Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
28. mar 2012

@ervenka no neviem, vsade na nete som citala, ze IND, v pase sofi , rovnako dolezite, asi zmenili zakony za par rokov.....
neviem ci len buzeruju, ale dnes mi potvrdili pas, a na chemente mi povedala, ze nech pridem spat, ked ma potvrdia, tak zatial tam nabehnem, ze chcem novy termin 😀

vever1
28. mar 2012

@cestovatelkaandrea @ikke no co som ja citala na ich stranke tak vraj je spolahlivy, ale moze to byt reklama 😝 ale mam kamosku ktora si ho urobila v 9tt a jej to potvrdilo dievcatko a aj dievcatko sa narodilo 😀

@cestovatelkaandrea a prezrad akeho mas tusaka 😀
u nas to nevyslo, lebo my sme si pri svenovi mysleli ze bude baba a v 20tt sme potom rozdychavali ze to je chalan ale teraz by som ho nevymenila za nic 😀 a teraz som najskor chcela chalana, ze to bude jednoduchsie, menej narocne na peniaze 😝 ale aj dievcatko by som rada mala. ale ono to je v podstate taaaaaaaak jedno. hlavne ze bude zdrave no nie? 😀

cestovatelkaandrea
29. mar 2012

@vever1 no mam pocit ze to bude opat pimpulak. aj ked priznaky mam teraz uplne ine. pri Damianovi som mala krasnu plet a spicate brusko. teraz mam kazdu chvilu akne a brusko take gulate. Ale aj napriek tomu akne vraj opeknievam 😀 😀 😀 no a dva krat som si nechala vestit z ruky kedysi velmi davno a dva krat mi nezavisle vyslo, ze budem mat 4 deti (chlapec, dievca, chlapec, dievca) Ale podla cinskeho kalendara a podla krvi by sme mali mat chlapca, tak ako si to aj ja myslim 😅
V podstate mi je to jedno ako pises, len nech je zdravucke. Dnes je takych zdravych deti menej a menej. ☹

vever1
29. mar 2012

@cestovatelkaandrea no moje priznaky su tiez ine tak uvidime 😝 no ja som sa veru pri svenovi pekna necitila. mala som taku napuchnutu tvar, vpadnute oci, cierne kruhy pod ocami, 😝 a chces mat 4 deti? 😀 😝 a akoze podla krvi, dala si si robit testy? lebo viem ze na Sk to robia, jedna moja znama si to dala robit.

@ikke no ked citam tie komentare tak je to fakt 100% 😝 vyslo dievca a narodil sa chlapcek 😝

cestovatelkaandrea
29. mar 2012

@vever1 nedala som si robit test ale kdesi tu na MK je link na tabulku ze podla krvi sa da zistit co to mozno bude, je to podla tvojho roku narodenia a partnerovho a este mesiaca pocatia. no a podla toho ze sa krv meni u cloveka kazdych 7 rokov tak tam vyhodi co by si mala pravdepodobne mat.
4 deti? no jasne, len kto by ich za mna rodil 😀 😀 😀 momentalne som v stave ze viac ako tri nie ale tak nikdy nevies 😀 😀
tak to co pises, co si mala pri Svenovi ja nepoznam. ja mam pri oboch tehotenstvach praveze tvar scucnutu 😀 strasne som schudla do tvare a aj v podstate na celom tele. len brucho mi teraz vybieha, lebo teraz ma drobec rastovy sprint v bruchu.

