Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
25. jún 2012

@zajaciq jasne, ze sa na marktplaats da inzerovat zadarmo 😅 ale uz sa asi podarilo 😉 platene su, iba ked ich chces nejako zvyraznit.

zajaciq
25. jún 2012

@ikke hej hej uz to tam je. som zvedawa, ci sa niekto chyti. kedze asi vacsina mladych rodin nakupuje v IKEA..tak neviem, ci mame sancu 🙂 mozem to tu pastnut zverejnit ? Nezablokuju mna? dala som to po anglicky..

ikke
25. jún 2012

@zajaciq daj, nezablokuju myslim 😉
ja bezne kupujem ikea veci aj secondhand, hlavne ak su to starsie serie, ktore uz nemaju...

eri28
25. jún 2012

@zajaciq okej tak vela stastia 😉

eri28
25. jún 2012

@cestovatelkaandrea ja mam prve, ale som rada, no da sa, dnes mi dali doktor antibiotika, asi ma chytil zapal mocoveho mechura, bola som pocikana, casto 😀 , ale inac okej, este trosku taham v praci, do augusta 😝 , snad vydrzime v pohode....a ty ako?

cestovatelkaandrea
26. jún 2012

@eri28 ja mam zredukovany pracovny cas na 6 hod denne, lebo mavam casto falosne kontrakcie a stale mam tvrde brucho. dnes mam poradnu, tak uvidim, co poriesime znova s porodnou babou. buduci tyzden uz musim ist k posudkovemu lekarovi kvoli praci, lebo zamestanvatel mu poslal list, ze som dlhodobo chora 😀 tak musim ist k nemu aby rozhodol, ci som fakt tak chora, ze nemozem robit 8 hod denne.
ale inak tehulkovanie v pohode. drobec kope ako divy, tak mu je asi v bruchu dobre. ja koncim v praci 3.8. a potom uz len oddych do porodu.

vever1
26. jún 2012

@cestovatelkaandrea joj ved to uz za chvilu 😀 😀 ja by som chcela vydrzat az do 12-9 ale uz ma zacina boliet chrbat tak sa bojim ze to nevydrzim 😖 ale uvidime. 😉 a ti posudkovi su v pohode. ja som musela tiez ist 😝 a len povies co mas a on to s tebou este raz preberie a samozrejme ked si tehu tak oni su v tomto dost opatrni 😀 a napis ako si dopadla. ja mam poradnu vo stvrtok. ja mam zas iny problem ale nechcem o tom tu tak verejne ctat, lebo enviem kto to cita 😝 som zvedava co mi na to povie porodna baba bud ma prezrie alebo ma hned odbije slovami ze to normalne 😖

@eri28 hlavne vela brusnicoveho dzusu. ten je dobry na taketo zapaly 😉

@zajaciq jeeeeeeeeej tak vy domov idete 😀 😀 a ako ti napisala uz aj ikke tak marktplaats je zadarmo. iba ak chces cez neho predat auto tak sa plati 😝 my sme teraz napriklad kupili stolicky a stol pre svena. povodne z ikey. ale este super zachovale a za 10 euro 😀 tak ich teraz malujem lebo ich ten chlapcek trochu popisal perom a budu ako nove 😀 drzim place aby sa podarilo vsetko predat 😀

cestovatelkaandrea
26. jún 2012

@vever1 tak si ma upokojila. ja som sa bala, ze ma ten posudkovy bude tlacit do toho aby som opat robila 8 hod denne. to by ma asi zabilo. neviem ci po dnesnom sedeni porodna baba nenavrhne robit len 4 hod denne. ved zajtra dam vediet, lebo idem na kontrolu az o 19.:45

eri28
26. jún 2012

@cestovatelkaandrea no ja mam tiez skrateny pracovny cas na 5 h, ze som tehu, a upratovanie v hoteli je tazka praca, a tiez mi volaju uz za uitkering pre ziek, no od lekara nemam potvrdenie, bola to cisto dohoda zo zamestnavatelom, tak neviem a falosne kontrakcie mam uz tiez cez tva tyzdne

eri28
26. jún 2012

@cestovatelkaandrea no a krpec moj tiez kope fudbalista, a koncim v septembri, mozno najdem, este neaku dovolenku, xixi ved som presne o mesiac po tebe 😀 , ja chcem porodit v amsterdame a ty, ani neviem kde byvas?

