Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
24. mar 2014

Mimochodem uvazovaly jste nekdo treba o tydennim taboru pro deti? Tady jsou od 6 let, v CR take. Obavam se ale, ze by to ten nas jeste nezvladnul. Mozna pro zacatek primestsky tabor, rano odejit a vecer prijit.

cestovatelkaandrea
25. mar 2014

@ervenka wou aj ja idem. Kilian sa od radosti aj poserie.... 😀

cestovatelkaandrea
25. mar 2014

@lexxie_holandsko mozno ked bude Damco starsi tak 8-9 rokov. teraz urcite nie. o dva tyzdne pojde spat ku kamaratovi na skusku. som zvedava ci jeho rodicia nebudu volat o jedenastej vecer, ze mame pre neho prist.... on je sice hrdina cez den ale vecer potom place za nami. aj ked bol minuly rok u svagrovcov, tak plakal za nami. tento rok ho tam preto ani asi nenechame. ale na jednu noc u kamosa v susednom meste skusime.
ale ten mestsky tabor je super. ten by sa mi lubil. My mame v podstate take nieco z BSO. Cez prazdniny tam mozu byt deti tiez cely den a potom im robia rozne vylety do okolia, lebo maju speci bus pre deti.

leonii
25. mar 2014

Baby ako riešite umývanie okien. Nie tie veľké dole ale tie v mojom prípade na prvom a druhom poschodí. Na oknách su na pevno namontované sietky proti hmyzu.Takže len z vonku sa dajú umyť. Viem že je tu aj služba na umývanie ale by som rada sama umyla,ale ked si samu seba prestavím na takom dlhom rebríku tak zbohom ☹ A takú mega tyč som ešte nevidela. Nie žeby sa mi do toho tak veľmi chcelo,ale ked zasvieti slnko tak je to už katastrofa ☹

cestovatelkaandrea
25. mar 2014

@leonii no a tie sietky proti hmyzu sa ti nedaju odmontovat? to mas fakt napevno (nastalo)? no ja neviem ako ty ale ja by som asi vysla na rebrik a potom si kupila tie srandovne predlzene rucky. ale ak sa bojis vysok, tak radsej externu firmu.

leonii
25. mar 2014

@cestovatelkaandrea No práve že tie sietky sú na pevno,nechápem tú logiku. Už som uvažovala aj o tom samoumývacom ale dať 300€ to je troška veľa ☹ No ja by som sa až tak nebála výšky,ale mm sa bojí výšky bojí a tak má strach,že spadnem 😀 Ale ešte pozriem na nejaké predlžovátka na stierku 😀

cestovatelkaandrea
25. mar 2014

@leonii a keby si to dala umyt chlapcom z umyvacej sluzby. nam vecne hadzu letaky do schranky, ze nam umyju okna zvonku za 14 euro na celom dome. ked to zaplatis tak 2-3 krat do roka, tak by to malo byt OK nie?

leonii
25. mar 2014

@cestovatelkaandrea Hej aj na to som myslela ale som nevedela že kolko to stojí,lebo tu som ešte taký letáčik nedostala,zatiaľ len na umývanie odp.košov 😀 😀 Musím vygugliť či je tu niečo také pri nás 😀 No 15€ b bola super cena 😀

evikhav81
25. mar 2014

Cau baby 🙂 davno som tu nezavitala,len dnes som zvedava...dnes Adelku prvy krat ockovali,ako to zvladali vasi drobci po...nevedeli sme sa rozhodnut,ci dat ockovat,ci nie,nakoniec sme to skusili...mala straaaaasne place,az reve,teplotu zatial nemala,ale dala som jej pre istotu cipok,teraz zaspala,snad bude lepsie 😒

cestovatelkaandrea
25. mar 2014

@leonii urcite najdes. takychto sikuliakov mas vsade. lozia po domoch ako "spider man" 😀 😀

ikke
25. mar 2014

@leonii ja budem horne okna umyvat tento rok prvykrat, z dlheho rebrika. mm ma tiez zavrate z vysok, tak on bude sediet pri televizore a ja ked budem padat, budem jacat 😀 voci chlapikom, co umyvaju okna, ma predsudky a popravde ani ja moc nemam doveru, predsalen ti tak vidia do domu... 😝
a pockaj, to mate sietky zvnutra? a ako otvarate okna? 😨

