Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
21. mar 2013

@lexxie_holandsko sranda, cvicky este stale vyrabaju ? 🙂 no tak ja isto nekupim nejake speci drahe, by neboli absolutne vyuzite. od aprila nastupuje do skoly, tak sa pojde na nakup este 😉

jarunice
21. mar 2013

@vever1
@ikke no tak to já mám doma teda podle Vás dlouhána, Olík má 2 a 8měs. a má 104cm a 15 kg. a v těch 6měs. měl 70cm a 8,22kg. Ale vtipný je ten rozdíl u @lexxie_holandsko ; i když segra má teď už 4letou holčičku a byla droboučká oproti němu, brzy jí Olík dohnal s váhou a ted už má víc než ona. Holčičky bývají drobnější.

@vever1
@cestovatelkaandrea Taky bych se nedala provokovat místními tabulkovými předpisy, přijde mi to uhozený. Na jednu stranu jako doktori neřeší spoustu důležitých věcí, ale hrotí aby dítě plnilo váhové normy 😠 Já jsem plně kojila do konce 6.měs. a pak jsem začala se zeleninou, každý 2-3dny nový druh, pak ovoce...a stejně jsem ještě kojila do konce 9. měs. v noci a ráno (bylo to pohodlnější, než běhat pro lahvičky). Jo a ještě jeden typ, třeba Vám to pomůže..malej taky nechtěl vařenou mojí mrkev, ale ze skleniček jo, tak jsem si četla složení na skleničce a příkrmy co byly od 4.měs.stejně obsahují sůl a atd.bůhvíco za konzervanty. Tak jsem mu vždycky do ty mojí mrkve dala trošku másla (ne margarin) a špetku soli a taky jsem to přendala do prázdných skleniček od kupovaných příkrmů. A on mi to zbaštil 😀

@vever1 já dávala O.normální Nutrilon do kterýho jsem nasypala ještě k tomu nemléčnou kaši v podstatě na zahuštěný a dala mu to vypít z flašky vždycky na večer, on se mi pak docela záhy přestal budit v noci. Akorát to chce nějakou flašku s větší dírkou na průtok. Já měla tu regulovatelnou od Aventu jak je na dudlíku průtok 1,2,3. Ze lžičky mi kaši moc nechtěl, hlavně to trvalo neuvěřitelně dlouho než jsem to po lžičkách do něj dostala. Z flaši to měl za 2min. v sobě.

ervenka
22. mar 2013

Maminky, mozem sa pochvalit? 😀 Moja prva vyplata je na ucte. Jupiiiiii!!! Tak dnes sup o 12,00 na livenation a kupim listky na DM v AMS. To je pohoda- nemusim sa pytat mm, das mi peniaze na nakup? Ja uz nemusim, ja uz peniazky maaaam. 😀

ikke
22. mar 2013

@jarunice no ved a tebe sa tvoj Olik nezda dlhy? 😕 nas mlady je v PSZ vyskou ako deti, co idu oslavovat 4. narodeniny; hlavne medzi tymi turkami a marokancami sa dobre vynima 😀

ikke
22. mar 2013

a mate odo mna odkazy vo fotoblogoch, teda minimalne slovenky... 😉

lexxie_holandsko
22. mar 2013

ahoj holky, tak Edik vcera zrusil klavesnici, vyrval jednu klavesu, pry se kyvala 🙂 Tak vas docitam

@vever1 taky bych si nic nedelala z CB, vzdyt deti nepribiraji porad stejne, asi ji vadi ten propad, ale priste to muze byt uplne jinak a podvyzivena Ema snad neni 🙂 Sven je teda docela dlouhy, to mel Edik taky a ten by mel mit nejakych 190 v dospelosti, ale treba to zdedi po pradedovi a bude maly..v manzelove rodine vetsina chlapu okolo 190 a zenske taky tak 175 az 185, tak se mame nac tesit 😀

