Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
8. feb 2010

Celkom to ujde, len nas akurat zuby trapia. Uz sme sa boli zahlasit na gemente kvoli kurzu, vybrali mi pre zakonnych zastupcov, cakame na termin..🙂

spalka
12. feb 2010

ahojte, my mame novinky, na konci marca opustame holandsko, navzdy, muz dostal pracu inde a kedze ja som s malou doma nema pre nas zmysel zostavat, tesim sa domov, na rodinu a na to, ze mi bude mat kto s malou pomoct 🙂, ale bude si musiet zvyknut bambulka, teraz je zavislacka na mne 😉...tak som zvedava ako po 5 rokoch mimo budem vidiet slovensko, dufam, ze ma to nebude zase tahat niekde prec 😅

endzi30
14. feb 2010

Cafte Holandanky 😉

Len nakuuukam, ze co Ikke, svieti jej tam uz 42tt 😀 😀 Tak teraz neviem, ze ci uz porodila a nema cas to zmenit, alebo sa este stale guuula s bandorom 😀 😀

My sme teraz s malinkou na SK a pozajtra ideme spat 😠 Rychlo to tu ubehlo 😅
Dufam, ze nas Vrabcaaak prespi let 😀
Inac baby, vy mate deticky zapisane v pase alebo maju svoj pas? My sme dali nasej urobit svoju ID kartu, je platna 5 rokov....ale tie peripetije s fotenim...no hruza. Tak nasa mala necele dva mesiace a chceli po nej aby sama sedela a mala otvorene oci 😀 😀 😀 Samozrejme ze sama sediet nevedela, tak sme ju podopierali, ale to zasa nesmu byt vidiet ruky...no akcia nahovado 😀 😀 a plus ona chcela stale spat, takze to bola robota ju udrzat este aj s otvorenymi ocami.
A smiesne je, ze ta ID karta je platna 5 rokov a kedze tam ma tu fotku, tak neviem ci ju niekto spozna na nej uz po par mesiacoch 😀 😀 😀

endzi30
14. feb 2010

a pri kolonke "podpis" je napisane, ze je nesposobila podpisu 😀 😀 😀 a vyska ze 0,53m 😀 😀 😀

miriamp
14. feb 2010

noooo,je celkom pravdepodobne ze ikke uz porodila.ak aj nie,otazka par dni.

ja uz trochu na hlavu z toho,uz cakam na signal,(aj ked este stale neni neskoro) ze sa to u mna nastartuje,no este par tyzdnov to kludne moze trvat.

nas mal 3 tyzdne ked som s nim sla fotografovi po fotky na pas,no prave tak tvrdo spal,ze sa mi ho nepodarilo zobudit,tak potom som nanovo musela ist.a na jeho fotke su vidno moje prsty zozadu ako ho podopieram,a ani to nevadilo.tiez je platny 5 rokov.

peknu nedelu!!!!!!!!

ikke
14. feb 2010

ale figu, neporodila...

inak to s pasom je celkom "fasa", lebo vlastne bud das dietatu urobit NL pas (pokial nan ma narok), alebo ho do jeho asi 4 mesiacov nevyvezies z holandska, lebo kym slovenske urady zuraduju rodny list a zapis do pasu a tak si ich rukojemnikom... 😒 🙄

endzi30
14. feb 2010

Ikkeeee 😀 😀 😀

tak este furt hrkas predsa 😀 😀 😀

no my sme pas nechceli, lebo bol drahsi a kedze neplanujem ist zatial mimo EU, tak nam stacila aj ta ID karta a to ma mala menej ako 4 mesiace 😉
A prave si vybavujem na SK ten rodny list...kristusaaat to su peripetije 😠 😠 😠 a este aj prispevok pri narodeni dietata...no hruuuza 😠

Miri 😉 ty mas este cas tlacit 😀 😀 ale kedze je to tvoje druhe kinder, tak mozno porodis aj skor ako Ikke 😀
Tak vam povolili nechat prsty na foto? No nam teda nie...fotografka len prskala 😀 😀

AJ vam peknu valentinsku nedelu 😉

endzi30
19. feb 2010

Ikkeeeee....neblbniiiii.....to uz 42tt?????????? alebo mas uz rozcapene nozky? 😉

stale tu nakuuukam 😵

endzi30
20. feb 2010

kontrola....Ikkeeeee? 😀 😀 😀 😀

endzi30
21. feb 2010

Ikkeeee...ty si uz musela porodit, lebo neverim, ze si v 43tt 😀 😀

miriamp
21. feb 2010

noooooo je viac ako nepravdepodobne ze este neporodila,max.zajtra,kedze termin bol 8.plus 14 dni navyse,viac by to uz nepredlzovali.........ja uz by som tiez tak rada..........zajtra je celkom pekny datum,haha,kto vie........