cestovatelkaandrea
29. mar 2012

inak zabudla som vam napisat zazitok zo skolky 😝
vcera sme prisli pre Damiana a ked som sa pozrela na jeho najlepsieho kamarata skoro som odpadla. celu hornu peru mal zapuchnutu ako slak a okolo ust sama krv. prisli sme s manzelom k nemu a zacali mu cistit tvar, ked mu manzel otvoril usta tak mal okolo zubkov samu krv a cele to tam mal zapuchnute. Aj dasna. ked som sa pytala ucitelky co sa stalo, tak len sucho povedala, ze sa stveral cez ine dieta a padol a navalil si usta o lavicku. vraj zavolali otcovi a po praci pre neho pride, lebo to vraj nie je nic vazne. ked som sa na toho chlapca pozrela, stale mu tiekla krv z ust a oni nic nerobili. normalne ho nechali hrat v piesku a ked padol na zem, tak si robili srandu, ze ci chce mat botox aj na spodnej pere 😠 😠 vecer sme volali chlapcovmu otcovi, lebo su to nasi priatelia a vraj s nim hned po skolke letel do nemocnice. tam mu povedali, ze ma uvolnene tri zubky v predu. je mozne ze odomru a zhnednu. cele usta ma vraj zvnutra dokusane a zapalane. o zapuchnuti nehovorim. vraj musel velmi skaredo padnut, lebo to ma doudierane na viacerych miestach v ustach.
cely vecer mi bolo z toho zle a ked som si spomenula, ze si Damian roztrhol peru na tej spominanej lavicke tak som mala sto chuti ho odhlasit zo skolky.

ervenka
29. mar 2012

@cestovatelkaandrea JA som 4 a pol roka pracovala ako gastouder. A to som mala aj 4 rodiny, deti vo veku od 1.5 roka do 15r. Samozrejme,ze nie spolu, ale chodila som ku kazdej rodine zvlast. A musim povedat,ze byt oficilanym gastouder v NL nie je nic jednoduche. 2x za rok byt testovana a vypocuvana agenturou- otazky typu, ako trestam deti, ci ich kupem, ako ich po kupeli utieram a pod.... A agentura si pekne prezrela aj domy, kvoli azbestu a medenym rurkama, kvoli bezpecnosti, dokonca merali vysku schodov. O deti muselo byt vzdy na 100% postarane!!! Raz sa 10r. chlapec zaprel do skeneneho stolika made in Ikea, uvolnila sa noha a on zletel aj so stolikom dole. Rozbil si peru, rana bola cista ale aj napriek tomu som hned isla s nim ako surny pripad ku huisarts- bolo to na rovnakej ulici. Cestou som volala jeho mame, co sa stalo... Doktor pozrel, pochvalil mladeho odvazneho muza a bolo. Mam aj kurz EHBO. Keby som ho nechala tak, lebo "len si rozbil peru" a rana bola cista, mnou osetrena a bla bla okolo, tak by ma pekne z agenturi vyhodili a v Nl si uz ako oficialny gastouder ani nepipnem! A to co tu pisete mile maminky- tak to je uz na hrane zakona! Skolky su dost drahe na to, aby sudruzky ucitelky dali do ruk rodica deti v takom stave v akom ich rano dostali!!! Asi som priliz prchka, ale ja by som sa stazovala! Ved to nie je normalne. NEstarat sa o deti, nechat ich tak- nestimulovat, ked niekto "nevie kreslit"- prave preto, ze NEvie, treba ho viac stimulovat a nie naopak. To akoze, ked chlapec zle vedel nasobilku, tak som sa s tym mala zmierit? No iste, kupila som karty a uz sme hrali a aj nasobilkovali do bezvedomia! ZE su lenive ucky na utretie ruk od hovna? A ake to hovno bolo- pes, macka, detske? Este nikdy nepoculi o napr. toxoplazmoze??? NEchapem, ked si uz ine dieta sposobilo zranenie na tej istej lavicke, preco ju neodstranili, nenahradili niecim inym, bezpecnym? Otec toho chudiatka, dietata by mal normalne ist na policiu a spravit aangifte- zanedbanie starostlivosti, a je jedno, ze to asi su mliecne zubky, ze aj tak vypadnu, mliecne robia miesto pre stale. Moze mat ditko z toho nasledky...
Dnes sme boli v CB, na premeranie hlavicky- 42,2cm, dlzka- 67,8 vaha 7kg. Rastieme 😉 a bol s nami aj tatino, specialne si dnes zobral volno, aby s nami mohol ist do CB, dr. bola zase sama ochota, usmev- potvora jedna. 😉
Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok, ale fakt som taka vytocena, a hlavne- je mi luto deti... 😠

