Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

erique12
25. júl 2012

@cestovatelkaandrea
ahojky, dakujem za reakciu. som zvedava, lebo ona teraz bosorecka zaspi iba po kojeni, po mliecku. aj som si myslela, ze mozno jedna flasa by jej stacila, ze ak sa podari, zeby som ju mohla vyzdvihnut o 1600 a potom jej tiez dala cucnut. a pred spanim este.

mala si 2 koelementen? teda aj so sebou do roboty a aj jeden do skolky? lebo mam len 1 tasticku ale tu sak musim zobrat do roboty, ako jej dam potom do skolky? nejaky typ? 🙂

cestovatelkaandrea
25. júl 2012

@erique12 ja som take nieco nepotrebovala. v tej dobe som odstrekovala mliecko iba rano, cez obednu prestavku doma a potom vecer. po odstriekani som dala mliecko po vychladnuti do ladnicky. no a rano som brala cerstvo odstriekane mliecko, ktore dali potom do ladnicky. ale tak moja vzdialenost od skolky je 1.5km, takze je to o inom. neviem kde mas ty skolku, ci v mieste bydliska alebo v mieste prace.

erique12
25. júl 2012

@cestovatelkaandrea
no praveze 30 km odtiato, cize rano frcim skoro do roboty, odsavat nestiham. ak tak budem odsavat na zaciatku pocas obeda.
lebo zevraj mozem tak robit do 9 mesiacov? potom sa mi snad uz produkcia upravi.
inak bude to na zaciatku asi brutal, aj s tym dochadzanim....

ikke
25. júl 2012

@cestovatelkaandrea prvy porod bol trochu iny, tri noci kontrakcii (cez den nic) a nakoniec "vyvolavanie" v spitali, ktore sa ale nie celkom konalo (iba do mna trochu pripumpovavali oxitocin), a potom sitie krizom-krazom, kedze albert isiel na svet ksichtom hore, zvedavec 😅 albert reaguje dobre, pusinkuje, hladka, vie povedat jej meno a tak. ale zas "robi" si aj po svojom, tiez sa snazi o trochu pozornosti... 😉

vever1
25. júl 2012

@ikke no tak taky rychly porod a bez strihania, trhani, sitia a inych veci zavidim 😀 ja som pri svenovi tiez mala oxitocin ale mne stacila strasne mala davka a do 6 hodin som aj porodila. som zvedava ako to bude teraz 😝 a ako to bolo s tlacenim? kazda kamoska mi hovori ze pri druhom boli deti na svete po druhom zatlaceni, ja som sa pri svenovi trapila 45 minut a teda dufam, ze tyeraz to uz pojde rychlejsie 😝 no a albert zlatucky 😀 😀 a to jasne ze chce pozornost. ved doteraz bol sam, ja som strasne zvedava ako sven bue na sestricku reagovat 😝

@cestovatelkaandrea hlavne klud. uz to nejako zlvadnes. cez vikend sa ma zas ochladit. a uz nebudu take hici. musis vydrzat. pre drobca je najlepsie ked vydrzi v brusku co najdlhsie 😉

@erique12 v tom veku mal sven tiez uz len jednu flasku. ja som si odsavala 2x denne v robote a ano musia ti to umoznit do 9mesiacov. ja som mala jendu tasticku s tymi dvoma elementami a som to v tom nosila. cez den som tie elementy a aj mliecko mala v ladnicke v robote a ked som sla domov tak som si to dala do tej tasky a pekne mi to vydrzalo kym som prisla domov. mne cesta teiz trva 35 minut. no a skolku mas v mieste bydliska? lebo ak hej tak to si len rano vyber z ladnicky, zabal do tasky a za chvilku si tam a tam si to das do ladnicky. no a u nas je rezim taky ze o tej pol desiatej ovicie a 12 mliecko a chlebik a okolo 4 maju liga koekje alebo nieco na ten styl. no a u nas to nechavaju na detickach kolko spanku potrebuju. sven spal dva spanky tak do 14 mesiacov a potom uz presiel len an jeden poobedny.

vever1
25. júl 2012

@cestovatelkaandrea nona fysio mi dala 7 cvikov a ze to mam cvicit 3x denne. hahaha na to veru cas nemam. zatial mi to vyslo len 1x denne ale chcem to skusit 2x denne len teraz ked mam dovcu tak to je kadejake a ked pojdem do prace tak rano nemam cas 😝

jarunice
26. júl 2012

@ikke taky moc blahopřeju k holčičce, hlavně ať jste zdravé!

