Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
11. nov 2013

@bsejrkova jeeej, tak ty byvas celkom blizko. My byvame v Bunschotene. Naarden je krasny. Hlavne to centrum, hradby do tvare hviezdice a okolo voda. Peknucke, boli sme tam parkrat a velmi sa nam tam lubilo.

cestovatelkaandrea
11. nov 2013

inak asi som aj ja chytila tu hnusnu brusnu chripku co tu lieta kade date. celu sobotu vecer a noc som prevracala a vcera som lezala KO v posteli cely den. Ledva som zjedla dva suchare. Dnes sa snazim fungovat ale ide to velmi zle. Som strasne malatna a brucho robi stale sarapaty. 😖 🤐 No hadam bude zajtra lepsie, lebo idem na skolenie 😅

rybca
11. nov 2013

Tym, ktorych to zaujima, davam naznamost, ze sme s Lackom dnes uzavreli registrovane partnerstvo...🙂

ervenka
11. nov 2013

@rybca gratulujem. 😉

cestovatelkaandrea
11. nov 2013

@rybca gratulujem 😉 to uz je len krocik od registrovaneho manzelstva? co vy na to? 😎

rybca
11. nov 2013

@cestovatelkaandrea ako to je otazka na Lacka, tento krok som dostala na 35. narodeniny, tak mozno na 50tku dostanem svadbu...🙂)))

vever1
11. nov 2013

@rybca registrovane partnerstvo ej nieco velmi podobne ako manzelstvo len to menej stoji na urade😉

@cestovatelkaandrea uf tak uz aj teba to sklilo. ja som mala nastastie len slaby virus, 1x zvracala a cely den chora bola ale aj to mi stacilo 😖

vever1
11. nov 2013

@evikhav81 ako ti uz baby pisali tu sa na cukorvu vodu chodi len ak mas sama cukrovku alebo ak mas velke dietatko v brusku alebo ak tvoja mama ma cukrovku. babka sa uz nepocita lebo mna neposlali 😉 a inac k tym krcom nam na joge vravela tetuska ze si mame dat do postele k noham groene zeep, to tu tak volaju holandania klasicke biele mydlo, u nas s nim peru koberce, take kockate hrube mydlo to je. ja som to nikdy neskusala lebo sa mi to zdala kravina ale moja kamoska to vyskusala a odvtedy nemala ziadne krce v noci tak vyskusaj mozno pomoze 😉 a inac dakuejm za horalku 😀 sa ani riadne s tym tvojim nemozem porozpravat elbo mam teraz tolko roboty. mame par dni perd auditom tak neviem kde mi hlava stoji 😖 ale dnes sme aspon chvilku pokecali 😀 😉

rybca
11. nov 2013

@vever1 ano, len treba prehlasit otcovstvo v tehotenstve a neplati to v kazdom state, ale tak prednejsie mi je, co plati tu, ked tu zijem

jarunice
11. nov 2013

@rybca hodně štěstí v partnerství! třeba svadba bude dřív než na 50! Každopádně ti trochu závidím, aspoň nějak se rozhoupal, ten muj se nerozhoupe už asi nikdy. Nebo si počkám na tu 35 třeba ho něco osvítí 😀

@vever1 mýdlo?? a to řekne tetuska Dr.? nebo to je jen babka bylinkarka? v Holandsku je lidové léčitelství prostě neuvěřitelný fenomén 🙂

rybca
12. nov 2013

@jarunice tak ale po 8 rokoch spolocneho byvania a 2 detoch by sa uz patrilo, ci?..🙂

evikhav81
12. nov 2013

@vever1 jasné,že do práce sa chodí pracovať a nie rozprávať 🙂 ja sa dnes chystám na fyzioterapiu,na počudovanie som celkom dobre v noci spala...ťuk ťuk až nezakríknem 🙂 dúfam,že niekedy sa stretneme aj osobne a porozpávame sa,super je tu mať niekoho "svojho" a netrápiť sa stále len chrchlaním 😀

vever1
12. nov 2013

@evikhav81 aj ja dufam, a veru len pekne este spinkaj lebo ked sa male narodi uz sa nevyspis 😝 ale viem co to je s chrbtom, elbo aj ja som to mala pri prvom tehu. a tei neprespate noci boli az do konca tehu. no horza 😖 no nic idem pracovat bleeeeeeeee

bsejrkova
13. nov 2013

@jaajaa dobre ranko! Ja jsem tady 8 let a procovala jsem taky hned - doteď teda 🙂. Ja bych chtěla začít tak únor/březen, ale kdyby se naskytla příležitost dřív tak klidně i dřív, ale to se uvidí.

