Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
29. dec 2013

@evikhav81 my sme to teraz absolvovali, pokojne sme pockali na rodny list, vsetko vyplnili, dali potvrdit (bez problemov), poslala som to na podpis priamo pani, co ma ma na starosti a minuly tyzden som jej volala, ci je vsetko v poriadku a ze uz je to vybavene a buduci mesiac dostanem peniazky...🙂

evikhav81
29. dec 2013

@rybca a to fakt tak dlho trva,kym sa vybavi rodny list a nasledne aj pas?my by sme chceli ist uz niekedy cez leto ku nasim?vy uz mate pre malicku aj pas vybaveny?

rybca
29. dec 2013

@evikhav81 rodny list trval tak 3 mesiace, pas este nemame, kazdu chvilu cakam telefonat, teda po sviatkoch..🙂) ale ak budete chciet, tak nie je problem, vystavia vam docasny

ikke
29. dec 2013

@evikhav81 myslim, ze prispevok pri narodeni sa viaze aj na to, ci mas ty, ako matka, trvaly pobyt na slovensku, ak ano, mas narok na tie peniaze, ak nie, tak nemas narok. ale mozno sa medzicasom nieco zmenilo...

evikhav81
1. jan 2014

Dievcata "holandanky" 🙂prajem vam,vasim detickam a samozrejme celym rodinkam,aby nastavajuci rok bol lepsi ako minuly,aby ste sa moc nehnevali,ked vas tu budem stale s niecim otravovat...nastavajuce dni budu pre mna trosicku hekticke...som rada,ze sa tu mozem vyzalovat,aj dostat radu...ale hlavne,ze konecne,po pomaly styroch rokoch v NL sme stretli aj osobne niekoho normalneho ako je nasa Janka @vever1...verim,ze do buducnosti ich bude viac 🙂 uzite si este volne dni a po sviatkoch sup s vervou do prace 😝

vever1
1. jan 2014

Aj ja vam prajem vsetkym len to najlepsie v novom roku.
My sme do neho vstupili tento krat s chorym svenom :-/ t 5 dni mal 38,3 vobec to neslo dole tak sme vcera skoncili u dr. Dostali sme atb a aby to nestacilo tak ma od vcera zihlavku. :-/ este zistit co je spustac a budem rada ☹ atb to nie su lebo to uz mal pred ich uzitim.

@evikhav81 xixixi ze normalna 🙂 dakujem 🙂

evikhav81
1. jan 2014

@vever1 joj chudáčik Sven,snáď sa z toho čo najskôr dostane,prajeme skoré uzdravenie...

erique12
2. jan 2014

Stastny novy rok prajem vospolok 🙂
ako sa mavate?
tak zacinam 8 mesiac, este nejaky tyzden v robote a hura materska🙂)
baby, chcem sa opytat, nepredavate niekto elektricku odsavacku?
mam rucnu medelu este po malej, ale zda sa mi,ze bola nejak pokazena.
mam flasky medely ale aj aventky. boze tolko som do toho vrazila, uz sa mi nechce zase kupovat novu odsavacku, len uz sa mi vazne nechce rucne odsavat.. 😅

eri28
2. jan 2014

@evikhav81 ked mas trvaly pobyt na svk, prispevok si mozes vybavit, ziadna veda...
moja mama na svk zavolala na urad, dali jej formular pre mna ten mi poslala postou tam bolo treba vyplnit formality, a po porode mi to ptvrdila midwajf, a moj hausdoktor su tam kolonky, kde treba ich podpis, tusim sa dieta musi dozit 28 dni, dovtedy mas cas to vybavit, tusim su na tro misiace uz si nepamatam....
Pas som vybavila v den Haag na slovenskej embasy, najdes ich aj na nete, najprv rodny list tusim 50 eur, sa plati uz si nepamatam, moj partner podpisal papier, ze je otec a maly sa v pase vola po nom....
Rodny list tusim tri mesiace....na pas som uz necakala, kedze som isla na dovcu z malym vybavila som nahradny doklad cestovny na svk som bola mesiac z malym a jeho pas som na svk vybavila do tyzdna, cize super...

eri28
2. jan 2014

@erique12 kukni na bazari najdes, ja som tiez zo tochto bazaru kupila veci maminy mi ich poslai do nl,...

emmka2013
2. jan 2014

Ahojte baby,síce nežijeme momentálne v NL, ale žili sme, podarilo sa nám splodiť dcérku a kvôli rodine sme prišli späť do SR, chcem sa Vás opýtať, neviete koľko sa platí za jasle v NL? a či štát nejak prispieva, lebo nás volá bývalý zamestnávateľ a zvažujeme ísť späť, ale malá má iba 10mesiacov...tak ju musíme niekde " umiestniť" počas práce

rybca
3. jan 2014

@emmka2013 Ahoj, ono je to zavisle aj od regionu, mesta, tak skus napisat kam by ste sa stahovali a hadam sa tu najde osobka z okolia..🙂

emmka2013
3. jan 2014

takže baby Sint Willebrord jasličky ? alebo Etten-Leur?

