Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😡

cestovatelkaandrea
β€’
28. jΓΊl 2010

@rybca skolky beru babatka od 10 tyzdnov, ked mamickam konci materska πŸ˜‰ takze s vekom by problem nemal byt

rybca
β€’
28. jΓΊl 2010

@cestovatelkaandrea tak mi este prosim napis presne ako sa to vola - skolka - lebo co sme nasli, tak ze od 2,5 roka..πŸ™‚ asi zle hladame..:o

cestovatelkaandrea
β€’
28. jΓΊl 2010

@ rybca- kinderdagverblijf...... nasa kde drobec chodi je tato: http://www.smallsociety.nl/content.php?page=4

cestovatelkaandrea
β€’
28. jΓΊl 2010

malo tam byt @rybca ...... ale chapeme sa, ze πŸ˜…

rybca
β€’
28. jΓΊl 2010

@cestovatelkaandrea jasne, ze sa chapeme..πŸ™‚ tak nieco pokukam, potom dam report ako sme dopadli..πŸ™‚

ikke
β€’
28. jΓΊl 2010

@rybca musis hladat kinderdagverblijf, tie su vacsinou od narodenia
od asi 2.5 roka su peuterspeelzaal alebo kinderspeelzaal, tie su az pre deti predskolskeho veku πŸ˜‰

rybca
β€’
28. jΓΊl 2010

@ikke diky, zase som o nieco mudrejsia..πŸ™‚

miriamp
β€’
2. aug 2010

my vyuzivame gastouderschap - svokru a zaroven susedu. kedze my pracujeme doma , je to pre nas idealne,
svokrovci vnucatami omladli , deti su tam pomaly radsej ako doma, haha a nakoniec vsetci sme spokojni.
hocikedy si tam odskocim, vidim ich ked su v zahrade ,..... bolo okolo toho velmi vela papierovania , vela otazok a pisania , kurz prvej pomoci,svokra mala i pohovor z anglictiny, museli urcite bezpecnostne zabrany povylepsovat, a tak...

mame za sebou zapal ucha,do toho siestu chorobu............no hrozne, maly mal 4 dni v kuse vysoke horucky,pochudol πŸ˜’ ale uz je fit. πŸ™‚

andreaka11
β€’
15. aug 2010

@endzi30 ahojky. tak uz sme spat z dovci ☹ tak mozeme dat rande πŸ˜‰ deti zvladli dovolenku a cestovanie a zivot v karavane na vybornu!!! 😡 😡 thomas dokonca zaspal na mori v kolese!!
najhorsie asi len boli tie tri dni v aute tam a tri dni spat..... πŸ˜’

endzi30
β€’
15. aug 2010

@andreaka11 - aaaaaaaaaaaaaaaaleluuuuuuuuuuuuja πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ nazdar nazdar....uz som myslela, ze ste tam ostali....alebo ze drhnem karavan πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
no super, jasne dame stretko 😡 😡

inac vies co? o dva domu dalej tu od nas byva Polka a ma tiez dvojicky....chlapceka a dievcatko (Olivia a Collin), velmi zlata baba...deticky maju 6 mesiacov a 1 tyzden....tak sa teraz navstevujeme a davame si rozumy a mindzujeme na holandskych lekarov, ci uz detskych alebo tych pre nas πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

no hovor, ako bolo???? urcite skvele, zaaaaaaavidiiiim....mohli ste ma kluuuuudne pripojit za vas karavan, trebars aj do koleckoveho kufra...by som ficala za vaaama πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

a deturence ako? mame uz zuby? a co papanicko? co nove si zaviedla?

my mame 6 zubov, ziadny novy nie je....lozime po zemi, dnes si otvorila suflik a pomocou neho sa postavila πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ...postielku aj ohradku som musela dat uz pred tyzdnom nizsie, lebo je iny betar, aby nevypadla πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
papame uz aj chlebik (nie ako nam dr. kazal od 6.mesiaca 😠 😠 )...