@evikhav81 drzim palce, u nas boli ockovania prakticky bez problemov (tusim raz mala mala taky placlivejsi den, inak nic)

ikke
25. mar 2014

@lexxie_holandsko no...tej nudy sa zacinam vazne obavat. on nam totiz mladeznik pred par dnami zacal citat 😨 4 roky a 1 mesiac... co bude robit dalsieho 2.5 roka v kleuterklas neviem...

leonii
26. mar 2014

@ikke tu je foto. Tá vetšia časť okna je na pevno,otvára sa len tá menšia a tam sú aj tie sieťky na penvo 😀

cestovatelkaandrea
26. mar 2014

@ikke pojde mladas do speci skoly pre bystre deti. neboj, potom sa urcite nudit nebude 😉
Mne sa Damian postaral o tom, ze sa nenudim JA. V skole riesi tazsie ulohy a tak musim s nim doma precvicovat tazsie veci aj ja. Doma sa ucime citat slovensky, hrame 3x do tyzdna na gitare, chodime spolu behavat... ojoj este potrebujem denne tak 4-5 hodiny extra.

cestovatelkaandrea
26. mar 2014

@leonii o tak taketo okna by som umyvala aj sama v pohode a ani zavrate by nehrozili. dlhy rebrik + predlzena rucka isla by som do toho. esteze my nemame tento problem a vsetko mozem pekne krasne umyvat zvnutra.

cestovatelkaandrea
26. mar 2014

baby musim sa pochvalit. vaha mi klesla na 62.5kg. huraaa, jar prisla mozem viacej behavat vonku 🙂 s Damcom na bike

ervenka
26. mar 2014

@cestovatelkaandrea provokater s tou vahou!! 😉 vcera vecer sme kupili listky na Thomasa 1.6. od 11,00.

lexxie_holandsko
26. mar 2014

ahoj , tak dnes ma edik afzwemmen na diplom B. Tim nase plavecke hodiny konci, dal nechce ani omylem. Po 2 letech uz toho asi ma dost. Jsem ale rada, ze bude mit i to B a nejen A. C uz fakt nezvladneme.
Krome toho jsme museli jit 2x na pohovor do skoly. Poprve se jednalo, ze nedodelava tydenni ukol a chodil na PC. Takze ted pokud to nedodela, tak bude po skole, nebo ho nepusti na PC. Uc. opakuje, ze je roztekany apod..na druhou stranu ma dost dobre vysledky. Si clovek nevybere. Vcera si mne zavolala, ze pry Edik jednoho kluka sikanuje a on se boji do skoly..to slysela od toho kluka, sama nic nevidela. Z Edika vypadlo, ze ho ten kluk zlobi a strika na nej dzus a on ho za to stipnul. Tak se nam to hezky hromadi..Letosni ucitelka je spise stezovaci, lonska brala vse v pohode.
Zuzka je porad stejna, nejradsi by tu ridila celou rodinu , hlavne ty jeji hlasky, ze nas neco nauci, at to po ni delame. No z ni nemuzeme, ale musime ji drzet zkratka.

@ikke Tak to mas doma dobreho rychlika. Jestli uz ted zacina cist, tak pro nej budou 2 roky dlouhe. Urcite jim davaji ukoly navic. To mu muzou davat ze zacatku, pokud ale letos zvladne to, co probiraji v gr. 2, tak nevim, co bude delat v gr. 2..to by mu museli davat vse z gr. 3 a potom uz je asi lepsi preskocit. No vsak jste teprve zacali, za par mesicu maji deti rapport, tak se dozvite vic.

