Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
20. dec 2012

Tak a skoncili sme na huisartspost- Daniel revaaaaaaaal 3 hodiny v kuse, od 5 nic nejedol, nepil, vykrucalo ho, stale len v tej prenatalnej pozicii na mojich rukach. Aj to som sa musela pohadat so zenskou cez telefon, lebo NEchcela nas poslat priamo na pohotovost. Vysledok- heel goed verkoeden + licht versie ooronsteking. NEviem ako ma vyzerat normalna verzia ooronsteking... A vzhladom ze je to LICHT verzie, nic sme nedostali, aj ked o 3 dni letime a let je dost zatazou na usi- vzlet a pristavanie. Dr. povedal,aby mal Daniel cumlik, nech cuca- vyrovna mu to tlak. (dik za radu, to som vedela aj sama) NEvadiiii, pojdem v ZA na normalnu pohotovost, alebo ku pediatricke ku ktorej chodi moja sestra s detmi a uvidime co mi povie. Hlavne,ze som dnes o 11,20 bol u nasej huisice- vysledok stitnej zlazy a pozrela sa aj na Danka a ona mi NIC o usiach nepovedala. Do prievanu zavesit....

lexxie_holandsko
21. dec 2012

tak vcera jsme meli vanocni besidku, bylo to fajn, ve tride u Edika, kazdy donesl neco..dokonce jsem extra koupila halal uzeninu, coz se mi nechtelo..ale na doporuceni zname, ze by to nikdo nemusel jist, tak jsem udelala..No zmizel halal i obyc...Jen to trochu nevyresili, dali talire a pribory pro deti a na rodice asi trochu zapomneli, takze jsme nemeli talire, pribory nic..ale tak sebrat po detech, nebo do ruky 😀 Potom Vanocni muzikal, deti ze skoly zpivaly..Edik teda ne, ale bylo to fajn, Zuza sedela u Edika a pres pul hodiny jsme o ni nevedeli.
Taky mela Zuzka rozlucku ve skolce, ale prislo jen 7 deti, normalne je jich 13, ale to je jedno. Dneska je posledni den, budou uklizet pred Vanocema..Edikovi bylo rano a v noci zase spatne, jestli z toho jidla, nebo OPET chytnul strevni chripku, nevim..to uz je tak potreti.

@palinkova87 moc gratuluji, ze vam to takhle vyslo. 🙂

@jarunice tady je to spis roztridene podle mesice narozeni, kazde dite nastoupi do skoly, kdyz mu jsou 4 a chodi do 1. tridy, dalsi rok po prazdninach do 2..a do 3. tridy jde podle data narozeni. Takze treba Edik je zarijovy, prvni rok nastoupil v srpnu do 1. tridy, po dalsich prazdninach do 2. tridy a letos do 3..Kdezto Zuzka je lednova, tak bude chodit pul roku do letnich prazdnin, potom jeste rok do 1. tridy a potom dalsi do 2. tridy a potom do 3..Kdyby nahodou byla hoodne chytra a slo ji to..coz doufam 🙂 tak bude chodit jen pul roku do 1. tridy, 2. rok do 2 a potom rovnou do 3..takze 1,5 roku nez pujde do 3..kdezto Edik mel 2..Vetsinou ale lednove deti chodi 2,5 roku do skoly, nez jdou do 3. tridy..Je to asi trochu zmatene, ale tady hodne zalezi na tom, kdy je ditko narozene..Podzimni deti tridi podle toho, jak jim to jde..

a Mnichov znam, delala jsem tam au pair, kousek od Mnichova je oblast 5 jezer..fakt krasny. Moc se mi tam libilo, ale to je pred 20 lety ;)

@vever1 mas pravdu, kdyz jsou deti, tak je to o moc tezsi a taky barak atd..Ja fakt nevim, jen mne desi s tou nemocnosti nasich deti, jak to budeme resit. Uz je to lepsi, ale stejne. Tchanovci nepovazuji tohle nutne za to, aby prijeli hlidat. Jsou hodni, ale k nam prijedou tak 2x rocne..to my musime k nim. Pritom to je tak hodina. Mama by byla schopna priletet kvuli tomu z Prahy, ale to fakt nechci.

cestovatelkaandrea
21. dec 2012

@rybca Kati gratulujem, super sprava

cestovatelkaandrea
21. dec 2012

baby nestiham, ozvem sa asii az po vianociach. Inak prajem vam vsetkym prijemne prezitie vianocnych sivatkov, keby som sa uz dovtedy neozvala.