noci maaame total priiserne, budi sa aj 100x a place ako tur....ja som komplet zombieee...uz fakt nevladzem, vsetko ma boli....vazime vyse 10kg!!!!!

zajtra idem do Ikei, nakupit vsetky tie serepeticky bezpecnostne...na rohy stolov tie chnapky, do zasuviek tie kryty atd atd πŸ™‚

no pis pis...a dohodneme meeeting πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

aaaaaaaa inac gratulujem tvojim kvetinkam k 8. mesiacikom 😡 😡 😡 😡 😡

endzi30
β€’
15. aug 2010

nooooooo, nie JAAAAAAAA, ze drhneM, ale ze TYYY drhneS πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ to by bolo, aby som jaaa cudzi karavan cistila πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
15. aug 2010

jeeezis same chyby πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ sorry...sa ponahlam πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

andreaka11
β€’
16. aug 2010

@endzi30 bolo super. sme sa chceli zastavit po teba (ved babysitterka sa vzdy zide) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ , ale karavan presahoval povolenu vahu, tak sme sa rozhodli, ze to zvladneme bez babysiterky πŸ˜‰ deticky posluchhali. stali sme kazde dve hodiny na krmenie πŸ˜’ preto sme v aute stravili tolko casu. inak by sme to zvladli za dva dni.
pocasie nebolo bohvieco 😠 na campingu sme mali exclusive miesto... ked prsalo, tak sme mali divoku rieku pred stanom. skoda, ze deti su take male, hned by sme isli raftovat πŸ˜€ πŸ˜€
inak ako rodicia sme boli dost odvazny a rozhodli sme sa ist na plitvicke jazera.. 5 hodin v aute a potom deturence zavesene vo vaku asi 6 hodin! ale poviem ti, ze to zvladli perfektne. plakali len nazaciatku, ked sme cakali na lod a ludia sa tlacili zo vsetkych stran a vobec ich nezaujimalo, ze mame dve male deti so sebou 😠 😠 ale ked sme sa dostali na lod, tak vsetko uz bolo ok! lisa sa na kazdeho usmievala a tancovala a thomas v kuse hikal (ako keby mal astmu) ale my sme hikali s nim, lebo tam je naozaj krasne! 😎 😎 a aj pocasie nam vyslo, az ked sme sadli do auta, tak sa taky lejak spustil s krupami.....
thomasovi narastol zub a teraz cakame na dalsi. nastastie ziadne horucky, len sme minuli viacej pampersiek πŸ™‚
my uz tiez skusame chlebik. lisa nema problem ho cmulat, dokonca si aj odhryzne!! 😡 ale thomas sa tvari, ako keby sme mu neviem co (napisem radsej neviem co, lebo nechcem byt nechutna) davali do ust. a to dokonca aj ked mu na to dame jam (samozrejme bez cukru) πŸ™‚ uz sa dava bez prolemov na styri, len stale nevie prist na to, ako sa ma hybat, tak sa rozkyve a ked naberie spravnu rychlost, tak posunie obe nohy naraz dopredu a potom sa rozcapi a ide zase na styri. a takto sa posuva dopredu πŸ˜€ uz by som bola rada, keby obaja lezu, aby som im tie mopy mohla dat na kolena πŸ˜€ πŸ˜€
inak som aj na facebooku. mam tam aj fotky, par z dovolenky, tak ak si tam aj ty, tak ma najdes pod abobekova@gmail.com a aj ine baby z holandska, tak kludne si ma tiez mozete tam najst a poslat request.

