Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
17. dec 2013

@evikhav81 take original, plus odspodu su omocene v cokolade

evikhav81
18. dec 2013

Dievcata,vsak ma teraz napadlo,ze mi este nedosiel Kraampakket domov,pisali,ze v siedmom mesiaci to dojde a ja uz som v osmom a nic este...ja by som na to uplne zabudla,ale dnes v noci vo sne som uz rodila a mojho Daniela som chudacika nahanala,aby mi zohnal aspon porodnicke vlozky...kedy to asi tak prislo vam?

ervenka
18. dec 2013

@evikhav81 ak mas kraamzorg cez thebe, zavolaj tam- ze co sa deje. a podstavce pod postel uz mas? 😉 mne balik prisiel nacas.

evikhav81
18. dec 2013

@ervenka takze kontaktovat kraamzorg nie poistovnu?podstavce mi povedala,ze az okolo 35.tyzdna si mam zaistit...dik za info 🙂

rybca
18. dec 2013

@evikhav81 my sme podstavce nemali a nepotrebovali, kedze som rodila v nemocnici

evikhav81
18. dec 2013

@rybca vazne nie?akurat sa tu s drahym natahujeme,on tiez hovori,ze je nam to na prd...boze,hlavu mam jak balon,tolko veci este treba zaistit a on ma len nahana,aby som si oddychla a furt krici na mna,sadni si uz,sadni si...som nervozna 😖

ervenka
18. dec 2013

@evikhav81 mne verlos povedala, ze poistovni sa len nahlasi, ze si tehu, ale samotny kraampaket ide cez thebe- pokial ich mas. Oni maju zmluvu s napr. CZ. vies co, mozno naschval thebe meska s balikom, lebo teraz posta ma toho dost, mozno po Vianociach ti to pride. A ak budes mat CS, tak sa spytaj verlos, ci su tie podstavce nutne, alebo nie. Po takej operacii asi ani nevylezies na vysoku postel.
@rybca vcera som bola 4x kopnuta prudom, lebo veeeeeeeeeeelmi inteligetni ludia pchaju kable od vyzdoby cez postovu schranku 😠 a tiez tie ultra male karticky- keby aspon cisla boli normalne napisane. Clovek nevie, ci je to 7, alebo 9. o 6 a 5 ani nehovorim. Uz aby bolo po Vianociach.
Svokra je stale urazena, ani sa vcera nepozdravila, nepockala, kym jej Daniel zakyva. KEd prisiel mm domov, povedala som mu,ze nech ide svokra do kostola na spoved (ona katolicka, kt. ma v kazdej miestnosti krize a v obyvacke svate postavicky), lebo momentalne pacha hriech a to smrtelny- HNEV. 😝 😝 😝

cestovatelkaandrea
18. dec 2013

@evikhav81 tak to mas super, ze to takto mozes schovat. mne sa to este nepodarilo pred tym mojim. a dokonca aj deti su strasne maskrtne. som piekla medovnicky a Damian ich zjedol 10 na posedenie. vcera som napiekla znova tie kakaove kolieska s lieskovcami a vyslo mi z dvoch davok nieco cez 100ks. tak hadam to do vianoc vydrzi 😀 😀 😀 dnes chcem zdobit medovnicky vecer, tak uvidime, co z toho bude. v noci som bola hore do pol druhej, rano som rozvazala deti na bike do skolky a skoly ( co ma teda ubija, lebo to je 35kg naviac a musim odbikovat nieco okolo 9km z nimi) a poobede mame plavanie, a vecer v skole vianocna vecera a koncert pre deti. vsetko absolvujeme pesi, lebo auto je v servise a na bike sa na plavanie so spiacim Kilcom neda a vecer s kolacikmi tiez nie. tak uvidim ake budu tie medovnicky potom vecer ozdobene. ci cih len do cokolady nenamocim nakoniec 😀 😀 😀

no co sa tyka tych podstavcom pod postel moc ta nepotesim... ja som ich musela mat a to som mala v papieroch napisane, ze ideme rodit do nemky a aj nemka bola dohodnuta. porodna asistentka mi povedala, ze ich musim mat preto, lebo sa moze stat, ze budem musiet ostat doma a rodit doma a aj poporodna starostlivost je vraj lepsia pre porodnu sestru (kraamzorg) ked ma vyvysenu postel. takze my sme nohy mali doma, pod postel sme ich nedali. a ked prisla kraamzorg, tak som jej vysvetlila, ze to nechcem mat pod postelou, lebo nezlezem z postele. jej to nevadilo. a ked ju prisla skontrolovat sefka, tak som jej povedala, ze nohy nie su pod postelou na moju ziadost. takze ak sa nejako dohodnete, tak by to malo byt ok. ale nohy treba mat pre istotu doma. aspon nech ich vidia, ze ich mas pripravene.

a co sa tyka paketu, tak ja som nebola pripoistena a musela som si ho kupit. vbehla som do prenatalu a tom som ho kupila za nejakych 15-20 euro. Uz si to presne nepamatam. Ale kupovali sme to niekedy v 8 mesiaci.