@cestovatelkaandrea Teda ty jsi dobra, 62 jsem mela naposledy na stredni 🙂 Mne by stacilo pod 70, ale to je taky nedosazitelne..Teda dosazitelne by to bylo, kdyby byla vetsi vule. Hubnu vzdy pouze v lete v CR, to si davam nekolik tydnu do tela a je to videt.

cestovatelkaandrea
26. mar 2014

@ervenka ok, poviem mojej polovicke. mozno by sme tam zavitali po kostole aj my v nedelu. a predsa len ten den deti treba oslavit.

cestovatelkaandrea
26. mar 2014

@lexxie_holandsko super tak budete mat 2-hy diplom. Nech ho Edko urobi. Nenut ho plavat ked nechce. My mame opacny problem, ten nas by plaval kazdy den. Tak neskor pojde do plaveckeho klubu, ked urobi oba diplomy. Ak pojde vsetko dobre, tak A bude hotovy v Maji alebo Juni a B niekedy na jesen alebo pred vianocami.

Co sa tyka skoly, tak nechapem, ze si ucitelka dovolila reagovat len podla reakcie jednoho chlapca. Edika sa preco nic neopytala, preco je taky ku spoluziakovi. Mozno by sa problem rychlo vyriesil, keby ich mala pri sebe oboch a obaja s nou komunikovali o probleme. Nasa ucitelka taketo veci riesi s detmi a az ked nie je rady, tak potom vola rodicom.

svk_amsterdam
27. mar 2014

ahojte dievcata...zavitala som sem k vam dnes prvy krat, chcela by som vas poprosit o uzitocne rady ohladom predporodnej starostlivosti...pocula, citala som vselico, ale predsa len prakticke skusenosti su najviac. Zijem v Amsterdame. Viete mi prosim poradit ake su a kam vedu prve kroky ked zistite, ze ste tehotna? Na Slovensku je predporodna starostlivost velmi fajn, caste navstevy lekara, prehliadky, vysetrenia, ale neviem aka je prax tu..
budem vdacna za kazdu uzitocnu radu.
Dakujem a pekny den zelam

vever1
27. mar 2014

@ikke aj nas uz dokaze precitat niektore slova a tie co uz vie pisat tak to len vidi niekde a povie co to je 🙂 a to uvas sa uz deti po par tyzdnoch musia nieco ucit? Lebo sven je v skole 3 tyzdne a zatial mal len 2 opdrachty a vacsinou sa hra s kamosom v bouwhoek. A ja by som sa velmi tej nudy nebala lebo ak je dobra ucitelka tak mu da veci aby sa nenudil 😉

ajana1
27. mar 2014

svk_amsterdam ahoj normalne by si mala ist ku svojmu lekarovi ktory ti odporuci verloskundige alebo mozes najst "sukromnu" spolocnost (neplati sa nic naviac). V Holandsku sa robia scany iba 2x a to ked ti zistia ze si tehotna okolo 7 tyzdna a potom okolo 20 tyzdna. zo zaciatku je kontrola kazde 4 tyzdne kde sa ta len popytaju ako sa citis a zmeraju ti tlak a skontroluju brusko. Taktiez mozes ist na test kde sa vyluci downov syndrom ale ten si musis zaplatit. Tiez si budes musiet vybavit kraamzorg najlepsie do 12 tyzdna tehotenstva. Ked uz budes viac tehotna skus sa popozerat aj po prenatalnych kurzoch a ak planujes kojit tak aj po tych. Aspon mne velmi pomohli a aj vdaka nim som odrodila za 6 hodin 🙂

vever1
27. mar 2014

@lexxie_holandsko no to podla mna robi ucitelka velmi skoro halo. A len na zaklade toho co povedal ten chlapec? Dufam ze to stazovanie nebude take caste :-/ a k plavaniu. My nasho dame az v 6 rokoch. Ja som sa bavila s jednou ucitelkou a ta mi povedala ze v sucasnosti rodicia deti velmi rychlo davaju na plavanie a vela deti na to este nie je pripravena a preto to trva dlhsie kym dostanu diplom. Tak mozno by som pockala chvilu a o par rokov ho skusila dat znovu na C.