endzi30
β€’
18. aug 2010

@andreaka11 - hoiiii hoiiii πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

tak vidim, ze mate zazitkov kopeeeec kopcovityyyy πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ved mi porozpravas snad aj osobne 😡 πŸ˜€ πŸ˜€

tak Thomas ma zuubecek? tak to uz moooze kuusat sestricku πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

no ja facebook nemam - ale asi sa budem musiet zaregistrovat, lebo ho ma tusim uz fakt kazdy πŸ˜€ πŸ˜€ ale ja sa tomu branim, lebo mi je ten program maximalne nesympaticky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

idem ti napisat aspon mailik teda πŸ˜‰

andreaka11
β€’
18. aug 2010

@endzi30 a kde je ten mail?? πŸ˜€
uz si bola na nakupoch v ikei? v ktorej si bola? v ekkersrait (ci ako sa to pise....) lebo tam viem uz trafit aj bez navigacie!!!!!! 😎 😎
ani mne nebol fb sympaticky, ale bola som registrovana len na azete a tam mi v kuse vypisovali rozni uchilaci a este mi ten azet vymazal vsetky maily, tak som to zrusila a som aktivna len na tom fb.. a este tunaaa ako tak πŸ˜‰
zjatra, ci neskor sa mu vytlaci aj druhy, to budu kusacky! πŸ˜€ to aby som im kosiky dala na usta πŸ˜• πŸ˜€
zelam pekny vecer

endzi30
β€’
18. aug 2010

@andreaka11 - ze kosiky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

mnooooooooo pisala som ti mail na tu gmail adresu, co si uviedla vyssie πŸ˜• πŸ˜• nic ti nedoslo, ci taku adresu nemas? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ty myslis tu Ikeu v Eindhovene? jaaaaaaaaj, tak tam som chodila, ked sme este byvali pri Nijmegene, tiez som tam ako doma....a navigacia tam ani nefunguje, lebo teraz co tam porobili tie cesty, no amen tma...sa aj stratim chichi....

ja mam teraz Ikeu blizsie v Brede...20-25 minut autom a v okoli su tiez ine obchody, tak s malou idem akoze na vyylet πŸ˜€ πŸ˜€

ako daleko mas do Ikei v tom Eindhovene? chvilocku, nie? a ty soferujes? chodis sama autom s kinderkami? πŸ˜€

endzi30
β€’
18. aug 2010

a hej bola som v tej Ikei, kupila som tie blbosticky bezpecnostne....ale toho by som potrebovala asi kamiooon...lebo vsade kam sa kuknem po byte, tak vsetko sa mi zda nebezpecne pre toho nasho grizliho πŸ˜• πŸ˜€

rohy stolika v obyvacke som uz oblepila tymi chranicmi, v kuchyni jednu skrinku, kde mame cistiace prostriedky som uz tiez zamkla tymi ikea vecami (aby si Milla neurobila nahodou sama zuuurku z Cifu, Sava atd) πŸ˜… πŸ˜€

este musim aj sufliky zabezpecit....ono v nich ani nie je nic nebezpecne, ale sa bojim ze si tam privre packy....aj dnes, prisla ku mne k pocitacu, vedla mam taky zelezny suflikar (jeezis, uz ani neviem ako to nazvat)...otvorila stredny suflik a pomocou neho sa postavila πŸ˜€ πŸ˜€ a este k tomu aj cely ten "suflikar" sa posuva, bo je na koleckach...jaaaaaaaaj....knizky vytahuje....jaaaaaaaaaa jej tusim kupim ohradu ako oveckam a dam ju do stredu obyvacky πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

a najviac sa smejem....co sme v tomto dome, tak oni maju v hornej casti za kazdymi dverami tie chranice na zemi, aby neobuchali dverami stenu...no a tie su prisrobovane k zemi a na tom je taka gumena hlavicka a Milla sa k tomu doplazi/dostvornozkuje a ked ta gumena hlavicka nejde dole, tak sa k nej skloni a ocucava / okusuje ju....teeeda vyzera to dost smiiieeesne πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

aku velkost nosia tvoji? ja uz pre istotu kupujem 86 πŸ˜… πŸ˜… πŸ˜… zalezi od vyrobcu, teraz nam je akurat 80, ale sem tam aj nejaka 86 πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ked bude rast takouto rychlostou, tak za rok bude nosit moje veci πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a potom mooozem nosit ja jej πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ....uz sa viem sama predstavit v boooooooodynku πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

