Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

palinkova87
5. sep 2014

@ervenka no bola tu..bola nasrata...ale podpisali sme,ze to nechceme...a finito :D isla nasrata do parkoviec

rybca
5. sep 2014

@cestovatelkaandrea jaaj, tak ake predbehnutie, ked ty este ani na starte nie si......:D a kedy nas pridete pozriet?

ikke
5. sep 2014

tak uz viem, ze nie som jedina slovenka v nasom gemeente... 😕
http://www.sme.sk/c/7369404/slovakom-v-holandsk...

leonii
6. sep 2014

@ikke Bože ja som to včera večer čítala a ani som nevedela,že je to tak blízko ☹ Smutne

ajana1
7. sep 2014

@leonii vytried co je lepsie a predaj oblecko cez marktplaats. Aspon si co to zarobis. Alebo ked bude kindsday chod popredat na trhy. Deti ti urcite radi pomozu 🙂

ajana1
7. sep 2014

@ervenka az krvy tlak mi stupol ked som to citala. Nejaky debilny chlap bude rozpravat co je pre zenu najlepsie! Uz vidim ako by moj manzel zvladol sa postarat sam o jednodnove babatko. A hlavne zabudaju ze nie vsetci maju blizku rodinu v okoli. Zvlast vela Holandanov maju velmi zvlastne vztahy v rodine. Stary rodicia vidia vnucata tak raz dva krat do mesiaca.

palinkova87
7. sep 2014

@leonii co mas za oblecko?

leonii
7. sep 2014

@palinkova87 Ahoj tak vetšinu som vzala na sk,ale mám kabátik a budničku 2v1,tigrove legíny,nejaké trojšvrtáky,predlžený svetrík a nejaké čiapočky,len je to vetšinou vl.104,lebo Melka je veľká a teraz nosíme veci na 5r. aj ked ona bude mať 4r. Ak by sa ti niečo páčilo kludne premeriam sa určite dohodneme 😀

palinkova87
7. sep 2014

@leonii jeeej vseeecko sa mi paci hihi... 😀 my teraz nosime cisielko 92;) ak tak tak by som to teda kupila,ale az na konci mesiaca...bo v tedy muzik ma vyplatu 😉 bude mat ked bude vacsia...velmi pekne vecicky su to...

leonii
7. sep 2014

@palinkova87 Oki,jasan, ja sa nikam neponáhľam 😀 😀 😀 Kľudne potom napíš. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
7. sep 2014

@ajana1 to bola zena, kto navrhuje zmenu v kraamzorgu. Inak, ona sama mala prve ditko v 27r. No moja svokra by tu bola aj kazdy den. A to ja zase namusim. Ale keby chodila manzelova svokra 😉 ku nam, trebars aj 1x/ mesiac, nestazovala by som sa.

ajana1
8. sep 2014

@ervenka tak ta normalne nemoze byt. Tak moji svokrovci byvaju cez hodinu autom takze sa musia vzdy dopredu ohlasit. Lenze oni sa maleho tak strasne bali ked sa narodil ze ho nechceli ani na ruky zobrat. Nuz takymito navrhmi veru porodnost nepodporia. Staci ze od buduceho roka uz nebudu ulavy na daniach pri ourderschapverlof.

palinkova87
8. sep 2014

@ervenka takze kraamzorg uz neni povinna ak som dobre pochopila.

ervenka
8. sep 2014

@ajana1 uvidime ako to bude. Ja sa ani necudujem, ze belasting uz nechce davat ulavy. Poliaci pekne vymyslali s ulavami, a hlavne s "odlucnym"- ked jeden z partnerov robi v Nl a druhy je v PL. Ale zase doplatia aj nevinni...
@palinkova87 Podla mna kraamzorg ani nikdy povinna nebola. Lenze predpokladam, ze oni maju v oku ked novorodenec neprospieva, alebo je problem so sitim... Teraz ide o to, ci bude kraamzorg plateny cez zdrav. poistovnu alebo platena clovekom. Mimochodom, uz teraz je Nl na 3. mieste v umrtnosti novorodencov. 😖

cestovatelkaandrea
8. sep 2014

@rybca neviem kedy pojdeme najblizsie. planovali sme niekedy medzi vianocnymi sviatkami po vianociach, lebo tento rok pravdepodobne nikam nepojdeme. Damian bude mat vyprsany pas a novy pojdem vybavovat spolu s Kilianovym az zaciatkom februara.

cestovatelkaandrea
8. sep 2014

@ervenka a kolko by ta kraamzorg stala, keby som si ju musela cvakat celu ja? Prosim ta mas link na tu umrtnost novorodencov, kde su NL na tretom mieste? Som zvedava ako je to s ostatnymi.