cestovatelkaandrea
22. feb 2010

na bambulky tak dufam, ze ste uz porodili 😉 alebo prave rodite

inak co sa tyka toho pasu. tak my sme dali drobca zapisat do nasich pasov a trvalo to pekne dlho. viac ako styri mesiace, lebo vtedy sa prave stahoval urad na SR do novych priestorov. My sme ale s muzom taki blazni, ze sme isli na SR na vianoce aj bez toho, ze by bol drobec zapisany v nasom pase. mali sme pri sebe jeho rodny list v holandstine a riskli sme to. nastastie nas policajti nikde nestopli 😅

endzi30
22. feb 2010

Hihi Miri, aj ty sa tu este gulas? 😀 😀 😀 Clovek by povedal, ze pri druhom to pojde skorej von 😀 😀
No budeme cakat na info aj od teba 😉

Andy a preco ste si dali pas? Nechceli ste tu ID kartu?
Ja som inac tiez cestovala radsej aj s rodnym listom, lebo mala ma priezvisko ine a ja ine...aby si nemysleli, ze som bola na naaakupe v Holandsku 😀 😀 😀 a kseftujem s detmi 😀

spalka
22. feb 2010

andrejka, no to ste teda dobri, ze ste to riskli bez maleho v pase 😀, ja by som sa bala a tak sme cakali tri mesiace na slovensky rodny list a potom sme sa trepali do Haagu na velvyslanectvo...tam zenska vytiahla pero, pravitko a razitko a normalne mam to slahla do pasu rukou, som jej povedala, ze take som mohla urobit aj ja doma v kuchyni 😀 a ona ze oni to hlasia aj na slovensku policiu a tak...ale da sa vybavit aj vynimka, lajstro s fotkou babatka co plati iba na vyvoz 😉 a dva tyzdne

endzi30
22. feb 2010

Andy, nie nie...ked cestujes do krajin EU, tak staci aj ta jej vlastna ID karta, cize ako nas obciansky....a to vyslo ovela lacnejsie nez pas 😉 Ja som sa len bala, ze nemame rovnake priezviska, tak aby neboli problemy...lebo predsa ked mas babo zapisane v pase, tak sa moze volat aj Kralovna Alzbeta 😀 😀 😀

a presne aj preto som nechcela to dat zapisat do pasu...trepat sa do Haagu 😠 😀

endzi30
23. feb 2010

Ikkeeeeeeeee, gratulujem k synackovi 😉 Krasne meno ste dali 😵 Vela zdravicka 😉

miriamp
23. feb 2010

ikke tak uz,gratulujem,vela vela zdravicka.

spalka
23. feb 2010

jeeej, vitame babatko! dufam, ze sa vam dobre dari ikke

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

Ikke gratulujem 😉 prajem vela krasne spolocne stravenych chvil a zdravia aby som nezabudla.

Andy asi si sa ma pomylila s Miskou-spalkou. Ja ani tu ID kartu nepoznam. Neviem ci by sme mali na nu narok pre drobca, ked sme s muzom obaja slovaci... neviem 😒 my sme isli hned vybavovat ten pas. a samozrejme ako som uz pisala isli sme ako taki kaskaderi (prevazaci deti) na vylet aj bez pasu.

Inak Miska nam v Haagu teta povedala, ze nam moze Damiana zapisat len do tych starych pasov, lebo to moze urobit normalne rucne. Keby sme mali tie nove pasy, co teraz davaju na SR tak mame hold smolu. To som len oci valila, ze ake sluzby to ponukaju.

endzi30
24. feb 2010

hihi baby...no same andrejky su tu...tak som to domotala....ale haaaaaapeme sa, igen? 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

Andy, jasneee, ved to je jasne. Len som chvilu kukala a hladala, ze co som popisala.
Ako sa dari Mille? My akurat zazivame obdobie vzdoru ale da sa. Nie su to take velke vybuchy hnevu ako som sa bala.

endzi30
24. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀

jaaaaaj, tak vy sa doma jedujete? no uz sa aj ja tesim na to obdobie 😠 😀 😀 😀
my zatial len spime, tlacime mliecko, serieme a vrestiiime 😀 😀 ale aj sa smejeme...je na spapanie 😵 😵

cestovatelkaandrea
24. feb 2010

No fakt je krasna na fotkach 😉 Take peknucke dievcakto.