papa 😡

andreaka11
β€’
19. aug 2010

@endzi30 hhalooo haloooo,
tak tu ikeu v eindhovene nemam daleko. je to asi 20 min autom (mozno viac). thomas a ani lisa este nevedia soferovat, tak im robim osobneho sofera πŸ™„ πŸ™„
o chvilu aj my budeme kupovat take blbosti. ale co som rada, ze ich nemusim kupovat dvojmo πŸ˜€ πŸ˜€ lebo doteraz sme asi vsetko kupovali dvvojmo....
moji mali nosia 74. ale vcera nemali ziadne dupacky v sufliku, len 68 a natlacili sme ich aj do tych. ale bolo to viditelne male. ale veci ako nohavice a niekktore tricka, tak oblecu aj 68.
ja ten gma9il nekontrolujem casto, ale dnes som don nakukla a odpisala som ti na mail. tak dufam, ze coskoro dame to rande vuuuuu, kde sa milla bezhlavo zamiluje do mojho thomasa. a potom dohodneme kolko tav a koz kto komu da πŸ˜€ πŸ˜€ mozno by bolo lepsie u vas (kvoli bezpecnosti a ja tiez nemusim robit poriadok) πŸ˜€ πŸ˜€ alebo niekde na kave (v prenatali je zadarmo!!!!) 😎 😎
tak teda do skakavenia endzi!!!!!! 😎

rybca
β€’
19. aug 2010

@andreaka11 ahoj, tak som si ta pridala do priatelov, len to potvrd..πŸ™‚)))))
@endzi30 akoze v Eindhovene nefunguje navygacia? potrebujem 15. 9. ist po rodicov na letisko, tak nech viem s cim mam ratat..πŸ™‚))

endzi30
β€’
19. aug 2010

@rybca - Ahoj Rybca...no ja len viem, ze v okoli Ikei pri Eindhovene prerabali dialnicu, uz je to dost dlho, snad je tomu vyse pol roka πŸ˜… Este si pamatam, ze presne v tom bode ako to zacali opravovat este dali tabulu, ze GPS OFF, lebo je to tam pomenene...a ked z tej vynovenej dialnice vyjdes, tak zasa tabula GPS ON (bolo to pisane samozrejme po holandsky, ale nepamatam presne co πŸ˜€ )....ja si len pamatam, ze tiez som raz potrebovala ist do Eindhovenu, presne cez tu cast a som zabludila, tak som odbocila do najblizsej dedinky a zasa naspat 😠 😠

Cize musis sledovat tabule a nepocuvat GPS, lebo tam su tie cesty krizom krazom a GPS niekedy tych par metrov nerozlisi 😠 😠

A kam ides pre maminku? Do Weeze?

@andreaka11 - unavenaaaa som ako pes, doteraz som vsetko upratovala pre priiichod Kraaalovnej πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
pocuj Adus, neviem v akom stadiu lozia / stvornozkuju tvoje bezvodicakove dietky, ale mame studenu dlazbu dole v obyvacke, tak im zober aj nieco bud teplejsie, alebo teplacky πŸ˜‰ (oteplovacky, skafandre nie su potrebne - to az v decembri) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
ked prides pred dom...tazko sa parkuje, ale kedze prides pred/okolo/po obede, tak miesto bude (dufam, ze neberes aj karavan πŸ˜€ πŸ˜€ )...nemame cisielko na dome, ale susedia ano, tak snad pocitat vies hihi....alebo prezvon a ja vyjdem pred dom πŸ˜‰ ....aaalebo pred domom mi stoji auto biele Nissan....a poznavacie znamenie je SLOVENSKA ZNACKA (SC - Senec) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Tesiiim sa 😡 😡 😡