vever1
26. jún 2012

@cestovatelkaandrea no tak dufam, ze si dobre dopadla 😉 ja som sa tiez bala toho posudkoveho ale proste oni ta nemozu donutit pracovat viac. velmi dobre si uvedomuju co tehu obnasa a ked ti sama prodna baba navrhla ze mas menej robit tak nemaju co a keby ti nahodou zacali robit problemy co pochybujem tak im mozes dat kludne cislo na ne a oni im to vysvetlia 😀 mne napriklad nikdy porodne baby nepovedali ze mam pracovat menej. len mi povedali ze je to na mne, ze mam pocuvat svoje telo a ked sa neda tak sa neda a ked som sa vtedy nepozbierala z postele tak som veru uz aj na robotu kaslala. ved ten drobec v brusku stoji za vsetko 😉 😀

@eri28 chlapci su veru futbalisti 😀 ja som si pri mojom tiez uzila 😝 teraz cakame dievcatko aje to uplne ine. je pravda ze teraz aj placentu mam v predu a aj ked kope mala castjesie ako to robil sven tak je to take ine, take jemnejsie. neviem ako to ma @ikke ale ja to aspon tak zatial pocitujem, mozno sa to pribudajucimi tyzdnami bude len zhorsovat 😝

@ikke a hlasit sa si zabudla? 😀

ikke
26. jún 2012

@vever1 tu

vever1
26. jún 2012

@ikke hahaha ako rychlo reagujes, sa mi to paci 😝 a co ako sa citis?

ikke
26. jún 2012

ja mam pocit, ze mam dve uplne rovnake tehotenstva, az mi je podozrive, ze furt vravia, ze je to naozaj dievca 😀

ikke
26. jún 2012

@vever1 no, prave som douspavala, mm pozera nejaky film, co sa mne uz teraz neoplati pozerat, tak tu zavislacim... 😉

vever1
26. jún 2012

@ikke hahaha ale vsak ked ti uz par krat potvrdili ze je to baba tak sa nemylia 😝 a som sa ta uz davno chcela psytat ako si kupovala oblecko. nasla si aj neico neruzove 😝 lebo ja co si tak prieskum robila, tak je to fakt otras. ja tak nemam rada ruzovuuuuuu 😖 som inac skusala uhackovat ciapocku. a sa podarila. je sice tak na pol roka a z tyrikosovej vlny tmavomodrym kvietkom (inu vlnu som doma nemala a sa mi zbytocne nechcelo neico kupovat ked som ani nevedela ci sa mi podari 😝 ) a to si mala pocut reakciu mojho mm. to hadam nehcces dat nasej dcere modru ciapku 😝 😝 😝 😝

ikke
26. jún 2012

@vever1 vies co, najmensie veci mame prevazne neutralne, ale nejako sa nazbierali od svagrovych a ich kamosiek aj nejake dievcenske kusky, sem-tam ruzova alebo cervena. a par setov som kupila cez marktplaats, prevazne starsie kolekcie Hema 😉

lexxie_holandsko
26. jún 2012

ahoj, tak dneska jsme meli se zuzou pohovor a prohlidku ve skole..ona to ovsem zna od Edika. Neposlucha porad utikala, potom nas videl Edik a zacal, ze ho boli bricho a brecet 😒 , tak ucitelka, jeslti ho nechci vzit domu..no nechtela jsem, ale vzala. Doma mu absolutne nic nebylo, simulant jeden. Uz jsem se na nej strasne nastvala, mozna ho trochu neco bolelo, ale kvuli tomu zase cely den doma byt nemusi. No uz to je fuk, zitra maji sportdag, pokud nebude prset, coz se obavam, ze bude..

