Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

endzi30
30. máj 2010

@ekira 😀 😀 😀 tak tie ostatne miery som schvalne neuviedla 😀 😀 😀 naco tu strasit 😀 😀 😀

teda aj ja mam nervy...cely den doma zavreta aj s malou....teda mohla som ist aj v dazdi von, ale dokym by som obalila cely voz igelitom, aj seba....a potom zasa cistit kolesa od toho vsetkeho "sajrajtu" z vonku....radsej byt pekne v suchom doma 😀 😀 zajtra ma byt uz pekne (dufam) 🙂

a coze ides do nemocky? 😕 drzim palce, aby bolo vsetko ok 😉
a ako sme sa tu vyssie bavili, tak nebolo by lepsie, keby si si sama urcila diagnozu a nasadila lieky? 😅 😅

chleba vo vajci....mnoooooo....uz viem co si dam zajtra 😀 😀

ivetkad
30. máj 2010

@endzi30 ahoj a som zase tu a uz mame doma aj nase ratolesti,pridala som aj zopar fotiek do mojho albumu,my s muzom mame 33 rokov tak sme rovnaka krvna skupina alebo lebsie povedane vekova ako ty,emka 4 a oliver 3rocky.manzel uz nieco ma a ja si nieco pohladam,aspom dufam.tak co malicka ti uz spinka?moji idu za chvilocku do postielok,a mi si asi dame trosku cerveneho vinka.

andreaka11
30. máj 2010

a co tak pridat, ze ktora z nas mala najvacsi obvod v pase??? urcite ma ziadna z vas neprekona!!! mala som 127 cm!!!! 😕

ivetkad volam sa andrea, mam priatela holandana, dve deti (dvojicky) dievcatko a chlapcek. no a teraz uz aj ja patrym medzi novych znamych a cakaj nas potom na tej tvojej garden party 😵
ekira dufam, ze aj ty sa pridas ;) konecne ta potom spoznam 😉

miriamp
30. máj 2010

a aj ja pridem, (ale som drza co)
tak rychlo sa snazte aby ste sa uz prestahovali............

my s drahym sme mali na veceru chleba vo vajci-a nie hocijaky - ale slovensky chleba,
mali sme len polievku a reku ze co si este dame,tak som vymyslela toto.este mam dost v mraznicke,pridite

ivetkad
30. máj 2010

@miriamp jasne ze budete vsetky pozvane ja mam rada vela ludi .a aj ty andrejka budes pozvana,dobre.vy si davate slovenske vecere dnes asi vsetky ,nase tiez oblubene,ale dnes sme mali na veceru to co na obedik ,pecene kuriatko s rozmarinom,nove zemiaciky,dusena brokolica a zelene struciky k tomu gravy omacku a yorkshire puding .

ekira
30. máj 2010

hehe endzi 😀 mas pravdu,je to otras s pocasim,ale vas potesim ma sa do konca tyzdna oteplit .dufam ze stredu nebude cez den prsat,amon ide na skolsky vylet ,a podla tety z RTL4 nebude,tak dufam ze dodrzi slovo 😀
no my sme mali na obed cinu,varil muz ,a pri drhnuti vane som dostala na chlebik vo vajicku,tak som musela spravit.no a nebol to teda slovensky chleba,ale dala som tam slovensku vegetu 😀 (teda nie je to celkom slovenska,ale kupena na slovensku hihi) idem na gyndu,mavam problemy ,zle vysledky z vyteru krcka maternice,ale posledne dva boli ok,tak ak bude aj tento,tak nemusim chodit do nemocnice.ale pravdu povediac,radsej by som chodila tam,ako tuto k obvodnemu doktorovi 😕 😕 😕 som si pred rokmi dupla,a tak ma konecne poslali do nemocnice.
andrea,rada bych ta spoznala,vlastne vsetkych 😀 ale kua taka akcia bez deciek a chlapov,nebola by zla 😉

andreaka11
30. máj 2010

no ja som mala asi najlepsiu veceru z vas vsetkych!!!!! 2 krekry a nesladeny caj 😖 lebo mi bolo poobede zleeee nedobreeeee

andreaka11
30. máj 2010

@ivetkad tak uz aby ste sa stahovali. prideme pomoct s krabicami ;)

andreaka11
30. máj 2010

@ekira skoda, ze nemas vodicak... by sme sa mohli stretnut niekde na polceste

endzi30
30. máj 2010

@andreaka11 😀 😀 😀 no veeelmi pestra vecera 😀 😀 😀 a coze ti je zle? nie sme v tom opat? chichi 😅 😵 😵

