Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
11. jún 2013

@ikke ja som cca 2 roky dozadu kupila biele v Heme. Ale hladala som dlho. Mozno h&m? Alebo potom drahsie obchody s postelnymi vecami.

ervenka
11. jún 2013
cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@ikke no tak mi bezne kupujeme v Ikey obliecky na zapinanie ale ci budu mat rozmer aj na 220 netusim. skus pokukat ich stranku

sisajojo
11. jún 2013

ahojte dievcata mam kamaratku v Amsterdame,ma 10 rocneho chlapceka a je tam vydata ,nenajde sa niaka mamicka na obcasne stretko? Ona tam nikoho nepozna ,ale zije tam uz aj viac ako 5 rokov

ikke
11. jún 2013

@ervenka ano, h&m som vcera objavila, ale tie vzory ma moc nenadchli, no prinajhorsom... 😅
hema ma tusim az 1 model a dost drahy, ikea ma iba 200cm ☹

cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@sisajojo ahoj, @eri28 byva v Amsterdame ale ona ma malinke babo. tak skus, mozno by sa rada s kamoskou stretla.

ervenka
11. jún 2013

@ikke skus pozriet tu: Ale oni su drahsi, ale maju vselijake rozmery... 😉 http://www.linolux.nl/

sisajojo
11. jún 2013

@cestovatelkaandrea dakujem za info ,za skusku to stoji

cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@rybca Katka, tvoja porodna baba ti vystavi papier o predpokladanom datume porodu a ty ho das svojmu zamestnavatelovi. On potom kontaktuje na zaklade toho UWV (ktory vyplacaju matersku) urad, kde sa nahlasuje zaciatok tvojej materskej dovolenky. Mala si to urobit omnoho skor, lebo zamestnavatel to ma nahlasit tak 3-4 tyzdne pred zacatim cerpania materkej. Takze si to co najskor vybav ak sa ti da.

cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@sisajojo nie je zac, rado sa stalo 😉

cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@ikke kup si mensie paplony a mas problem vyrieseny 😎

ervenka
11. jún 2013

@rybca ja si asi dam spravit tricko s napisom- Som len postarka, ziadny TomTom, GPS, vanAnaarBeter, Googlemaps. Dnes sa ma pytali 5 ludia ako a kade maju ist... vrrrrr
Ako ti to ide zatial? Zvladas aj v tychto horucavach?

ikke
11. jún 2013

@cestovatelkaandrea nemozem, mm sa pod mensi paplon nezmesti 😀 😉

cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@ikke kolkoze meria? moj ma 190cm a zmesti sa 😉

cestovatelkaandrea
11. jún 2013

@ervenka u vas je teplo? u nas ani moc nie. aj ked bolo 22 stupnov, tak tak fukalo, ze bolo ako keby 17-18

ikke
11. jún 2013

@cestovatelkaandrea 192, a ani ja, ked vystriem nohy a zakryjem sa az po usi (v zime tak bezne spavam) sa pod bezny paplon nezmestim 😅
uz som snad vyriesila cez HM (teraz maju zlavy), nie je to ziadny prevratny skvost, ale za 9 evri set, no nekup to... 😀

rybca
12. jún 2013

@cestovatelkaandrea ten jeden papier som uz odovzdala, ked som to oznamovala vo 4. mesiaci, som myslela, ci este nieco netreba, ked nie, tak je dobre..🙂 lebo na SVK je tych papierovaciek omnoho viac..🙂

@ervenka zatial to je v pohode s horucavami, vsak zatial ani nejake extra neboli, ale posledne ulice vo wijke sa len tak presuchcem, nevladzem..🙂 hadam to este tie 3 tyzdne zvladnem..🙂

ervenka
12. jún 2013

@cestovatelkaandrea mali sme aj 25C, takmer bezvetrie. Ked rychlo kracas na slnku, citis sa ako na 40C 😉

ervenka
12. jún 2013

Vcera vecer sme mali rekord- Daniel mal horucku 39,9 doteraz nikdy taku nemal, ani po ockovani. ziadny kasel, ziadna hnacka, ani soplik. ALE napuchnute dasna. Prezili sme, aj ked do 2,30 rano sme sa pozerali na Bumba. Ani neplakal, len take mnnnh mnnnh. Rano mm volal dr. a asistentka povedala,ze to je len reakcia na zmenu pocasia+ zuby do toho. Ze mame cakat a pozorovat. Ak by sa nieco pridalo k horucke, tak mame prist 😝 No a dnes rano "len" 37,8 :P Ale to mm nevedel, lebo on odisiel o 8,10 a Daniel sa zobudil o 10,00. Som rada,ze sa polepsilo, lebo dnes vecer pride cela rodina- mm ma narodky. 36 na krku, a rozum stale nikde. 😀

