Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
10. okt 2009

hej, hej, hej, to je on...🙂

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

Rybca neboj, vsak si mozete urobit vylet cez vikend do Bunschotenu. Je to len 1 hodina cesty autom 😉

Ako je to s tym tvojim balikom? Uz ho mas doma?

rybca
12. okt 2009

jaj, to bude asi trvat kym si spravime volno cez vik, pravdepodobne az do jari budeme mat kazdy vikend dost prace s upravami domceka..🙂

moj balik uz mam konecne doma, pravdepodobne ho uz od 2. mali na sklade a vobec ich netankovalo, ze je tam nalepka Priority, a bohvie ci by mi ho dorucili keby som tam tolko nevolala, mozno by ho i poslali spat, no proste "skvele" sluzby

rybca
12. okt 2009

andrejka, ale ako nad tym rozmyslam, budem mat asi tolko roboty, ze sa nestihnem nudit..🙂

cestovatelkaandrea
12. okt 2009

no to poznam s tym volnom. cez vikend dohanam vsetko co nestiham cez tyzden, lebo uz robim 5 dni v tyzdni. ale da sa.
super ze uz mas konecne ten balik doma.

rybca
13. okt 2009

Trvalo to, ale aspon viem ako budeme nabuduce postupovat..🙂

ostrovanka
16. okt 2009

Rybca a cez tyzden budes mat cas na prechadzky?

rybca
16. okt 2009

Vsak to, ze pocas pracovnych dni, ked bude tato v praci mame volno a mozme si robit co chceme, ale cez vikendy budeme spolu, makat na domceku tak intenzivne, ako nam len Matko dovoli...🙂

ostrovanka
16. okt 2009

Rybca u nas je to rovnako, kym tata pracuje, my mame volno, ale potom cez vikendy sme spolu, snazime sa trosku pocestovat po okoli. Chceme ist zaciatkom decembra aj do Pariza, ked uz bude Vianocne vyzdobeny. Je to z Rotterdamu len 3 hodky vlakom a ja som tam este nebola.
Vy ste tu kupili domcek?

cimika222
16. okt 2009

http://lesk.cas.sk/zlatickoroka/?action=profil&...

Ak sa Vám môj synček páči dajte mu hlas dakujeme.Z jedneho PC sa môze poslať len jeden
DAkujeme vopred

rybca
16. okt 2009

ostrovanka - to je dobry tip ten Pariz..🙂 ani ja som tam este nebola a myslim, ze ano tato nie..🙂 Ano kupili. V tom Spijkenisse. Akurat tento tyzden nam schvalili hypoteku..🙂

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

no vidite bambule a my robime obaja cely tyzden 🙂
rybca nemas link alebo fotky toho domceka. ja uz tiez pozeram

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

my byvame v tomto v hornych dvoch poschodiach. ten dom je na predaj, tak nam ho agentura zatial prenajala http://images.klup.nl/gds/res/23/55/ph552305

rybca
16. okt 2009

Andrejka - fotky uz nie su na nete, ale dala som nejake do albumu, ma4 izby, ale podkrovie sa da prerobit na 5tu. a kde kukas? tam kde ste teraz? pracujete priamo v meste?

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

Rybca, kuknem. Vacsinou pozeram na funda.nl alebo agentury tu v okoli. nechceme ostat v tom meste kde sme. mozno sa presunieme o 15km dalej priamo do Amersfoortu.
teraz sme v malickom meste Bunschoten Spakenburg a mame tu obaja robotu. Robime vo firme ktora robi klimatizaciu do lodi. manzel ako projektovy inzinier a ja ako konstrukter.
Vo vacsom meste je viac moznosti aj co sa tyka skol a kruzkov vo volnom case pre Damiana.

rybca
16. okt 2009

skus potom kuknut aj na vgplus.nl, su tam sice aj nejake domceky z funda.nl, ale vacsinou na funda nie su fotky a na vgplus su.