Palinkova, smarja co to mate za silenou skolu a ucitelku. Vubec nechapu, vy musite mit Tobka ted doma, ze to jako v te skole nezvlada? Neni problem treba pri testovani, ze je trochu roztekany, nebo tak? Drzim palce na ty iq testy, to mate teda boj..ja musim rict, ze pred par mesici jsme se taky trochu domlouvali, ale nakonec se tady se vsema dobre da domluvit. Vzdyt jsi psala, ze ucitelka koukala, jak tobko vsechno vedel, tak proc ted rika, ze nic neumi?

zajac jak dlouho jste tu byli? Zrovna se u nas ucitelka z holandske skolky vratila z dovolene v Kosicich, jezdi tam na nejaky festival?

andreo a syn bude chodit do skoly predtim, nez mu budou 4 roky, to jde? Nebo jsem to blbe pochopila?

Vever jj. existuje juffen en meesterdag , coz je jako den ucitelu ten je v CR 28.3. na Komenskeho, ktery mmch. zdrhnul do Holandska 🙂

lexxie_holandsko
26. jún 2012

Palinkova jinak ty jazyove testy v tomhle veku jeste nic nerikaji. Eddie mel porad D a posledni mel za B , coz je 2. Proste to vickrat trenoval a zacalo ho to bavit. Tady testuji deti v malych skupinkach a oni maji pred sebou sesit a podle poslechu zaskrtavaji spravnou odpoved..Otazka se snad muze precist jen jednou, vzdyt pro 4 az 5lete dite to je docela tezke, kdyz neumi cist..Taky proto tady tomu neprikladaji takovou vahu.

cestovatelkaandrea
27. jún 2012

@vever1 no tak som po kontrole 😖 mam velmi nizky tlak, velmi malo vitaminu D, miernu anemiu a velke dieta v bruchu. drobec je o cca 2 tyzdne popredu. takze z toho vysiel zaver, ze z toho mi je na hoho... porodna baba opat odporucila zredukovat pracovny cas, lebo vraj ak budem pokracovat takymto tempom, tak ma v praci neuvidia po 3 tyzdnoch 😀 co budem doma na marodke. takze idem robit nejake dva tyzdne len 5 hod denne a potom to hadam vydrzim nejake 4hod denne. vraj sa mam poradit aj s tym bedrijfsats, on jediny moze povedat kolko treba skratit zamestnavatelovi. a tiez mi porodna baba povedala, ze ak by mi neveril, tak jej mozu zavolat a ona mu to rychlo vysvetli. inak test na cukrovku dopadol negativne tak aspon to ma potesilo. a este to, ze z toho vsetkeho co im vyslo by som porodit predcasne nemala, iba ak by som sa velmi moc prepinala a to ja fakt neplanujem

cestovatelkaandrea
27. jún 2012

@ikke ja mam zas opacny problem, dve rozne tehotenstva a pritom to iste pohlavie v bruchu. az sa mi nechce verit, ze je to opat chlapec 😀

cestovatelkaandrea
27. jún 2012

@vever1 ja keby som mala dceru, tak poctivo nosi tricka s autickami a vlacikmi po Damianovi 😀 a vobec by ma to netankovalo

cestovatelkaandrea
27. jún 2012

@eri28 a porodnej babe nevadi, ze mas tak skoro falosne kontrakcie? vraj pri prvom dietati by to tak skoro nemalo byt. pri druhom a dalsom sa to vraj da ocakavat.
dovolenku si u mna uz ani predstavit neviem. s tym kotlom co mam sa hybem ako velryba.
ja budem rodit v nemocnici v Amersfoorte. cca pol hodku od Amsterdamu 😎

cestovatelkaandrea
27. jún 2012

@lexxie_holandsko bude chodit pred jeho narodeninami. vychadza to cca 3 tyznde popredu, tak z toho dramu nerobia.

