Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
12. okt 2012

@vever1 no treba si rozmysliet, ci sa toho chces zbavit rychlo a lacno, alebo chvilu podrzat a cakat na dobru ponuku. my budeme zachvilu este predavat ikea kuchynske skrinky, tak to kringloopu nedam 😉

vever1
12. okt 2012

@ikke jeeeeeeeeej to mi nejak uslo ze novy dom? 😀 tak riadne vypucuj 😀 😀 no to hej treba riadne porozmyslat. my sa toho musime tento krat rychlo zbavit, elbo cele nase podkrovie je uplne plne raroh a ak mi o par tt pride mama s braskom nebudu mat kde spat, lebo sa tam uz neda ani hybat. keby nam to tak ensurilo tak mi nevadi ze to stoji na marktplaats aj 2 mesiace. a ja by som to tam este dala, ale nemam ani ako fotky urobit lebo jedna skrina je uz aj rozobrata a moj chlap ma vzdy na vsetko vela casu 😝 ale mozno mama ani nepride lebo uz minule na skype nieco vymyslala ze ju otec nechce pustit 😖
no nic idem sa ja prezliect lebo este stale tu strasim v pyzame a za chvilu pride k nam suseda so synom aby sa zahral so svenom tak nie ze ma nacape este v pyzame 😝

ervenka
12. okt 2012

Dobre rano, dobry den. Vidite, slob som dodrzala. 😀 @vever1 sa pytat na stav nemusim, ked tu veselo konikuje.
@eri28 aky je stav u vas?
To bola noc! Danko pekne zaspal o 9.30. O 11,30 zacal Danko prncat, potom prisiel tatko z treningu no a uz to bolo- herrie in huis do 2,40. Potom sa nam pekne spalo, az do 8,30= tatko zaspal. Ale prezili sme, Dnes vecer bude kultura- Najib Ahmali, Mm vyhral listky v loterii. 😀

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@palinkova87 tak konecne super sprava ohladom skoly. som rada aj za teba 😉

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@vever1 a ty tu co este robis. sup sup rodit, taky pekny datum 😉 skus prehovorit malej do duse 😎
ja som sa dnes moc nevyspala. Kilian ma pravdepodobne o tyzden skor ten znamy rastovy tyzden, co byva v 6 tyzdni. stale je na cicku a len by pil. aj v noci bol kazde 2 hod hore a chcel pit. No a tuto poslednu noc som ho zacala davat do postielky vo vaku, nech si nezvykne spat len pri mne v manzelskej posteli. spal super len ten hlad po mlieku bol silnejsi. uvidime tuto noc.

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@ikke tak vidim, ze sme na tom rovnako. ja uz pomaly tiez balim veci co vytiahnem az na novom a zopar haraburd uz poslo do K centra. ved nech sa z toho este niekto potesi. ale vacsie veci asi predam tak ako ten cez M centrum 😉 kedy sa stahujete?

ikke
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea bud posledny oktobrovy vikend alebo prvy novembrovy...

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@ikke fuu, tak to si na tom ako ja. tiez stahovacka s 3 mesacnym babom. a ako to ide zatial s triedenim a balenim do noveho?

ikke
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea este nebalime 😀 ale mm uz preventivne objednal 60 krabic na stahovanie a to este 40 mame z predchadzajucich stahovaciek... tento vikend ideme malovat a pod. a potom zacneme balit 🙂 my sa stahujeme len asi 1,5km, vy ako daleko?

eri28
12. okt 2012

@ervenka moja mi nic 😝 , termin mam na pondelok, ale midwajf, ze v stredu na poradni sa este uvidime, cize asi prenasat budem, uz ma chyta depka, kedze mam uz 103kg, a este nie je koniec 😝 😅 , asi tam mam slonica.....

eri28
12. okt 2012

nase mimi 😅 😅 😅

lexxie_holandsko
12. okt 2012

ahoj tak zpatky, zuza byla poprve na hodinku ve skole, bude chodit kazdy patek..tak pry v pohode, neco kreslili, lepili, vykladala, jak byla u jine ucitelky. Edik u kamose, tak je klid.

ikke , andreo, vy se obe stehujete? Teda s miminkama vam to nezavidim, ja se stehovala tehotna a stacilo
a taky potrebujeme se par veci zbavit, ale jak se znam, tak to spis nekomu rozdam, cenu uz to moc nema.

