Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
4. júl 2014

@ervenka och aj ja chcem byt uz na SR. My vyrazame az v auguste. Budem musiet teraz Damcovi upiect tortu, lebo v sobotu ide na diplomu B z plavania. A od septembra na C-cko 😀 a do klubu.

leonii
4. júl 2014

Tak prvé vysvedčenie mladšieho doma.Samé písmeno G čo je vraj dobré tak som spokojná.Postupuje do skupiny 5. 😀 😀 😀 😀 Aj ked je zvláštne že vysvedčenie doma a ešte pôjdu do školy dva týždne 😀

rybca
4. júl 2014

@cestovatelkaandrea ked uz spominas dovolenku, tak kedy pridete k nam? 26.7. je piknik v rotterdame, tam by som rada sla, tak bud pojdete s nami, alebo iny den....🙂

leonii
4. júl 2014

No už je doma aj druhé,síce o niečo horšie,ale matematiku miluje tak z nej bol pochválený (po mne to teda určite nemá) a tiež postupuje do skupiny 6. Zmrzlinová torta už kúpená a čo viacej potrebujem k štastiu? 😀 😀 😀 😀

vever1
4. júl 2014

@cestovatelkaandrea hahaha ze o 6 rano. To ja uz o pol siedmej do roboty vyrazam a urcite by som o 5 na cvicenie nevstavala. Mas moj obdiv. Ja som niekedy posilovala 4x do tyzdna. Postava vymakana ale uz to po tych rokoch vobec nevidno 😝 a teraz sa uz neviem vobec dokopat :-/

ervenka
4. júl 2014

@vever1 ja by som ti aj pomohla k dokopavani sa... Ved nasi mm maju spolu skolu, my by sme mohli mat spolu fitko. 😀

ikke
4. júl 2014

u nas sice zatial bez vysvedcka, ale mame take lajstro z pohovoru s juf. prve, co mi povedala - takych chlapcov chcem mat v triede este 10 😀

a ako to teda je? nosi sa nieco ucitelkam na konci sk. roku? tipujem skor nie ako ano, ale nech nie sme za ignorantov, ak nic nedonesie... 😅

leonii
4. júl 2014

@ikke Tak to je super že je taký šikovný.No ohľadne kvietkov dnes Adamko došiel,že mu niekto povedal,že má nejaké doniesť a aj on chce tak kúpim dajakú burinu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vever1
5. júl 2014

@ikke
@leonii no u nas sa robi pre ucitelku kniha na rozlucku kedze na buduci rok budu mat inu. Kazdy ma doniest na a4 fotku dietata a dieta tam ma nieco nakreslit alebo vyzdobit. Inak sa musim este popytat kamosky ci sa tu aj nejake kvietky nosia 🙂
@ervenka no vidis super napad. Len ja velmi nechcem nejaky drahy abonoment. Tak ked sa vratite z dofci a aj my tak dane stretko a nieco dohodneme 😉 krasnu dovolenku. Inac mi tiez ideme na 3 noci do tatier ale bez deti a este sme nic nevybrali lebo mne sa ten penzion co im ucitelka odporucila velmi nepaci 😝 a tak sme sa este nezhodlu na spolocnom. Ale dnes uz musime zarezervovat lebo nakoniec nic volne nebude :-/

vever1
5. júl 2014

@ikke vysvedcko sa dava az na konci groep 2. A aj my sme mali vcera pohovor ale nijake lajstr nam nedala 🙂 velmi ho chvalila tak sme boli radi 🙂 a v pondelok som mala rodicko v skolke a tam boli tiez same chvaly tak co si viac rodic moze priat 😀

ervenka
5. júl 2014

@vever1 vies co? Akosi ma na mm ta ucitelka vplyv. Ako keby som ja nevystudovala cestovny ruch... Asi pojdem raz ja ja na hodinu SVK a pokecam si snou... 😀

cestovatelkaandrea
7. júl 2014

@vever1 esteze ja chodim z domu do prace az o osmej. inak by som cvicila len vecer pri tvojom rezime. a to je fakt narocne ked si vezmem aka si vytazena. Ale zas na druhu stranu vies ake je to super, ked rano o 5tej vybehnes z domu a bezis pri vychode slnka 😀 😀 😀 to nerobi kazdy. 😀 😀 😀 ( a priznam sa, ze ani ja nie... najskor vylezem tak o siestej) neboj ked budu bubuliaci troska starsi tak si zacvicis.