rybca
18. dec 2013

@ervenka no tie male karticky su najsamlepsie, ani kopu ti to nedrzi, stale padaju, otras..🙂 ale vyzera to tak, ze mna uz toto trapit nemusi, rodicovsku dovolenku si musim vycerapat az do konca kontraktu (nemusela by som podla zakona, ale uz sa mi nechce s nimi natahovat) a dalsi kontrakt pravdepodobne nedostanem, no co uz, jedine negativum toho, ze ostanem doma nezamestnana je moj obrovsky strach z buducnosti... a to hadam prekonam

ervenka
18. dec 2013

@rybca hmmm no a k tomu este skvele otazky- Waaarooooom ben je zo laat op straat? No lebo medved. :P narok na podporu mas, nie? Aspon budes mat viac casu na sklo. 😉

rybca
18. dec 2013

@ervenka mozno nejaky mesiac, ale musis sa intenzivne zaujimat o pracu a to sme cez majove prazdniny chceli ist na svk, tak neviem ako bude, viac casu na sklo asi nebude, lebo sa aj tak budem starat o malu a to sa s detmi robit neda

ikke
18. dec 2013

@evikhav81 tie podstavce su ani nie tak kvoli porodu, ako kvoli kraamzorg - oni tiez zeny kontroluju odspodu a aj denne prezliekaju periny a pod. ale ak budes rodit cisarskym v nemocnici, moc toho kraamzorgu doma asi mat nebudes, tam by sa asi dalo dohodnut. inak bezne sa ako podstavce pouzivaju aj debnicky na pivo, ked dojdes s bruchom do supermarketu, urcite pochopia 😀 len si daj pozor aby ti dali naozaj vsetky rovnake aby ti postel nestala nakrivo 😀

rybca
18. dec 2013

@ikke a ked pojde cisarskym, tak ani odspodu kukat nebudu, len jazvu ako sa hoji

ikke
18. dec 2013

@rybca aha, no to hej... 😅 asi sa treba spytat priamo v kraamzorg, lebo nasi mali priamo v brozure napisane, ze mame zabezpecit "pracovnu plochu" (akoze lezaciu prac. plochu) vo vyske min. 70 cm 😅

rybca
18. dec 2013

@ikke tak v brozure sme to mali aj my, ale hned pri pohovore sme si to vysvetlili, okrem ineho nasa postel uz je vyvysena, teda madrac je vyssie, bo bol madrac nizsie ako bocnica a mna to pri vstavani a sadani si vzdy tlacilo na stehna

ervenka
18. dec 2013

@ivanka1444 nasla som link o zmene pri vyplacani porodneho - http://udalosti.noviny.sk/politika/24-10-2013/z...

vever1
19. dec 2013

vidim ze sa tu bavite o tych klosoch (poslovencene hahaha) tak ono to zavisi aj od kraamzorg. niektore to doslova vyzaduju aj ked zena je po cisarskom, lebo ked musia aj postel prezliekat tak ej to predsa len lepsie na ich chrbticu. a niektorym to vobec nevadi. aj som to nemusela mat ani pri jednej ale dalis sme si to predsa len lebo sme im chceli usetrit chrbat 😉

@cestovatelkaandrea a to dost stoji nie?
ale inac mne to pripada take plytvanie. Nie zeby si radsej potrebne veci nosili so sebou ale takto ma kazda zena doma krabicu a vyuzije z toho mozno len polovicu lebo uz cim dalej viac zien chce rodit v porodnici. a to ostatne sa moze vyhodit.

ockovanie sme zvladli v pohode aj ked sven bol na man nahnevany ze som dovolila ho dat pichnut a nakoniec urazeny aj z ordinacie odisiel pokym este emmu museli pichnut, tak ho vonku tetuska co vazi strazila. aj mu pomohla obliect sa tak som mala o starost menej ked som vysla von 😝

cestovatelkaandrea
19. dec 2013

@vever1 no dost, ale by si sa cudovala, verloskundige pouzivala veci z toho paketu aj pri porode v nemocke. normalne vlozky, podlozky, na brusko spinku, gazu... proste vsetko odtial pouzivala. Takze sa to vuyzilo. no a ja som po porode tie obroooovske vlozky tiez pouzivala, tak nakoniec sme paket vyuzili cely a ostali mi len asi dve gazy. takze ono sa to nakoniec aj vyuzije. 😀 ale ta cena za to je fakt brutus. neviem ju vsak presne, a prenatal je celkovo predrazeny... my sme to tam kupili, lebo u nas v dedine boli vypredane a mne vtedy hrozil predcasny porod.