Vever tak to vis opravdu presne termin. To bys i mohla rodit na termin, protoze podle uzv a menstruace to nikdy uplne presne snad neni..Ty mas termin dneska, ale dnesek neni jeste u konce 🙂 To spani si opravdu nedokazu predstavit, jak to prezivas, to je strasne malo..tak snad bude mala spavejsi.

vever1
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea no ja za to nemozem 😝 ja by som uz rodila vsetkymi desiatimi ale mala sa neda prehovorit 😖 jej je tam proste dobre 😝 ale uz som sa nejak ukludnila. uz mi je to sum a fuk, ked sa do stvrtka nenarodi tak mi vyvolaju porod takze aj tak tu bude do konca buduceho tt. takze koniec uz na obzore 😝

@ervenka vsak sa ti aj dobre dodrzuje slub ked ti tak pomaham 😝

@eri28 ti verim ze uz mas toho dost. sme na tom rovnako 😝

lexxie_holandsko
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea tady v NL rikaji krmit po 3 hodinach, ale si myslim, ze si ditko samo rekne..nam se nekdy stalo..a to uz byli deti vetsi, ze treba par hodin v kuse prospali, tak jsme je nebudili, nebo naopak chteli co 2 hodiny. Edik porad brecel, porad jsem ho krmila..a nakonec u nej zjistili reflux, takze z hladu nebrecel. Zuzka pribirala malo, ale tady to moc neresili, zadne prikrmy..v CR uz by nas asi davno nahnali, ale tady ne, ze by ubylo mliko.

ikke
12. okt 2012

@vever1
@eri28
vydrzat! 😅 toto su (mozno) vase posledne tehotenske dni v zivote, tak si ich pokial mozno vychutnavajte 😉

neviem, ci to sem vobec mozem napisat, aby som to nezakrikla, klopklopklop, moje 2.5-mesacne dieta v noci nejedava, v noci sa predsa spi... 😵

vever1
12. okt 2012

@ikke no pre man to je uz posledne tehu ale pre @eri28 este hadam nie 😝 ja som praveze dospela dnes do takeho stadia ze som si povedala ze si idem este uzivat moje pokojne dni lebo ked sa mala narodi tak kym sa naucim zorganizovat cas a dve deti tak mi to asi potrva 😝 no a neprovokuj ano? ja by som si tiez take ditko priala co mi v noci spi. ale zas pri svenovi som sa nemohla stazovat on bol ako hodinky jedol presne kazde 4 hodiny a potom z jedneho dna na druhy prespal jednu noc, to mal asi 4 mesiace tak uz som mu kojenie na noc zrusila a potom na druhy den samozrejme ptal ale sme si povedali ze duda mu staci lebo vsak ked jednu noc vydrzal bez tak dalsiu uz jest nemusi 😝 a potom sme sa do 7 mesiacov trapil, ze sme aj 7x za noc boli u neho co si dudu vyplul a sa zobudil a nevedel najst. a potom z jedneho dna na druhy prespal celu noc a uz to bolo super, samozrjeme ked je chory alebo ma nejake hrozne sny tak v noci nespime ale to nebyva tak casto. 😉

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@ikke v ramci dediny ale je to cca 3.5km. z jedneho konca na druhy. idete do uplne noveho alebo uz starsieho a postupne si ho prerobite? aj 1.5km je dost. balit musis tak ci tak

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@eri28 ze 103kg. to je ako mozne. vobec na to nevyzeras. kolko merias? to musis mat minimalne 180cm lebo z fotky to nevidiet.