andreaka11
β€’
20. aug 2010

@rybca ja som dnesn isla okolo. som isla od tilburgu. a vzala som zly exit. namiesto helmond, som sledovala eindhoven - centrum a naviedlo ma to na letisko. a odkial letia rodicia? zeby z blavy do eindhovenu (lebo to letisko mam namysli). ja som raz isla vyzdvihnut kamaratku z eindhoven airport a najskor som sa ocitla v eindhovene πŸ˜– , potom v best 😠 a nakoniec, ked som konecne zavolala muzovi, tak som konecneeee nasla to letisko 😎 . tak odporucam ist skorej πŸ˜€ πŸ˜€
@endzi30 tak, it was nice to meeting u today! som si az teraz precitala tu spravu od teba, tak som rada, ze som mala pancusky so sebou πŸ˜‰ aj my mame studenu podlahu, tak si k nam tiez dones teple oblecenie. a v zime mozete prist nalahko, mame podlahove kurenie πŸ™‚

endzi30
β€’
20. aug 2010

@andreaka11 - nazdaaar maaaaaaaamo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

aku ste mali cestu spat? Prckovia zaspali, ci?
Millu som dala okupkanu o 21 do postele a ne a ne zaspat....asi bola cela nerveeez z dnesneho dna...tooolko novych tvaaari hihi πŸ˜€ πŸ˜€
Ale potom hodila kaku, tak asi ju bolelo brusko...uz spinka, cert jeden 😡

Oooh, yees, it was reaaally nice, hm? πŸ˜€ πŸ˜€ Este keby ste sa prestahovali troosicku blizsie, tak to by bolo uuplne ideaaalis πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Zatial som ochotna cestovat 50 minut autom πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

No vidis to...ja ti nemusim ani nic pisat, mas filipa a pancusky si vzala πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Mozno v zime to podlahove kurenie ani ja nezapnem, nalejem vodu na podlahu....tak potom dones malym korcule πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ dame hokej πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a po zapase ti ukazem trojiteho ritbergera, jo? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

mnoo, idem si dat nejaky kolacik, som pazravec 😎

tak zatim pa a zdravim tie tvoje krasne pampelisky 😡 😡 😡

andreaka11
β€’
21. aug 2010

@endzi30 pani mamo!
mali zaspali v aute bez problemov. vedeli, ze pobludim, a ze cesta bude trvat viac nez 50 minut.... 😡
inak ten hokej je dobry napad!!!! som si 100% ista, ze ti moji ma nesklamu a vyhraju! lisu dam do branky a thomas bude utocit.. chuda mila, ta musi hrat sama. a ziadne take, ze mama tato pomozu!!!! πŸ™‚ πŸ™‚
maly sa aj tuto noc zobudil o 4.30. ☹ a o piatej ho jan priniesol k nam do postele, tak som sa snazila, aby zaspal, ale nic nezabralo. tak jan o 5.30 zaamiesal na mlieko a tak sme obidvoch nakrmili. a potom sa zobudil o 8mej... 😠 nenecha ma spat.... tak teraz mam take vacky pod ocami, ze mozem do nich vlozit cely naakup z jumba!!!!
no pekne, mala si kolac a neponukla si!!!! 😠 ved uvidis, co dostanes, ked pridete. 1 den stary chleba z jumba a vodu! πŸ˜€ πŸ˜€
tak ja idem, rodicia su online na skype, tak im idem ukazat drobcov πŸ˜‰
pa paaaaa

endzi30
β€’
21. aug 2010

@andreaka11 - Adus Adus....a teraz si predstav, ze jaaaaaaa takto vstavam k Mille od jej narodenia kazdulililinku noc!!!!! a to nie ze raz-dva krat....aj desat krat a to neprehanam πŸ™„ a o 8:00 vstavame uplne bezne....dnes to bolo o 7:30 😠 ............ja chcem spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
nooooo s tym hokejom...aby si nebola prekvapkana...Milla hra za dvoch, ved si videla aka je Mega πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ani chranice nepotrebuje, je oblozena dost maskom πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ moja...a ved ty si tu u nas dostala to iste, vodu a chleba πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ nabuduce ten chleba vynecham, aby si sa neprejedla moc u nas πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ajajaaaaaaj...tak take vacky mas πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tie ja mam pravidelne nafutrovane....nielen Jumbo veci, ale aj Kruidvat (inac ked som bola prve dni v NL, tak som to nevedela citat, tak som tomu vravela Kur*adraaat) πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ Entssschuldigun meisjes za moj slovnik πŸ˜… πŸ˜…