ikke
30. mar 2012

suhlasim do bodky s @ervenka, v nasej skolke som videla nestastne padnut kamoskinu dceru (o 4 dni mladsiu nez albert) a to boli fofry, ako ju pozerali a sledovali a to jej ani krv netiekla. to ucitelky a jeden ucitel ani nevedeli, ze ja sa s jej mamou poznam 😉
@cestovatelkaandrea tiez by som v takej skolke asi narobila riadny cirkus, ak by som mala zaujem tam dieta este nechavat...

cestovatelkaandrea
30. mar 2012

@ervenka dobre vediet, co si napisala. my sme mali kvoli Damianovi uz niekolko sedeni v skolke. Aj kvoli bezpecnosti v skolke. Stale riaditelke hovorime, ze su v triedach nebezpecne miesta, kde sme videli vela raz deti nestastne padnut. Taktiez kopec pripomienok k zahrade kde sa hravaju. Doteraz nic zmenene a ked sa stane nejaky uraz tak len pocuvame od ucitelok a riaditelky, ze vsak to su deti a viac sa s tym neda robit. Vraj ich nemozu mat stale na 100% na ociach a podobne zvasty. Som rada, ze si mi toto napisala, hned po nasej dovolenke si dohodnem s riaditelkou opat sedenie. Budem chciet vidiet knihu urazov a napravne opatrenia co navrhli, ked bol nejaky uraz. A budem chciet vidiet aj riesenia. Ak nie, Damian pojde do druhej skolky sice len na 4 mesiace. 😠

Co sa tyka toho nestastneho urazu, tak rodicia to idu dat na sud. Skolka bude musiet chlapcovi zaplatit pravdepodobne operaciu. Pri tom pade, sa mu zarazili mliecne zubky do trvaleho chrupu a ten sa poskodil. Este urobia dalsie vysetrenia ked sa troska usta odpuchnu a skontroluju ako moc je poskodeny trvaly chrup. Ak bude dost, tak bude musiet ist na operaciu aby mu to v dasnach napravili. Vraj to moze stat okolo 10 tisic eur a tieto peniaze budu vymahat od skolky, lebo sa to stalo tam.

cestovatelkaandrea
30. mar 2012

@ikke ja ti tu skolku uprimne zavidim, ale fakt. aspon mozes ist s kludom do prace, ze sa o Alberta postaraju aj keby sa nieco stalo.

rybca
30. mar 2012

Dievcata, a co to mate za skolky, ked tam mate deti cely den? Nie, ze by sme to my potrebovali, len zvedavost. Nasa skolka je len doobeda 3 hodiny a poobede 2 hodiny, Mati je tam 4 poldni.

ervenka
30. mar 2012

@cestovatelkaandrea chuda dieta... Tie zubky nezavidim, a ucitelku by som uskrtila- taky detail bude prepustena?... Hej deti, su deti. a to znamena,ze nechajme ich skalicit sa, aby boli sama jazva??? Ucky su prave na to, aby sa detom nic nestalo. Ano, je to narocne, psychicky, fyzicky. Ale pokial na to niekto nema, nech to nerobi. rok 2011 a aj tento sa nesu v znameni: bezuinigen bezuinigen bezuinigen. Viem,ze odobratie jedneho dietata nebude likvidacne, ale riaditelka by si mala uvedomit, ze napr. o 4 deti menej- tak to uz pocitia a navyse rodicia sa medzi sebou rozpravaju... Treba si s nimi poriadne vyjasnit dojmy a pojmy, ak nebudete spokojni, tak kludne na policiu... minimalne sa porozpravat, ci je normalne, ze sa stava v tej skole tolko urazov, ze sa nic nemeni. Sudruzky by si mohli aspon sproste vtipy odpustit- ja by som sa jej spytala, ako by sa im pacili hovnove botoxy na ich zmalovanych tvarach. Tiez by si mali uvedomit- kedy vznika najviac dozivotnych fobii? V detskom veku alebo po traumatizujucom zazitku. Fakt sa mi rozum zastavuje nad takym myslenim...

ikke
30. mar 2012

@cestovatelkaandrea no uz tam nechodi ☹ kedze ja ako menej pracujuci rodic nerobim dost hodin na to, aby sme ho tam mohli nechat 1 cely den, co je minimum.