Těhulkám přeju, ať ty vedra přežijou i pro netěhotný je to mimo koupání dost otravný... Jinak se musím pochlubit, že před rokem jsem neuměla na kole, a teď už týden jezdím i s malým v sedačce!! 😀 Je to o dost mobilnější všechno. Sice se mi tam dost mrská, ječí a mlátí hlavou do štítu, tak je to docela náročný, taky nedosáhnu ani špičkama ze sedla na zem- to jsme nějak nedomysleli, ale ještě jsem nespadla ;)tak už dobrý) Připravujeme 2. narozeninky, tak zítra se bude tvořit dort...

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@erique12 hej mas na to narok do 9 mesiaca dietata. asi fakt budes potrebovat 2 koelelemnten v tomto pripade.
neboj zlvadnes to. ono to vyzera sialene ale Amelia a aj ty si rychlo zvyknete.

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@ikke no tak to je fakt iny porod. hlavne ze to bolo omnoho lahsie ako pri Albertovi 😉
Albert inak zlato reaguje. Aj som si myslela, ze to bude nejak takto. Som zvedava co bude robit ten nas skolak potom 😀
Ty sa ako citis?

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@vever1 neboj uz som opat v normale. neviem co to bolo so mnou v utorok. asi tehu hormony 😀 ako hovori kazda mudra kniha. trocha som sa vyplakala a bolo dobre. vcera som uz opat riadila, upratovala, zehlila a dokonca sa vecer aj s mm a Damianom presla po vonku. Dnes mi je tiez dobre aj napriek tomu ze je vonku hic. Som vcera povedala manzelovi, ze si nohy zaviazem na uzol, len aby drobec nevykukol skor von. Teda po 36tt moze ale dovtedy nech je tam kde ma byt.

Ako dlho to trva kym precvicis zostavu vsetkych cvikov z fysia? Skus vstat rano skor ak je to na 10 min. Ja som cosi take musela robit kvoli chrbtici. Inak citis, ze ti robia tie cviky dobre?

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@jarunice super, ja som mala s tym bicyklovanim tiez na zaciatku problemy a teraz lietam ako raketa. hadam aj dvoch zvladnem potom neskor, len rozbeh bude trvat dlhsie 😀

ervenka
26. júl 2012

My balime, Teda JA balim, kupujem... Vcera som boli u svokrovcov- a svagrina,ze ci prideme pomoct so senom v sobotu. MM statocne povedal,ze NIE, lebo v nedelu o 4 rano ideme na SVK.... Normalne som si zabudla zatvorit usta,ze povedal NIE. Aj tak sa tesiiiiiim(e) na Zilinu, hory a tak... Budu halusky so Zvolenskou bryndzou v drievku, zincica. Juchuchuuu
Ozaj, mam otazocku- asi nema vyznam kupovat repelent tu v Nl, ked ideme na SVK a tam budeme celit SVK lietajucim obludam... 😀

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@ervenka joj tak si tam poriadne oddychnite. idete na dva tyzdne? Zilina a okolie - parada. tam hore mate kopec kopcov 🙂 a ten horsky vzduch. jooooj sla by som aj ja.
klobuk dolu manzelovi, takto treba reagovat. tebe kto pomaha teraz? Inak ako svokrovci teraz od toho incidentu co ste mali?

ervenka
26. júl 2012

@cestovatelkaandrea ked otvorim okno na mamininej spalni vidim Fatru.A vodne dielo je uplna krasa... ;) Ideme na 3 tyzdne- 29.7. ideme a pojdeme 27.8. (ale su staromestske slavnosti, tak skusim presvedcit mm aby sme isli 28.8) Mne nikto nepomaha. Okrem vas, mamiciek na MK a hlavne takmer susedka vever mi tu ani nikto neradi- este mamina ale to nie je ono.... No a vladne krehke primerie, trochu tiche napatie. Danko sa rad pozrie na koniky- aj ich hladkal, ale nechce im sediet na kolenach- opa este ako tak, ale oma len chvilka a potom sa taha ku mne... Strateny pripad, no 😉 Ale stale mu hovorim, ze ideme ku opa, oma tante1,tante2. bude super-snazim sa pozitivne o nich...

