Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

bsejrkova
20. jan 2014

@cestovatelkaandrea super dekuju moc za tip!

jaajaa
20. jan 2014

@bsejrkova na netu se daji najit taky, jen nejsou tak velka jako ty z Cech. 😉

ervenka
20. jan 2014

@evikhav81 ju som "mala" pri mojom porode. Vsetko som robila spolu s PA0 aj sme sa nasmiali-, Fiedelka len podpisala papier. Ale osobne som ju nevidela. ty mas planovany CS? Mozno to pojde lepsie ako ocakavas. Myslim si,ze nie si jedina cudzinka, ktora tam pojde rodit. A podpora mm je tiez super (pokial neodpadne, nepozvracia sa atd....)

janinka25
20. jan 2014

@ervenka ja som bola rada, ze mal cestu okolo a mohla som ist s nim domov lebo inak neviem neviem...ja som mu to vsetko hovorila, po ceste domov

evikhav81
20. jan 2014

@ervenka hej,planovany cisarsky,buduci stvrtok...v stredu idem na CTG prvy a posledny krat asi,co citam,tak na Slovensku to robia posledny mesiac kazdy tyzden...inak,ta doktorka vyzera strasne prisne,pozrela spoza okuliarov na mna a hned som zabudla,co sa jej chcem este spytat...a musela som vyzerat asi fakt ustrachana,ked napisala do pc,ze som bojazliva 😀

ervenka
20. jan 2014

@janinka25 a co na to mm?
@evikhav81 ale, aspon sa ku tebe budu chovat normalne. NEzabudni sa pytat, ak budes nieco chciet vediet. Ku mne stale chodili sestricky, ci nieco chcem, potrebujem, ci mozu nieco doniest... Oni radi nieco pre teba spravia. VEd su za to aj pletene. Asi toto je najvacsi rozdiel medzi SVK- Nl. Pristup o.i. pocas porodu a aj po nom.

janinka25
20. jan 2014

@ervenka 🙂 ze prečo som mu to hned nepovedala, ze by sa pozrel nanho. ale uz sa nedalo boli sme na ceste a nemal kde zastat, len sa obzeral ked sme stali na červenu, ze či nas nesleduje nejake auto. ked sme vystupili tak som isla radsej cez garaz do domu a on to omrkol z vonka.

ervenka
20. jan 2014

@janinka25 ak sa zakony nezmenili, tak v NL nie je povolene mat gasser, ani teaser ani nic. JEdine extra silny lak na vlasy a nastriekat do oci.

vever1
20. jan 2014

@evikhav81 hahaha som sa nasmiala. prepac, ja viem ze sa bojis ale tvoj prispevok o tej milej dr bol podareny 😀 a ked bude na teba zazaerat tak jej spomen mna a mozno bude milsia 😉 a co sa nausniciek tyka tak ti to tu fakt nikto neurobi 😖 my sme emme tiez nedavali. ja som nad tym ani nerozmyslala kedze viem ze sa to tu nerobi. potom ked su vacsie tak im davaju prepichovat uska ale to uz maju same rozum a chcu to. okolo tak 6 rokov 😉

vever1
20. jan 2014

@evikhav81 nebojaj ona fakt nie je prisna. 😉 na mna bola vzdy velmi mila. ale som ti uz hovorila ja mam s nou len velmi dobre skusenosti. nezabudnem ked som lezala v posteli po dalsej operacii a vybrati aj druheho vajcovodu a plakala som tam do vankusa a ona prisla ku mne, ma pohladkala a velmi mily hlasom mi povedala ze je jej to velmi luto a ze sa nemam bat ze sa matkou urcite stanem ze oni mi pomozu. to bol vtedy prvy ludsky pristup po tom pristupe toho chlapa. 😉

@janinka25 no sa ti necudujem ze si sa bala. mala si ist ku pokladni a povedat ze ta ten chlap obtazuje. hned by sa pakoval 😠

evikhav81
20. jan 2014

@vever1 Jani a ty si tuuuuu...ja ta "sukam" na fb 😀 no,snad to uz len nejak dopadne,len nech to uz mame za sebou 😉

vever1
20. jan 2014

@evikhav81 hahaha ze "sukam" 😝 😝 😝

evikhav81
20. jan 2014

@vever1 som si pospala asi cca hodinku,to zas bude noc,zaspim asi az rano,ked pojde Daniel makat...mam nejake divne to bolesti v podbrusku,ako na menzes a brucho tvrde...no,hadam len nepojdeme skor,aj ked by som sa nenahnevala...a co deti?nie su zas chorucke?

