Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😡

rybca
β€’
8. sep 2010

@andreaka11 jaj, este nie, uz nemame ani sprchu nic, sme total spindiry, takze ani na navstevu by som neodporucala..πŸ™‚)))))))))) a tetuska, ze sa nudi, len uvidime, ci nebude casom pri mne lutovat, ze sa na to dala..πŸ™‚))) a sa ponukla, ze bude aj malemu rozpravky citat..πŸ™‚))) zlata pani..πŸ™‚

andreaka11
β€’
8. sep 2010

@rybca tak radsej k vam este nepridem πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a tetuska to zadarmo robi????????????? πŸ˜•

rybca
β€’
8. sep 2010

@andreaka11 zevraj zadarmo, ale ak je pravda, ze jej muz ma medzinarodnu firmu, tak nie je na to odkazana a vyzerala dost seriozne a bez okolkov o tom rozpravala, tak si myslim, ze to robi lebo ju to bavi..πŸ™‚

andreaka11
β€’
9. sep 2010

@rybca tak to mas dobre, ze si ju/ta nasla!! mne by sa tiez niekto taky zisiel, kto by sa so mnou rozpraval holandsky...

rybca
β€’
9. sep 2010

@andreaka11 to sme zohnali cez Stichting Welzijn Ouderen, oni mali letak v skole kam chodime na holandstinu a oni mi ju nasli, teda najprv nasli muza, ale to som nechcela, chcela som zenu, tak po mesiaci mi nasli tuto, len som zaplatila 2,50 za administrativu ci co.:πŸ™‚ skus kuknut www.swospijkenisse.nl, mozno maju pobocku aj u vas..πŸ™‚

rybca
β€’
9. sep 2010

@rybca a je to Taalcoach project van het Gilde Spijkenisse..πŸ™‚

andreaka11
β€’
11. sep 2010

no, tak sme to pozerali, ale tuto nic take neexistuje. nevadi, aspon ten cas venujem na oddych... a ten momentalne potrebujem. thomas este ani zuby nema poriadne vonku (ma 3 a dalsi sa tlaci) a uz ma dohryzenu postielku!!!!!!! 😠 je to mala opica. πŸ˜‰ po vsetkom sa stvera... som unavena.... asi si pojdem pospat 😎

andreaka11
β€’
11. sep 2010

ozaj baby, thomas zacal vcera skripat zubami. neviete, ako ho to mam odnaucit?

endzi30
β€’
11. sep 2010

@andreaka11 - adusik ahoooj.....haahahahaha...no ked Milla mala zuby, teda dolne a horne, tak tiez skripala zubami, az mi usi dralo....to si ona skusa....neboj, tiez som sa desila, ze co s tym robit a tiez tu na konovi som sa pytala, a malo by to prestat samo πŸ˜‰ robila to asi 1-2 tyzdne a potom uz nie hihi....lebo pre neho je to nieco nove, ved doteraz zuby nemal, tak skusa s nimi robit, co sa da πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
a vidis vidis, v tej Ikei si mala kupit aj ty ten chranic na postielku hihi....ja som ho tiez dala neskoro, postel je uz ohlodana, ale uz moze kusat len ten plast πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
alebo ti kuuuse aj tycky? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

inac boli sme na poradni / consultatie bureau...tak Milla vazi vo svojich 9.,mesiacoch 10015g πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a hlaaavku ma tiez paraaadnu, ze 46 πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tak aspon duuufam, ze ju nema dutu πŸ™‚ πŸ™‚
no a ujo doktor mi zasa naordinoval skvely jedalnicek...som zvedava, co povie tebe, ci sa bude podobat...takze mi povedal, ze ma mat za den len 1 mlieko πŸ˜• πŸ˜• πŸ˜• πŸ˜• tak to si neviem predstavit...a to prave to s tym chlebom!

