Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

michaela23
3. okt 2009

dakujem pekne hadam to zvladnem uvidime🙂

rybca
4. okt 2009

dievcata poznate v NL nejake stranky na bazar, alebo aukcie veci pre male deti? nieco ako je na sk mimiaukcie.

i.n.g.a
4. okt 2009

je ich niekolko,no hadam najznamejsia stranka je www.marktplaats.nl
alebo www.speurders.nl alebo www.tweedehands.nl ... su tam veci z druhej ruky,ale aj nove

rybca
4. okt 2009

inga - marktplaats poznam, dakujem

rybca
5. okt 2009

ahojte, zase otravujem, neviete nahodou s kym spolupracuje holandska posta TNT na slovensku? Ci je to slovenska posta, alebo slovenska pobocka TNT?

cestovatelkaandrea
5. okt 2009

tak toto fakt neviem 😒

rybca
6. okt 2009

Do kelu, ked uz musim tak hrubo, priatel mi poslal balik prioritne s vecami, co mi nepresli cez letisko a nevieme kto mi ho ma dorucit. Nikto sa k tomu nechce prihlasit, ani slovenska posta, ani slovenske TNT post.

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

Rybca to mas akoze ten balik stale na letisku v BA?

rybca
7. okt 2009

nie, ked som sla z NL mala som zaplatene dve batoziny, ale nevedeli sme, ze dokopy mozu mat 15 kg, tak som jednu tam musela nechat a mala som tam dolezite veci, tak mi ich priatel poslal postou cez TNT post a sledovanie zasielky skoncilo 2.10. s tym, ze to bolo dorucene, ale nebola som zastihnuta, co je sprostost, lebo som bola cely den doma

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

no hej ale kde je balik teraz? lebo ja som s balikmi na SR problem nikdy nemala cez TNT post v NL

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

a ak si dobre spominam tiez sme zaplatili to sledovanie zasielky. baliky boli poslane na podpis a nasim domov na SR ich dorucila vzdy Slovenska posta na podpis.

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

par krat sa mame stalo, ze nebola doma ked prisla postarka, tak jej nechali ten znamy papierik v schranke a ona si pre balik prisla na postu

rybca
7. okt 2009

dik adi, to som chcela vediet, cize slovenska posta mi to ma dorucit...🙂 este skusim zavolat na nasu postu. a nevies nahodou kolko trvalo dorucenie balika?

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

cca 10dni. bavila som sa o tom s maminou, lebo teraz je tu v NL a strasne sa jej to lubi, ze baliky prichadzaju tak rychlo.

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

mozno mas aj narok na nahradu skody ak ti ho stratili. predpokladam, ze priatel ho poistil 😉

rybca
7. okt 2009

no tak to este mame asi cas, posielal to nejakym international pakket poisteny do 500 eur, ale lepsie by bolo keby sa vratil jemu ak sa uz nedostane ku mne

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

Rybca a ako to riesis s byvanim teraz. Pendlujes s malym medzi NL a SR? Ako je to s domcekom v NL?

rybca
7. okt 2009

no teraz pomaly balim veci do bananiek, bola som tam na 3 tyzdne s tym, ze najblizsie ked pojdem spat, tak uz nastalo, ale s tou hypotekou je to strasne pomale, napriklad, ze notar dal termin az na zaciatku novembra, uz mame zmluvu podpisanu, teraz cakame na schvalenie hypoteky a potom este k notarovi, a to som vravela, ze sa stahovat budem ked bude mat maly 3 mesiace, skor nie, a uz mu taha na 5. mesiac, uz to bude skoro rok, co zijeme takto oddelene a uz citim, ze to nie je dobre, nie ze by sme sa prestavali lubit, ale ze takto zit nechcem, musime byt uz co najskor spolu

foefjes
7. okt 2009

Dievcata mam taku dilemu,
v pondelok mam ist ku gynekologovy na prehliadku (tu po porode). Ja som tu ale este na gynde nebola tak som zvedava ako to je tu v NL. Dufam ze si nemusim nosit vlastne prezuvky a suknu ako sme na to zvyknuty zo slovenska... Ako je to teda?
Diky foefjes

cestovatelkaandrea
7. okt 2009

Rybca viem o com pises.... ja som bola bez muza raz tri tyzdne a uz mi z toho "simorilo". no s tymi papierovackami to tu tak chodi ☹ niektore veci sa dlho vybavuju.

Foefjes s tym doktorom je to tak, ze prides normalne bez sukne a slapiek 😀 on ma taku kabinku kde je plast ktory si prehodis cez seba. Pravdepodobne ta prezrie vaginoskopom. 🙂

ikke
7. okt 2009

ja som teda v sukni a prezuvkach este nebola u ziadneho gyndosa, ani slovenskeho ani holandskeho 😅 a holandski u nas v okoli ani nemaju ziaden plast na prehodenie, normalne s holou r. ides na kozu vystlanu jednorazovym papierom. naco nejake okolky, oni uz takych ako my v zivote videli... 😀 😉

rybca
7. okt 2009

Ahojte, tak konecne sme sa dopatrali, ze ten balik ma prist cez spolocnost DPD na Slovensku. Uz som tam aj volala, a ze im mam povedat ich pridelene cislo, a ja ze ako ho mam vediet, ked mi nedali ani oznamenku..🙂
No ale zajtra by mi mal prist, ak ho maju.

i.n.g.a
7. okt 2009

foefjes - ja a aj moje kamosky z okolia mame taku skusenost,ze prehliadka po sestonedeli bola asi nasledovna :

DR. sa nas opytal ako sa mame,ako sa citime,ci to vsetko zvladame,ci nas jazva(my po cisarskom) neboli,ci nam partneri pomahaju..

a ked som cakala na vysetrenie,tak prd..po kladne zodpovedanych otazkach ma vypoklonkoval von(podotykam,ze ja som po cisaraku a po porode ma museli este raz operovat,krvacala som a ani doteraz nevedia pricinu preco)

takze to je moja skusenost a par mojich kamaratok 🙄

rybca
7. okt 2009

a neviete ako pristupuju k druhemu porodu, ked prvy bol cisarsky? druhy robia automaticky cisarsky, alebo to skusaju aj normalne?

i.n.g.a
7. okt 2009

rybca - ak nieje ten rozdiel uplne minimalny,tak to skusaju normalne..aspon co viem

rybca
7. okt 2009

co znamena "rozdiel uplne normalny"? aky rozdiel?

rybca
7. okt 2009

teda minimalny...🙂

i.n.g.a
8. okt 2009

9-10 mesiacov..ak ich nemas uplne hned po sebe,tak som myslela..kamaratka ma deti skoro hned po sebe a 1 porod mala cisarsky..ale dr. jej povedal,ze pojde normalne,kedze operacia bola velmi kvalitne vykonana a jazva je uz pekna..

rybca
8. okt 2009

aha..🙂 tak to aby som sa zacala psychicky pripravovat..🙂 rok dva by mohli stacit..🙂 myslim tej psychickej pripravy..🙂

i.n.g.a
8. okt 2009

noo,drzim paste 😉

aj ja som si myslela,ze druhy porod mam cisarak isty.. 😒