andreaka11
31. máj 2010

@endzi30 neblazni!! ;) este to by mi tak chybalo 🙂 dve mi uplne stacia

endzi30
31. máj 2010

no ja som aka slepa....alebo tie prispevky naskocili az teraz 😕 😕 😀 😀 😀

vcera som videla len chleba vo vajci 😀 😀 😀 😀

iviiii....kraaasne deturence mas 😵 😵 😵 😵 tak sme rovnako stare...no super chichi 😀 😀 😀 mooozeme ochkat spolu nad vekom 😀 😀 😀

andrejka 😀 😀 😀 😀 127cm? nooooooo ved dvojicky sa museli pomestit niekde... 😵 😵 a tiez som pozrela foto vase...jaaj, deticky su vsetky peknucke 😵 😵 😵 ja som mala obvod pasu do stofky 😀 😀 😀 A pozeram, ze mame skoro nachlp stare mimiska 😀 😀 my sme sa narodili 7.12.2009, vy asi o 1tt neskor 😉
Pozerala som aj tu tvoju dedinku...tiez nie ste daleko odtialto....cca 60km (50minut autom) 😉 😉

Taaakze Ivi....uz zacne zhaaanat uhlie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ekira.....no moja, dufam, ze vysledky budu fajn 😉 tu sa s tymi krckami moc nekaslu....tiez ked som bola tehu, sa ma pytal, kedy mi robili ster a vravim, ze este na SK a on ze to staci 😠 😠 to ma fakt serie, ze len raz za 4-5 rokov 😠 😠 preto ja ked idem vzdy na SK, tak si to dam spravit 😅
Snad ta teta z RTL nekecala 😀 😀 😀 😀 😀 oni si taaaaaaaaaaaaak vymyyyslaju 😀 😀 😀

ekira
31. máj 2010

@endzi30 no tak som si posedela skoro hodinku v nijmegen nemocnici ,doktorke som hned medzi dverami povedala,ze chcem po steroch aj ultrazvuk kuka na mna ze ale ved to sa rovi,iba ked je to nutne 😠 hovorim,u mna je to nutne.....vrrrrrrrrrrrrrrrr takze teraz musim do 21 juna cakat na vysledok,a ak bude dobry,tak nemusim uz chodit do nemocnice.popri robote som sa jej este spytala,ze ako casto sa mam potom hlasit u svojho lekara koli strom?ci raz za rok....ona na mna kuka ,ze preboha to nie tu sa to robi raz za 5 rokov,aa ak budem chcet kazdy rok budem si to musiet sama zacvakat 😠 😠 😠 no nech ide do riti 😠 ved som mala problemy,tak hadam nebudem cakat 5 rokov tu je to fakt na hlavu

miriamp
31. máj 2010

baby,vo mne to az vrie,ked sa zamyslim nad tymto ich systemom..............to sa neda zvyknut si ani keby co

andreaka11
31. máj 2010

to ste este neboli v anglicku!!! tam je zdravotnictvo otocene hore nohami!! kamaratka mala velke bolesti a z jednej pohotovosti ju posielali na druhu. neviem kolko tych pohotovosti navstivila, ale nakoniec ju poslali do tej prvej. a dali jej len liek proti bolesti!!!!! nie som tu tiez moc nadsena tym, ze dedinsky lekar sa "stara o cele telo" na sk to mame asi lepsie zariadene, ale urcite by som tam nechcela rodit! stacilo mi, ked ma tam operovali...

andreaka11
31. máj 2010

@ekira ale to treba si tuto otvorit usta, inak spravia len zaklad. ja holandsky neviem, takze priatel chodi vsade so mnou. a ten si vie otvorit poriadne usta a dokaze take veci vybavit, ze len pozeram.... 🙂 co by som bez neho robilaaaaa 😉

andreaka11
31. máj 2010

@endzi30 mne sa babatka narodili 15.12. vyvolavali mi porod v 37tt, lebo som bola obsypana vyrazkami po celom tele.... brrrr nikomu by som to nezelala!!!!
mala si problemy s otehotnenim, ked ta umelo oplodnovali?

