Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
14. nov 2012

@ervenka 😖 no tak to idete s jednej choroby do druhej. ale hadam do vianoc to stihneme 😝 no u dr som este nebola. s dvoma detmi sa mi tam trepat nechce. a som chcela ist dnes lenze som sa zobudila neskoro a teraz pride ta svokra tak zavolam az o 3 (aj tak dovtedy sa neda) a uvidim ci este dnes budem moct dojst alebo ma objedna na zajtra alebo to zas vyriesi cez telefon 😝

ikke
14. nov 2012

@cestovatelkaandrea jaaaj, este vela krabic... este stale nemame poskladane skrine, lebo mm cele dni pracuje a ja to sama dost tazko mozem... snad cez vikend. ale dnes sa mi konecne podarilo umyt podlahu v kuchyni a v kupelni, tak do vianoc to tu snad bude vyzerat zabyvane 😅

ervenka
14. nov 2012

@vever1 nedaj sa odbit. a hlavne, ak tam bude ta starsia asistentka- ona velmi rada odpalkuje ludi 😠 mm je uz raz na drzovku povedal,ze platime si zdravotne aby sme sa stretli s dr. a nie s nou... Moj mm je dost mierumilovny clovek,ale na synatora si neda siahnut.. 😝

vever1
14. nov 2012

@ervenka no kedze tam nas dr nie je musela som zas volat tomu druhemu ale dnes nerobi moja kamoska tak som mala inu asistentku a ta ma hned odpalkovala nasledovne: spruw hoeft niet behandelt worden als ze geen last van heeft. no tak som jej povedala ze ona nie ae ja hej kedze kojim a samozrjeme pouzivam mast ale tu nemozem pouzivat 3 mesiace 😠 😠 😠 tak ze mam pravdu ale ze to nie je nic vazne a tak musim pockat do pondelka na nasho dr grrrrrrr 😠 😠

ervenka
14. nov 2012

@vever1 aha, takze NEmusi sa? Tak dopo dopi- ako hovori moja sestra. Hlavne,ze kandida je svina kvasinka. Ked sa premnozi, koniec sveta. Asi asistentka nikdy nemala infekciu. A to jej nenapadlo, ze ked nevylieci teba malej sa to bude stale vracat spat? Kandida moze putovat po tele, moze sa prejavit znova o par rokov... Tupana jedna holandska. 😠

monbor
14. nov 2012

ahoj babky,
som v 14 tyzdni a som sa pred nedavnom pristahovala do amsterdamu . Precitala som si niektore blogy zien ktore ziju a mali deti v nl ale predsa nemam info ako to tu chodi. najviac by mi na zaciatok pomohlo asi chodit na tehu-jogu. ale netusim kde.
mozno je to aj tym, ze este vsetky prehliadky som absolvovala na sr, a tak tu este nemam ani poistenie ani lekara.
Od noveho roku by som mala prestupit sem - ak take nieco ide.
viete mi niektora poradit, kam by sa dalo ist na jogu, pripadne ine cvicenie tu v amsterdame ?
vdaka

lexxie_holandsko
14. nov 2012

holky nemam docteno, nejak nestiham. Nic noveho u nas neni, dneska se Zuza chtela podivat na kamaradku, jak tancuje a pridala se k nim a ted chce chodit taky..no je to od 4 let, ale asi by ji vzali. Je to cislo. Ja mam nejaky utlum pred Vanocema, nejak se mi do niceho nechce, jeste, ze mam alespon to skoleni.

