Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
13. mar 2013

obcas byvaju aj zlavove akcie na spoorwegmuseum, napr. v lete posledne 2 roky nam prisla taka knizka s roznymi zlavami s NS a bola tam tusim 1 vstupenka zadarmo a nejaka zlava aj na cestu do muzea...
ten thomas vyzera dobre, aj ked a. ma radsej percyho 😅

vever1
13. mar 2013

@palinkova87 urcite zavolaj. radsej nech to skontroluju. ja som tiez spadla mesiac pred porodom. som sa posmykla na lade ale som spadla na nohu nastastie len som si nejak vykrutila vtedy sval na bruchu a ma to dost dlho bolelo ale maly bol nastastie v poriadku. uz sa musim konecne dokopat do toho fotenia. nejako v poslednej dobe namam cas ale myslim na to. tak maj strpenieeeeeeeeee 😉 ti nnafotim rovno uz aj 62 co su nam tiez uz male. bude toho aspon viac 😉

vever1
13. mar 2013

@rybca moja kamoska si pocas produ kostrc zlomila 😖 som ani nevedela ze aj to sa da. a odvtedy ma stale s nou problemy.a to by chceli druhe ale ak jej nedaju cisarak tak povedala ze normalne rodit nebude, sa jej ani necudujem 😖

palinkova87
13. mar 2013

Ahojte. Tak bola som v nemocke. Bola som na pasoch a brali mi krv ci je v poriadku, ale na co to nechnapam. A robili mi aj sono. Babika je v poriadku nastastie.

jarunice
14. mar 2013

@palinkova87 tak hlavně,že mimi je ok, my máme v rodině takovej smutnej příběh, kdy moje teta spadla v 7mes. na pařez v lese břichem, holčička se narodila mentálně v pořádku, ale bohužel bez funkčních nohou,takže je od narození na vozíku, dnes je jí 30 má relativně normální život,ale stejně... Tak si dávejte na sebe těhulky dobrý pozor a opatrujte se!

lexxie_holandsko
14. mar 2013

@palinkova87 To je dobre, ze je vse v poradku, alespon mas jistotu. Kdy mas termin?

lexxie_holandsko
14. mar 2013

@jarunice tak to je moc smutny, ze to takhle dopadlo. Asi se s tim nauci zit, ale urcite si jeji mama porad rika, co kdybych nespadla. To musi byt hrozny pocit.

lexxie_holandsko
14. mar 2013

Tak Zuzka ma asi nestovice, uz je zase tyden doma, k tomu prujem. Od ledna kdy zacala chodit do skoly uz to je 3 tyden nemoci..predtim chripka s teplotou, podruhe horecka a prujem a ted nestovice a prujem. Do toho Edik uz taky 2x nemocny od ledna a ja s manzou taky. To ten rok dobre zacina.. Mmch. pry se v Holandsku muze chodit s nestovicema do skoly a skolky, to mi prislo divne, ale je to tak alespon u nas. Mama kdyz to slysela, tak silela.

jarunice
14. mar 2013

@lexxie_holandsko hm, tak přeju ať jste brzy zdravý a co na ten průjem Smectu, ta u nás vždycky zabrala rychle, je úplně neškodná, dokonce i naší fence jednou pomohla 😀. Nebo Enterol nebo Laktobacily... V čr se to sežene bez předpisu v lékárně, tak tady to snad někde taky mají, ne? Ani bych se nedivila s tou hygienou na školách, že se tam pořád točí nějaký střevní viry, nebo salmonelka. No a s těma neštovicema, to jsem normálně nevěřila svým očím ale tatíček co stál přede mnou frontu na odbavení na dětské plavání táhnul za ruku osypaný dítě neštovicema, tak jsem se otočila na podpatku a šla jsem pryč..vím, že v NL jsou rodiče i děti statečnější ale tohle už bylo fakt moc 😝

jarunice
14. mar 2013

@vever1 to muselo být drsný zlomit si kostrč při porodu...nedokážu si představít 😒 asi bych si rozmyslela jakýkoli v těhotenství, mě totiž kostrč bolela hrozně i v těhotenství.

vever1
15. mar 2013

@lexxie_holandsko hej chodi ale az ked uz deti nemaju teplotu. Ono v podstate ak ieta dostane kiahne tak uz stihlo deti nakazit skor lebo inkubacna doba su 3t pred vyjdenim prvej vyrazky 😉 oni su tu toho nazoru ze to treba dostat cim skor aby potom nemali vacsie problemy ked to dostanu v dospelosti 😉 nas isiel tiez z kiahnami do skolky ale to bol prvy tyzden doma.