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@lexxie_holandsko hej stahujeme sa ale az zaciatkom decembra. nie je to bohvieco, lebo uz bude zima a dni kratke ale tak co uz. moc si v tomto nenavyberam.
inak co sa tyka kojenia ja kojim na poziadanie. ale musi byt medzi kojenim odstup aspon hodinu alebo hodinu a pol. nastastie Kilian chce papat cez den tak po 2-3 hodinach a v noci mi jedaval kazde 3-4 hodiny. len tuto noc bol viacej zrutko ale to bolo mozno aj tym, ze spal prvu noc vo svojej postielke, tak hladal istotu. uvidime. teraz cez den papa ako obycajne.

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@ikke a kojis alebo krmis UM ked ti prespi celu noc. mam kolegu ktoreho dcera od mesiaca spi celu noc ale ona je na UM. ale super, mozes kludne spat a nie si taka unavena. ja sice mozem spavat tak 2.5-3.5 hod v kuse ale aj tak som ako rozbita hracka rano. hlavne ked si teraz uz nemozem cez den pospat, lebo bud idem do skoly pre Damiana alebo ho uz mam doma od 12hod.

cestovatelkaandrea
12. okt 2012

@vever1 neboj ja som len zrandovala 😀

vever1
12. okt 2012

dnes mi odchadza hlienova zatka. minuly tt som mala tak trosku slabulinke krvacanie a potom nic a dnes som si uz dva krat nasla v nohavickach taky bielo ciry husty hlien. tak predpokladam ze je to zatka, aspon podla toho co na nete pisu. tak mozno to aj do stvrtku stihneme 😝

vever1
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea xixixi ja uz som pripravena na malo spanku tym ze uz 9 mesiacov nespim 😝 a je to pravda ze len malo kojenych deti prespi celu noc. @ikke koji podla mna ze? no nic idem varit 😝

palinkova87
12. okt 2012

@vever1 no superovo už bolo na čase 🙂) som zvedava či to na teba príde už dneska 🙂)))) 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eri28
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea ano mam 182 cm, 😉

eri28
12. okt 2012

@vever1 ale kedze moje prve, tak ja uz nevydrzim 😀 , druhe nech si aj prenasam... 😉

eri28
12. okt 2012

@vever1 tak, ked zatka, tak uz moja vela nenaodychujes 😅

ikke
12. okt 2012

@cestovatelkaandrea do starsieho najomneho, ale uz je prerobeny 😉
a kojiiim 😵

jarunice
12. okt 2012

@lexxie_holandsko v česku si ve školkách jen hrajou, učí se barvy tvary písničky a básničky, roční období,základní hygienické návyky, taky mají tělecvik a chodí každý den ven na procházky atp. čísla a písmena fakt až v 6 letech. Věřím, že některé děti to zvládají super už ve 4 letech písmenka a čísla (ten můj šikula,jak jinak 😀 ve 2,5 letech mluví o stošest, zvládá 6 barev, počítat do 15, umí tak 20 básniček a 10 písniček, jezdí na 40cm kole odrážedle, ale jen proto, že jsem doma a věnuju se mu) na druhou stranu v NL když musí oba rodiče makat a v takovým věku malých dětí jsou větší rozdíly, stejně se pak sice srovnají v dovednostech, ale mezitím se ve školkách můžou cítit dost méněceně, vzhledem k holandským nárokům, což jim na sebevědomí do života asi moc nepřidá, nevim asi bych neměnila, ale pravda je, že mu chybí hrozně moc kamarádi. Vidím se akorát v Amstru( kam jezdíme jednou týdně plavat ) s jednou češkou s malým černouškem Benjaminkem, akorát na pár hodin si pohrajou, takžekamarádi nám schází určitě :(

jarunice
12. okt 2012

@eri28 no,držím pěsti, ať už máte miminko u sebe, hlavně se teď hodně vyspi, vlastně spi pořád 😀 pak se už moc nevyspíš.. jinak krásný bříško na fotce. Já na těhu moc nevzpomínám dobře, byl to děs, nechápu, jak si to někaká maminka může užívat, já těsně před porodem už jsem to chtěla mít všechno za sebou a myslela jsem na to tak blbě, že jsem to nějak vzdala a nechtěla ani nemohla jsem tlačít, tak jsem si vlastní porod zbytečně prodloužila o hodinu dýl na křesle :(