@ikke kiahne jsou nestovice? Jak si jsou ty jazyky podobne , tak se u urcitych vyrazu nechytam 🙂

lexxie_holandsko
22. mar 2013

@ervenka skvele skvele, muzu se zeptat kolik hodin tydne delas, uz jsi to psala, asi 10? Je to pocit, zase si jednou vydelat, ne? Teda ja se mm neptam, jestli muzu penize na nakup, mam pinpas a nakupy pro rodinu jsou normalni, nakupy pro mne se taky neptam, pokud to neni nad 50 eur 😀

ikke
22. mar 2013

@lexxie_holandsko ano, tusim "plane nestovice"

vever1
22. mar 2013

@lexxie_holandsko xixi nepomylila si si to? sven ma 3 roky a 9106cm a tvoj edik mal 91 ked mal 2 😀 a u nas nehovoria ze emma je chuda to sa u Andrejky rozculovala dr ze kilian pochudol 😉

lexxie_holandsko
22. mar 2013

@vever1 no to jsi mne dostala, samozrejme, on tam je rok rozdil 😀 a dik za upozorneni, nejak mam tim vypadkem klavesnice vypadek i v hlave 😀

lexxie_holandsko
22. mar 2013

Jinak mi i Kilian neprijde nejak moc hubeny, asi jim jde o tu krivku vahy, ale nektere deti nepribiraji a nerostou pravidelne..asi by se melo koukat na celkovy vyvoj. Vzdyt nektere deti maji 9 kg v roce..

@miriamp jj. cvicky se jeste vyrabi, tady jsem je nevidela, jenom takove baleriny, a to mi pro kluka prislo trochu divne. Maji takove levne tenisky ve Van Haren asi za 4 - 5 Eur, ruzne velikosti. Driv jsem kupovala botasky, ale davat pokazde 20 Eur jen na cviceni se mi uz nechce..

jarunice
22. mar 2013

@ikke mě se Olík zdá normální 😀 nemám totiž žádné srovnání se stejně starými dětmi, pač nechodí do školky. Na plavání je ve skupině 2-4r. Ale je pravda, že když slavil 2. narozeniny, tak se sousedi ptali a divili se, že mu nejsou 3nebo i 4 roky, ani nechápali že už jezdí na odrážedle, když tady děti běžně se vyvážejí ještě v kočárku.

ervenka
22. mar 2013

Jupiiiii, ide sa 7.12. na Depeche mecheche. Kupila som nam listky, uz len cakat na postarku. ;)
Ale aby tych pozitivnych sprav nebolo az tak vela- idem pekne 2x/tyzden na 100mg hormonov zvysne dni zostavam na 75mg. JA to nechapem, dr. mi dnes povedal,ze uz som v dobrej hladine, ale ze teda dame vacsiu davku. Ale echo, alebo ine testy nie su potrebne. Povedala som mu, ze mi obsac srdce poskakuje- jemna aritmia, len to obcas trva aj pol dna. podla tej nasej druhej dr je to vedlasi dosledok hormon. tabl a podla jeho to s tabl nema vobec nic spolocneho. Tak si vyber, kto ma pravdu! 😠 ZE ci nahodou nie som v strese. 😝 No a to co mi vyrastlo odstranene znamienko je podla jeho dive masko- ze to nie je nebezpecne, ze to je dobre nechat tak, alebo mi to moze zase povrchovo vypalit. JA na to kaslem, koncom maja ideme na SVK, dam si stretko s koznym a aj s edkorino. A uz sa taaaak tesim na DM. I just cant get enough tralalallaaaaa

ervenka
22. mar 2013

@lexxie_holandsko NAkoniec som prisla na to,ze je to len 8 hodin. ale pracovala som napr. min tyzden 14hod. Ach jo, su to chaosaci v postNL. Tak sa radsej smejeme tu v BE, ze co nam zase ten teamleader vyparati..

cestovatelkaandrea
22. mar 2013

@vever1
@ikke no neviem, mne Friso presnidavky celkom chutili. neboli take presladene ako napr. presnidavky z Kruidvatu. Najviac sa mi ale lubilo, ze detom od 6mesiacov vyrabali presnidavky, ktore boli bez tropickeho ovocia. napr. hruska+ broskyna, alebo marhula a jablko a ked boli prsnidavky pre starsich tak tam nebolo vela druhov ovocia dokopy, takze som vedela z coho ma drobec reakcie. A aj masovo zeleninove prikrmy boli celkom fajn. No ten karfiol ako pises, ten je fakt dost u nich vyrazny, ale nas Damian ho jedol v pohode. Aj teraz ked robim karfiol v parnej rure tak je to take dost vyrazne.
No skoda, ze moja oblubena znacka na pohariky uz pohariky nevyraba. Olvarit moc nemusim a ine znacky moc nepoznam, jedine Kruidvat presnidavky, tie su celkom v pohode. Aj tam sam daju vybrat nejake bez tropickeho ovocia. No a masovo zeleninove prikrmy skusim sama alebo postupne primiesavat 1/2 na 1/2 poharik s doma robenym, lebo doma je predsa len doma robene.