chleba ma zjest az 2kusy aj s korkou πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tak to asi natlacim jeden zvrchu a druhy zospodu do nej 😠 😠
a ze na na veceru ma jest to co my jeme πŸ˜• πŸ˜• akoze neviem si predstavit ako tlaci klobasu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
no ale ako vzdy som si vypocula jeho pokyny a hajde domuuuu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

aha a este jej mam davat ze dva kusy ovocia a s nim pohar dzusu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

jaaaaj, uz pomaly balim, nic nestiham, vcera som bola pre maminu, uz je tu...tak ja rychlo zehlim, upratujem a balim πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

zatial papaaaaaa

andreaka11
β€’
11. sep 2010

@endzi30 a ja som sa tak bala. normalne som mu kvoli tomu dala aj frtku po lici. 😠 chudacik moj, tak plakal.... aspon som mala dovod ho vziat naruky πŸ˜€ inak tu postielku nam pekne ohlodal. ale to tymi spodnymi zubami!!!!!!! rano sme poculi, ako sa rozprava a smeje a potom chvilu ticho (to ten maly hlodavec hlodal) a my, naivni, sme si mysleli, ze zaspal. a potom zase sa smial a zrazu velkyyyyyyy plac....... tak sme rychlo pribehli (potme), vzala som ho naruky (zase dovod ho objimat πŸ˜€ ) a v tej tme pozeram, ze nejaky tmavy flak je na postielke...... tak som ho polozila spat (zase zacal plakat, ale uz som ho naruky nebrala), zazala som svetlo a.... postielka bola ohlodana!!! 😠 mna hned nenapadlo, ze odcoho to moze byt. som si myslela, ze ako som ho dala do postielky, tak som to nejak oskrabala, ale potom pozriem na toho maleho hlodavca a cela tvar obsypana bielimi bodkami!!!!!!! 😠 😠
sa smejem na tej konzultacii! to su vazne magori! my sme objednani az niekedy v oktobri (naposledy sme zabudli ist, NASTASTIE!!!!!!) no keby nam take nieco naordinuje, tak lisa ma z tych asi 9 kil 6....... ved kukni, ako ine mamicky krmia ratolesti v millinom veku.. πŸ˜’ a ze dva kusy ovocia.... to ako dva ananasy? dva melony, alebo dve ceresne? si sa mala opytat na velkost ovocia, co ma namysli πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
a na veceru ze klobasu πŸ˜€ πŸ˜€ a taky poriadny steak! a nezabudni na indicke a mexicke jedlo!!!!!!!!!! juuuuuj, tym doktorom niekedy vazne sibe..................
ozaj, mam u teba reklamaciu!!! 😠 cdcko nam nehra, lebo su to mp3 a je tam asi 6 cd v jednom cd.... a jan stravil cely vecer aby to nejak preformatoval a nic....!!! tak teda napaluj este raz. donesiem ti aj prazdne cdcka.... (oznam pre citajucich: cd, co mi endzi30 robi kopiu, tak nato sa neuplatnuju ZIADNE πŸ˜… prava!!!!!! πŸ˜€ πŸ˜€ )
takze sa poponahlaj zo sr, lebo thomas je zufaly, co nevidel millu uz niekolko dni!!!!!!!!!!!!!! πŸ˜‰
tak zelam ti stastny let, co najmenej problemov na letisku a vratte sa nam coskoro!!!!!
kissy kissy pre vas od nas

endzi30
β€’
11. sep 2010

@andreaka11 πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ tak Thomas takto oskrabkaaava postielku? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ nooo dobre vediet, potom si ho objednam na oskrabanie omietky tu u nas doma πŸ˜€ πŸ˜€ a uz by mohli aj Lise narast, aspon to bude ryychlejsie a zapriahneme aj Millu ofkoorz πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ehmmm...no prave mi moj drahy oznamil, ze to CD je hratelne len v pocitaci πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ale povedal, ze ak dodas CD tak ti to spravi normal aj do prehravaca chichi....ja som inac tiez myslela, ze je to take CD...oops...tak zatial si budete musiet vystacit s pocitacom πŸ˜… teda dufam, ze tam vam to hraje...malo by πŸ˜€ πŸ˜€

