez obdalec

cestovatelkaandrea
6. jan 2012

@rybca Katka ty si maniak, take pekne sperky 😉

rybca
6. jan 2012

@cestovatelkaandrea a dostupne..🙂

evaevika
7. jan 2012

@rybca ahoj rybca dakujem.Skoda ze byvas ties tak daleko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale dufam ze aspom cez internet budeme v kontakte 🙂

evaevika
7. jan 2012

@jarunice Ahoj dakujem.
🙂 🙂

evaevika
7. jan 2012

@cestovatelkaandrea Ahojkaj dakujem.No ja si ties pomaly zvykam tu na vsetko ale aj tak mi je sem tam velmi smutno.Ale teras sa strasne tesim na mojho drobceka dufam ze bude teras vsetko v poriadku.A ozaj chcem sa ta spytat ked si porodila po kolkych mesiacoch si musela ist do prace?lebo tu je to vsetko ine ako u nas ☹

marcelkap
7. jan 2012

Ahoj všem, nepatřím sem k vám do diskuze, ale jdu k vám pro radu.
Moje sestřenice žije v Holandsku a my se za ní na jaře chystáme. Chci se vás zeptat jestli víte o nějakých obchodech s věcma pro děti ve městech Roosendaal, Eindhoven nebo Rotterdam, případně v jejich okolí. A jestli tam dětské zboží vychází levněji jak v ČR. Přemýšlela jsem, že bysme tam něco mohli pokoupit.
Moc děkuju za případné odpovědi.

babatko37
8. jan 2012

Prosím o radu, či je v Holandsku povinnosť autosedačiek pre deti, vozidlo je evidované na Slovensku. Ďakujem za odpoveď.

jarunice
8. jan 2012

@marcelkap ahoj, jsem v NL pár měs., ale mám pocit, že levněji to vychází v čr a buď jsem v Amsterdamu nenarazila na pořádný obchůdek, ale v těch 5ti co jsem byla mi přijde, že ani nemají nikde takový výběr jak v CZ. Sem tam jsou dobré akce na hračky, ty jsem tu koupila levněji než v čr, ale oblečení nee. Třeba budou mít ostatní jiné zkušenosti.

ikke
8. jan 2012

@babatko37 rozhodne ANO!!! uz len pre ich vlastnu bezpecnost.
deti do 135cm musia mat sedacku alebo ten podsedak. len vynimocne, na kratku vzdialenost, moze dieta nad 3 roky sediet na zadnom sedadle priputane klasickym pasom, ale nesmie ist o tvoje vlastne dieta. na sedadlach bez pasu sa ludia (ani dospeli) nesmu prepravovat...