Baby inak Kilian sa asi milej dr. zlakol. Od vcera papa nenormalne velke porcie a vcerajsia mrkva z poharika bola zjedena za necelych 5 min a to bol este hladny... Aj dnes rano 220ml mlieka, potom na desiatu cca 160ml presnidavky a teraz zvalil hodinu po presnidavke 180ml mliecka s ryzovymi lupienkami. 😀 😀 😀 aby som nemala o dva mesiace doma sumo zapasnika.

cestovatelkaandrea
22. mar 2013

@lexxie_holandsko nemame problemy, len ja mam dioptrie lebo zle vidim do dialky. Ale inak klasika, u starsich clenov rodiny su potrebne lek okuliare na citanie a tak... takze nic mimoriadne. No a Kilian vobec neskuli. Od narodenia sa mu pohlad skrizil len vynimocne, inak pozeral pekne. Damian bol taky isty, takze nechapem preco sa tak dr. rozculovala, ze mu nemohla v klude kuknut oci. Ved pol rocne babo nie je 2 rocny chlapec, ktoremu povies aby bol kludne a spolupracoval s lekarkou.

cestovatelkaandrea
22. mar 2013

@vever1 vies co by som ja robila na tvojom mieste s tym papanim, normalne by som jej to kazdy tyzden posuvala tak o pol hodinku. Jeden tyzden o 18.00, dalsi o 17.30 a tak by som sa dopracovala k tomu o 17.00 Menej mliecka by som jej nedavala, lebo v jej veku je pre nu mliecko dolezite. A preco jej chces davat veceru tak skoro? Ja davam deckam jest o 18.00-18.30 ako to kedy vyjde.

cestovatelkaandrea
22. mar 2013

@jarunice dik za radu, asi to vyskusam. ja si s Kilianovou vahou nic nerobim, podla mna je tucko a o tyzden tu chorobu dobehne a opat bude mat nieco cez 9 kg. Vsetcia mi hovoria ze je bucko a len preto, ze teraz nenasledoval predpokladanu krivku, kvoli chorobe sa nic nedeje. Dr. nemala asi svoj den ako pisse ikke. Takze v pohode. Inak ja by som rada kojila kym bude mat Kilian 1.5 roka-2 roky. Ale uvidime. On si v noci rad podudkava, takze to nevidim na skore odstavenie.

cestovatelkaandrea
22. mar 2013

@ikke no a je to v trape. co sa tu da v NL este kupit okrem Olvarit, nestle a produktov danzch obchodov (etos, kruidvat, AH...)?

ikke
22. mar 2013

@cestovatelkaandrea bonbebe a koniec. ako nedavno tusim jarunice poznamenala - nechapem, preco holasndania nie su normalny konzumny narod pozadujuci vyber 😅
a to este aj etos, kruidvat a olvarit je vsetko na jedno kopyto co sa poharov tyka....

lexxie_holandsko
22. mar 2013

no tak dnes zase den, v nestrezene chvilce se ditka precpali vsim moznym, pomatlali mym makeupem a rasenkou a rtenkou..potom ve vane nalili dost samponu a k tomu moje odlicovadlo, uz je nemuzu nechat samotne..ted behaji pred barakem a je chvilku klid, doufam, ze jim ale neni zima 😒

@cestovatelkaandrea to jsem netusila, ze uz neni Friso a bylo to nejake lepsi? Ja davala nutrilon, ale u obou deti az po roce, asi to ani nebylo nutne, ale naockovana z CR, ze do 3 let by melo byt UM..stejne jsem jim to po 2 roce stopla..Ani nevim, jestli to teda melo vliv, extra zdrave mi neprijdou. Tak je jasne, ze po strevni chripce se hubne a Kilian ma urcite rezervy 🙂 Nase dr. neresila skoro nic ani sestra..dokonce po porodu , kdyz zuza u kojeni skoro nepribirala, tak jeste cekali a cekali a rikali nedavat prikrm, jinak bych prisla o mliko..nakonec teda nabrala, ale doted je spis hubenejsi..asi po tatinkovi. Edik byl zroutik od mala, asi po mne 😀