Sa ani moc netes na to obdobie. Ja kolkokrat pridem domov z kanclu vystavena z roboty a chcem sa s nim aspon hodinku a pol pohrat pred spanim a on sa namiesto toho len jeduje. Vacsinou je taky ked je hladny alebo pol hodinu pred spanim. Ale inak je to zlaty chlapcek. Sa smejem, ze uz vie viac slovicok po holandsky ako po slovensky. Asi by som mala skolku premenovat na jazykovu skolu
😀 😀 😀

endzi30
24. feb 2010

Andy 😀 😀 😀

No aj ty by si nejake foto mohla dat, nech sa na ten tvoj pokladik mrknem 😉 😵

A ty s nim rozpravas ako? po slovensky ci holandsky?

Ja ani neviem kedy zacne ta nasa mrkotat, lebo ja na nu slovensky, moja polovicka holandsky a ked sme spolu tak anglicky 😀 😀 😀 tak ta bude mat z toho gulas, preto cakam, ze hovorit zacne az neskor 😅

A Damianka mas teda v skolke? Kolko platite? teda ak smiem vediet 😅

cestovatelkaandrea
26. feb 2010

Andy, Damian je v skolke 5 dni v tyzdni. My platime 375 euro mesacne zvysok do 1245 euro plati stat.
Hovorim na neho len slovensky aby som ho nemiatla. Poradila mi to aj doktorka v poradni, nakolko moja holandstina nema spravnu vyslovnost, tak mam hovorit iba jednym jazykom. A v podstate aj kvoli tomu, aby vedel akym jazykom ma na mna hovorit. Miesa to ale riadne. Sem tam odpoveda slovensky, sem tam holandsky.... 🙂 Holandstiny ma v skolke dost a doma s muzom na neho hovorime uz len po slovensky...(aby babky rozumeli vnukovi neskor)
Fotky tu nemam,lebo po dohode s manzelom ich sem nedavam. Bojime sa, ze by sme raz nasli Damianove fotky niekde na stranke, ze je na predaj.... mozno to prehaname ale nikdy nevies...

endzi30
26. feb 2010

Diky za info 😉
Ale to kolko platite, zalezi ci aj obaja robite, nie?

ANo, aj ja som pocula, ze na babatko sa ma vraviet jednym jazykom od jednej osoby...teda myslim, ze dajme tomu od matky slovensky, od otca holandsky atd.... 😉 a nemiesat to 😀

a s tymi foto...no uz aj tu koluju vseeelijake reci 😅 😅

ikke vie asi najlepsie 😅

cestovatelkaandrea
26. feb 2010

Andy ake reci??? napis do IP ak nechces verejne 😒

Ano ten prispevok na skolku zalezi od platu oboch rodicov. Ale musim ta upozornit, ak ako matka nerobis a si len doma od statu nedostanes pravdepodobne nic. Moj kolega mal s tym problem, lebo jeho zena nerobila a chcela dat dcerku do skolky, aby mohla ist na pohovory do prace a pod. No a z vlady im povedali, ze prispievat na skolku budu az ked bude ona robit alebo aspon chodit na nejake vzdelavacie kurzy.

endzi30
26. feb 2010

Ano viem, ze ked zena nerobi, tak je to na gavno 😠 😠 😠 preto som sa pytala, ze ci to tak naozaj je...no a tym padom tolke peniaze z vlastneho vrecka teda nedam na skolku 😠 😠 a ani ich nemam 😠

no a tie reci...ani neviem ci je to pravda, len som tu citala , ze jedna mamicka mala fotky babatka a ona jej ich kopirovala a bohvie kam davala a stale ju napadala a ine blbosti, alebo inde zasa vydavala jedna zenska jednej mamicky dietatko za svoje tu na konovi...no haluze 😅 .....ale ci je to pravda 😕 😅

endzi30
26. feb 2010

preto je na kazdom uvazeni, co a ake foto sem da...lebo staci foto skopirovat a je to 😅

ikke
26. feb 2010

dakujeme za gratulacie 😵
mam par foto v albume... aj napriek tomu, co sa vselikde na internete pise, ved inak by clovek v dnesnej dobe ani z domu nemohol vyjst 😉