Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
23. okt 2009

vsak to mas dost casu este 😉 a ked budete vsetci v NL tak mas casu a casu 😀 nech ti to vyjde.
ja chcem druhe tak o dva roky

rybca
25. okt 2009

no uvidime ako nam to vyjde..🙂

bets
25. okt 2009

ahojte dievcata, co zijete v Holandsku...
cez jesenne prazdniny ideme do Holandska na 3-4 dni. poziciame si auto a chceli by sme precestovat nieco v Holandsku a Belgicku. mame predstavu, co by sme chceli vidiet. problem vsak bude, ked bude prsat. nemate nejake tipy, kam ist s detmi, keby prsalo (napr. v Amstersame, Bruseli, pripadne inde) - nieco, co fakt stoji za to?

cestovatelkaandrea
26. okt 2009

bets skus muzeum NEMO v Amsterdame. super muzeum pre deti 🙂

ostrovanka
26. okt 2009

Rybca, chcem sa spytat, kde by sme nasli nejaky detsky obchod, hladame novu autosedacku, mam uz vybratu, len si ju chcem najskor pozret v obchode. Chceme kupit tu, hoci ju do Noveho roka este pouzivat nebudeme, lebo tu su o moc lacnejsie.

rybca
26. okt 2009

ostrovanka - jeden je aj na tej obchodnej ulici, maju tam starsie ale aj nove veci a jeden tusim akurat otvarali ked som odchadzala na Nieuwe Haven, je to na rohu s ulicou Sint Liduinastraat. Dufam, ze som to dobre napisala..🙂 iny, vyslovene detsky som nevydela.

ostrovanka
1. nov 2009

Rybca, kedy prilietas? Uz sa tesim na spolocne kaficko, chyba mi tu spolocnost 😒
Napokon sme vybrali Maxi Cosi Tobi, tu je o moc lacnejsia, lebo vysiel model 2010, tak 2009 zlacneli. Maju ju aj tu v Schiedame, tak ju kupime tu.

rybca
1. nov 2009

ostrovanka - 5.11. prilietam, ale nebudem mat hned internet a auto, tak najskor potom asi az niekedy ten dalsi tyzden, alebo ten dalsi..🙂 aj ked este je metro a to je asi aj jednoduchsie, musim povedat priatelovi, nech mi vybavi kartu na metro

kika2111
2. nov 2009

ahojte,niektora v okoli Maastrichtu???

cestovatelkaandrea
2. nov 2009

Rybca uz sa ti to krati 😉 zachvilu si tu medzi nami 😉
My sme akurat chori. Damian ma svoju prvu anginu- pravdepodobne chytenu niekde v skolke 😠 Tak si teraz vychutnavam chvile doma namiesto roboty 😀

rybca
2. nov 2009

andrejka - ani mi nevrav..🙂 u nas je teraz zla dopravna situacia, same zapchy, 20 km sa ide aj hodinu, tak spekulujem ako na letisko, kolko dopredu a tak..🙂

my sme zatial mali len jednu malu nadchu..🙂

jaaaaj, to uz bolo davno co si bola doma co?..🙂

i.n.g.a
3. nov 2009

kika2111 - my sa chystame prestahovat do Heerlen,vraj to nie je daleko od seba 😉

cestovatelkaandrea
3. nov 2009

rybca, tak dufam, ze to zlvadnes. asi budes musiet ist dost popredu na to letisko. odkial letis? z BA alebo z Viedne?

No veru bolo to davno, co som bola doma s Damianom. Mesiac dozadu som robila tri dni v tyzdni tak som mala dva dni pre seba. No a teraz ich mam akurat ked je chory. ale jemu sa v skolke dost paci. strasne je tam zivy 😉

rybca
3. nov 2009

andrejka - z BA, z Viedne lietal Sky Europe a to neviem ci este lieta..🙂

to je dobre, ze sa mu paci, aspon mas o starost menej..🙂 mne akurat maly spi a to som chcela ist do poradne s nim, to mi spravil aj vcera, tiez som chcela a zazrakom spal 2,5 hodiny, tak som to nestihla, dufam, ze sa dnes skor zobudi, ked nie, asi ho budem musiet zobudit sama, dufam, ze nebude mrachtavy potom

ostrovanka
3. nov 2009

Rybca, ja sice auto k dispozicii mam, aj navigaciu, ale ked som zistila ake su tu problemy s parkovanim a ze vsade sa za parkovanie plati, chodim viac elektrickou... mam len stripe kartu.