vever1
20. jan 2014

@evikhav81 no veru aby si tam skor nesla 😀 ale ja som take poplachy mala u emmy skoro 3tt 😀 a deti su uz chvalabohu OK. aby som zas neporiekla 😖

cestovatelkaandrea
21. jan 2014

@evikhav81 neboj to zvladnes. ja som si tiez myslela, ze ako to zvladnem a bolo to v pohode. urcite budu brat ohlad na tvoju znalost jazyka a predsa len v takychto situaciach zeny reaguju intuitivne. ani jedna zena s navalmi paniky co poznam nemala problem s porodom. proste v takychto situaciach zeny reaguju inak. sa tes, ze o chvilku uz budete vsetci traja spolu 😉

cestovatelkaandrea
21. jan 2014

@rybca Katka ako Mati? uz lepsie?

rybca
21. jan 2014

@cestovatelkaandrea dakujem za opytanie, Mati ako zacal brat ATB tak dobre, az prilis, druhy tyzden zavretia doma na nom vidno a hlavne pocut, nevie sa do koze vpratat, uz som ja z neho na nervy..🙂 do toho zase vykyvy s mliekom, Julia chce jest aj kazdu hodinu, pokazilo sa jej spanie, vzdy si musi najprv riadne poplakat, pospi tak pol hodku a je zase hore, v noci po krmeni tiez tazko znovu zaspava, tuto noc som ju nasla na busku ako sa hra a brble si, nadranom si ju uz musim vziat k sebe do postele, takze som v takom polospanku, keby nahodou Mati dokvitol, aby ju neprivalil a aj to chvilu trva kym zaspi a to tiez s krikom, a inac mam pocit ako keby nas niekto uriekol, od 31. sa nam pokazil mixer, TV, Matiho choroba, obe auta treba iesit a este aj kotol v Samorine, na mne sa uz unava tiez odzrkadlila, nieco na jazyk, mam ho opuchnuty, tazko sa mi rozprava, tak si predstav ako sa mi musi okikovat Matiho..🙂 no komedia..🙂 kazdy den sa tesim na to kedy ulozime deti a ja idem na povalu, tam by som vydrzala aj do rana..🙂 mam opat par peknych novych kuskov a dokonca som vyspekulovala co s tym vasim menom na cislo domu..🙂 ze by sa dalo na rovnaky obdlznik to vase meno a pricinovat na ten, co tam uz je..🙂

jaj ako dobre mi padlo sa vyzalovat..🙂

cestovatelkaandrea
21. jan 2014

@rybca joooj, tak to mas doma riadne divoke. to si neviem ani predstavit. mne staci, ze mame dost roboty s Kilianom teraz. prerezala sa mu stolicka a ta sracka co bola okolo toho bola fakt des. k tomu zacal znova v noci vrieskat (asi dalsi zub) tak som zvedava ako bude spat tuto noc. posledny tyzden sme sa poriadne nevyspali, bud bol Kilian precurany, prekadeny alebo dovracany alebo vrieskal. do toho aj Damian vrieskal, lebo ho nahanali vo sne duchovia a prisery. a hned dve noci za sebou, tak sa bal zaspat. no a ja som z toho teraz tiez prechladnuta a zacal ma opat neposluchat zaludok, takze sa budem musiet odvazit ist na vysetrenie, ci je to OK ked u nas v rodine maju skoro vsetci problemy so zaludkom.

janinka25
21. jan 2014

@rybca krasne.
ahojte môj muz posielal list do nemecka doporučene, neviem ako sa to vola tu proste aby mal o tom doklad, ze to posielal. Platit 11euro ked mi to povedal skoro som odpadla, je to mozne aby tolko platil? ved v tej obalke bol len jeden papier A4, nerozumiem tomu čo na tom môze byt take drahe.