vever1
21. dec 2012

@lexxie_holandsko no s tou ich skolou to je dost krkolomne xixixi ale zas aj dobre ze pozeraju ajna to ci je dieta do tej triedy pripravene alebo nie. a s tymi tvojimi svokrovcami mi je luto. moji pomozu vela, su od nas tak 20-25min autom takze sa to da. Ked ozaj ide do tuheho hned pridu. ako ked v piatok bolo s emmou velmi zle tak som len svokre zavolala rano ci pride a hned doklusala a potom si aj svena k nim na vikend brali ked my sme v nemke zostali.

Aj ja vam vsetkym prajem krasne prezitie Vianoc. ja ento rok ani velmi nemam pocit ze sa blizia Vianoce asi to bude tym ze sme oslavovali Mikulasa 😖

lexxie_holandsko
21. dec 2012

tak nic , odjezd se odklada, meli jsme jet zitra vecer, ale Edik slehnul. Rano mu bylo spatne a ted ma horecku, takze zitra urcite nejedeme, protoze odmitam jet s nemocnym ditetem a eventuelne nakazit zbytek rodiny..potom nastava nedele vecer, ale to bychom prijeli na Stedry den rano..docela blby, nebo pondeli vecer a prijet 25..no doufam, ze to nebude jak minuly rok..to jsme odsouvali o den a o den a o den..nakonec dostala Zuza zanet stredniho ucha a nejelo se nikam..

@vever1 no ja jsem zvedava, jak to bude s mladou..uz ve skolce mne pripravovali na rozhovor a teda nevim..hlavne teda to jeji chovani..nekdy je hodna, ale kdyz se sekne, tak s ni nikdo nehne, ani ucitelky a madam se nenamaha odpovidat 😎 Mozna to je fakt tim, ze uz ted byla nejstarsi..uvidime ve skole. Ve skole tridi vetsinou podle toho data narozeni, ale je u nas i pripad , ze lednove deti sly po 1,5 roce do groep 3..treba Edikuv kamos je dubnovy, je v groep 2, ale uz ted cte normalne knizky.. 😕 Jsem zvedava, co s nim pristi rok budou delat, protoze tam nejake ucivo navic asi nestaci..
Jinak tchanovci jsou fajn, hlavne teda tchyne je moc hodna, tchan ma svoje, ale taky je hodny..jenom proste jim to prijde daleko, coz zase tak daleko neni. Tchyne sama nepojede a tchanovi se moc nechce. Kdyz prijedeme, tak to muzeme kdykoliv i pohlidaji, ale nejak spontanne prijet sem , to asi tezko..To mas dobre, ze ti takhle dojedou.

lexxie_holandsko
21. dec 2012

@ervenka tak koukam, ze u vas taky nic moc. Snad se to za ty 3 dny zlepsi..nekdy to netrva dlouho. S zanety usi mame hodne velke zkusenosti z lonska. Nam nikdy nerekli lichte verzie..ale rekli, ze to jeste neni zanet, ale nabeh na..ale asi to je fuk, boli vsechno..U nas vetsinou teda fakt zabrala atb..pri mensi bolesti to preslo samo, ale pri vysokych horeckach se to vetsinou tahlo dele..teda a taky dobrou dr. mate..ta nase neni spatne, ale uplne v pohode Edikovi prehledla spalu, podivala se mu do krku a pry dobre..no dalsi den jsme jeli na huisartstenpost a dostali atb..takze asi tak..
Jinak nam vzdy na huisartsten post i u dr. dali v pripade komplikaci hned atb..brecet 3 hodiny v kuse a a nejist a nepit teda uz povazuju za dost zavazne a ne to jen nechat odeznit.. Tak at je fit..

ervenka
21. dec 2012

@lexxie_holandsko nakoniec sme dnes poobede zase isli ku huisikovi, dopadlo to tak,ze mame atb, + sprej do nosa. Uz mal Daniel aj prvu davku. No uvidime, v nedelu mame letiet, som veeeelmi zvedava, ako to bude zajtra s nim... Aj chcem odletiet, ale zase sa bojim ze mu vzlet a pristavanie ublizia...

ervenka
24. dec 2012

Pozdravujeme zo Slovenska- let prebehol ok, Daniel neplakal, len mu bolo dlho sediet. Taku poladovicu som uz davno nevidela- cesta Vie-ZA.
Vesele Vianoce prajeme vsetkym.. 😉

lexxie_holandsko
25. dec 2012

ahoj taky prejeme krasne Vanoce vsem a taky z CR..cesta narocnejsi, ale dalo se prezit, hlavne na stedry den vsude liduprazdno, to byla pohoda 😀 Stedry den jsme si posunuli, detem to je jedno. Zkusime lyze, jsem zvedava, jak jim to pujde.