vever1
15. mar 2013

@jarunice no mala to perne. prve 4 mesiace nemohla ani sediet 😖 a este stale ju to boli. no a bola u dr lebo sa chcela informovat ako to prebieha ked by chceli druhe ale neviem ako dopadla.

ervenka
15. mar 2013

@vever1 @lexxie_holandsko JA som vyvolala zase rozruh v mm rodine, lebo ked deti mm brata mali kiahne, vyhlasila som karantenu. 😀 JE sice dobre, ked to dostanu deti, aby mali pokoj, ale u nich to malo zaujimavy priebeh- podla toho co povedala svokra, vsetky 3 deti ich mali 2x za sebou. Ze vraj ked uz odpadla posledna chrasta, tak ich dostali znovu. JA som ich nikdy nedostala a zatial Daniel tiez nie- vtedy mal cca 6 mesiacov. ALe inak svagrina pocas celej choroby kludne isla ku zubarovi, aj do CB pre papiere- sice bola nosicom viru, ale jej to nevadilo. Mne to pripada dost nezodpovedne. Hlavne v prvy tyzden choroby.

vever1
15. mar 2013

@ervenka no ono je to diskutabilne ze chodila ona vsade tade. aj eric chodil normalne do roboty. Aj na Sk chodi ocko do roboty ked deti maju kiahne. 😉 u nas bol sven tyzden doma a potom isiel do skolky a to uz boli vsetky pozaschynane. oni su viac nakazlive ked su este nezaschnute 😉 ale zas nosic mozes byt aj ked ich tvoje dieta nema. a to je nejaka blbost ze ich dostali 2x za sebou. neprehana ta tovja svokra ako vzdy? 😝 2x ich dostanu len deti co ich prvy krat prekonali pred prvymi narodeninami. potom si uz proti nim imunna.

ervenka
15. mar 2013

@vever1 Ci ti ja viem? Cas mal 5apolmesiaca, Brutus 2 a Sophia 3a5 cca. A ja som bola aj pri sestrinych detoch kym kiahne riadne neprepukli a nic, tak som zvedava. Ale podla mojej svk dr. su ludia, ktory to nedostanu,lebo maju imunitu. Alebo ze je uplne mierny priebeh, a ze sa ani vysypat nemusi, mozu byt len flaky... 😝 dnes je piatok, 1hod. tak je spravny cas na pilenie drevaaa. Ak ja toho suseda nepriskrtim teraz tak nikdy 😠

vever1
15. mar 2013

@ervenka tak u Casa to este by som pochopila ze ich dostal druhy krat ale pochybujem ze hned za sebou. to tvoja svokra zas zvelicuje ako vzdy 😝 joj a ten tvoj sused 😠 😠 skoda ze nie som doma by ste mohli prist k nam 😖 a hej su aj ludia co kiahne nikdy nedostanu alebo sa nevysypu preto som ti aj pisala ze to je diskutabile ci ako rodic potom chodis kade tade alebo aj ty si v karantene 😉 no nic idem ja praovat. bhleeee

ervenka
15. mar 2013

@vever1 ak ta to potesi, ja robim zajtra a uz viem teraz ze budem mat 6 tasiek posty, potom sup na oslavu svagrininych narodiek...

lexxie_holandsko
15. mar 2013

@ervenka ty si jeste nemela nestovice 😕 a nebala jsi se v tehu? No nevim, ale pry to je v tehu dost nebezpecne snad ke konci? Ale nechci kecat..a hlavne to u dospelych probiha pry daleko hur , nez u deti. Kamoska se kvuli mu nechala naockovat, protoze je v detstvi nemela.
@vever1 chudak kamoska, to muselo byt strasne, ted ktera bolest je vetsi..a da se s tim neco delat? Ja si zlomila vloni ruku a nekolik hodin jsem s tim chodila, nez mne vzali do nemocnice a operovali a teda bolest silena.
ad nestovice, ja uz se nedivim. ..holandani jsou fakt docela otrli a cesi zase prestarostliveli. Tam nechavaji dr. pomalu i s kaslem a rymou doma.. Nejvic mne fascinuje, jak v CR delaji rozbory, aby zjistili, jestli je nutne nasadit ATB, nebo ne a tady se to pry nedela..proste se ceka par dni a pokud to neprejde, nebo jsou komplikace, tak ty ATB daji.