vever1
27. mar 2014

@svk_amsterdam uz sa nejdem opakovat. V podstate ti ajana vsetko v skratke poisala. Ale robi sa este 1 uzv v 36 tyzdni. Sa pozera na polohu babatka kvoli porodu 😉

ikke
27. mar 2014

@vever1 a co ja viem, ci sa nieco ucia? 😀 ved moj partizan nic nepovie... domace ulohy este ziadne neboli a ani najblizsieho 2.5 roka neocakavam 😕

lexxie_holandsko
27. mar 2014

@ikke Neni u vas ve skole moznost se jit podivat do tridy? Tady poradaji parkrat za rok dny, kdy se rodice muzou podivat, co jejich deti delaji. Krome toho neni problem se domluvit s ucitelkou a zustat chvili dele rano apod. U Edika jsem minuly rok byla i u Zuzky, ale u te to jeste tak smysl nemelo. Letos jsme nebyli, ale moznost je. Spousta deti toho moc doma nepovi, nekdy toho delaji tolik, ze je asi tezke si presne uvedomit, co delali. Nase reknou, jenom kdyz chteji..pokud se vyptavam, tak vetsinou nevedi.

@vever1
@cestovatelkaandrea Ona ta ucitelka to resila snad i s Edikem, jenze on nic pred ucitelkou nerekne. Vypadne to z nej jen nekdy. 😠 Taky jsem se ho ptala, proc teda nic nerekl..Manzel si s ucitelkou promluvil, tak uvidim, s cim prijde. Celkove teda letos mame vetsi problemy, nez vloni. Hlavne nam opakuje, ze je pomaly, trva mu, nez si vse pripravi apod. Je na daltonske skole, takze je tam i cast, kdy muze rozhodovat, co bude delat..nebo s kterymi detmi bude spolupracovat. To casto nevi, co ma delat. Mozna by mu vyhovovala vic klasikalni vyuka.

lexxie_holandsko
27. mar 2014

@cestovatelkaandrea Plavani je dobry sport. Libi se mi, se nezatezuje jen jedna cast tela. Synovec dela tenis a hokej a musel delat vyrovnavaci cviky..Pokud Damiana plavani bavi, tak je urcite moznost po A, B, C delat plavani zavodne. Vlastne existuji jeste dalsi kurzy i nad C.

Edik diplom B vcera zvladnul, bylo jich tam docela dost. Plavali skoro hodinu a diplom dostali vsichni. Nekteri museli urcitou cast zopakovat. Tim nas plavecky kurz konci. 🙂

lexxie_holandsko
27. mar 2014

@vever1 Ja myslim, ze to zalezi na diteti. Zuzku bych dala uz od 4, kdyby nemela ty strevni problemy. Deti od znamych zacaly ve 4 letech a postupuji rychleji nez Edik a jeho kamosi, kteri zacali az v 5. Zuzka ceka uz od listopadu na plavani a doufam, ze uz ji vezmou. Vody se neboji, plave rada, jde o to, aby se to naucila poradne a bez rukavku. Edik mel caste zanety str. ucha, zacal v 5,5 letech, to bylo tak akorat.

lexxie_holandsko
27. mar 2014

@vever1 Pristup ucitelky je dost dulezity. Letos mame kritictejsi ucitelku, i kdyz to mysli dobre, ale spis zduraznuje to, co nejde..To co mu jde docela prelitne a nijak to nevyznacuje. Vloni mel naopak ucitelku, ktera ho skoro jen chvalila a i ty horsi veci zaobalila tak, ze to byla pohoda. 🙂 Nevim, co je lepsi. Citila jsem se lip vloni, to jsem i rada chodila na rodicaky. Letos chodi manzel. 😀