Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
26. sep 2012

@ekira a nechala si ct1 zapnute? oni to nejako cez to vedia odblokovat ci co (pre mna totalna telepatia, vobec nerozumiem ako je to mozne, haha), nam tiez raz tusim takto cosi neslo a potom po tej polhodine ci hodine uz to bolo ok...

ikke
26. sep 2012

@jaajaa my nepouzivame a ani nepoznam nikoho, kto pouziva, ale ak hladas aj secondhand, urcite na marktplaats.nl nieco najdes
ale spominam si teraz na nejake stranky
http://www.slingomama.nl/nl/117-katoenen-luiers
ale tych stranok je samozrejme este vela dalsich...

ekira
26. sep 2012

@ikke hej hej nechala som o zapnute na ct 1 skoro cele popoludnie.mne to uz pred tim obcas haprovalo,ale vedela som to sama spravit.som si vyguglila co mam robit.vzdy to pomoholo ale tento krat uz nie 😒 ach jo, tak uz viem,co si mam zelat na narodeniny 😀

lexxie_holandsko
26. sep 2012

ahoj, tak dneska nabity den, skola, logopedie, cviceni zuza i edik, je to od skoly a byl tam i stab, asi nejake promocni video na sportservice a potom ten kurz socialnich dovednosti pro Edika, fakt to potrebuje..no tak tento tyden ho mame chvalit a spolu s nim probirat, co umi..on na vsechno rekne, nevim.. 😀

Palinkova a to je to MKD, nebo jina? Tak super, ze jste konecne narazili na rozumne lidi a budou se mu venovat, urcite ten jazyk dozene, ale do te vasi puvodni skoly uz se stejne asi nevratite, ne?

Ervenko krasna kytka , to hned zvedne domov a ty jsi ze Ziliny?

ad cesky satelit, mame taky, platime jednou za rok..ted platili nasi, oni by to tady bez ceske TV nevydrzeli, hlavne tata..ted prijede mamka po podzimnich prazdninach.

ervenka
26. sep 2012

@lexxie_holandsko jop, som priamo zo Ziliny. no ja kvetinku nemam, to pisala @rybca ze jej uz zakvitla vianocna ruza.

eri28
26. sep 2012

@jaajaa ja som nasla v Etose, neboli ani moc drahe, tusim po 6 ks, balene, zelene a biele dokopy, ale este mam mimi v brusku tak som nepouzila, nepridu mi az tak kvalitne, ako volakedy, tusim este Prenatal, sice som tam omylom kupila na pusu male stvorce v nadeji, ze su to plienky, boli lacne, a nerozumela som co napisali 😅 , ale myslim, ze maju aj velke tam mozno najdes aj na webe Prenatal, nikde inde som nevydela, ale specialne som nehladala 😵

ervenka
26. sep 2012

@jaajaa kukni sem- Kruidvat ma teraz zlavy na vselico ohladne babatiek.. http://www.kruidvat.nl/domains/kruidvat/content...

vever1
27. sep 2012

@jaajaa tu co viem tak jedine @erique12 mozno ona ti da nejake rady 😉

vever1
27. sep 2012

@eri28 @ervenka baby nemylte si to s tymi klasickymi plienkami co sa daju tu vsade kupit 😝 ak kliknete na link od ikke pochopite co jaajaa myslela 😉

vy co mate tie satelity kolko vas to vyslo? ja som nad tym este na zaciatku rozmyslala ale nakoniec som to nechala tak. aj tak malo pozeram telku a este keby som si aj medzi sk a cz programmami musela vyberat. 😝 ale teraz zas ono je to aj vyhoda pre deti ked maju sk telku, aj ked sa da rozpravka najst aj na nete.

ervenka
27. sep 2012

@vever1 no tak take som este nevidela, ale Kruidvat ma teraz fakt dobre zlavy aj na babystuff. Ale vlastne tento tyzden vsetci aj v&d, c&a, hema... Asi sa im nechce menit ceny. Inak sila vo v&d videla som saty povodna cena 87e a teraz 20e. Tomu sa hovori, no nekup to- len boli velkost 32. 😝

eri28
27. sep 2012

@vever1 vsak ja som myslela, ze chce klasicke latkove plienky 😅

jaajaa
27. sep 2012

Dobre rano,
ano, myslela jsem ty co psala @ikke a @vever1. Ale i tak diky. Aspon vim, ze v kruidvat maji akci na vlhcene ubrousky. 😉
Ja uz latkuji a nakupuji pleny tady v NL, jen jsem zkousela jestli tady nekdo neni dalsi s dobrymi napady a tipy na mistni market. 😉
@eri28 nejedna se o klasicke latkove pleny- ty teda pouzivam taky, ale musi mit vyssi gramaz. Jedna se o plenky s bambusovy jadrem atd. napr. tot bots/ itti bitty atd. Jukni na google. 😉

vever1
27. sep 2012

@ervenka to asi preto ze tu v Nl ich malo pouzivaju. kazdy pouziva radsej jednorazovky, je to jendoduchsie 😉 a tie saty su asi preto tak velmi zlacnene ze je to cislo 32 😝

ja som bola na kontrole, tak vsetko OK a dalsia o tyzden. 😀 len som samozrejme prisla neskoro tak z toho som aj vyssi tlak mala ale nastastie bol ete v norme 😝

eri28
27. sep 2012

@jaajaa okej, kuknem 😉

palinkova87
27. sep 2012

@vever1 tak ešte sa nepýtate na svet 🙂))) 😀

erique12
27. sep 2012

@jaajaa

ahoj, ano ja pouzivam latkovky, ja som kupila vsetky gatky typu PUL zn.Flip - tie su jednovelkostne a su najlepsie (podla mna)
http://www.kaatjekatoen.nl/webshop/index.php?cP...
samotne plienky som usila a pouzivame ich dodnes, je s tym minimum roboty, je to lacnejsie, asi tak o polovicu mesacne ako obycajne jednorazovky a samozrejme, minimum odpadu!!! 🙂