@cestovatelkaandrea jojo, Bunschoten je " za rohem" a Naarden je opravdu moc krásný! Moc se mi tady libi a hlavně to spojeni s ČR si užívám. Na královsky den tu jsou Češi a prodávají české vecicky atd. Si alespoň vždycky popovídat česky 🙂.

jaajaa
13. nov 2013

@bsejrkova tak at ti to vyjde tak jak si prejes. 😉 Koukam, ze mas jeste maleho prcka. 🙂 Ja teda pracuji i ted- je to flexibilni, min. hlidani, takze dite porad za zadkem. 😀

cestovatelkaandrea
13. nov 2013

@vever1 hlasim dnesne vysledky z kontroly:
vyska- 84.5cm, vaha- 11.00kg, obvod hlavy- 49.2cm. ockovanie dopadlo uplne super. drobec vobec neplakal. len trocha zaskriekal a hned bol ticho. takze vsetko OK. Aj doktorka bola spokojna 😀

rybca
14. nov 2013
ervenka
14. nov 2013

@rybca cakala som, kedy sa aj NL dostane do takychto sprav. 😝 blboooooooooooost. Normalne mam chut sa spytat mamy z jednej z rodin, ci je toto pravda. Ona sa zaobera rodinnym pravom. Sudkyna je, ale nie monstrum. Uz som sa odhlasila zo FB skupin ako BEz deti neodidem atd. Borovci su doma, pri vsetkem ucte voci babicke- obcas vidi bubakom aj tam kde nie su. A vela strasidelnych info o skandinavii nie je pravda. Poznam Norov, Finov- mili ludia. Ziadni pedofili, alkoholici... A uverejnovanie info o znasilneni 4mesacneho dievcatka niekde v USA (agentura JPP) nema nic spolocne s tym, na co bola ta skupina na FB vytvorena. Pedofil ten, kto to napisal 😠
Beru sa tu NORMALNE deti kvoli polievke? NIE. Je uloha matky v NL spolocnosti zanedbatelna? NIE. Zaujimave, ze Anna Paskar nemozem nikde najst. Mozno ked budete viac hladat najdete ju. Rada si precitam CELY pribeh.

ervenka
14. nov 2013

@rybca o vierohodnosti clanku svedci aj celkom pekny preklep- BURO jeugdzorg. BUREAU, mily XYZ, ktory sa ani len pod clanok nepodpisal 😠 http://nl.wikipedia.org/wiki/Bureau_Jeugdzorg

rybca
14. nov 2013

@ervenka tiez sa mi to nezda, preto chcem vediet aj vas nazor, co tu zijete dlhsie a mate viac skusenosti, keby tam nebol ten zaver aky bol, tak by som nad tym este uvazovala, lebo stavaju sa rozne veci, hlavne ked sa proti sebe postavia rodicia, vid. Boor ked dal suhlas na adopciu, len aby deti nemala babka, ale ten koniec mi vobec nesedi, urcite sa najdu ludia, ktori tuto temu zneuziju pre vlastne pobavenie zo zastrasovania starostlivych rodicov a toto mi pride ako jeden z tych pripadov a to buro sa mi tiez nezdalo (ako ubohemu zaciatocnikovi v holandstine...🙂)

ervenka
14. nov 2013

a ked uz som vo "svungu" tak napr. toto bol pripad, v kt. BJ vystupovalo, a preslavilo sa http://nl.wikipedia.org/wiki/Zaak-Laura_Dekker
Dobre rano, dobry den, Dnes ma prsat a ja robim, zase budem mokra ako mys. Jupiiiiiii- ulice budu prazdne, ale bude klzko blech 😝

ervenka
14. nov 2013

@rybca pred tyznom tu v NL zastrelil otec svoje dieta (alebo deti, uz neviem ci to bolo 1 alebo 2 deti) kvoli tomu, ze sa rozvadzaju... heslo "Nebudem mat ja, nebude mat nikto iny"
A Boor je nasilny blbec. KEby prisiel ku mne ako ku dr. clovek s malym dietatom, ktore ma zapal a zacal by po mne hukat, tak tiez zavolam security.
Mimochodom, kamoska v UK (chvala bohu, tehu je zatial ok, to jedno babo sa drzi a rastie) robi ako dobrovolnik v Detskom centre, povedala, ze na kazdom obvineni nieco je... Boor, alebo ti Cigani, alebo aj maly Benjamin- lebo na SVK take testy spravia behom 24hod, ze? Voooobec sa necaka tyzdne na vysledok. A zatial bolo ditko v nahradnej, a po sude sa vratil... A dalsi pripad bol, ked matka sa sama priznala,ze detom davala obcas na zadok, partner z Portugalska toho mal uz asi dost... A v GB su co? TElesne tresty zakazane, rovnako ako aj nechat dieta same.. Iny kraj iny mrav... Ze o tom ona nevedela,smola. to ju neospravedlnuje. Take su tam zakony...