ikke
3. jan 2014

@emmka2013 tak globalne stoja jasle okolo 6,50 euro za hodinu, vacsinou musis zobrat aspon 1 cely den alebo 2 x polden za tyzden. stat prispieva podla prijmu rodicov, co je dost variabilne, plus minus od 3/4 ceny jasli (ak mas nizky prijem) po asi 1/4 ceny pri vyssom prijme...
myslim, ze toto je tak velmi zhruba rovnake v celom NL.
na stranke konkretnych jasli (KDV) urcite najdes presnejsie ohladne ceny
na stranke belastingdienst.nl si mozes vypocitat, kolko ti stat prispeje podla prijmu

emmka2013
3. jan 2014

Ďakujem veľmi pekne

vever1
5. jan 2014

@erique12 ja mam jednu elektricku medelu na predaj. Vela som s nou neodsavala lebo som musela skoncit s kojenim tak je aj zachovala 😉

erique12
5. jan 2014

@vever1 no super,tak posli info, a mozno sa dohodneme 🙂

ervenka
7. jan 2014
ervenka
7. jan 2014

@ervenka prvy den v PSZ. Vsetko bolo ok, kym som nepovedala daaag... Az vonku ho bolo pocut... 😖

vever1
7. jan 2014

@erique12 poslem ti dnes vecer info. teraz som v robote 😉

erique12
7. jan 2014

@vever1
super🙂

cestovatelkaandrea
7. jan 2014

baby ozvyam sa po vianocnej dovce. bolo super, oddych s detmi bol potrebny. no a teraz opat zarezavam.
@vever1 babika zozala velky uspech. aj u rodicov Pauly. Paula je inak moja neterka, ktora bude mat vo february rok. Svagrovci maju dve deti, 6 rocneho Samka a Paulu.

cestovatelkaandrea
7. jan 2014

@vever1 este som sa ta chcela opytat ako liecite doma tu zihlavku u Svena. ja ju uz mam takmer rok a pol a neviem sa toho zbavit. Dr mi vravi ze su to stale hormony z tehu a mam to tak dlho lebo som kojila. Ale ja uz od septembra nekojim a reakcie mam stale. Mam pocit, ze to mam vzdy po nejakom jedle a ked pridem zo zimy do tepla.

ludiludi
7. jan 2014

@eli77 ano 🙂

lenusqqa
7. jan 2014

@erique12 moja sestra predáva elektricku aventku..vôbec ju nepoužila, ešte je zabalená,kuk do mojich inzerátov

ikke
7. jan 2014

@ervenka neboj, to rychlo "rozchodi" 😉 o dva tyzdne ti bude s usmevom kyvat a o rok ho budes musiet ziadat, aby ti zakyval, lebo "nebude mat cas" v zapale hry 😀

a my mame doma uz takmer skolaka. 28 januar je prvy wendag 😵 musim mu zohnat topanky do telocvicne, lebo hned v utorok maju takuto aktivitu...

vever1
7. jan 2014

@cestovatelkaandrea no som rada ze sa babika pacila 😀 a co damian bol nadseny ci ani nie? aco sa tyka tej zihlavky tak on to mal zatial len raz, kym tohonemal tak vela tak som mu to natirala fenistilovou mastou ale ked sa mu to po polnoci urobilopo celych stehnach, clenkocha rukach tak som mu hned davala fenistilove kvapky, potom uz to nemal. inak on je tiez na nieco alergicky elbo ekd ho ustipne komar tak mu to miesto strasne napuchne a aj teraz naposledy ked bol an poslednej poradni a ockovali ho tak mu to rameno raz tak napuchlo 😖 este nikdy nemal taku reakciu na ockovanie.

vever1
7. jan 2014

@ikke drzim palce aby to dobre zvladol. nas to caka o mesiac 😀 sven sa uz velmi tesi len neviem ci mu to ja ostane ked zisti ze tam uz bude chodit kazdy den 😝

@ervenka veru zachvilu ti ani domov nebude chciet chodit 😀

ervenka
7. jan 2014

Daniel spi od 21,15! To tu uz davno nebolo!!! Juf hovorila,ze celkom rozumitelne vie dat Daniel na javo co chce. A ze pekne vie hrat futbal. Vie aj pokojne sediet a kludne jest ovocie. Toto by mala citat dr v CB. :-P Takze mozno ze nam vyrasta uplne normalne ditko. 😀

vever1
7. jan 2014

@ervenka no co si myslis ved mal tolko zazitvko ze ho to aj unavilo 😀