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@ervenka parada, tri tyzdne medzi horami. a ten vyhlad z okna, ani nehovor. skoda, ze nemozem uz cestovat, ked budem na materskej, na SR by som moc rodit nechcela 🤐 inak tie slavnosti mozu byt pekne. to by ste mali urcite ostat. potom nieco pekne pofot a daj do albumu 😉
Skoda, ze nemas nikoho kto by ti mohol pomoct. Aspon takto virtualne ti mozeme pomoct my na dialku a teta vever ktora je nablizku 🙂 my tu mame tiez hned vedla v meste slovakov s ktorymi sa stretavame. Ale teraz su na cele letne prazdniny na SR, takze s nimi moc nepokecam teraz.
Lepsie take primerie ako rozhadane vztahy. Aspon, ze u dedka Danko posedi. Kto ho vie, preco u svokry moc sediet nechce 😕

ervenka
26. júl 2012

@cestovatelkaandrea Aby som to upresnila, ked sa pozriem v okne do lava- Fatra. Do prava Hradisko... Ja som doma nebol od maja 2011. Napr. v 2008 som bola doma kazdych 8tt+ Vianoce+ leto= vyhoda prace ako gastouder. Mala som aj vakancie geld, takze to nebolo az take zle...
A co ty- schovavas sa pred slnieckom? nozky v lavore, v ruke mineralka?

cestovatelkaandrea
26. júl 2012

@ervenka no pekny vyhlad. inak to si dlho nebola na SR. ale ked si to tak vezmem aj my chodime raz za rok najblizsie sa na SR dostaneme asi az buduci rok na leto. Skor asi nie, kvoli Damianovej skole.
Presne si to uhadla. Schovavam sa, papam puding a cakam na monterov, ktory nam pridu zapojit opticky kabel do rozvodovej skrinky.

ikke
26. júl 2012

@vever1 no, malu ranku mam, ale verlosk. vravela, ze to nebude sit, lebo ten 1 stich by robil viac problemov ako ranka samotna 😉 a neviem, na kolko zatlaceni to bolo, ale vraj tlacenie trvalo 15 min. , pri albertovi som tlacila 2h a nakoniec volali gyndosa s pumpou... 😝

ervenka
28. júl 2012

Tak my uz balime. Ja upratujem. Tesim sa na SVK. Zase tu bola vcera vecer drama 😒 Svokrovci v stredu povedali,ze vcera pridu o 19,00. Tak sme sa tak dohodli, este svokra za nami volala, ked sme odchadzali, ze to nam potom ani telefonovat nemusia, ked vieme,ze pridu o7. My ze ok. Vcera vecer prisiel mm o 6 vecer, unaveny, ani sa s Dankom nechcel hrat 😠... A o 6,20 tu uz boli svokrovci!!! Este svokor sa ozval, ked videl,ze my mame taniere na stole, ze no tak to sme asi prisli priliz skoro...Vsetci ani bu, ani muuu, ze sorry, prisli sme nevhod. Svagrina- najmladsia sestra, ona je celkom ok, starsia sestra je sibiryby- ze teda ona este pojde na nakup. A svokra razantne prehlasila,ze ONA na nakup nepotrebuje ist, ze ona zostane tu... Skuste jest, ked sa na vas pozera 4 parov oci. Takze ma presla chut.... Skoncilo to tak,ze som sa s Dankom isla prejst, cestou zaspal (rano bol hore uz o 7,30), ked sme prisli domov-7,40 svokrovci uz boli prec. Ani som sa s nimi nerozlucila..... 😒 MM bol ticho, ja som sa ho spytala,ci mozem zostat na SVK uz navzdy. Povedal,ze na tu otazku mi nechce odpovedat. Svojej rodine vysvetlil,ze prisli skor, nevolali.. A ze sa to hlavne svokre nepacilo... Ja som radsej s Dankom isla na prechadzku, lebo som bola taka vytocena,ze by som im povedala vsetko a nekomprosime do oci... Takze ked prideme naspat, caka nas tento krat tvrda na nekompromisna debata. 😠
Ja viem, je to prkotina, ze prisli skor, ale nebolo to prvy krat, mame dohodu(teda aspon ja si myslim,ze mame dohodu),ze ked sa nieco zmeni ohladne casu prichodu, tak nam daju vediet. Stale "zabudaju" zavolat. A ja prepadavacky typu- bu,uz sme tu, naozaj nemam rada.Stale sa mi zda,ze oni si myslia, ze aj toto je ich dom (raz mi to dokonca svokra povedala, na com som jej odvetila,ze omyl, tu byvame MY a oni v moergestli), ze si tu mozu robit, co chcu, kedy chcu. A ja som len privandrovalec. Stale sa vyjadruju k tomu, ako mame Danka vychovat. (lebo Jan-svagor- ma 3 deti, a oni to robia tak a tak a my naopak..... bla bla bla) Pritom ho riadne ani nepoznaju. Tolko krat som im aj ja v dobrom hovorila, aby prisli poobede, ked sa vyspinka- mozu byt tu, nic nerobit, len pit kavou so mnou a smiat sa na Danka. Nikto nikdy neprisiel. Taky maju zaujem. A pritom maju 2 auta, takze nie je problem s prepravou...
ZAse sa musim ospravedlnit, za dlhy prispevok... Idem dalej chystat, drzte nam palciaky aby cesta dobre dopadla, potom dam vediet, ako to Danko zvladol v aute... Dam aj horske fotos...