rybca
14. nov 2013

@ervenka peknu sluzbu a pozor na mokre listie a drevene podlahy, neskutocne to na nich smyka, jedna taka podlaha sa mi stala osudnou..🙂

rybca
14. nov 2013

@ervenka no vsak nie je nic zle na tom, ze preveruju, ale zle je to, ze aj ked sa nepotvrdi obvinenie, nedajboze uplne vyvrati, tak dieta nedaju spat, ale robia obstrukcie a nutia rodicov do adopcie, to je podla mna najvacsia tragedia toho systemu, aj pri Benjaminovi bolo dobre, ze to preverili, ale nemyslim si, ze bolo nutne skoro rok zadrziavat dieta od rodicov a pytat stale nove a nove posudky, dieta zoberu velmi lahko, ale s vratenim uz maju problem

ervenka
14. nov 2013

@rybca nie je to nahodou problem SVK, ze nemaju zaujem bojovat o navrat svk obcanov? Myslim si,ze aj to bol problem (mozno hlavny) v Boor pripade.

rybca
14. nov 2013

@ervenka no ja neviem, mne pride dost na hlavu postavene, aby jedine riesenie ako ziskat deti spat je vystahovat sa spat na SVK, zvlast ked clovek v tej krajine zije uz niekolko rokov, mal dovod odist z SVK, keby bolo sudnictvo a socialny system naporiadku, nemusela by sa do pripadov SVK strana vobec zapajat

ervenka
14. nov 2013

@rybca hmmmm, no v ich pripade dal sam otec povolenie na adopciu. Ona bojovala a asi navrat na SVK v ich pripade bolo asi najjednoduchsie riesenie... Ale to uz je jedno, mozno su tam veci, ktore sa nikdy nedozvieme. Hlavne, ze su chlapci tam kde su a maju sa ok....
drevene podlaha, lestene mramorove dlazdice- to je dobrota. Alebo besne detiska, ktore hadzu gastany do kolies na bicykli. 😠 A dnes vsade scenario C, len my mame A. To je nespravodlive! A este k tomu mi v utorok niekto radioaktivny zobral tazku s folders= dnes musim doroznasat. Vcera som bola u hoofddepot, tiez tomu nebola rada. Ale ze sa nemam vzdavat, ze mam bojovat. Len v ut. som bola doma az o 17,45. Mokra, studena= prechladnuta, znechutena,ze sa stale do mna niekto stara. A este k tomu nove vyplacanie mzdy. jooooooj, uz aby boli Vianoce. 😉 Jednou v roce na Vanoce upeceme Vanocku, mame zase neco pro kocku. tralalalaaaaa mesiac a 10 dni.

rybca
14. nov 2013

@ervenka co su vlastne tie scenaria, my to nemame, ja som zvedava ako to bude u nas fungovat od februara, bo rusia nas kantoor aj v Hoogvliete a najblizsi bude az v Rotterdame, takze vsetko sa asi bude riesit pisomne a asi aj zlozitejsie..:( a to som zvedava ako vlastne budem robit, lebo vsetko tu menia, ak mi daju viac roboty v sobotu a len po jednej wijke v utorok a stvrtok, tak sa mi vobec neoplati ani nastupit, bo budem neskutocne preplacat na strazeni...

tieto Vianoce sa chystam uzit si, ak budem pokracovat v praci, tak to budu asi posledne bez pracovnej vytazenosti..🙂

ervenka
14. nov 2013

@rybca scenario= casove rozpatie, ktore by si nemala prekrocit. A ked prekrocis, tak by si mala napisat,ze preco. v depote mame rozpis, obcas to sedi. A obcas nie. Podla posty. A dnes som mala 5 tasiek, prosta prisla az o 13,30. cakali sme ako take truby od 12,45, vtedy prisla aj sms, ze posta pride neskor. kolegyna (hoofddepot) mi pomohla,lebo inak by som asi dnes do 7 robila... Priznala sa druha, ze ona mi slohla folders v utorok. Velke sorryyyyyyy, ale neponukla sa,ze ona ich roznesie. 😝
PREZILA SOM dnesny super mokry den...

rybca
14. nov 2013

@ervenka jaaaaj, to mame aj my, ale je to pevno dane, ci mame 4 tasky, alebo 6, len rozne dni je to ine, ja som raz cakala 2 hodiny na postu, foldre som mala, postu nie, a to mala posta prist o druhej, prisla o stvrtej, to bolo v zime, najprv ma poslali foldre roznasat a potom som si to "obehla" este raz s postou, ale nastastie sa to neopakovalo, az na jeden incident na konci tehu, ked mi dali postu do ineho depa, ale to som cakala len hodinu...🙂 aspon, ze sa priznala a ospravedlnila...🙂 Si pamatam, ze som parkrat prisla domov mokra az po gatky, ale to este pred originalPostNLregenpak..🙂 to je asi jedine dobre blecenie z toho firemneho..🙂