vever1
21. jan 2014

@rybca krasne kusky 😀 sikovna si 😀
@cestovatelkaandrea a baby u nas je to tiez divoke, najskor bol jeden chory, potom druhy, ako som pisala emma u nas spavala, teraz chce zas sven, pribehne kazdu noc nastastie uz emma 2 noci spal u seba v postielke len toto rano pusitla riandy krik ked sme ju nechceli zobrat do postele, tak som zvedava ako to bude tuto noc. a uz som nestastna z jej ocakov, uz sa jej prerezavaju 2t. ma tam uz biele bodky ktore citit, dasna napuchnute a stale nic. je z toho aj nervozna 😖

@janinka25 no 11 euro je teda dost za jeden dopis 😕

ervenka
21. jan 2014

@janinka25 Minimumformaat 14 x 9 cm, maximumformaat: 38 x 26,5 x 3,2 cm
Bestemming 0 - 2 kg
Handtekening voor ontvangst
Track & Trace *
€ 50,- verzekerd

NL € 7,95
Europa € 11,00
Wereld € 16,00

Kvoli tomu, ze ma list kod, je to take drahe. KEby bolo len obycajne, znamka stoji
0 - 20 g
1 x Internationaal 1
€ 1,05
20 - 50 g 2 x Internationaal 1 € 2,10
50 - 100 g 3 x Internationaal 1 € 3,15
100 - 250 g 5 x Internationaal 1 € 5,25
250 gr - 2 kg 9 x Internationaal 1 € 9,45

cestovatelkaandrea
22. jan 2014

@janinka25 no sa nediv, doporucene listy na podpis su drahe. ja som tiez vzdy vyvalila vela penazi za taketo zasielky. ale radsej to ako riskovat, ze sa dolezity list strati.

cestovatelkaandrea
22. jan 2014

@vever1 Jani, mna tie zuby uz unavuju.... uz aby boli vonku. tie dramy okolo toho su hrozne. Nastastie pri nich nie je Kilian taky chory ako bol Damian - co zub to usna infekcia. takze aspon v tomto smere sa ukludnujem, ze je to OK. Aj ked spanok teda 0 bodov u mna (aj ked tuto noc som spala aspon tych 5-6 hod)

erique12
22. jan 2014

@rybca
na chlieb si mozes dat aj hummus (cicerova pomazanka) pomazanku z avokada, aj z baklazanu, alebo z barsakej strukoviny sa da vyrobit 🙂

ikke
22. jan 2014

baby, neviete nahodou poradit, kde by som kupila "gymschoentjes" na uzku nohu? moj mlady ma velkost 30, no ta mu vacsinou (scapino, vanharen,...) pada z nohy aj ked su lepaky dotiahnute uplne na maximum. vo velkosti 29 ma zas palce uplne nadoraz 😒

janinka25
22. jan 2014

@cestovatelkaandrea oki tak berem, ze drahsie, ked chcem mat potvrdenie, ale az tak? ved čo by som za to kupila napr. v potravinach🙂 a toto bol len obyč. list. teraz ma napadlo, ze nabuduce bude asi lepsie posielat priamo z nemecka, mame to blizko, lacnejsie bude a to môjho muza nenapadlo, ale on neratal tiez ze to bude take drahe.No hold sme v Holandsku treba si zvykat, ze tu je vsetko ine.

janinka25
22. jan 2014

@ikke decathlon tam ste nepozerali,

ikke
22. jan 2014

@janinka25 teraz som pozrela, ale tam platene tenisky/"cvicky" ani nemaju ☹ (alebo som iba ja nenasla?)
ale dakujem za tip 😉

ervenka
22. jan 2014

@ikke raz som videla v letaku od Zeeman, ale ci to je aj kvalitne, to uz neviem. Alebo doviest zo SVK.

cestovatelkaandrea
23. jan 2014

@ikke fuu, tak my mame ten isty problem, ze Damianovi lieta noha v topankach, lebo jeho nozha je super dlha ale velmi uzka. preto kupujueme vsetko z Elefant pre neho a na cvicenie mu kupujeme vacsinou adidas tenisky. niekedy by si bola prekvapena ale sportove obchody vypredavaju casto detsku obuv a za 20 euro ma Damco pekne tenisky na cvicenie alebo na lietanie po vonku....