Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
20. jún 2013

@ikke @cestovatelkaandrea tak ked uz ste zacali tak u nas vcera 8412g a 68.5cm 😀 inak ja som bola koncom septembra emmu vazit a mala uz 8428g a potom prestala papat, bola tyzden len na mliecku. inak nic jej nebolo len uplakana a na rukach a zuby horne vsetky 4 naliate tak schudla samozrejme aona tiez je cely dne v pohybe tak som rada ze to za tyzden dobehla ked uz zacala jest. a od pondelka uz stovrnozkuje a je cim dalej lepsia a svokrovci mali dnes hlavu v smutku ze musia pred nou zacat vsetko skryvat, ze to nie ako sven ze tam mohlo vsetko ostat na mieste 😝 no hold musia si uz konecne zvyknut ze nie vsetky deti su take kludne a poslusne ako bol sven do 2 rokov 😝 ale som uz rada ze uz konecne prisla na to ako ma ist dopredu lebo ona od 6m len do zadu chodila a ked sa dakde zacvikla tak to bol koneeeeeeeeeec taky hurhaj narobila ze sme ju hned museli ist ratovat aj v skolke sa na nej stale smiali 😝

@cestovatelkaandrea no tak dufam, ze vam to s tymi atb uz prejde. chudak malicky tak ho nechaju trapit 😖

ervenka
20. jún 2013

@cestovatelkaandrea no to nie je bohvie co, vonku je tak teplo, a drobec je chory... Dufam,ze atb rychlo zaberu.
@rybca Dnes som tak pekne zmokla, ale normalne som si ten dazd uzila. Konecne som bola mokra od nieco ineho ako moj pot. ;) a ozaj , dnes som mala 5 tasiek posty, a to neboli ani letaky 3,hod40min
@ikke v nl knihe "stara mama radi" je napisane ze ak syr z krav. mlieka stvrdne, treba ho dat do mlieka. Tak mozno aj ovci povoli.
Tadaaaa uz 2 dni Daniel je s lyzickou a vidlickou. Nozik zatial nedostane. A vie vyliest na vsetky stolicky. Dufam,ze to bola len nahoda, ale ked s tatkom trochu blbli v aute, tak trafil klucom do spravnej dierky, uz len ho otocit a fruuuuuu prec. 😉

ikke
21. jún 2013

@vever1 koncom coho? asi maja malo byt..? 😉
ervenka @rybca myslim, ze nie, lebo aj jong je uz 6-8 tyzdnov zrejuci syr. ved si skus nastruhat normalny syr a zaliat ho mliekom, ci z neho niekedy dostanes nieco podobne bryndzi 😉

ikke
21. jún 2013

@rybca jaj a hrudku tu podla mna vobec nepoznaju, ale tak ak mas niekde syrovy obchod alebo trh so syrovym stankom, skus pozriet. no velke sance tomu nedavam. pytat mozno nieco ako "verse ongerijpte kaas"
pozeram stranku "nasho" syrara a toto by mohlo byt mozno nieco podobne, ale je to kravske
http://webwinkel.kaasbaas.nl/buitenlandse_kaas/... pozri
Chaource AOC
inak kozi syr tu existuje vo forme podobnej bryndzi, ale teda je to kozi syr...

vever1
21. jún 2013

@ikke hej mája 😀 to už mám poradňu v 11 mesiaci v hlave preto ten september. A poradňu v 9m sme zrušili lebo budeme práve na dovolenke. Vôbec sa nehnevám 😀

ervenka
21. jún 2013

@vever1 aleeeeeeeee nieee, neruste. Aj vy musite zazit vyrehotanu Dr. NA take nieco sa nezabuda. ;)

vever1
21. jún 2013

@ervenka ja som ju videla v stredu 😝 ale iba na chvíľu. Už si bola pri tej starsej pani? My už 2x. Je celkom milá. Ináč som nevedela že Judith v stredu nerobí, ale budúcu poradňu máme vo štvrtok lebo mi nemohla dať nás stredu termín v septembri s ani v októbri. Nemali ešte nahodené v systéme 😝 nevadí vymenim si šichtu v robote a aspoň sa s judith porozprávam 😝

eri28
21. jún 2013

ahojte dnes mam trosku cas, aj na MK, uz som tu davno nebola, drobca som bola prihlasit do kniznice a pozicala si knizky pre miminka, tak ma postarane o zabavu a ja konecne chvilu veget. Pridam fotku drobca 😉 .
Kto sa chysta na dovolenku nech si to uzije, mi este neplanujeme nic tak uvidime 🙂

ervenka
21. jún 2013

@vever1 zaujimave,ze september nie je v systeme. My mame dohodnute stretko na 23.9. o 10.00 😕