rybca
3. nov 2009

ostrovanka - aj ja pre to chcem radsej kartu na dopravu, zastavku mame rovno pred domom

cestovatelkaandrea
3. nov 2009

No aj my sme spociatku chodili busom a potom sme si pozistovali kde sa da parkovat zadarmo a tak vyuzivame auto ako sa len da. Ale mozno vo vasom okoli az take moznosti nie su 😉. Rybca o dva dni uz letis 😉

rybca
3. nov 2009

no na nasej ulici sa da parkovat len v kazdej druhej kolmej ulice na nasu ulicu, najhorsie to bude asi v rotterdame

andrejka - ani mi nevrav, este by som mala co balit, ale neviem cim mam zacat, neviem sa nejak sustredit..🙂

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

rybca asi viem ako sa citis. ja som to tiez zazivala ked som odchadzala do NL pred takmer dvoma rokmi. ibaze ty to mas tazsie lebo sa staras aj drobceka 🙂 prajem ti zajtra prijemnu cestu 🙂

kika2111
4. nov 2009

ahoj i.n.g.a. ano,heerlen je pol hodka vlakom z maastrichtu,ja byvam v riemste,to je 15min od maastrichtu na belg.strane,nie je tu na okoli nikto zo slovenska ,tak sa tesim,ze sa stahujete sem;D...kedy sa planujete stahovat?a kde teraz zijete?zelam pekny den,Kika

i.n.g.a
5. nov 2009

kika - tak skoro to asi nebude ☹ ..lebo predavame dom a akosi sa nedari..hnusna kriza..ale mam tam svokrovcov a svagrina byva v Kerkrade
my byvame teraz blizko Nijmegen
a stranku expat si uz skusala?lebo viem,ze tam je niekto v okoli(alebo z) Maastricht-u
ale mozme sa stretnut,ked pojdeme ku svokrovcom,zbehneme niekde na kafe,co ty na to?

kika2111
5. nov 2009

skoda,ale jasne skocime na kavu,daj vediet..ja som v arnheme pri nijmegene robila aupair;D..skusala som expat,ale nik sa mi neozval,ten niekto z maastrichtu budem asi ja;D

cestovatelkaandrea
6. nov 2009

rybca tak ako si docestovala? co hovoris na NL? 😉

ostrovanka
7. nov 2009

Rybca, mam novinku, pravdepodobne tu zostavame do maja. Ani neviem, ako sa mam citit. Paci sa mi tu, ale v Norsku uz mam aspon nejake kamosky, prenajaty apartman... takto stravim zvysok materskej tu. V maji totiz musim nastupit spat do prace.

Andrejka, aj my sa snazime vyuzivat auto, ale este nevieme, kde sa da parkovat zdarma. Inak to parkovanie v Holandsku, to bol pre mna totalny sok.... tie sumy!

cestovatelkaandrea
9. nov 2009

ostrovanka a u vas sa neda vybavit parkovacie miesto. u nas v dedine ked byvas na nejakom mieste dlhsie ako pol roka, tak poziadas o parkovacie miesto na radnici. oni ti poslu parkovaciu karticku a mozes potom ten dany rok parkovat v mieste bydliska zadarmo.
inak co tyka nakupovania,tak parkujeme pred vacsimi obchodnymi domami, tam sa da zadarmo.

baby uz sa pripravujete s detmi na Sinterklaasa. K nam dorazi tuto sobotu na lodi 😉

ostrovanka
10. nov 2009

Andrejka, nas apartman prenajima pre nas firma, pre ktoru snubenec pracuje, aj vsetky ucty a mame slovenske auto. Sme tu len docasne na par mesiacov. Myslis, ze aj v tom pripade to vie majitel bytu pre nas vybavit?

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

ostrovanka aj my sme dostali parkovacie miesto na slovenske auto. ked ta raz eviduju na radnici ze zijes na danej adrese viac ako pol roka v nasej dedine, tak ti daju parkovacie miesto bez problemov. My sme tiez v podnajme a vybavovali sme si to samy, lebo na radnici sme sa museli zaregistrovat na akej adrese sa tu v NL budeme zdrziavat.

ostrovanka
10. nov 2009

andrejka, a to nam daju az po pol roku? lebo my sme tu od konca septembra a budeme tu len do konca aprila a parkovat by sme chceli... aj hned 🙂

ostrovanka
10. nov 2009

rybca, sak uz sa ozvi, cakam na to nase kafe ako na spasenie 🙂 Asi nemas net, tak Ti napisem cislo na seba.

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

ostrovanka - u nas ti daju to parkovacie miesto hned ked im preukazes ze na danej adrese budes byvat viac ako pol roka. v nasom pripade im stacilo vidiet najomnu zmluvu, ktora bola na rok.

aj ja som zvedava ako rybca, ale asi ma toho pozehnane 🙂