@ervenka tak hlavne, ze uz jste na Slovensku, uzijte si to

ervenka
26. dec 2012

@lexxie_holandsko dakujeme. vy si uzite Cechy... 😉

jarunice
27. dec 2012

@lexxie_holandsko aha, tak to už mi ten systém přijde pochopitelnější... no a s Mnichovem, takymyslím,žebyto bylo zajímavé, ale představa, žese zas za další 3roky vracíme do čech.. no,...už bych si taky představovala klídek na jednom místě, ne pořád tak trochu provizorně. Definitivně se prý rozhodne na konci ledna, tak jsem zvědavá. Já bych snad radší už do čech napořád do Brna nebo do Prahy.

Vánoce jsme přežili ve zdraví, vypili dobré víno,pivo ,snědli hrozně moc jídla, tak doufám, že bude v lednu pěkně, abych to mohla s Olíkem vyběhat na procházkách 😀 Bylo fajn, že jsme nebyli v česku ani s žádnýma rodičema, nenávidím totiž to balení při přemisťování, bylo to uplně prima v klidu s procházkama a televizí ;) Olík dostal Lego a kuchyňku, tak teď musim stavět letadla a hangáry 🙂 ráno mi Olík dělá snídani kafíčko a toast, tak taky supr 😎

jarunice
1. jan 2013

Tak přeji všem maminkám a dětičkám hodně zdravíčka a štěstíčka ve 2013! U nás v Edamu to bylo kupodivu ve velkém stylu, myslím ty ohňostroje..byly fakt krásný 🙂

minea
4. jan 2013

Zdravím všechny a přeju vše nej do nového roku! 🙂
Pro mě začal tím, že Wizzair zrušil přímou linku Eindhoven-Praha, což mě opravdu nepotěšilo. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli mi poradíte nějaké jiné spojení do Prahy, z Amsterdamu nebo Rotterdamu, pokud možno za rozumnou cenu. Jak cestujete vy?

rybca
4. jan 2013

@minea ahoj, skus pozriet Transaviu, ta by mala lietat z Rotterdamu do Prahy,

aredhel
4. jan 2013

Ahojte 🙂 Som slobodná mamina, mám 6-mesačnú dcérku a rozmýšľam o odchode do Holandska. Pracuje tam môj otec, ktorý by nám trošku pomohol. Chcela by som však vedieť či je tam ťažké vyžiť, ako je to tam s prácou ak neviem holandsky, iba trochu anglicky? Mohla by som tam poberať nejaké príspevky na malú alebo niečo? Bola by som rada ak by ste mi napísali aké máte skúsenosti vy alebo mi poradili s čímkoľvek, čo viete, prípadne by som rada získala nejaké kontakty aby sme tam neboli s malou úplne samé 🙂

jarunice
4. jan 2013

@minea ahoj, jsem stejně znechucená ze zrušení toho letu do Phy, zvlášť když jsem si na podzim pořídila jejich klientskou kartu.. :( letim teď z EasyJetem, když se zabookuje 2 měs.dopředu, tak je to supr cena...

ervenka
4. jan 2013

@minea my sme boli rotterdam- Vieden, transavia, Velka spokojnost, steward sa ma par krat spytal, ci je vsetko ok, kedze sme leteli s ditkom... odporucam. Transavia su ok...

ervenka
4. jan 2013

@aredhel kde sa chystas pricestovat? Priprav sa na to, ze zaciatky budu velmi tazke, skolka je tu dost draha a materska je LEN 16 tyzdnov. S pracou je to coraz tazsie... dufam,ze mas nasetrene aspon nejake peniazky, alebo tvoj otec...

ervenka
4. jan 2013

@aredhel kukni stranu 173 v nasej debate,tam je napisane o davkach... ale je dost mozne,ze k 1.1.2013 prislo k novelizaciam zakonov- sup na urad prace, socialna poistovna, tam ti povedia, ake davky ti mozu vyplacat do zahranicia a za akych podmienok.