vever1
21. jún 2013

@ervenka je ale streda nebola. Nemohla mi dať žiaden termín na stredu na september a ani október. bola tam nejaká iná pani čo merala. Veľmi milá. Naša mala voľno. Ozaj idete na kermis? Ja som dnes tade prechádzala ale nevidím to ružovo že Sven mi sám pôjde na draaimolen 😝

ervenka
21. jún 2013

@vever1 ahaaaaaaaaa, uz to chapem. kedy ste boli na Kermise? My sme boli dnes 2x- raz len ja a drobec, vecer aj s tatkom. Cukrova vata ok, aj mala porcia je ako svet. Daniela aj zaujimali svetla, hlavne ta aktrakcia, co sa toci to rameno. stal a pozeral sa, obcas zakival.. 😉

rybca
23. jún 2013

@ikke
@ervenka na nete som nasla takyto syr http://www.harlingenboeit.nl/nieuws/het-is-er-w... , tak skusim podla toho v obchode pohladat..🙂

ikke
23. jún 2013

@rybca to by mohlo byt dobre, len tam pisu, ze je to typicky miestny produkt z friska 😅 (friesland)
tak neviem, ci to pri rotterdame zozenies... ak ano, daj vediet 😉

ervenka
23. jún 2013

@rybca vyzera to mnamkovsky ;)

vever1
23. jún 2013

@ervenka som ti dnes zabudla povedat ale v schakel bolo ze v utorok je kermis pre deti. zacina to o 19:00 a pride aj klaun. tak som sa uz aj so svokrovcami dohodla aby navarili skor, ze pridem sa najem a utekame domov aby sme to stihli 😀 dufam len ze nebude prsat.

@rybca hej ako ikke hovori je to typicke pre frisland a najdes to asi len u nich v obchode ale mozno ak tam napises mail, mozno by ti aj poslali 😉

ervenka
23. jún 2013

@vever1 no uvidime ako velmi budem zlomena. V utorok robim dlhoooo ;)

rybca
23. jún 2013

@ikke
@vever1 to je divne, ze len vo Frinsku, ci Frisku, ci kde...:( to ako keby sa na slovensku predvali korbaciky ci ostiepky len na Severe...:( ale aj tak sa popytam tu v obchodoch...🙂

ervenka
23. jún 2013

@rybca Alebo si spravime vylet az tam hore ;)

rybca
23. jún 2013

@ervenka no uz pocujem draheho jak rata benzin a ze sa to neoplati..🙂)))

cestovatelkaandrea
24. jún 2013

@rybca tak ako Kati, boli ste na pikniku? Inak pocasie nic moc. Tak sme to vyuzili a vytapetovali chodbu 😀

cestovatelkaandrea
24. jún 2013

@vever1 super rastiete 😉 bud rada, ze mas doma aktivne babo. nas Kilian sa vela plazi. je ako taky partizan. ritka hore a such dopredu. podarene, ale uz sa mu par krat podarilo posadit samemu, tak ,musime prerobit box, aby sa hral nizsie.
Inak uz sme zdravi. Kilianovi tie antibiotika zabrali v priebehu dvoch davok a zacalo sa mu polepsovat.
O zuboch ani nehovor. My mame naliate a takmer prerezane spodne 1 a 2. No a horne 1 a 2 sa nebezpecne nalievaju posledne 2 tyzdne.

cestovatelkaandrea
24. jún 2013

@ervenka no to fakt, vonku bol hic. a teraz ked sme OK, tak vonku kosa a prsiiiiii 😖

cestovatelkaandrea
24. jún 2013

@eri28 drobec je zlatucky a ako sa inak mate?

rybca
24. jún 2013

@cestovatelkaandrea bolo super, odchadzali sme okolo osmej, ked aj prsalo, tak sa to s poncami dalo zniest a tak riadne sa spustilo na chvilu az ked sme uz sedeli v aute na cestu spat..🙂 Mati sa vysantil, bol tam i jeden 2.5 rocny chlapec a neskor prislo dievcatko (Julia), asi v Matovom veku, tak s tou tam potom chodil vsade za ruku, ukazao jej nase auto (este sme ho neucili, ze baby letia skor na sportiaky, ako rodinne), a pri luceni estea aj pusu dostal....🙂 ze to je jeho sestra vravel..🙂)))) ja som si popocuvala staru cesku a slovensku klasiku, Lacko sa riadne napapal..🙂 no spokojnost na vsetkych stranach..🙂)) dufam, ze nam vyjde ist aj na buduci rok..🙂