vever1
13. jún 2013

@ervenka alebo sa ti vyspie a bude mat 6 alebo 5 chorobu. vraj sa to zas len hmiri tymito chorobami. aj kolegynej dcerka ju cez vikend dostala. my sa stale trapime so zapalenymi ockami. v nedelu ked si bola u nas tak mala len jedno a v pondelok uz oba 😖 volala som dr po masticku tak poctivo mastime ale jej dat nieco do oci to je uplna katastrofa, sa s nou dvaja trapime a ledva jej tam nieco dam 😝 uz sa to sice trosku zlepsilo ale ocakavala som rychlejsie zlepsenie. aspon co si pamatam u Svena tak jemu to rpeslo za 2 dni. no uvidime 😉

a Sven vcera prehovaral ocka ze chce este braceka 😀

cestovatelkaandrea
13. jún 2013

@ikke na SK nieco nemaju? mohla by som priniest keby si chcela. budeme na dovolenke od 18.7-11.8., tak potom by som ti to mohla poslat.

inak ja tiez tak spavam ako ty, ale aj v lete 😀 a nastastie sa pod ten paplon zmestim, ale tak ja som aj krpana 😀

cestovatelkaandrea
13. jún 2013

@rybca tak by to malo byt v pohode si myslim 😉

cestovatelkaandrea
13. jún 2013

@ervenka no tak u nas nastastie nic take nebolo. skoda ze nie som tento rok tehotna. minuly rok boli takeeee vypeky ked som bola vo vysokom stadiu tehotenstva, ze som normalne z toho plakala. teraz som mala rodit 😀 😀 😀
ale uprimne, ani ja take horucavy nemusim... mne vyhovuje ked je v lete okolo 20 stupnov a som spokojna.

ozaj a ako Daniel dnes? Uz neteplotuje, nie. My mavame bezne taketo vystreli teplot. Kilian jednu noc teplotuje 39.7 a potom na druhy den uz ma iba 37.6. Doktorka tiez povedala, ze je to zubami a aj niecim z okolia, ked jeho telicko jeden den takto bojuje. Ale je to strasne vidiet ho v takej teplota. Strasne vtedy place a je protivny. Ved sa mu ani nedivim. Inak my teraz kvoli zubom ani poriadne nespavame. Este sice nema prerezany ani jeden ale spodne jednotky su takmer vonku. Ale to kricanie v noci, je uz unavne niekedy. Nastastie potom rychlo zaspi, ked si ho zoberiem na ruky.

cestovatelkaandrea
13. jún 2013

@vever1 zlatucky Sven, no neurobis mu radost? ja toto pocuvam od Damiana, ze chce este sestricku 😖 😅 som mu povedala, ze momentalne iba taku babikovsku mu mozem dat. a on zahlasil, ze vsak pre mna to nie je problem. Len mi brusko troska narastie a potom mu sestricku vykakam 😀 😀

Inak u nas su v skolke kiahne, tak dufam, ze Kilian to nechyti. 18.7 ideme na dovolenku a by ma asi slahlo cestovat s vysevom po celom tele. Este ho kojim ale neviem ci ho to este chrani 😅

ikke
13. jún 2013

@cestovatelkaandrea na slovensku maju scanquilt, ale uz mam objednane z h&m, tak uvidim, ci to bude dobra kvalita a nie ako tie ich priesvitne tricka 😅
no a kiliana mliecko mozno uz aj neochrani, moja dostala kiahne ako 8-mesacna a tiez bola vtedy este kojena. ale nic hrozne to nebolo, len teda je mozne, ze ich este raz bude mat

cestovatelkaandrea
13. jún 2013

@ikke ja som uz z H&M prestala kupovat. Jedine tak detske oblecenie. Konecne som si tu v NL nasla znacku, ktora mi sedi a aj kvalita ostava super po 20 vypraniach.
Moc si ma nepotesila s tymi kiahnami. Najhorsie je, ze ak ich dostane alebo so vyhadze na SVK, tak hrozi, ze cestou na SVK nakazi jeho sesternicu, ktora bude mat v tom case iba 5 mesiacov. No a uprimne, svagrina by nebola moc nadsena. Jooj a ked tak rozmyslam, tak aj bratranca, ktory ma takmer 6 rokov. Musim sa dnes este popytat v skolke, kto tam tie kiahne vlastne ma, ked tam maju vycapeny oznam. Dufam, ze su to deti z inej skupiny. 😖