vever1
27. jún 2012

@cestovatelkaandrea no tak to klobu dole, mas poriadne sikovneho syna 😀 ze 100kuskove puzzle 😕 a perco mas velke dieta v bursku? ja som si vzdy myslela ze su vacsie deti len ked mam mama problem s cukorm ale ked tebe vysli vysledky ok. inac je pravda ze druhe su vzdy o nieco vacsie ako to prve. ja mam uz tiez velke brusko. 😝 a vcera som chvalila ze bambula je aka kludna aj ked kope tak mi o 11 vecer ukazala ze to tak nie vzdy bude. som ani zaspat nemohla co sa tam stale vrtela a kopala 😝 a eric sa smial ze ako ozila 😀 no a tak len pekne teraz zredukuj cas a oddychuj lebo ekd sa uz drobec narodi zas to bude na zaciatku tazke 😝 a hlavne kvoli tomu ze uz jedno mame, ja si to este stale neviem predstavit ako to budem robit, ked sa sven narodil tak som tie prve mesiace veru casto spavala aj cez den ked on spal, ale teraz budem moct na to zabudnut 😝 a ked si predstavim ze som prvych 7m nespavala a za noc bola aj 7x hore kvoli malemu a potom rano o 5 vstavat, odsavat a sup do prace no nic moc, som chodila ako matoha ale zvladla som to vtedy tak to zvladnem aj teraz 😉

vever1
27. jún 2012

a co sa este tehu tyka tak vravia ze kazde tehu je ine, aj u mna to tak je. ale zas verim tomu ze su aj vynimky a maju tehu rovnake @ikke 😀 😀
@ervenka a ty si kde zmizla? kedy to presne idete na Sk?

zajaciq
27. jún 2012

@vever1 hej len to nase praveze nie je z ikea, je to celkom kvalitne, asi som dala prilis vysoku cenu, dam asi menej..

tu je ten moj vytvor na marktplaats haha

http://kind-baby.marktplaats.nl/kinderkamer-bed...

a kolko by ste pytali za bugaboo bee po dvoch detoch? 100 eur je kosher cena? nechce sa mi ho uz tahat na slovensko... ked si odmyslim,ze fusak so strieskou su vyblednutejsie, je to ta ich ruzova tmava.. tak ked by si buduca majitelka kupila nove tieto veci plus liner, tak by bol ten kociar celkom schopny. hm ?

inac to aj v inych hol. mestach je taketo "opruz" pocasie? zamracene??? oni fakt nepoznaju co je to leto? ja sa normalne tesim domov, ved ja tu mam z tej tmy normalne depky 😅

ervenka
27. jún 2012

Co to moje oci nevideli? REDBULL mala v ruke asi 2-rocna dievcinka 😒 Ledva tu plechovku udrzala v rukach. A poriadne z neho pila. Mamicka sa hrdo prizerala. 😕 A ja som oci vyocila,ci dobre vidim... Pred 3 tyzdnami na oslave mm narodenin 9mesacne dieta pilo Colu. Asi mi uz sibe, ked Danko pije svoje mliecko, vodu a detsky cajik. Doteraz mal chlebik s maslom, smeerkaas, appelstroop. A varim mu sama. Asi mi sibe, ked to robim....

ikke
27. jún 2012

@ervenka ja som si zas posledne v ikea vsimla, ze kedze jedine detske menu, ktore tam maju, su hranolky, tak rodicia priam dzgaju tie hranolky do deti nad 1 rok, akoze "dojedz to", aby si nebol hladny 😝 ale tak... "lide jsou ruzni, zvlaste nekteri", ze ano... 😉 😅

zajaciq
28. jún 2012

@ervenka v 9 mesiacoch mala moja dcera materske mlieko, zeleninu a ovocie, domace vyzivy..a zacinali sme s lepkovymi potravinami.. to co sa deje na zapade s cim sa denne stretavam, neviem ja uz skotomizujem niektore obrazy z reality (tvarim sa, ze ich nevidim :D) , lebo niekedy je to fakt hrozne,ale tak nemozes sa starat do zivota inych, jednoducho ... akurat ta to vnutorne nastve. mna skor ide rozhadzat, ked vidim nedonoseniatko alebo uplne novorodeniatko v kolektive deti, priamo na ihrisku, kde mu mama so spinavymi rukami robi flasku, s tymto som sa nie raz stretla teraz v Madride, az do placu mi bolo miestami, pretoze som si spomenula ake to bolo, ked mi moja dcera zacala tak upenlivo plakat od hladu a zfialovela..doma v cistom prostredi a bola som tam len ja a nasi.. nie dalsich milion deti vo veku 2-5.r a 36 stupnove slnko a PRACH. skoda reci skoda slov.. 😕 😔 ☹ keksiky kokakoly zmrzliny v roku...to je uz asi normalne , dnes..