vever1
24. jún 2013

@cestovatelkaandrea xixixi no ja som aj rada ze je taka aktivna ale od pondelka ako zacala stvornozkovat tak sa vsade stavia na kolienka a obcas strati rovnovahu a leti dozadu a uz si parkrat tak riadne tresla hlavu. bud v boxe alebo v postielke. a chudatko potom tak place, a raz som ju ledva zachytila ked sa stverala pri stokke stolicke a mala stastei ze som si tam na chvilu k nej sadla lebo by sa strepala riadne bolestivo na hlavu 😖 a vcera som ju u kamosky dala lezat na gauc a samozrejme hned bola na brusku a si to zamierila k opierke a sa tam vydvuhla a hned na nohy a potom ju zvalilo, lebo ten gauc je makky a letela rovno dozadu ale nastastie tam boli vankuse tak spadla do makkeho 😝 a aj ja som bola pri nej. ale nemozem byt pri nej 24 hodin denne 😖 ja len dufam ze uz tak casto nebude padat 😝 a super ze uz je Kilianovi lepsie. oni atb u deticiek velmi rychlo zaberu. Sven mal uz 3x tak to poznam 😉

cestovatelkaandrea
24. jún 2013

@rybca no potom by sme sa tam stretli. z toho co citam, tak tam bolo asi fakt super. tak nakoniec vam to celkom dobre vyslo. ja by som aj isla, ale bolo naprd to, ze Kilian akurat druhy den neteplotoval, tak som ho nechcela vystavit tomu chladu vonku.

cestovatelkaandrea
24. jún 2013

@vever1 fuu, a ja som si myslela, ze len to nase dieta male je take obuchane. ja tiez nemozem byt pri nom stale a tak ked sa niekedy hojda na kolenach, tak leti dopredu ako letec a pad je bolestivy. v skolke im padol, ked sedel, dopredu. vsetky smery cakali, lebo bol vyobkladany vankusmi ale ze zleti dopredu, necakali.tak si s tymi opuchnutymi dasnami trochu zakusol do pery. no nastastie nic vazne. ale aj doma sa take moze rychlo stat. Kilian je stranse zvedavy, otvara sufliky a ked ho nieco zaujme, tak sa tak rychlo preplazi tam kam chce, ze len cumim. No a to ze sa berie do sedu je tiez nebezpecne, lebo neviem, kde si uz sadne. No som zvedava, kolko krat budeme s tymto utekat k dr. s urazom. dufam, ze to nebude treba. Aj ked moja mama hovori, ze spravna selma musi byt poznacena 😀 😀

rybca
24. jún 2013

@cestovatelkaandrea to by bolo super..🙂) a Damian tam moze sportovat do umoru...🙂)))

cestovatelkaandrea
25. jún 2013

@rybca no ved uvidime na buduci rok, bolo by to fajn. Damian a sportovat, to ked mu poviem, bude odratavat dni. V nedelu sme boli doobeda na judo turnaji a drobec vyhral tretie miesto. Ale teraz sa to bitie podobalo aj na judo. KONECNE 😀 take wazari dal jednemu dievcatku a tak ju zamkol, ze som len kukala na neho. len musime viacej trenovat s nim doma, nech ma viacej sily. chmaty aj vie len ked ma supera o dve-tri kila tazsieho tak ho neudrzi na zinenke, lebo je ako perko. chudatko, tak fucal, ked sa snazil zlozit chlapca ktory bol cca o 2 roky starsi od neho.
No a Kilian sa bral na zinenku tiez, hned by tam uradoval. Tak sa tam veselo plazil v okoli a pozeral na deti. Mam pocit, ze on bude skor judista. Je viacej odolnejsi na bolest ako Damian. Ved uvidime, co z neho bude. Damiana viacej bavi plavanie. Na tom vidiet velmi velke pokroky uz teraz po 5 hodinach plavania. Vy sa nechystate Matiho dat na nejaky sport?
Ja v lete berem gitaru zo SR a Damianovi kupim mensiu a budem ho ucit hrat na gitare. Strasne to chce vediet. Takze konecne mojich 7 rokov na hudobnej zuzitkujem....

erique12
28. jún 2013

ahojte zienky, hlasim sa po dlhom case. novinky mame take, ze nasa mala je uz cez den bez plienok. dokonca spolupracuje aj skolka! proste su super. vobec sme ju nenutili, vyvinulo sa to prirodzene tak, ze sme sa zacali zoznamovat s potje uz od zaciatku, ked vedela mala sediet (ca 7-8mesiacov) cize sme perfektne usetrili aj co sa tyka penazi, aj co sa tyka odpadu🙂
lebo sme samozrejme mali latkovky, cize pociatocna investicia bola asi 150 E, a potom uz len naklady na pranie.
co som prala aj tak kazdy 2-3 dni na zaciatku, neskor aj menej.. 🙂
moj nazor je, vsetko sa da, pokial tomu verime🙂