vever1
22. mar 2013

@ikke @cestovatelkaandrea no mne osobne okrem ovocnych poharov tie zeleninove vobec nechutia ani z jednej znacky. 😝 este tak tie s cestovinami boli celkom chutne ale ostatne bol fakt humus a krudivat som kupila len raz ale fuuuuj. 😝 sven mi tiez nie vsetko jedol. ale zas ja som tiez sama vyberavy typ a nezjem vsetko 😝 a preco jej chcem dat veceru tak skoro. no lebo ona mi chodi spavat o 19:00 a pred spanim dostava este mlieko a ked jej dam o 18:30 tak mi uz vela mlieka nevypije. aj sven jedaval o 17:00. az ovela neskor sme to posunuli. my osobne jedavame o 18:00 ale sven chodil aj neskoro spavat takze on potom dostal mliecko o 20 - 20:30 a isiel do postele. ja som sa pri svenovi prisposobila kdv lebo oni im davaju tam o 17:00 papat a ked ich uz prides vyzdvihnut tak uz ta caka napapane dieta a nemusis ho este chovat ked prides domov. malo to velke vyhody 😀 az ked prechadzaju v 1.5 roku do druhej skupiny tak s jedenim o 17:00 prestavaju a deti uz musia jest doma takze my sme mu potom to jedenie uz presunuli na tu 18. a u emmy je teraz zas tak problem ze napriklad dnes mi zjedla mrkvu so zemiakom az o 17:30 lebo sme boli v meste a o 19 uz bola velmi unavena tak som jej dala mliecko ale vypila len 130 a teraz sla spat a moze sa stat ze sa teraz zobudi az po pol noci a tym padom pila dnes len 4x mlieko a to sa mi zda na nu este malo lebo teraz vacsinou pije tak 160ml odkedy bola chora. viac mi nevypije. predtym pijavala 200 v pohode. no a budit ju o 23:00 nemozem lebo sme to robievali ale potom sme celu noc k nej vstavali co zle spala. CB nam teraz poradilo ze mame proste pockat kedy sa ona sama zobudi lebo ze tym ze ju budime jej rusime spanok a v postate ked som kojila tak mi prespala celu noc od 21 do 7 rano bez papania a ja som ju nebudila, davala som jej kedy sama chcela... niekedy mame stastie a zobudi sa este pred polnocou a niekedy az okolo 2 a potom sa napapa a spi v klude dalej az do 6 -6:30 a ked sa rano zobudi tak neplace ale si kecalkuje v postielke kdezto pred tym len plakavala celu noc a aj rano a sme ku nej nic ine nerobili len vstavali a dudku do pusy davali lebo ona vypila vtedy za den liter mliecka a viac nemoze. a takto je teraz pokojna a aj sa lepsie vyspi a aj my 😀

rybca
22. mar 2013

Ahojte, tak sme boli dnes na CB, poslednej s Matyasom, 101,5 cm a 14,5 kg, vyska staticky rastie, vaha klesla skoro k minime normy, ale doktorka si z toho nic nerobila, ale hned som zacala argumentovat, ze vyzera goed a ona, ze ano, ze to je normalne a inac tiez nebol najzdravsi v poslednej dobe a hlavne sme mu radikalne obmedzili sladkosti, tak ani nema velmi z coho priberat..🙂 dostal aj posledne ockovanie, teraz mal len zvysenu teplotu, inac zivy az az, ale nenechal si kuknut vpich, tak dufam, ze tam nema velku hrcu...🙂 no a ja som bola tiez na kontrole a tiez je vsetko v poriadku...🙂))

rybca
22. mar 2013

@ikke a ja som slovenka, a namema ziadny odkaz vo fotoblogu...:(

ikke
22. mar 2013

@rybca Fotoblogy -> skupiny -> Holandsko nemas? mali by tam byt dva... 😉

rybca
22. mar 2013

@ikke aaaa, uz vidim...🙂)))) som o tom nevedela..🙂

jarunice
22. mar 2013

@rybca na jakým jste byli očkování? co je tady povinné? v čr je to "jen" 4x Hexavakcína-(Infanrix) a pak 2x živá vakcína Zarděnky,spalničky. Jinak nic. Po letech se to zas teda přeočkovává.

rybca
22. mar 2013

@jarunice DKTP - Difterie, Kinkhoest, Tetanus, Polio, potom bude este DTP a BMR v 9 rokoch

jarunice
23. mar 2013

@rybca tak to je stejný to je v té Hexa vakcíně, akorát nevim co to je to DTP a BMR? 🙂