@vever1 no ja prave nevim, on je opravdu hodne precitlively v dobrem i horsim. Dneska rikal, ze ho boli hlava z kriku a z toho, ze ve skole zvoni, kdyz se ma jit do tridy. On by snad nejradsi byl nekde v klidu. Deti ma rad, kamaradu hodne, ale s tou precitlivelosti nevim, co budeme delat..na druhou stranu si vseho vsimne, slysi i jemne zvuky atd..ale ma to sve nevyhody.
@ervenka a vever, nektere asistentky se chovaji jako dr., ale snad mate pravo si vyzadat kontrolu i dr, i kdyz asistentka rekne, ze to neni nutne. Mne tady asistentka cetla do telefonu, ze se spalou nic nedela, jsem myslela, ze padnu..a dr. mi to teda taky rekla..nakonec jsme je dostali, protoze Zuza na tom byla mizerne, ale az za par dni...tady se proste se vsim vyckava, jako se zuzinym zanetem ocka cely rok..na druhou stranu odhalit ruzne diagnozy chovani, na to jsou super rychli..mozna i rychlejsi nez v CR.

Andreo a kam se stehujete, do jineho mesta? Teda cestovani s mimcem musi byt narocne, my se stehovali, kdyz jsem byla tehotna a taky mi to stacilo

vever1
14. nov 2012

@monbor s amsterdamom neporadim ale na nete najdes vela o joge v tehu kde je, len ono to asi vsetko je v holandstine .......a to s tym prestupom myslis ze az v januari prestupis ako tehu k nejakemu dr?

@lexxie_holandsko no ved to ze sa tu so vsetkym dlho caka a niekedy si musis dupnut kym nieco neurobia. ono teraz je najhorsie ze toto nie je nas dr takze s tym aj tak vela nenarobim. ale zajtra robi moja kamoska zas u toho druheho dr tak jej skusim zajtra zavolat a porozpravam sa s nou 😝 a co sa tyka edika ja neviem ale keby mal to co dr povedala tak by podla mna ani kamaratov nemal. a to ze je velmi precitliveny tak zas nemoze byt jediny dovod tej diagnozy. no vsak uvidis ako sa to bude dalej vyvyjat 😉

cestovatelkaandrea
15. nov 2012

@vever1 mne povedala porodna sestra ze po 6t to mozem skusit s dudkou aj flaskou. S dudkou mi to nedalo a skusila som to po 2 tyzdnoch a hned som ju vratila tam kde bola, lebo Kilian sa domylil pri piti s cici. Potom som to skusila po 4 tyzdnoch a znova ten problem. Teraz som to skusila pre istotu az niekedy po 7 tyzdnoch a uz mu to problem nerobilo. Vedel rozdiel a to iste aj s flakou. Neunahlila som to, lebo som sa bala, ze bude davat flaske prednost pred cici ako to urobil Damian a potom som musela 9 mesiacov odstrekovat mlieko.
No 8 hodin bez papapnia je fakt dost. Mne este pri Damianovi vravela dr na poradni, ze babo do 3 mesiacov by malo mat medzeru medzi jedenim max. 6 hodin, lebo potom mu klesne velmi hladina cukru a bude ospale, malatne a nebude chciet jest po prebudeni. Takze som si na to davala pozor. Kilian zatial vydrzal max. tych 6 hodin a potom som ho budila. Uz asi 4 dni zaspal o 9 po krmeni, potom sa zobudi okolo 1.30 v noci a papa a potom az rano okolo 6.30. Aj by mi takyto rezim na dalsi mesiac vyhovoval 😀 .No a potom este spi tak do 9.00-9.30 rano.
O tej aktivite mi ani nehovor. Som skypovala s maminou a mala som Kiliana na v sude a pozeral na monitor. Sa skeril na babku a zrazu ho zaujala myska na stole. Tak zacal sermovat s rukami, kym tu mysku neslahol. Skoro ju zo stola zhodil ako po nej tresol, lebo vyletela. Mam pocit, ze toto bude velmi akcne dieta.

cestovatelkaandrea
15. nov 2012

@ervenka no veru mas toho s Dankom akosi moc teraz. Dufam, ze sa coskoro date uplne do poriadku. 😉

cestovatelkaandrea
15. nov 2012

@ikke to je jedno kolko krabic povybalujes. Na vianoce je dolezity stromcek a kopec darcekov 😉 ten musi byt urcite. Alebo z tych nevybalenych krabic treba urobit darcekove krabice na vianoce a vybalovanie pojde rychlejsie 😉
Uplne si to viem predstavit ako fungujes. Ja mam sice 4 rocneho drobca doma pri babatku ale ten si teraz vyzaduje kazdu volnu chvilku ked Kilian spi alebo je kludny a hra sa v ohratke. Takze tiez nic nestiham ked som s nimi dvoma doma. Jedine kym je Damian v skole a Kilian spi, tak robim nalet na domace prace a niekdy na to jednoducho kaslem, lebo nevladzem.