ervenka
15. mar 2013

@lexxie_holandsko nemalaaaaa, ja som bola ako ditko zdrava ako buk, ani v jasliach, v skolke som nebola chora, ani v ZS. Az na gympli, ale to bolo z uzasnych profesoriek.
JE dobre, ze v CR nechavaju doma ludi s prechladnutim, hlavne s chripkou. PRechodena chripka moze sposobit zapal srdcoveho svalu. Neviem aka je statistika v CR, ale v NL kazdy4. holandan zomiera pred 64.narodkami.

vever1
15. mar 2013

@ervenka xixixi no ja som ani na SK doma s chripkou nelezala 😝 ale teraz doma zostavam poctivo lebo apier od dr nepotrebujem takze k dr nemusim chodit 😝

vever1
15. mar 2013

@lexxie_holandsko no ti neviem povedat len viem ze ked bola u gynekologa tak jej hned hovoril ze to bude zas rodit prirodzene a ona mu povedala ze to nepripada do uvahy ze to si veu predstavit nevie. ona chce praveze cisarak lebo inak do toho druheho tehu urcite nepojde. a ona ani nemala dobre tehu. cele tehu si musela pichat injekcie lebo ma trombozu uz dlhe roky a mala navel breuk a potom si zlomila tu kostrc, tak dlho o druhom ani pocut nechcela ale uz u nas v parii su skoro posledny co 2 nemaju a jej partner nechce aby mala ostala sama tak zacala uvazovat ze to mozno riskne ale najskor chce vediet co to vsetko obnasa. musim sa s nou o tom porozpravat elbo som s nou uz par tyzdnov nebola. v poslednej dobe nemam na nic cas 😖

lexxie_holandsko
15. mar 2013

@vever1 tak to verim, ze se ji do toho nechce, no snad to dopadne s tim 2. To si dokazu predstavit,ze nemas cas, ty delas 3 dny? Zbytek vetsinou zabere rodinka.

@ervenka tak to jsi mela vybornou imunitu. Na ty nestovice bych se ale poptala urcite pokud planujete 2 ditko.

Tak jsem si dneska obarvila vlasy, je to jen barevny sampon, ale stalo tam donkerblond a je to spis hneda, no nic, jeste to jde a postupne se to vymyje. Lepsi, nez ty moje ponicene meliry 😎

ervenka
15. mar 2013

@lexxie_holandsko pytala som sa- rada od Nl dr znela aby som sa napila z rovnakeho pohara ako chore ditko. Rada od SVK lekara bola- nesilit to, pokial som doteraz nedostala...
A inak baby, kraaaasne som zacala v robote- vcera mi nejaky piiiiip ukradol postu z tazky na biku. Roznasali sme, akurat sme koncili koliecko a prisla za nami pani, ze videla ako sa niekto hrabe v tazke, ze mal na hlave siltovku, nevidela mu do tvare. Prisli sme ku bikom, vsetko rozhadzane, a jeden balicek s postou chybal. Kolegyna, co ma zauca hned zbledla,ze toto nezazila od kedy pre postnl robi-8 rokov. Hned volala veducemu... KEd sme zacinali roznasat, tak hned prisiel ku mne-podla prizvuku Turek- ze ci mu dam postu, ze on na nu velmi caka. Ja mu hovorim,ze ved dostane dnes do schranky, ze aj tak to nemam v ruke. Povedala som to koleg. a ona- ze posta sa aj tak nesmie davat. Videla som ho potom este asi 3x .. Taaaaaakze si myslim,ze to bol on.
JAsne, preco by som ja aspon raz za cas mala klud. Treba mat adrenalin kazdy den. Raz o tom napisem knihu....

rybca
15. mar 2013

@ervenka to mi ani nevrav... tohto sa bojim, neviem ako by som to s mojou holandstinou vysvetlila, dufam, ze sa mi takato situacia vyhne, aj ked minule sa mi okolo biku obsmietali chalani (cca 10 rokov) aj som nasla otvorenu tasku, ale nic nechybalo, potom napis ako sa to riesilo...