ked som uz tu, moja draha uz cikuska do nocnika a aj kaka 🙂))))

lexxie_holandsko
27. sep 2012

ahoj, tak dneska zase den, v poledne vyzvednout Zuzku a domu, te se ale domu nechtelo, tak predvedla dobry hystercak..a odpoledne vyzvednout Edika a lezli tam ona i Edik na prolezacky, co je pro deti od group 3. No nase si neda rict a leze a potom se houpe a skace..nebo sjizdi po tyci. Jenze kamos od Edika nakonec spadnul na hlavu, nastesti to neni beton, ale vypadalo to dost strasne. Uplne mi z toho bylo spatne, jestli nema otres mozku, nebo neco..tak snad ho budou doma pozorovat a pripadne pojedou k dr..ja bych ho asi vzala k dr. rovnou, bylo to ze skoro 2m na hlavu..Takze zuzku uz tam nebudu poustet.

Jinak prijede mama po podzimnich prazdninach a napadlo ji, ze si vezme Zuzku s sebou do Cech do Vanoc..to je nejakych 6 tydnu a obavam se, ze by to nezvladli, je to fakt dlouho..taky by se musela rusit skolka, cviceni, sinterklaas 🙂 No ale byla by to pohoda 6 tydnu jen s jednim ditkem 😀

Ervenko, tak to je fajn, ze to nataceli u vas, kolik tam zije lidi? A omlouvam se za chybu s kytkou i rybce. Nejak jsem to prehlidla..

ervenka
27. sep 2012

@lexxie_holandsko v pohode... 😉 Zilina je 4. najvacsie mesto SVK cca 100tisic obyvatelov. Nebolo to ukazane, ale napr. treningi na umelej trane su v Strazove- moja rodna cast 😉 a dokonca na stadione Marakana. Tak kedysi pomahal moj otec. A hlavny stadion je pekny, moderny, sedacky pohodlne. 🙂

lexxie_holandsko
27. sep 2012

@ervenka stadion vypadal teda super, jen prekvapive nechodi moc lidi na fotbal, mozna moc drahe?

jaajaa
27. sep 2012

@erique12 FLIP overbroekje mam taky. Z tehle stranek nakupuji taky. Vic jich tady asi neni....Ja pouzivam i ceske plenky- anavy a aitu. Porad tam nejak zkousim, co nam nejlip pasuje.
Tak to je tvoje dcera sikulka... 🙂

ervenka
28. sep 2012

@lexxie_holandsko no obycajny jeden listok myslim stal 10e, a vip stal 20. Vip= lepsia tribuna, vlastnny vchod a obcerstvenie pocas prestavky. A klobaska bola mnaaaam. Pripadala mi ako domaca. Bola sranda pocas zapasu- Adelaar krical na SVK hracov po NL ;)

erique12
28. sep 2012

@jaajaa

http://babybio.nl/cat/4/Wasbare_luiers_en_verzo...
http://www.babybum.nl/
http://www.ekobebe.nl/component/option,com_virt...

je ich viacej 🙂 apropo, mame aj holandskych kamaratov, co su eko uvedomeli a pouzivaju latkovky 🙂

cestovatelkaandrea
28. sep 2012

@lexxie_holandsko nie nie som cukrarka. je to len moje hobby. a v akom meste presne byvate? mozno raz ked pojdeme okolo, tak by vam zazvonil zvoncek a zrazu pred dverami najdes prekvapenie 😀

cestovatelkaandrea
28. sep 2012

@vever1 no ako sa citis mamina 2v1?

cestovatelkaandrea
28. sep 2012

@erique12 mas sikovnicu doma. aj sa sama pyta alebo vzdy vystihnes jej cas na nocnik?

ervenka
28. sep 2012

No baby, neviem ako by to dopadlo, keby som dala Danka na nocnik. Ako nahle je bez plenky, tak si ho natahuje, kruti... Keby zacal cikat, asi by bolo vsade nacikane a ocikane, len v nocniku nie... A predpokladam,ze ten prud by ho veeeeelmi fascinoval. 😀

ervenka
28. sep 2012

Poradi mi niekto? Da sa este niekde kupit Strijkwater? Robijnko s bledomodrym vrchankom. Predtym som kupovala v AH, Jumbe. ale nikde ho nemaju. v AH maju len s vonou divych ruzi.

vever1
28. sep 2012

@cestovatelkaandrea no citim sa dobre. mala vystraja, niekedy mi da poriadne zabrat, brucho vtedy tvrdne ako skala ale inak nic ine necitim. akrat ze ma uz priserne bolia rebra 😝 ale vsak to poznas. no a kontroly su teraz OK tak sa vytesujem. a som sa smiala s mm ze budem prenasat, elbo ja som sa pri svenovi dostala iba do 38tt a1d 😝

@ervenka neskusala si kunknut v kruidvate? alebo velke jumbo v tilburgu 😉

ervenka
28. sep 2012

@vever1 Skusila som Ah, Jumbo, Krudvat, Maskramer, Este aj do Hemy som sa kukla- co keby nahodou... A nikde nic, ze uz dlho nemali.... :( Mozno sa stiahlo z predaja a nahradza sa s vonou divokych ruzi... Ale mne to smrdi ako vona divokych ponoziek...

vever1
28. sep 2012

hahaha ja mam teraz tiez modry ale ti poviem na rovinu ja som nikdy nekukala na to ze ako sa to vola :P