andreaka11
31. máj 2010

baby, vsetky mate krasne babatka. ved vsetky su take pekne a sladke a take vonavucke.... pokym sa z nich nestanu tinedzeri 😉

endzi30
31. máj 2010

@ekira ....no fakt hrozne...ale co uz narobime 😠 😠 raz za 5 rokov je strasne moc vela.... 😠 😠 ved takato vec nie je sranda...zvrtnut sa to moze zo dna na den....a co potom narobi tych 5 rokov bez kontroly 😖 no coment 😠 😠 ale presne, nedaj sa a vyziadaj si co chces...tu clovek aby simuloval, aby ho skontrolovali 🙄
a v Nijmegene som rodila a akurat teraz 02.06. tam idem na alergologiu...no som zvedava 😅 😅 asi mi tiez predpisu paralen na alergiu 😠 😠

@andreaka11 ... 😀 😀 😀 hej hej, Anglicko je dalsia kategoria....ja si neviem predstavit, keby nejaky Holandan alebo Anglican zil na SK....ten by bol inak prekvapkany 😀 😀 😀 😀 ti by si mysleli, ze su pokusni kralici, lebo tolko kontrol asi este v zivote nezazili a to kazda u ineho lekara 😀 😀 😀 😀 a ziaden "afspraaaaak" by im nepomohol....pekne by si to odsedeli v cakaaarnach 😀 😀 😀
... tak 15.12.? 😵 😵 😵 ...fiha, a aj ti povedali z coho mohli byt tie vyrazky?
ano...boli sme na umelom....ja som bola ok...problem bol na partnerovej strane 😅
a vy ste zamiesali normalne ked mate dvojky? 😅 😅 😀

endzi30
31. máj 2010

inac kolko vela je tu ANdrejok 😀 😀 😀 😀 ja som tiez Andrea 😀 😀 😀 😀 😀

andreaka11
31. máj 2010

@endzi30 no my sme "zamiesali" normalne. asi sme ich spravili v rozlicny den 😕 ani vo sne by mi ale nenapadlo, ze by som mala dvojicky... no bol to sok. robili mi pecenove testy, ale vsetko bolo ok. ale citala som na nete, ze su to nejake hormonalne vyrazky a vyhodia sa pred porodom a zmiznu len po porode. a nic na to nepomaha. dali mi len nejaku mentolovu mast, tak ma priatel natieral. brrrrrr si nevies predstavit aka mi bola zima... to mi mohli povedat, aby som sa na 15 minut postavila von. ved bol december 😀 😀 tak skusala som vsetko. a jedine, co mi ako tak pomahalo, tak to bolo skrabanie. ale dve ruky bolo malo 😉
sme tu dve andrejky ja a ty 😀 😀

endzi30
31. máj 2010

@andreaka11 ...nieeee, este je tu jedna...ked si precitas stranky dozadu 😉 cestovatelka andrejka 😉 😵 😵

hihi...no to ste museli byt prekvapeniii, hm? a pekne ste si to namixovali, aj chlapceka aj dievcatko 😵 😵 😵 a predpokladam, ze v rodine nemate nikoho s dvojickami 😉 ked ste boli prekvapeni z toho 🙂 😎

😀 😀 😀 😀 no som sa chcela spytat, ci to nebolo nieco s pecenou...ale ked boli testy ok....
tak mentolova mast? 😀 😀 😀 tak v lete by to bodlo, ale v zime hihi 😀 😀 😀

andreaka11
31. máj 2010

jan (priatel) odzaciatku hovoril, ze to budu dvojicky. este pred prvym echom hovoril kolegom, ze si ide dat potvrdit, ze su to dvojicky. no a potom pani doktorka povedala, vidis, co ja vidim. a ja ze vidim, ale nerozumiem. no a potom jan povedal, ze su tam dve! juuuuj, tak sa tesil a ja som bola v takom soku!! ked na to len myslim, tak to zase prezivam...
jan ma v rodine dvojicky. jeho otec mal dvojicky sestry. ja som o tom nevedela, az potom mi povedal (pekne od neho 🙂
este som tie vyrazky mala aj po porode a ked bola u nas porodna asistentka, tak mi doniesla krabicu plnu tychto vzoriek. tak ich beriem na dovolenku 😉 dufam, ze mi tie zuby zase budu tak drkotat ako vtedy 😀 😀

endzi30
31. máj 2010

@andreaka11 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak takto ti to zatajil? 😀 😀 😀 😀 noooo ale pokial su to len dvojicky, tak ok....si predstav keby mali v rodine stvoricky 😀 😀
...a kolko si pribrala? uz mas vahu spat?
ja som pribrala 12-13kg...a to som sa tesila, ze vacsinu necham v porodnici, tak ako som to tu vsade ciiitala....no ale prd makovy....ubudlo zo mna len presne to, co Milla vaaazila...cize necele 3kg 😠 😀 😀 😀 a ostatok siel veeelmi pomaly dole 😠 😠