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

dik za radu, kukla som fotky. mate peknu velku zahradku a aj dom vyzera dost velky. mate tam tiez take sialene strme schody? ja ked idem po tych nasich tak sa bojim. a teraz Damian po nich lieta ako divy hore. aj dole by chcel ist ale este by sa zgulal. z postele uz zleze a aj z gaucu.

rybca
16. okt 2009

ano, tak akurat aby sa Matko vyhral a odlozenie bikov..🙂 ked opomeniem, ze kuchyna ma len 7m2 a kupelka tiez nie je bohvieaka, tak je celkom fajn..🙂 je to taky stred standardu...🙂 schody - chcela som pridat fotku, ale zmazali mi album, tak to skusim vytvorit inde..🙂

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

no z fotiek vyzeral velky. taky klasicky holandsky. my mame ten nas byt v tom dome velky cca 90m2, obyvacka + dve izby. kuchynu mame spojenu s obyvackou a jedalnou, takze mame jednu velku obyvacku.
Inak najprv sa mi zdal ten nas byt maly ale potom co som videla ine byty, tak som zmenila nazor 😀 holandania sa natlacia aj do krtincov.

rybca
16. okt 2009

http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

tu som dala viac fotiek, aj schodisko,

viem, ze su aj mensie, vsak staci sa prejst po Schiedame, jeden dom nemal na sirku hadam viac ako 2 metre, teraz mame len nejakych 72m2, takze urcite ideme do vacsieho..🙂

ostrovanka
17. okt 2009

Ale Rybca, vsak podla tych fotiek to vyzera uplne super, a budete vo svojom!!!! Gratulujem!

rybca
17. okt 2009

Dakujem ostrovanka...🙂 a este ked tomu dame ten spravny nas smrnc...🙂

cestovatelkaandrea
19. okt 2009

Rybca ten domcek je pekny. Mne sa paci, vsak si ho dorobite po svojom 😉
Cez vikend sme boli v Amsterdame na maratone. Super nalada, a vela nadsenych ludi z behu 🙂

rybca
19. okt 2009

a od 5.11. budeme v nom byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyvat...🙂 to uz budem pravoplatna clenka tejto temy..🙂))

cestovatelkaandrea
22. okt 2009

rybca, tak teda oficialne vitaj medzi nami 😀 😀 😀
aby si sa zacala ucit pesnicky na Sinterklaasa na strane 4 v tejto teme. to je riadny zazitok ked sa doplavi na lodi do mesta alebo dediny

rybca
22. okt 2009

🙂 no to sa tesim..🙂 a hudba je na improvizacii?..🙂

musim si zaobstarat nejake CD s holandstinou, ked sa budem ucit s malym po holandsky, nech mam aspon pribliznu vyslovnost..🙂

cestovatelkaandrea
22. okt 2009

urcite kupis nieco s vianocnymi pesnickami aj v obhcodoch. 😉

CD s holandstinou mame dost. mame vsak iny problem. nie je cas. sme obaja dlho v robote do 17.30 vecer a potom sme radi, ze sa hrame s malym a okolo deviatej vecer uz nevladzem tlacit holandstinu do hlavy. esteze mozem trenovat v robote, len keby kolegovia hovorili pomalsie. inak dost nam pomaha aj pozeranie TV po holandsky s anglickymi alebo holandskymi titulkami.

rybca
22. okt 2009

hm, asi zacnem s nejakymi hrackami co rozpravaju..🙂 a budeme sa s malym ucit narovnako..🙂

cestovatelkaandrea
22. okt 2009

a kedy sa chces vratit nazad do prace? ja som musela po 10tyzdnoch po porode, lebo tu je materska iba 4mesiace. ale ty si v inej situacii 😉

rybca
22. okt 2009

no ja by som chcela do skoncenia rodicovskeho prispevku stihnut este druhe, aby som nemusela tu dat vypoved..🙂 ale zatial co som si casovo naplanovala, tak mi nevyslo, tak uvidime..🙂