ikke
13. jún 2013

@cestovatelkaandrea a aku znacku si nasla?
ja tiez kupujem v hm iba pre deti a teda teraz som skusila tie obliecky 😉

vever1
13. jún 2013

@cestovatelkaandrea nemusi dostat kiahne, sven ich prvy rok vobec nedostal a to mali kiahne aj deti v jeho skupine 😉 a nie dakujem u nas uz 3 nehrozi. mam uz za chvilu 37 a uz som do seba napchala tolko hormonov a ani posledny porod nebol jednoduchy, nie nie nie. som rada ze som sa k 2 zdravym deturencom dopracovala a to mi ku stastiu uplne staci a hlavne mam aj babu a aj chalana tak co si viac mozem priat? 😀 😀 😀

@ikke tak vy uz ste tiez kiahne mali. som nejak nepostrehla. no to ej asi velka pravdepodobnost ze ich este raz dostane. ja len dufam, ze emma ich dostane az po roku 😖 a ja si obcas kupim este aj tricka pre seba v H&M ale to pozeram na to aka je latka lebo uz viem co sa po par praniach vytaha a co nie 😉 a detske veci maju super to periem a periem a sa nevytaha. tak nechapem preco take aj pre dospelych nerobia 😝

rybca
13. jún 2013

@cestovatelkaandrea Mati bol uz 2x v ohrozeni kiahni a nic, a to oproti tvojim detom ako keby ani kojeny nebol a teraz maju v skole dalsie kiahne, takze zase cakame, co a ako, takze to fakt nemusi dostat..🙂

ervenka
13. jún 2013

poslusne hlasim, autopilot zapnuty- 2 noci s 3hodinovym spankom. Vcera vecer bol 2x mm o polnoci kocikovat von, o 2,30 sme boli autom a NEpomohlo. Daniel zaspal az o 3,30. A o 7 rano ma zobudil mm budik. Ale on buvinkal pekne dalej. Ani som nemala silu sa nahnevat. Este som mu desiatu spravila. Daniel odmietal rano jest, ani syr, ani uhorka, ani NIC. o 10,30 si dal polovicu piskoty a trochu vody, pokecala som s kolegynou, v jumbovi zjedol polovicu banana. Kolega je chory= o 9 rano telefonat, ze budem robit dnes celu wijku na miesto polovicnej. Svokra prisla na cas+ bonus svagrina. Aj napriek tomu,ze to maju zakazane- mm 3x uz hovoril, aby NEkrmili svojim jedenim Daniela- svagrova behala za nim- daj si hap z mojho chleba. Pri tom, ona kasle ako stary fajciar. 😠 Prisla som domov o 16,40. Pocas sluzby chodili za mnou ludia, ze tento tyzden to bol otras s postou. Aaaaaaaaano, viem, zabite ma. Prsi, taksi lahnem do kaluze 😝 Prisla som domov, Daniel spal. Zjedol pri svokre trochu z fruihapje, par chrumiek, trochu jablka. O 17,00 sa zobudil- 100ml mliecka vypil- jupi. o 17,50 prisiel mm domov, o 18,05 volala zase moja skvela svagrina,ze naistalovala nieco v PC a nevie co s tym, aby mm prisiel pomoct. Tak sme nasadli do auta smer Moergestel. Uz ani nenadavam... Cestou este volala manzelovi @vever1 ze moj mm nepride na konverzacie, po ukonceni hovoru rozmyslam,ci som sa s nim rozpravala po SVK, alebo po NL. 😉 cestou este zastavka v jumbovi, frietjes halen. Tuk tuk na sklo, lebo @vever1 isla okolo so Svenim. Zapinam zalozny system. Celkom sranda v Jumbovi, Sven vie pekne terug praten. Konecne sme doma, Daniel sa snazi spucovat kukuricu, hranolky, ktore su ohybne, berie mi salat z misky, rehoce sa. o 22,10 mm ide hore s malym, chcela som ja, ale drobec sa natahoval za mm. Pocujem,ze hadze cumel na zem. Moje baterky vybite ERROR ERROR. Uz ani cervena kontrolka nesvieti. Mam pocit ako opita, je mi zima a potim sa. Ale hlavne,ze setim pri PC a pisem blbosti dlhe ako roman. Pozor, objavi sa posledna sprava- mala by som zehlit. Sprava sa zamieta, idem na lezato pozerat sex&city.
Eto vsjo 😔