a kam idete na dovcu? 😉

andreaka11
31. máj 2010

@endzi30 ze stvorcata 😀 😀 to by ma asi trafil slak 😀 ja som pribrala asi 20 kil. no a tiez som sa tesila, ze ked odrodim, tak splasnem. no a splasla som dost z tym 127 cm v pase..... lenze stale ta koza na mne vysi... 😢 som leniva cvicit, ale musim, ked sa chcem zmestit do letnych siat 🙂
ideme do chorvatska. no a ako spravni holandani, tak berieme so sebou karavan.... len aby sme to prezili s detmi 😀

endzi30
31. máj 2010

@andreaka11 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to fakt s karavanom? 😀 😀 😀 😀 😀 tak to sa z teba uz stala Holandanka 😀 😀 😀 😀 ono to moze byt sranda....dufam, ze to zvladnete s tymi malymi pipiskami 😀 😀 😀
ja mam inac take nervy na tie karavany....lebo tu ich ma snad kazdy druhy sused a blokuju parkovacie miesta 😠 😠 😠 😀

no ta kozka visiii aj mne 😠 😠 ....a kukat sa na nu vooobec nemusim 😠 😀 😀 😝 a cvicit? jeeezisku...ja mam spartakiadu kazdy den....a ty 2x 😀 😀 😀

pocuj, davas uz prikrmy malinkym?

andreaka11
1. jún 2010

my sme poslusni susedia a ked mame karavan pred domom, tak ho mame pred garazou 🙂 tak blokujeme len jedno parkovacie miesto 😀
ale ved som pozerala tie tvoje tehotenske fotky. ved ty si ani brucho nemala. ukazem ti, co je poriadne brucho. to bolo dva dni pred porodom!! 😉
uz davam prikrmy. na konzultaciach mi povedali uz ked mali 4.5 mesiaca, ze mozem zacat s prikrmamy. tak som najskor zacala zeleninovymi. no a terz uz davam ovocny mix. a co ty? inac ja som dlho nekojila. iba 5 tyzdnov. potom som uz nemala dostatok mlieka pre obidvoch a tiez ma to dost vycerpavalo.

andreaka11
1. jún 2010

ozaj baby. chodite so svojimi ratolestami, co maju len par mesiacov, niekam plavat? my sme boli v sobotu v prinsesmeer, ale voda sa mi zdala pre ne dost studena... neviete o niecom?

endzi30
1. jún 2010

@andreaka11 😀 😀 😀 😀 adiiii....tak to je teda fakt balooounek 😀 😀 😀 😀 ale ved tam boli dva pokladiky, tak sa museli pomestit 😵 😵 😵 a ked porovnam to moje s tvojim, tak ok ok...uz mlcim....ale ako vravim, ty si tam mala dva kusky....inac aj u mna to vyzeralo na dvojicky, ale jedno to vzdalo 😒 A preto som stastna za toto jedno sidlo moje 😀 😀 😀

Plavat sme este neboli...tiez by som rada skusila, ale akosi sa toho bojim 😕 😅

Aj my papame zeleninku uz, aj ovocie 😀 😀 😀 Uz nam kazali aj chleba a cerealie...no ale to este nedavam 😅 A kolko vazia tvoji drobci? My sme mega velkiiii....uz je to aj 9kg 😅 😅 😀 😀 Potrebujem vymenit uz kriiiize 😀 😀 😀 a kolena mi hrkocu jak hovado 😀 😀

andreaka11
1. jún 2010

@endzi30 to ti vazne odporucali chleba? ved ked som citala na slovenskych strankach, tak chleba az od 7 mesiaca... tak sa tomu radsej vyhni. na konzultacie ideme o dva tyzdne. naposledy vazili, ked mali 4.5 mesiaca okolo 6 kil. tak teraz to bude aj 7... 😅 thomas sa uz dava nastyri, tak dufam, ze o chvilu zacne lozit a nemusim ho uz nosit 😀
na rukach mam uz take vypracovane svali, nielen od zdvihania babatiek, ale aj od zehlenia 😀 lebo dost vela nam grckali. ale teraz im davame johannesnieco do mlieka a je to super. uz perem len 1x za dva dni.
preco sa bojis toho kupania? my sme kupili take kolesa. je to od 0-4 rokov. a deti su tam tak istene, ze nemozu vypadnut, alebo prevratit sa. lisa nam dokonca zaspala na tom na vode 🙂 ved potom by sme sa volakedy mohli dohodnut a ist cez vikend niekedy do vody 🙂