ervenka
8. sep 2014

@cestovatelkaandrea tarifu si mozes vypytat o kazdej kraamzorg organizacie. Ozaj, 3.miesto v 2011. WHO ma vselijake statistiky. Pohladaj tam. ;)

ervenka
8. sep 2014
palinkova87
8. sep 2014

@ervenka neviem ako teraz teda... ale.jenta co bola taka nahnevana,ze sme.to.odmietli vravela,ze je.to povinne...

rybca
8. sep 2014

@cestovatelkaandrea tak to ma mrzi, tak teda nech mate co najskor cestu okolo nas...🙂

ervenka
8. sep 2014

@palinkova87 na to, aby ku vam vobec niekto prisiel, musela si kontaktovat zdrav. poistovnu a vybavit si kraamzorg. A podpisat zmluvu. Ona mohla byt vytocena, ze vsetko bolo vybavene a vyhodili ste ju. Ak si nechcela kraamzorg, mohla si to dat vediet zdrav. poistovni. A mimochodom, pozor na to, lebo poistovna vam mohla dat pokutu. pokuty a ine nedoplatky moze zdrav. poistovna CZ vymahat 3 roky dozadu.
Kraamzorg nie je povinna- Kraamzorg is een belangrijke zorgverlenende instantie, die zorg geeft aan moeder en kind na de bevalling. De kraamverzorgster zorgt voor moeder en kind en geeft voorlichting aan de ouders over de verzorging van hun kind. Kraamzorg is niet verplicht, het wordt echter wel sterk aangeraden om dit te regelen! In Nederland heeft iedereen die verzekerd is, recht op kraamzorg. Onder andere afhankelijk van uw verzekering, bepaalt een indicatie bureau op hoeveel uren kraamzorg u recht heeft.

ervenka
8. sep 2014

@palinkova87 ozaj, je rozdiel ci kraamzorg, alebo verloskundige- In tegenstelling tot de kraamzorg, is verloskundige nazorg wel verplicht voor iedereen. Ook al bent u onder controle bij de gynaecoloog en zal de gynaecoloog de bevalling begeleiden, ook dan heeft u voor de zorg na de bevalling een verloskundige nodig. De verloskundige neemt de zorg na de bevalling thuis over. De eerste dagen na de bevalling komen zij bij u thuis om te kijken hoe het gaat met moeder en kind. Zij werken nauw samen met de kraamzorg.Een verloskundige moet u zelf regelen. Het is verstandig om een verloskundige uit te kiezen die bij u in de buurt werkzaam is.

ajana1
8. sep 2014

@ervenka to o tych poliakoch neviem posudit ale ma to dost stve. Sice to nie je vela ale predsa len to dost pomoze rozpoctu. Aspon ze kinderopvangtoeslag nezrusili uplne inak by som mohla rovno zostat doma.

ajana1
8. sep 2014

inak baby kedy ste dostali fakturu za kraamzorg? Az na konci roka? Lebo ja som este nic neplatila ale myslim ze to mam pokryte poistkou

cestovatelkaandrea
8. sep 2014

@ervenka tak to teda nerodim 😀 😀 😀

ervenka
10. sep 2014

Zaterdag a.s. (13 sept) is het Open Monumentendag! Takze treba pozriet co kde.... 😉

cestovatelkaandrea
11. sep 2014

@ervenka my mame v sobotu Teambuilding. Pojdeme najprv na Solexoch od nas z dediny do Hardewijku, potom sa poplavime lodou a budeme robit nejake aktivity na neobyvanom ostrove. Okrem toho bude vsade vela jedla a pitia, takze budem musiet vela odolavat.

leonii
11. sep 2014

Baby otázka,kde kupujete spodné prádlo? Kupovala som v Actione,Zemane a sa hrozne trhajú. Už ma nebaví po jednom nosení ich vyhadzovať .Chcela by som ísť teraz na istotu čo sa týka kvality,ale nie kus za 5€. Ale hlavne aby boli vo vl. aj XL a nie samá čipka. Máte niečo overené?

cestovatelkaandrea
11. sep 2014

@leonii hunkemöller ja nakupujem len u tychto. 😉

ervenka
11. sep 2014

@leonii hema, h&m,kruidvat- ak su akcie, hunkemoller (trochu drahsi, ale su akcie bh, nohavicky 2+1gratis) - tam si mozes zobrat vernostnu kartu a myslim,ze pri nakupe nad 100e 10e zlava.