Akurat varim Mille vajko (teda zltok) a zmixnem jej to so zeleninkou....a dnes som kupila aj kuraaatko, tak budem robit a zamrazim jej na horsie casy, keby naaahodou sleeepky neboli πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

rybca
β€’
22. aug 2010

@andreaka11 Bohuzial, z BA do Eindhovenu nelieta, idu do Prahy a odtial Wizzairom sem. Urcite pojdem skor, aj ked ked priletia tak nevadi, ak budem i meskat ako ked budu odlietat..πŸ™‚))) to si urcite spravime este vacsiu casovu rezervu..πŸ™‚

miriamp
β€’
22. aug 2010

@rybca ja som asi pred mesiacom tak bludila,ze uz som bola zufalka z toho. a to som ani na letisko nepotrebovala ist,no nejako ma to zaviedlo prave tam. takze ak to tebe to iste spravi,tak si dobre na tom. πŸ˜‰
pocula som ze Slovaci aj z Budapesti lietaju do eindhovenu,asi kto ma blyzsie kam. Wizzairairom som este neletela,
mas sama skusenosti?

@endzi30 cosi som tam zahliadla o tvojom aute,ze mas zo slovenska. ja len preto,ze poznam dost ludi co mali fest problemy s policiou ohladom neprepisania na hol.znacky,a nasledneho platenia cestnej dane,a islo o fest vysoke palky. snad sa to tebe nestane πŸ™‚ πŸ™‚

endzi30
β€’
22. aug 2010

@miriamp - Miri...no to ano....tusim to treba zmenit na NL znacky po pol roku....no ale ako mi oni dokazu, ze ho tu mam dlhsie ako pol roka? a plus, ja tu nemam trvaly pobyt...ale im to asi bude jedno πŸ˜… πŸ˜…
a este k tomu ked ja cestujem s autom na SK, a co ked som viac na SK ako v NL? mmmm...no ja dufam, ze ma nezastavia...

asi si budem musiet zistit, ze kedy presne sa to musi prepisat

endzi30
β€’
22. aug 2010

mam tu suseda Poliaka a nieco spominal, lebo som sa ho pytala, ze ako to ze ma PL znacky, ked je tu tri roky a tiez vravel, ze ho policajti zastavili a dali mu poslednu sancu , ze nech si ich rychlo vymeni πŸ˜…

ja som v NL tiez tri roky pomaly, ale toto auto mam vymenene, cize je tu kratsie....no som z toho jelenica πŸ˜€

rybca
β€’
22. aug 2010

@miriamp nemam, len sestra a teraz maminka s nimi bude letiet, ale nestazovala sa sestra, tak hadam su fajn. Mne je luto za tym letom do Weeze cez Ryanair. To bol super let.
@endzi30 ja tumam tiez auto od novembra so slovenskymi znackami, ale si myslim, ze pokial nas niekto nenabonzuje, tak to bude v pohode, kedze som na rodicovskom, mozem povedat, ze som tu na navsteve a nezistia, ci maju policajti pri sebe hned zaznam, ze som prihlasena na gemente na pobyt?

endzi30
β€’
23. aug 2010

@rybca - presne ako vravis, ja som tiez nahnevana, ze sa zrusil ten let z Weeze do BA 😠 😠
neviem kde presne byvas, teraz moja mamina a vlastne aj ja cestujeme s Ryanairom z BA do Brusselu (nie priamo Brussel, ale letisko cca este 70km juzne od neho)....ked sa objedna letenka skor, tak to vychadza lacno, akurat ze mne trva cesta z Tilburgu do toho Brusselu 2hodiny!!! (cca 200km) a to je na tom to najhorsie...ale aspon mama leti z BA πŸ™‚

ja mam toto auto od septembra min. roku...no a na gemeente som zaregistrovana uz pomaly tri roky....ale to neznamena, ze toto auto tu mam tri roky, takze neviem ako to riesia πŸ˜• πŸ˜•