Inak super ste zvladli to ockovanie. Sven musel byt podareny.

cestovatelkaandrea
19. dec 2013

@vever1 tak dnes prisiel Jezisko cislo 2 😀 sme cumeli s manzelom obaja na tie vytvori 😕 😕 😕 😕 parada, nadherne...

vever1
19. dec 2013

@cestovatelkaandrea dakujem 😀

ikke
21. dec 2013

baby, na zvysky z kraampaketu sa treba spytat verloskundige alebo aj kraamzorgu, oni maju bud adresy ludi, ktori zvysky zbieraju vselikde pre afriku a aziu alebo ako nas posledny kraamzorg, ti to rovno zobrali, oni tiez zbierali pre afriku 😉

ervenka
22. dec 2013

takto to vyzera, ked mlada standa vytocila mm v obchode h&m v Tilburgu. (ten slovnik, ktory som si vypocula v aute nie je na zverejnenie) h&mFacebook si to odskakal- 😀
Deze week een internetbestelling binnen gehad van H&M. We hadden voor onze zoon een broek besteld maat 92, krijgen we een broek binnen van maat 122 met daaraan een (scan)label met maat 92. Foutje dus. Gaan we vanmiddag speciaal hiervoor naar de winkel in Tilburg in de Heuvelstraat, krijgen we daar te horen dat ze internet bestellingen niet mogen aannemen en dat we deze dus moeten terugsturen... Dat is de grootste bullshit die ik de laatste tijd heb gehoord, want volgens mij is H&M.nl en H&M in de stad toch echt dezelfde organisatie, hoewel de verkoopster zei dat dit verschillende organisaties zijn!!! Daarnaast staat duidelijk op het afleverbewijs/factuur: "Je kunt je retourartikelen ook afgeven bij de winkel". Kwam ook de vestigingsmanager nog even toelichten in navolging van de correctie van de verkoopster dat het 2 verschillende magazijnen betreft. Uiteraard kunnen de mensen in de winkel niets doen aan deze fout, maar dat ze vervolgens zo'n lulverhaal vertellen en als laatste komen met de melding dat we wel kunnen ruilen als we op het punt staan om naar buiten te lopen, dat noem ik niet bepaald klantvriendelijk. In het verleden hebben we regelmatig in de winkel een internetbestelling kunnen retourneren, waarvoor we dan een tegoedkaart kregen. Nu vraag ik me af of we het geld wat hierop staat gewoon terug kunnen krijgen, omdat we niet meer van plan zijn (hoewel H&M zal zeggen dat ze geen contant geven volgens de regels) om nog iets te kopen/bestellen bij H&M.
Daarnaast is het vreemd dat ons om een legitimatiebewijs kan worden gevraagd, terwijl we de naam van de medewerksters niet weten, omdat ze geen naamkaartje dragen.
We zullen de artikelen retour zenden, alleen de 1 euro kosten zullen we niet betalen, omdat we nu 1,10 euro aan parkeerkosten kwijt zijn. Lijkt me zo netjes om dit tegen elkaar af te strepen.

vever1
23. dec 2013

@cestovatelkaandrea no ja mam po oboch porodoch polovicu pakketu nevyuzitu.

cestovatelkaandrea
23. dec 2013

prajem vsetkych stastne a vesele a uspesny vstup do noveho roku 😉 od zajtra sa tu neukazem az do 4.1. si davam netovu pauzu na dovolenke 😀

rybca
23. dec 2013
eri28
24. dec 2013

@evikhav81 ja mam len zakladne poistenie, a kupovat ho je blbost, pokial nerodis doma...
este dnes mam doma veci co som si kupila v etose vlozky a podlozky, v nemocke mali vsetko aj domov som si mohla zobrat...
ako chces...

eri28
24. dec 2013

@evikhav81 ja som bola v poistovni tam mi dali aj adresu na kramzorg, kedze moja midwajf ma zabudla informovat, len tu na koniku mi baby pisali a ja som kukala ako puk, kebyze nanapisu neviem o nicom, povedali by mi az v nemocke, lebo tam sa pytali na kramzorg 😀

evikhav81
28. dec 2013

Aach jaj kocky,pol tretej a ja este cumakujem pri telke...a spanok nie a nie prist...mam pocit,ze mala mi chce asi z brucha vyskocit alebo co,stale ritku vypuca,tak ju stuchnem,nech sa "zdekuje" a ona sa prevali na druhy bok a pre istotu vypuci nohu a este ma pekne kopne aj do mechura,aby mi luto asi nebolo...ak bude takto "spavat"aj ked tu uz bude s nami realne,tak to fasa...radost bude po troch mesiacoch vstavat do roboty... 😒

rybca
28. dec 2013

@evikhav81 neboj, moja tiez robila riadne kotrmelce v bruchu a teraz krasne sama sa po siedmej pyta spat, osem kym dokojim a spinka krasne, az do nejakej stvrtej..🙂

evikhav81
29. dec 2013

Dalsia otazka odomna pre tie,co maju slovenskych oteckov 🙂 mame ako slovaci zijuci v NL narok na ten prispevok pri narodeni z SK?ak hej,tak ake tortury s vybavovanim nas cakaju?inak sme dost sklamani,ze nasa mala nebude mat automaticky holandske obcianstvo,no ale co uz!!!neda sa svietit... :-\