Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
17. jan 2014

@ikke precitaj si diskusiu na tejto stranke http://www.rodinka.sk/vychova-a-skoly/skolak/zi...
je tam "mamina" , ktora pisala priamo na ministerstvo skolstva a ti jej odpisali, ze sa to tyka iba deti, ktore maju trvaly pobyt na SR.

rybca
17. jan 2014

@cestovatelkaandrea no vsak on zu je tyzden doma, dalsi tyzden s atb, nemam z toho radost, uz mohol byt vylieceny..:( najhorsie je, ze akonahle mu je trosku lepsie, neudrzim ho na mieste.

@ervenka by som sa cudovala, keby mu nic nedali, ked mu uz tieklo zelene svinstvo z ucha,

janinka25
17. jan 2014

ahojte maminky potrebujem zohnat tvaroh, zozeniem ho pod nazvom wrongel? to som len hodila do googlu neviem či je to dobry preklad, tu som ho este nekupovala da sa tu niečo take kupit?

cestovatelkaandrea
17. jan 2014

@janinka25 kwark 😉

janinka25
17. jan 2014

@cestovatelkaandrea dakujem, to som asi nasla nejaky syr, vidis to ma nenapadlo, ze je to podobne ako v nemčine len tam je to s q, a da sa zohnat uplne jemny?

rybca
17. jan 2014

@janinka25 ja by som povedala, ze len jemny, ked chcem hrudkovity, musim varit

janinka25
17. jan 2014

oki zohlanala som jemny uvidime aky bude z neho kolačik🙂

leonii
18. jan 2014

No som tu nová 😀 Včera bol starší 9r. na oslave narodenín. Porozprával čo všetko porábali a ked si predstavím,že aj mi budeme musieť tak oslavu vybaviť tak aby sme začali šetriť kedže ja nepracujem. 😕
Chcem sa spýtať či su tu decké oslavy všade také akčné.Oni nejaké flaše vystrelovali,potom v nejakej ako nafukovacej lodi potom večera + ešte nejaké aktivity,oslava bola v téme vesmír 🙂 Bývam tu len cca 2 týždne 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
18. jan 2014

@leonii Vitaj a zarad sa. 😉Oslava vobec nemusi byt nakladna super neuveritelne draha zalezitost. Hlavne, ak ste tu len "chvilu" vobec by som sa nezatozovala drahymi zalezitostami. Oslava sa da spravit aj celkom lacno. 😉

leonii
18. jan 2014

@ervenka Ďakujem za privítanie. No máme čas ešte do Apríla tak uvidíme čo dovtedy poriešíme,aby bol aj synátor aj mi spokojný 😀

ervenka
18. jan 2014

@leonii ja som robila s osemrocnymi detmi napr. bingo. Sranda velka. Pubertakom sa pacil paintball. Ale to je naozaj pre velkacov.

fisher
19. jan 2014

ahojte maminky ... chcem sa opytat manzel si hlada pracu vholansku... neviete o niecom ? pripadne o niekom kto by vedel vybavit pracu ?? a ake je tam byvanie?? dakujem za odpoved 🙂

cestovatelkaandrea
20. jan 2014

@leonii aj ja si myslim, ze oslava sa da spravit aj v lacnejsom style. netreba mat vsetko ako robia holandania. super oslava sa da urobit doma pre par deti (tak max. 8) a treba im len vymyslet zabavny program... napadov je vela vsade. takze sa da.

fisher
20. jan 2014

ahojte manzel hlada pracu v holansku neviete o niecom,alebo o niekom kto by vedel vybavit ? aky je tam zivot ? oplati sa ? dakujem za odpoed 🙂

evikhav81
20. jan 2014

čaute dievčatá,už dávno som tu neotravovala 😀 viete čo ma najnovšie zaujíma?že ako je to s prepichovaním ušiek novonarodeným dievčatkám tu v NL...ja by som chcela dať malej čo najskôr,najlepšie by bolo ešte v nemocnici keď budeme,ale nie som si celkom istá,či to bude možné...ako ste to riešili vy,hm? 🙂

rybca
20. jan 2014

@fisher s pracou je tu tiez tazsie a je tu vela ludi, co robia vsetko, lepsia by bola specializacia, ale viac ti poradit neviem..🙂

@evikhav81 tak ked som to zistovala pred mojim porodom, tak mi bolo povedane, ze sa to tu nerobi, mozno tak okolo roku niekde v obchode ti nastrelia, ci ako, ja som tiez chcela rovno po porode, ale teraz s odstupom casu mi to uz je nejak jedno, asi to uz ani nebudem silit, a necham to na malu

evikhav81
20. jan 2014

@rybca aachjo...hlavná vec,že sme vyryhali 100€ za náušnice...hmm...to vážne ani sestričky v nemocnici by to neurobili?alebo huisarts?keď ja strašne chcem,aby mala náušničky,mne sa to páči,je to predsa dievčatko... 😒 aachjaj,už v toľkých veciach som sa tu musela chtiac nechtiac prispôsobiť...skúsim ešte sa popýtať na poradni,budú kukať na mňa nejeden raz zas ako na blbca,ale no čo už 😒

fisher
20. jan 2014

@rybca no manzel je sofer s povolania...