miriamp
5. jan 2013

my letime coskoro s wizzair z eindhoven do brna a spat. v oktobri som videla
taku super cenu leteniek, ze som neodolala, a ak by sa nam nedalo odist tak to nechame
prepadnut. len dufam, ze bude dost kerozinu v nadrzi 😀 😀 , nedavno bolo velke halo
o ryanair v spravach, ze koli setreniu im tankuju presne na tu ktoru vzdialenost 🙂 .

minea
5. jan 2013

Holky, dík za tipy, podívám se na ty lety pak detailně. Pro mě je velká komplikace, že se budu muset přesouvat na jiné letiště, lítám totiž s holkama sama. No co, zvládneme to i tak, co nám zbývá 🙂

jarunice
6. jan 2013

@minea no.. to obdiv!...já lítam taky sama, ale mám "jen" jednoho kluka 2,5 roku, ale to je děs a utrpení v tomhle období vztekání atd. když dáš vědět předem, tak se můžeme domluvit na stejný datum z Amstru a můžeme si pomoct s dětma ;)

jarunice
6. jan 2013

Potřebuju poradit, byla jsem s Olíkem po dlouhý době na plavání, když po 3 měsících se zbavil rýmy, no a je to tu zas..no a navíc má v puse zřejmě afty, protože si tam furt šmejdí jazykem nebo neco strká... takže bych potřebovala poradit, jestli tady seženu v obchodě někde B12 ?? nebo něco podobnýho? Poraďte.

lexxie_holandsko
6. jan 2013

ahoj taky vsem vse nejlepsi do roku 2013 , at se dari.
@jarunice Tak to neporadim, ale mozna kdyz to v lekarne vysvetlis? Bydlis v Edamu, tak to jsi primo u zdroje syra 🙂

Fakt zrusili ten let, tim litala mamka porad..ach jo, to nepotesi.

ervenka
6. jan 2013

@jarunice v Kruidvate maju aj samotne B12, ale neviem,ci je to aj pre deti...

vever1
6. jan 2013

aaj ja vam prajem vsetko dobre do roku 2013. Mne u skoncila MD minuly tyzden 😠 😖 ☹ a od zajtra uz nastupujem do prace. ach jo uz teraz sa toho desim ☹ ☹ ☹ bojim a hlavne toho ako to mala zvladne. na skuske vo stvrtok pekne vypila flasku s 200ml mm ale nechcela tam spinkat a tak bola velmi unavena aked sme po nu s malym sli tak uz z dola som ju pocula srdcervuco nariekat ☹ ☹ ☹ nastastie prvych 5 tyzdnov robim len 2 dni tak to hadam nejak zvladneme. drzte nam palce. a ako sa vsetky mate? nejak to tu cez sviatky zamrzlo 😝

cestovatelkaandrea
7. jan 2013

ahojte, tak vsetkym vam prajem stastny novy rok. som tu dlhsie nebola. nasi boli v NL a vela robime. vsetci sme boli na striedacku chori. teraz je chory akurat Kilian. chytil od nas riadnu chripku a nic nechcel papat takmer 5 dni. musela som ho tlacit nasilu so striekackou. od vcera sa konecne rozpapal, tak som rada. predstava nemocnice ma desi. tento tyzden som s nim radsej doma ani do skolky ho nedavam, lebo neviem ako by im tam jedol a este nie je fit.

@vever1 chuda moje, tak sa drz dnes. ja viem ake je to tazke. drz sa, ja som plakala tiez ked bol Kilian na tych skusobnych dnoch v skolke a dnes mal ist na cely den. kedze je chory tak pojde do skolky o tyzden neskor.
@ervenka ako sa dovolenkuje na SR?
@rybca Kati ako ide tehulkovanie? Ranne nevolnosti ziadne?

cestovatelkaandrea
7. jan 2013

@miriamp Ahoj Mirka, svokra lieta cez wizz ku nam do NL a je velmi spokojna. aj teraz 14-teho prileti na 2-3 tyzdne a super ceny maju. nemusis ani moc dopredu bookovat. aj tyzden pred odletom sa da letenka kupit za cca 40-50 euri. co je super.

jarunice
7. jan 2013

@ervenka Ok, díky za tip.