cestovatelkaandrea
15. nov 2012

@lexxie_holandsko a nema Edik nieco s uskami? Damiana boli hlava ked Kilian place, lebo mu vadia tie vysoke tony, co idu do usi. On mal odmalicka velmi citlive uska a k tomu byval aj na ne casto chory, tak my to mame tym. Nemaval Edik casto usne infekcie? A ak si dobre pamatam tak mu vyberali mandle nie? Nebolo to kvoli tomu?
Inak co sa tyka stahovania tak to bude v ramci dediny ale na uplne opacny koniec. No a vidim to tak na koniec januara, kym vsetko porobime aby sa tam dalo byvat.

palinkova87
15. nov 2012

Ahojte. Tak zajt ra ráno odchádzajú svokrovci, boli tu na týždeň. Dnes sme boli na sone🙂 povedala skôr, že to vyzerá na dievčatko, muž sa jej opýtal ci je to 50 na 50 tak povedala, že menej ako 50/50 a potom nám ukázala také dve bodky, že to býva pri dievčatách. Že sa to lepšie nedá pozrieť. Tak až 26teho budem vedieť či je to bábika. Ale myslím si že keby si neboa istá tak nepovie nič.čo si vy myslíte?

monbor
15. nov 2012

@vever1
idem surfovat ;) dakujem ;)

ervenka
16. nov 2012

dobre rano, dobry den... 😉 To bola zase noc. 😖 Danko sa o polnoci zobudil- zaspal v nasej posteli, a potom zakazdym ked som ho dala do svojej postielky sa rozplakaaaal- a zaspal LEN v nasej posteli. O 4 som rezignovala- Danko spal az do 7,30- ked sa zapol mm budik. Potom sa rozpravali s mm, mna hladkal po vlasoch... Chudiatko- tecu mu soplik, aj sa cez den snazi jest, ale pitie mu teraz velmi nejde. Tak som mu aspon spravila cibulovy sirup. No a predvcerom spal na mne do 0,30. NEchcel odo mna ani na krok a ked som sa hybala, tak mrncal. Hluuuupe choroby. Po zadku im dat a zrusit ich...

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@palinkova87 no ja neviem. my sme to mali s nasimi drobcami vzdy jednoduche. oni nam to ukazali ako na tacke a vzdy bolo riadne vidiet co tam maju 😀 takze ti nepoviem ale velmi ti to prajem,lebo viem ako moc chcete dievcatko.

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@ervenka tak toto poznam velmi dobre. pocas chorob sa ani nepokusam dat Damiana od nas prec. zbytocne. radsej rovno spim s nim pritulena rovno do rana. a mam pocit, ze Kilian je tiez take tulitko. Ale tak mne zas nevadi, ze spia s nami drobci v posteli. Damian este teraz ked sa v noci zobudi na zly sen, tak sa prehupne k manzelovi a Kilian spi so mnou tak na 70%. Zvysok spi vo svojej postielke. Nastastie ale spi a nebudi ma.
Inak je dobre, ze Dankovi tecu sopliky von. Horsie by bolo, keby boli zastavene a jeho by z toho bolela hlava a nemohol by poriadne dychat. Skusala si ho natriet na hrud a pod nos mastickou pre deti na uvolnenie nadchy a lepsie dychanie? My mame jednu vola sa LUFF a je to pre deti do 3 rokov. Damianovi to vzdy pomohlo.A ma to aj dlhu trvanlivost, takze to nevyhodis hned po prvej nadche.