cestovatelkaandrea
7. júl 2014

@ikke
@leonii baby ako je to s tymi znamkami prosim? ja som si myslela, ze deti maju znamkovanie od A-F a to A je najlepsie F najhorsie. A teraz som z toho jelen, ked vidim, ze existuje aj G.
My sme zatial bez hodnotenia. Vo stvrtok mam pohovor s juf ale ja neviem ci v Gr. 2 sa dava nejake vysvedcenie. Nie je to od Gr.3? Ucitelka mi vzdy lna pohovoroch len povedala, ze deti robili testy a podla tych testov kam Damian asi cca patri. No a u nas to boli vzdy A, alebo B.

leonii
7. júl 2014

@cestovatelkaandrea Ahoj tak mi máme na Rapporte len písmenká.Pridávam foto pričom O je najhoršie a ZG je najlepšie.Starší má aj ZG zo Speling ale aj tak prešiel 😀 No a na konci samozrejme slovné hodnotenie 😀 No a vo štvrtok ide mm na pohovor do školy,nejako to maju rozhádzané a Melka prišla pozvánka že sa tam má dostaviť k učiteľke tak neviem čo tam budeme robiť a ako dlho tam budeme 😀

ikke
7. júl 2014

@leonii melka je septembrova, nie? u nas je v stredu "doorschuifdag" (posuvaci den 😀), cize deti, co pojdu po prazdninach do vyssej triedy, sa v stredu pojdu pozriet do tej novej triedy. a aj deti, co po prazdninach nastupuju do skoly, sa pridu pozriet k tym najmensim, tak mozno maju nieco podobne aj u vas 😉

ikke
7. júl 2014

@cestovatelkaandrea netusim, ako je to presne so znamkovanim, ale ked vdim tie pismena u leonii, tak myslim, ze ZG je zeer goed, G=goed, V=voldoende, M=matig(?) a O=onvoldoende
a inak viem, ze sa tu davaju z testov/pisomiek cisla od 1 do 10, pricom 10 sa dava fakt vynimocne (nie ako u nas ze jednotky ma pol triedy...), ale to je mozno az od strednej?

cestovatelkaandrea
7. júl 2014

@leonii aha uz chapem, tak taketo hodnotenie ma aj Damian v rapporte. A z polrocnych testov maju pismenka od A-F.
Rapport je pol rocne hodnotenie.
ZG - zeer goed/ velmi dobry (ziak napreduje 6-9 mesiacov)
G- goed/dobrey(ziak napreduje 3-6 mesiacov)
V- voldoende/dostatocny ( ziak zodpoveda svojej skupine v rozsahu +-3m)
M- matig/slaby (ziak zaostava 3-6mesiacov)
O- onvoeldonde/nedostatocny (ziak zaostava 6-9 mesiacov)
My sme mali minuly polrok vela G a ZG ale v emocnom hodnoteni bol na V, takze preto nepreskakuje rocnik, lebo by to nemusel emocne zvladnut a starsie deti by ho mohli sikanovat.

cestovatelkaandrea
7. júl 2014

@ikke vidim, ze piseme v rovnaky cas. u nas davaju detom po testoch orientacne tie pismena od A-F. Damian mal z matiky na pol roka dokonca A++, co znamena, ze je na urovni Gr.3-4. Som zvedava, co sa dozviem teraz vo stvrtok 😀
Stupnicu od 1-10 poznam. Si viem Damiana predstavit ked nedostane 10 😀 😀 😀 bude nastvany na cely svet. Strasne je na seba prisny.

ikke
7. júl 2014

@cestovatelkaandrea damian pojde teraz do groep 3 ci ostava v 2?
u nas az po decembrove deti presuvaju do vyssieho rocnika, mne povedali, je mlady by tiez mohol vedomostne ist do gr.2, kedze vie citat a pocitat... ale emocne je to klasicke 4-rocne dieta 😅

cestovatelkaandrea
7. júl 2014

@ikkeon je teraz v Gr. 2 Ucitelky ho chceli uz v pol roku presupnut do Gr.3 🙂 ale nedali ho, lebo citovo by to asi nezvladol. Decka v Gr.3 su proste emocne niekde inde. A to nehovorim, ze je septembrovy, takze v jeho Gr. patri k najmladsim. Teraz tam ma deti, ktore maju 6-7 rokov. A v Gr. 3 su decka 7 niektore 8 rocne. Vies si ho tam 5 rocneho predstavit? Ja teda nie. Ked ho vidim este saskovat vonku ako takeho maleho krpca.
Ale od septembra ide bez debaty do Gr. 3 a mozno tam urobi 2 rocniky v jednom roku. Uvidime, ci sa mu bude chciet tolko ucit, lebo od jesene bude plavat v klube 3krat tyzdenne a to potom bude narocnejsie. K tomu este dzudo a hranie na gitare. No ma toho dost.