vever1
15. mar 2013

@lexxie_holandsko hej robim 3 dni. normalne po, ut a stv ale teraz sa mi to poprehadzovalo kvoli svenovi tak robim 3 dni za sebou a mam dlhy vikend akurat ze tento tyzden som musela byt v piatok v robote lebo v pondelok som bola s malou doma, mala crevnu chripku 😖 je super ze robim len 3 dni lebo si to potom mozem poprehadzovat ekd potrebujem 😉

@ervenka no to urcite bol on. 😖 a ja by som sa na tvojom mieste dala zaockovat na sk 😉 radsej prevencia ako to potom dostat ked budes zas tehu 😉 a ze napit sa z pohara choreho dietatka to co za kravinu 😠 ja si pamatam ako mi mama rozpravala ze to dostala od moejj segry a ze to mala vsade aj v ustach a krku ze sa skoro zadusila...preto ej lepsie ked to dostanu deti a ked si to doteraz nemala tak by som veru neriskovala zeby som to este dostala. ved na to mame vakciny 😉

jarunice
15. mar 2013

@lexxie_holandsko no to je pravda s těma dr v čr, mě ve školce řekli,že se žlutou rýmou ho nemám ani vodit do školky, jen ty průhledný soplíky může mít.

@ervenka to je fakt drsný, zřejmě šel někdo na jistotu pro nějaký balíček,jinak bych to moc nepochopila... 😨

lexxie_holandsko
15. mar 2013

holky ted jsem narazila na dobrou pitomost, ja jsem to teda uz slysela od zname, ale nechtela jsem verit. Pry deti, ktere maji ceske obcanstvi a jsou treba i narozene v cizine musely skladat v CR na nejake skole rozdilove zkousky.., a to i za predpokladu, ze navstevovaly skolu v jine zemi 😠 Nastesti to zrusili asi pred rokem, si to vubec jako nedokazu predstavit..jak to mohlo byt legalni ?? No nic, to jsme asi zase byli jedina zeme, ktera neco takoveho pozaduje..

@ervenka taky moc nechapu, proc nekdo krade postu, k cemu to je? Balik bych jeste pochopila, ale ten ty asi nevozis, ne? No hezky jsi to zacala..a jak se to bude resit s tou ukiradenou postou? Tak at je lepe dalsi dny.

@vever1 chudinka Emma se strevni chripkou, to vidim na nasich detech, jak je to trapi a u miminka to je o dost horsi, snad to nebude trvat dlouho. Tak 3 dny jeste neni tak moc hlavne, az budou vetsi, tak to je akorat. V CR jsi sice prvnich par let doma, ale potom na plny uvazek do prace, to taky musi byt sok.. a Sven je s Emmou v jedne skupine v KDV, nebo jsou oddelene?
@jarunice ja byla dneska pomahat ve skole u Zuzky, i kdyz ona byla doma nemocna s moji mamkou. Tak jsem potom nadhodila tu hygienu, ze jako alespon pred jidlem by si deti ruce mohly mit, ale i o tom mydle na zachode atd..tak snad se neco zmeni. Oni jsou tam vsichni moc fajn, ale proste urcite veci jim asi nevadi.. Jj. v CR se vse daleko vic resi, svagrova neposilala ani s kaslem a rymou , ale nevim, jestli normalne skolky muzou za to poslat pryc.

rybca
15. mar 2013

@lexxie_holandsko ale vsak to sa da pochopit, v kazdej krajine maju ine osnovy, ine poziadavky na dany vek, myslim, ze nejaky test dietatu nemoze ublizit, musia predsa vediet v skole, na akej urovni sa dieta nachadza a podla toho k nemu pristupovat, vsak nemusi byt rozdiel v celom rocniku, ale trebars len v par mesiacoch

ikke
15. mar 2013

@lexxie_holandsko na slovensku zas plati (este stale, pokial viem), ze deti, ktore maju IBA slovenske obcianstvo, musia byt prihlasene aj na skole na slovensku a minimalne raz za 2 roky robit skusky 😝 to sa ale netyka deti, ktore okrem slovenskeho obcianstva maju aj ine obcianstvo a navstevuju skolu v tej krajine 😉
ja si myslim, ze je to celkom logicke, ked plati povinna skolska dochadzka

rybca
15. mar 2013

@ikke coze? to nam aj nejak oznamia, ze mame Matiho prihlasit tam do skoly? a co ak ho neprihlasime, ze o tom nevieme?