janinka25
20. jan 2014

ahojte takze nasla som dobry tvaroh, kolačik bol super, vsimla som si, ze su aj ochutene tak nabuduce spravime z toho. Minuly tyzden sa mi stala taka vec bola som v obchode hladala som ten tvaroh a okolo mna sa obsmietal taky chlapik, ked presiel asi 10x popri mne tak my to uz bolo čudne isla som rychlo von z obchodu. isla som do dalsieho a chlapik za mnou zasa stal ked som čakala na rad pri pokladni. isla som do 3 obchodu a chlapik chodil za mnou, ale uz bol blizko mna proste som niečo pozerala on o par krokov dalej isla som na druhu stranu on stal na druhej strane uličky. mali sme sa stretnut s manzelom hovorim, mu ze rychlo pod , isla som k pokladni chlapik stal zas za mnou a teraz neviem či som ho ja nechtial buchla vesiakom alebo on do mna narazil ale otočila som sa nanho a tak som zazrela a niečo mu povedala uz ani neviem čo. potom som si vsimla druhu pokladnu tak rychlo tam, ale bola uzavreta zenska este predomnou platila, predavačke hovorim, či este môzem, ze nie ze uz konči tak som musela ist naspat a bola som za tym chlapikom, potom som sa este vratila k regalom on zaplatil a isiel von. ja ked som vysla von rychlo som nasadla do auta a hovrila muzovi čo sa mi stalo, taka som bola rozklepana som večer nemohla ani zaspat. keby to bol zlodej tak by mal moznost ukradnut mi kabelku, tak neviem či to bol nejaky uchyl alebo čo. normalne mam ist strach teraz do tych obchodov čo ak ho zase stretnem. este, ze mame na oknach zaluzie lebo by som sa necitila dobre. ja si na to neviem zvyknut, ze holandania su ako vo vyklade, ze sa kazdy môze na nich pozerat nejaky uchyl spoza stroma. ked tu bola znama tak nejaky chlapici nafajčeni chceli niečo spravit akurat sa natahoval jeden na nu ked sedela pred obchodom.

janinka25
20. jan 2014

@evikhav81 asi tak ako v nemecku tiez je to neskôr znama čo porodila tiez chcela dat, ale pozerali na nu ako keby jej chcela dat tetovanie🙂 dala potom na slovensku

bsejrkova
20. jan 2014

Ahoj holky!
Vite kde by se dalo sehnat v Holandsku pěnové puzzle? Ja ho dostala od našich z Cech, ale tady jsem ho ještě nenašla. Díky předem!

cestovatelkaandrea
20. jan 2014

@bsejrkova viem... Intertoys alebo Blokker. A v podstate kazda ina hrackaren to ma,len sa musis opytat. Ja som to tu kupila uplne v pohode.

cestovatelkaandrea
20. jan 2014

@evikhav81 a ako sa citis pred porodom? na kedy mas naplanovany porod?

cestovatelkaandrea
20. jan 2014

@janinka25 tak bud rada, ze si sa stretla s manzelom a nesla domov pesi sama... ja som taketo nieco este nezazila ale viem si predstavit ako si sa citila. hlavne sa neuzavieraj teraz doma. to ti nepomoze.. skus ist vzdy s niekym do obchodov nejaku dobu.

ervenka
20. jan 2014

@janinka25 mala si sa ozvat a nakricat na neho v obchode. S uchylakmi len "short and sharp" a manzel sa ho mal veeelmi z bliska spytat, ci ma problem.
@fisher Od 1.1.2014 je prac. trh otvoreny aj pre Bulharov, Rumunov= velka konkurencia, pokial niekto neovlada NL jazyk, najst pracu je velmi tazke.

evikhav81
20. jan 2014

@cestovatelkaandrea ako sa cítim?ma napadlo,že odpoviem,ako vždy "spanennd" 😀 ale neviem,či vôbec aj toto slovo vystihuje,čo je vo mne 🙂 no,či chcem,či nie,blíži sa to míľovými krokmi,budúci týždeň vo štvrtok...ako po zdravotnej stránke sa cítim napodiv veľmi dobre,dokonca aj chrbtica poslúcha,ale to asi preto,že prd robím a len ležím a oddychujem...sem-tam chytím do rúk vysávač a to len vtedy,keď je môj Daniel v robote,lebo inak stále len frfle a to sa mi veru nechce počúvať...takže už len dúfať,že to dopadne dobre a ja to všetko prežijem bez alebo len s minimálnou ujmou na mojej už aj tak dosť chatrnej psychike (najviac mám paniku z toho,či budem rozumieť,nie som síce úplne blbá z jazyka,ale počítam s tým,že zabudnem aj do 5 napočítať po holandsky)takže asi tak,každý deň stále s niečim bojujeme, dievčatá,držte mi/nám už len palce

ervenka
20. jan 2014

@evikhav81 uz vies aj akeho dr. budes mat?

buldrik
20. jan 2014

@evikhav81
ja to mam taky za par. Taky se docela bojim, jak se domluvim (anglicky v holandsku umi vsichni dost dobre ..... krome lekaru, sestricek a porodnich asistentek a moje holandstina tedy zadna slava). Asi dam do pohotovosti kolegynku ze slovenska, ta tady studovala a zije uz pres 10 let, tak prinejhorsim bude tlumocit 😀
tak hodne stesti 🙂

evikhav81
20. jan 2014

@ervenka zrejme doktorka Fiedeldeij..."milá" to pani gynekologička,keď na mňa prehovorí,ani zastrúhaný vlas by mi do zadku nevošiel 😝 tie prvé stretnutia s ňou boli strašné,ale pri tom poslednom už sme si celkom padli...ja len ďakujem Pánu Bohu,že môj Daniel tam bude môcť byť celý čas so mnou,spolieham sa na neho,že mi pomôže pri komunikácii,teda ak tam neodpadne Bože môj,to by mi ešte chýbalo 😀

evikhav81
20. jan 2014

@buldrik jáááj,ďakujem pekne,ty máš ešte čo to pred sebou 😀 len si užívaj 🙂