@rybca tvoj asi chodi do Peuterspeelzaal, nie? Kinderopvang je na cely den, Peuterspeelzaal je vacsinou po tych pol-dnoch 😉 aspon u nas...

ikke
30. mar 2012

inak mna ani tak nezaraza to, ze dieta spadlo, dobre, to sa moze stat kedykolvek, aj ked je s nim na ihrisku rodic, ale to, ze ucitelky to zjavne rodicom do telefonu podali ako banalny pripad. ako dlho tam takto behal po vonku s krvacajucimi ustami, v piesku...? zazrak, ak v tom nema nejaku fajnovu infekciu... 🙄 mne to podla opisu pripada, ze v tej skolke ani nie je skoleny personal, ale nejake privyrabajuce si pubertacky 😔

vever1
30. mar 2012

aj ja uplne suhlaism s @ervenka keby sa nieco taketo stalo u nas v skolke tak svena z tade v momente berieme prec. tak ako aj @ikke pisala ja som raz prisla a tiez spadlo dievcako a hned pozerali ci sa nestalo nic vazne. a naprikald nas sven vyzaduje o nieco viac pozornosti a viem ze sa mu tam venuju. dokonca viac ako ostatnym detickam co som velmi rada. dbaju na to co sme povedali a to je velmi doezite. keby som fakt videla ze sa tam zo vsetkeho rehocu alebo je tam nieco nebezpecne tak veru maleho z tade beriem prec. ja chapem ze sa im nemozu venovat 100% lebo vsak maju viac deti a ono neda sa ustriehnut vsetko, ved aj doma sa stane uraz a to mam len jedno, ale ono potom ide o ten pristup. napriklad svena uhryzlo v skolke jedno dievcatko. samozrejme nam nepovedali ktore to bolo al s jej rodicmi si to vysvetlili a specialne teraz na nu davaju pozor aby mu to este raz neurobila.

@cestovatelkaandrea a to je dore ze to ti vasi znami tak nenechaju. ved je to velmi vazny uraz a este ten ch pristup. dufam, ze sa spamataju ked budu mat teraz za ritou sud. 🙄 a toho chalpceka mi je velmi luto ☹

@ikke a kolko teraz pracujes? sven chodi teraz 2x do tt ale sme sa porozpravali so svokrovcami a nastastie suhlasili tak sme ho prave dnes odhlsili zo stvrtka a bude chdit uz le v ndelk a ked sa drobec narodi tak tiez ln jeden den. lebo platit toto co teraz platime dvojmo veru nemame velmi v zaujme 😖

@rybca aj ja si myslim ze to je Peuterspeelzaal, Lebo kinderdagverblijf je na cely den a na pol dna ti urcite dieta nezoberu.

ikke
30. mar 2012

@vever1 ja len 3h za tyzden, ako "alfa hulp" pre mojich svokrovcov, tam samozrejme beriem maleho so sebou 😉 😀 skolku sme mali preto, ze v pondelok chodim do skoly, ale to je deeltijd a na to nam toeslag nedaju ☹ takze mm pracuje iba 4 dni

vever1
30. mar 2012

@ikke no vidis to som este nepocula, ale uz som si nasla na nete 😝 a co studujes? 😀

rybca
30. mar 2012

no ano, nas chodi do Peuterspeelzal, a to som myslela, ze je skolka, Kinderdagopvand ponimam ako opatrovanie...🙂 no aspon v tom mam jasno..🙂)) aspon v niecom...🙂