palinkova87
16. nov 2012

@cestovatelkaandrea no ked som bola s Nicom.. tak ked si nebol isty tak povedal, ze to neni dobre vidno.. a nic nepovedal.. 🙂 takze uvidime mno 🙂)) o 10dni to uz bude na stopro. 😉

ervenka
16. nov 2012

@cestovatelkaandrea dakujem za tip. Danko aj dycha ustami, pitie mu velmi teraz nejde- skor sa hneva ked ma pit mliecko. My tu nemame nic- ziadne syrupy masticky- lebo svokra svojim detom nikdy nic nedala. Vraj sa telo ma vysporiadat samo. Ciastocne suhlasim, ale tiez treba aj pomoct... Poviem mm, ked zajtra pojde na nakup aby to pozrel. Kupila si to v lekarni, alebo kruidvat? aby som mohla dat mm suradnice. 😉

palinkova87
16. nov 2012
https://www.youtube.com/watch?v=91rB6AJLy6c

uz ste toto poculi??? 😎 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@ervenka nazor priroda poriesi vsetko sama nemam moc rada. nie vzdy to funguje. takto ma vela krat odpalkovala asistentka u doktora a potom to tak vyzeralo. Damian sa zobudil v noci s vytekajucim hnisom z ucha. Keby ma dr zobrala, bol by dostal antibiotika a neskoncilo by to pri takej bolesti ako mal.
Ten LUFF kupis v pohode v hocijakej drogerii. Keby to nemali, tak sa treba opytat na nejaku inu mast na hrud alebo pod nos na uvolnenie nadchy. Ono je to dobre hlavne na noc, ked deti spia a sopliky sa upchavaju. Inak nam raz poradila teta v pekarni co je hned pri nas, nakrajat cibulu na drobno a prilozit k postielke. Ja som to sice nikdy neurobila, kvoli tej arome ale asi to fakt pomoze, lebo cibula vytiahne aj z mojho nosa hocico pri obycajnom krajani.

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@palinkova87 myslim, ze keby si porodna asistentka nebola takmer ista, tak by ti to nenaznacila. Ale viacej budes vediet neskor ako pises.

cestovatelkaandrea
16. nov 2012

@palinkova87 tak toto video nemozem Damianovi ani ukazat, lebo tu bude skakat ako zajko Duracel cely den 😀 😀 😀

ervenka
16. nov 2012

@cestovatelkaandrea cibulu mame, aj sirup som dala- a dokonca chuti mu. Vyzera to tak, ze mame rovnaky nazor na dr. asistentky, aj @vever1 ich ma veeeelmi v laske 😀

rybca
17. nov 2012

@cestovatelkaandrea a tak okrem toho, ze behal okolo sedacky bol uplne v pohode...🙂

Dievcata, davam do pozornosti zaujimavu stranku, kiezby ju ziadna z vas nemusela pouzit. http://www.detivsieti.org/

cestovatelkaandrea
19. nov 2012

@palinkova87 tak presne ako som predpokladala. Damian skakal celu sobotu na Pietovi a teraz si to pospevuje aj na WCku alebo Kilianovi ako uspavanku

cestovatelkaandrea
19. nov 2012

@rybca no len treba k tomu dodat, ze ako splasena ovca s bananami v usiach 😀

cestovatelkaandrea
19. nov 2012

@ervenka ako s nadchou? uz je lepsie. nam zacal Damian akosi pokasliavat.

palinkova87
19. nov 2012

@cestovatelkaandrea 🙂)) no u nas to tiež stale počuvame🙂) aj Nico na to trsa🙂)) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
19. nov 2012

@cestovatelkaandrea staaale rovnako, este sa k tomu pridal dost zaujimavy kasel a nemozem sa dovolat ku huisikovi. Takze ani neviem aky je vysledok rozboru.. Ale aspon som v kruidvate kupila LUFF, uvidime, ako sa mu to bude pacit. Konecne v noci spinkal od 10 do 7 rano vo svojej postielke. Jupi! Divala som sa mu do ust- ide mu na svet dalsia stolicka.