erique12
28. júl 2012

@vever1
ahojky, takze si si v robote do 9 mesiacov odsavala? ano, mame skolku asi 5 min bicyklom od nas. tie elementy si mala zmrazene? v robote mame len 1 chladnicku a ta je taka napratana kadecim.... vobec sa mi to tam nechce nechavat.
este stale mas tu robotu tych 35 min autom? chcem vyrazit uz o pol siedmej, aby som mohla o pol stvrtej spat, snad sa tak trochu vyhnem tym najvacsim file!!
ake su to tie cookjes?

vever1
28. júl 2012

@ikke uf ze 2 hodiny, tak to teraz bola len taka ceresnicka na torte 😀 😀 😀 a je pravda ze malu ranku s jednym stihom veru netreba mat, lebo ja si pamatam, ze po tych stichoch som ani sediet nemohla a az ked mi praskli tak som konecne mala pokoj 😉 a uz som videla malicku 😀 😀 😀 😀 aka j krasnucka na tej fotecke 😀 a ako sa dari? si rozkojila? mna kazdy odhovara od kojenia ze to je s flaskou jednoduchsie 😖 aa ja im stale hovorim, ze ja obidvom detom dam rovnaky zaklad do zivota tak hned stichnu 😝

@ervenka ach jo ta tvoja svokra 😠 😠 😠 este aj pred cestou ti musi den sprijemnit 😠 aleteraz na nu kasli a uzite si Sk a napis potom ako danko zvladol cestu. ale urcite dobre 😉 a uz viete aj kde prespite ci niekde po ceste podla toho ako to pojde?

@erique12 ja som kojila (cize aj odsavala) 6 mesiacov a potom som este mesiac davala MM co som mala zmrazene lebo ja som mala velke zasoby 😀 u mna v robote som nemala dobre podmienky na odsavanie. mame 3 zasadacky a vzdy som mohla v jednej z nich ale velakrat sa stalo ze boli vsetky obsadene a vobec ich netankovalo co so mnou. a tak som musela do jednej kancelarie co bola volna ale tu mame kancelarie so sklenenymi dverami tak to som sa blbo citila, tak som postupom casu mala toho dost a po pol roku som skoncila. povodne som planovala kojit este rano a vecer ale sven sa sam odstavil kedze dostal viac flasiek ako prso. no a ked mas skolku iba 5 minut bicyklom tak si mliecko len vyber z ladnicky a zabal do tasky a za tych 5 minut sa mu nic nestane. alebo si kup taku tu termo tasticku 😉 no a v robote ti asi neostane nic ine len si dat odstate mliecko do ladnicky. cely den ti to mliecko s tymi elementami nevydrzi 😖 ja som si balila mliecko do tasky takze ani nikto nevidel co tam je. a tie elementy som vzdy mala v mrazaku. takze mala som vzdy dostatok casu kym som dosla domov. 😉 a ano este stale mam pracu 35 minut autom. tie koekjes to u nas v skolke davaju take tie liga keksiky co najdes v supermarketoch v detskom kutiku.

my sme dnes murovali stenu 😀 si musime zvyknut ze zrazu mame dve izby a nie jednu 😝 a teraz 2tt cakat na stierkovaca a mozme pokracovat dalej s malovanim a tapetovanim. dufam, ze do konca augusta budeme uplne hotovy nech si v septembri vsetko pekne poperiem, pozehlim a pousporiadam a mozem uz len oddychovat 😀

erique12
28. júl 2012

@vever1
presne ako pises, kojenie je lepsie ako flasa. vzdy to mas po ruke, teda aspon do tej doby ako pojdes do prace 🙂 (plus samozrejme este mnoho inych skvelych dovodov)
u nas v robote je to asi podobne, meeting rooms su v strede a su presklene...som zvedava, kde si budem akoze odsavat chodit....
ja by som kojila aj do roka, sak uvidime.. 🙂