leonii
7. júl 2014

@ikke jj Melka je septembrová.Aha asi to tak bude, lebo aj ja som uvažovala,že to bude asi také zoznámenie zo školou.Dnes sme boli na tej kontrole či čo to je pred školou.Prebehlo to ok,len mlada odmietla čokoľvek povedať.Ale všetky úlohy zvládla dobre,len vyskakuje z tabuliek na výšku má 110cm a váhovo že ma viacej ako by mala má 21,5kg. že má piť menej mlieka. No to sa nedá lebo Melka ho zbožnuje. Očkovali ju a plalala len preto,že mala ísť domov 😀 😀

leonii
7. júl 2014

@cestovatelkaandrea No super konečne normálny popis písmenok.Ono mladší ma skoro všetko G a starší má len z ich jazyka O inak tiež skoro všade G. Tak sa hádam v reči zlepší a v škole mu to pôjde.

ikke
7. júl 2014

@leonii a inak este je tu bezne, ze dieta predtym ako ma 4 roky, pride na asi 5-10 poldni do skoly "na zvykacku", ale to u vas bude asi az po prazdninach
u nas je zas opacny "problem" - syn ma asi 113cm a neviem, ci uz ma 18kg 😅 tak asi mu budem robit viac kakavka 😀

leonii
7. júl 2014

@ikke Tak ja by som za tu zvykačku aj bola rada,lebo zatial sa Melka teší,lebo doma sa nudí a na sk chodila do škôlky. No tak tu je návod na pribratie ráno na obed a večer flaška kakaa. Kupujme tie od jupíkou 😀 Ako ja som rada že má mlieko rada,lebo ja ho pijem len v káve 😀 Samozrejme popritom kakau zje ešte kopec iného jedla.Včera o 22:00 kričala že je hladná a preto nemôže spať 😀 😀 Ešte že susedia jej nerozumejú,lebo by na nás sociálku zavolali 😀

leonii
7. júl 2014

Takže sme dnes dostali hromadný meil pre všetkých rodičov aby deti nezabudli na konci roka doniest učitelke nejaký kvietok ako poďakovanie. Takže dilema vyriešená. Kvety budú 😀 😀

janinka25
7. júl 2014

🙂 nam tiez povedali, ked sme boli s mladsim na kontrole, ze mu nemam v noci davat mlieko🙂 vtedy este pil aj v noci, ale tak povedzte takemu malemu, ze nemôze. nechapem holandských dr. ved kazde dieta je ine, kazde ma ine predispozicie, tak prečo sa drzia tych tabuliek? starsi ten je uplne mimo holandskych aj vsetkych asi ma 4r a 7 mesiacov a meria 121,5cm.

leonii
8. júl 2014

@janinka25 Ahoj tak nie len holandský ale aj slovenský dr. sú taký s tým pitím mlieka v noci. Mna tak zdrbali v nemocnici ked som bola zo starším na nastavenie liečby kôli astme mal 9mes. tak sa v noci zobudil na mlieko každe 3 hodinky a vo výdajni na mna pozerali ako na mimozemštana 🙄 A ráno som mala polhodinovú prednášku,že deti od 6mes. už nemajú v noci čo piť. Tak im vravím Ok ale bude ziapať celú noc a celé oddelelnie bude hore.Tak nám ho teda dali. 😠 A aj naša detská to vravela,ale len ako doporučenie a sama vravela, že každé dieťa je iné.A to sa Melka narodila 4kg. a prvé mesiace fakt rýchlo naberala na váhe ale ked začala chodit tak bola už v norme,len Melka je celkovo po mužovi má takú postavu ako ja vravim jak mužatka 😀 😀 😀 pevná,silná takže ja ich beriem z rezervou 😉 😉 😉 😉

janinka25
8. júl 2014

@leonii ja som nezazila ani pri jednom z mojich, ze by v noci nejedli či som ich kojila, alebo mlieko z flase. do roku a pol obidvaja v noci potrebovali jest. Nam na slovensku dr. nepovedala ani raz, ze nemame davat v noci mlieko a to bol vzdy taky baculaty a vahou nad. V nemecku dr. tak isto ked sa pytala či papa v noci tak isto nič nehovorila. Aspon ja som mala take skusenosti, kazdy dr.je tiez iny.

cestovatelkaandrea
8. júl 2014

@leonii vcera dosiel Damco s rapportom domov 😀 vysledky super, ucitelka ku kazdemu hodnoteniu napisala aj komentare. Vraj mame byt na nasho drobca hrdi, tak od dnes sme hrdi.... ( ako keby sme doteraz neboli).

cestovatelkaandrea
8. júl 2014

@ikke treba holandsku stravu -hranolky, fikadely, bolletjes a podobne grcky a hned mu vaha narastie.... (ber s rezervou)