ikke
30. mar 2012

@vever1 bouwkunde

vever1
2. apr 2012

@ikke dalsia technicky zalozena 🙂 A to studujes HTS ? Sikovna ze to stihas este pri Albertovi a teraz ked uz dve budes mat. Uf. a ako dlho este musis? Ja mam zas werktuigbouwkunde ako @cestovatelkaandrea ak sa nemylim 😝 ale ja som si to este na Sk robila 😝

ikke
2. apr 2012

@vever1 ano, HBO, iba prvy rok a idem to na rok prerusit, s tymi prebdenymi nocami do pol roka veku dietata si na to netrufam 😉 inak zo SK mam vysostne humanitne vzdelanie 😀

eri28
2. apr 2012

baby kuknite do fotobloku na toho machra macherku malu 😀

palinkova87
5. apr 2012

baby chcem vás poprosiť, viem, že som sa to už pýtala, ale mohli by ste mi ešte raz poriadne vysvetliť ako to mám všetko urobiť s tým príspevkom pri narodení dieťaťa a príplatkom k príspevku ??? už na to mám málo času, takže sa musím poponáhľať, prosím vysvetlite mi to podrobnejšie, kde u koho čo mám potvrdiť a na aké papiere prosím prosím prosím ☹ ☹ ☹ ☹

miriamp
5. apr 2012

@palinkova87 predpokladam, ze maleho sl. rodny list uz mas 😉 inak narok zanika po uplynuti siestich mesiacov dietata. ale snad by si to este stihla podat. ja uz presne neviem ako to bolo, hlavne treba tlaciva so socialneho, daju sa aj stiahnut. treba vyplnit, razitko od porodnej baby a od vasho domaceho lekara. ak by im vadilo, ze nerozumia co podpisuju, tak na osobitny papier napis preklad, daj orazitkovat, podpisat, a priloz k tlacivu.
este tusim pytali potvrdenie o trvalom bydlisku na sk, ale to nie som si ista. pripadne si zavolaj na urad prace o podrobnejsie info, alebo tvoji rodicia alebo niekto. 🙂 ale hlavne sa poponahlaj, lebo ti nezostava vela casu, drzim palce 🙂

ervenka
5. apr 2012

@palinkova87 Nemusi byt ani SVK rodny list. Mne stacil NL rod. list- ofic. prelozeny do SVK. Moju mamu som splnomocnila- ona potom isla na SVK urad. Potrebovala som potvrdenie od verlos. ze som chodila riadne do poradne a od huisarts alebo dr. z CB, potvrdenie, ze sa dieta dozilo minimalne 28dni od narodenia... JE na to cas do 6. mesiaca dietata- rozhodujuci je datum poziadania....

miriamp
5. apr 2012

@ervenka no ja som sestru splnomocnila, ale musela som sama papiere popodpisovat.
( a ze splnomocnenie 😒 !!! ) takze som vsetky papiere najprv poslala jej, ona to tam potom iba odniesla. a ja som trpla ☹ aka tam prave bude teta sediet a ci bude spokojna so vsetkym. 🙂

ervenka
5. apr 2012

@miriamp Musia tam byt podpisy matky dietata. Odo mna vlastne chceli este aj overeny podpis. Tak som to supla na splnomocnenie- to mi na ambasade pani ochotne overila a bolo... Uradnicke nalady- to pozname... Podla mna, to splnomocnenie je na to, ze ta osoba moze ist na urad a ziadat s vyplnenymi papiermi peniazky pre niekoho ineho...

aredhel
5. apr 2012

ahojte 🙂 chcela by som sa opytat...v juni sa mi narodi dcera no budem slobodna matka...meno otca neuvadzam v rodnom liste...chcela by som ist zit do holandska...mala by som narok na nejaky prispevok tam ? ak ano ake su podmienky na jeho uplatnenie??? dakujem

palinkova87
5. apr 2012

@ervenka : ahoj ako dam na ambasade overit podpis a ako mam niekoho splnomocnit, ked ja som tu a on je na SK