eri28
29. júl 2012

caute zienky, mi sa mame, okej rozmyslam, ci sa krpec otocil, tak ako ma, lebo od rana, ked kope, iba do hornej casti brucha a rebier, predtym tancoval po celom brusku 😀
konecne mojmu ideme v pondelok vybavovat do pasu povolenie, a aj sofi, chceme, a ked stihame, ze chceme rychlo na gemente, ako manzelia, aby sme nemali preoblem z tym priezviskom, ale neviem,,, ci to bude tak sup, sup 😅
inac nic nove v polovicke augusta, pride mama prvy krat, tak uz ju vyckavame, na 7 dni, aspon uvidi kus sveta 😎

eri28
29. júl 2012

maminy chcem, este popytat, vsetky mate doma odsavacku, a pouzivate ju ???? moje oktobrovky, pisu, ze este netreba, ale ja mam pocit, ze ano, a dokonca som pozrela na bazari, a maminy predavaju a este nepouzivane, alebo uplne malo, pouzivane, neviem, mam z toho chaos, nie kazda mamina odsava mlieko???

ikke
29. júl 2012

@eri28 nie kazda odsava mlieko, mne napriklad ide odsat tak malo, ze je to vlastne nepouzitelne. co myslis, preco predavaju nepouzivane odsavacky? a este je aj mozne, ze skoncite na umelom mlieku, to by ti uz odsavacka bola naozaj na nic... (ale drzim palce, nech je tak, ako si zelas). cez marktplaats alebo cez rozne akcie mozes odsavacku hocikedy kupit. maj nejaku vybratu (typ), aby ked ju budes potrebovat, si si ju vedela rychlo objednat. ved tu v NL chodia objednane veci aj do druheho dna postou 😉

ikke
29. júl 2012

@vever1 s flaskou to rozhodne jednoduchsie nie je, len si predstav to nocne vstavanie, ohrievanie vody, zakazdym ked pojdes von rozmyslat, kolko vody so sebou, kolko p[rasku, vsade sa vlacit s termoskou... 😝 a potom ta skoda vylievat polovicu z toho do umyvadla... 😉 podla mna su predstavy o jednoduchosti flasky uplne scestne...

eri28
29. júl 2012

@ikke hladala som neviem, cez markplatz naist...., no uvidime.... 😀

vever1
29. júl 2012

@ikke no moje kamosky vodu veru neohrievaju. Oni hneď teplú z vodovodu berú a ja svenovi ešte stále prevaram na mlieko a oni ma povazuju za čudnú 😝 a tu si myslia že keď dajú fľašku tak že sa aspoň v noci vyspia lebo že takto sa rýchlejšie nasýtia ako z MM a od 3 mesiacoch dávajú do UM prasok (si teraz rýchlo nespomeniem ako sa to volá) aby im už deti prespali celú noc. No niekedy si pri nich pripadám ako z marsu s mojimi názormi 😝 ja niekedy nechápem načo majú vôbec deti. Aj teraz jedna kamoska hovorila že keby vedela čo ju caka pri dvoch deťoch tak by si veru rozmyslela či chce druhé ☹ ale kto jej kázal otehotniet keď mal jej prvý syn 5 mesiacov? A podotýkam že to bolo plánované .....
Ja budem kojiť a nevadí mi že nebudem späť celú noc. Zvládla som to pri prvom tak zvládnem aj teraz. Ja som si to aj napriek tej únave a 7 neprespatych mesiacov užívala. Aj keď to na začiatku nebolo ružové a mala som veľké bolesti a preplakaka som veľa dni, som rada že som to vtedy nevzdala lebo keď sme sa už zosúladili a moje telo si na kojenie zvyklo bolo to úžasné. Len mi je tu v NL dosť ľúto že sa.tu na kojenie pozerá dosť často ako na niečo čo do spoločnosti nepatrí ☹

vever1
29. júl 2012

@eri28 ja by som si ešte odsavacku nekupovala. ak budeš kojiť tak ti ju netreba a aj chceš s malým zostať dlhšie doma tak ti ju netreba. Aj niekedy budeš musieť odsať tak sa dá aj ručne. A v prípade že sa ti nepodarí kojiť tak ti aj tak bude zbytočná 😝

ikke
30. júl 2012

@eri28 napr.
http://link.marktplaats.nl/580233563
http://link.marktplaats.nl/1000286212 tato je nova, dobra cena podla mna...
ale pockaj s tym naozaj az ked budes potrebovat 😉