a ujo doktor mi predtym na tej konzultacii tvrdosijne tvrdil, ze po jeho stanovenom jedalnicku (cize na ranajky pap, potom ovocie, chleba s mliekom, zelenina+maso+zemaaaky) bude Milla spat celu noc....tak som mu vravela, ze sa nic nezmenilo, ze stale vstava x krat 😠 😠
tak mi povedal, ze hmmmm....po 1. roku by mala prespat celu noc, ze teraz ju mam nechat revat, az dokym sama nezaspi od unavy....tak to mozem cakat asi policajtov pri dverach, lebo susedia si budu mysliet, ze ju tu tyrame πŸ˜… πŸ˜…

jaaaaaj, unavena som ako pes...kufor som uz pobalila a mam vyse 15kg!!! a to este nemam vsetko....jaaaaaaj, ten Ryanair ma cim dalej tym viac **** πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ este ze prisla mama, tej som nabalila do kufra 4 skatule mlieka πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ by som kupila aj na SK, ale tam stoji jedna skatula o cca 5 eur viac πŸ™„ πŸ™„

idem haji beli....kissy kissy aj z Tilbuuuuuuuuuuuuuuuuuuurgu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

andreaka11
β€’
14. sep 2010

hoi hoi endzelina balerina!!! πŸ˜€
no, tak ohlodal postielku. a rano, ked vytiahnem roletu, tak to oskrabkava!. to je super, ze je hratelne v pc, ale moj laptop je mini laptop a som rada, ze sa tam zmesti usb kluc ;) ale mam ich v mini pc teraz a da sa to prehrat, ale potom je moje mini pc veeeelmo pomale πŸ˜’ takze na cd by to bolo najlepsie. toto od milly si budem zatial pustat z okna πŸ˜€ πŸ˜€
tak, thomas uz ma sstvrty zub! lisa si dnes po prvykrat sama sadla!!!!!!!!! πŸ˜… a k veceru aj thomas, ale podla mna to bola len nahoda.... on sa totizto stava nakolena a chcel by aj na nohy, ale bazen je moc ohybny, tak sa mu to nedari πŸ˜…
ako dopadol let? 😎
inak ako som hovorila, tak aj thomas sa v noci budil a plakal. ale raz som ho (akoze) nepocula, takze jan isiel za nim. skontroloval ho a vsetko bolo ok, tak zavrel dvere na jeho izbe a aj na nasej a potom zaspal. a odvtedy to tak stale robime a konecne prespime celu noc 😎 😎 . inak posledne krmenie maju medzi 22.-23.00 lebo o 20.00 nezjedia vsetko, co su este plni z olvaritky + jogurt s dzemom.
tak musis prejst na moju metodu πŸ˜• a potom ti bude spat celu noc!!!! ak nie, tak ju prines ku mne na prevychovu πŸ˜€ πŸ˜€ ved ja ju uz spat naucim!!!!!!! 😎 😎
uzi si to doma a vrat sa coskoro!!!!!!!

andreaka11
β€’
15. sep 2010

zle jeeeeeeeee, nedobreeeeeeeeee.... thomas sa prave sam postavil..... πŸ˜• πŸ˜• musim ho dat von z bazena... a sup do boxu!! πŸ˜€ πŸ˜€

endzi30
β€’
16. sep 2010

@andreaka11 - jeeeeeeeeeeeeej, Aduuuusik, tak a maaaas po chlebe...uz ziaaadne valanie suniek πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ odteraz budes behat po dome ako s nasolenou prdelkou a nahanat deti πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a zakazovat a prikazovat a zuuuurit, ze vsetko ruucaju, chytaju, stahuju, pchaju prsty kam nemaju atd atd πŸ˜€
tak Thomas taky sikulko je? πŸ˜€ πŸ˜€ no to je super, konecne bude vidiet Mille do oci πŸ˜€ πŸ˜€ a konecne nebude Milla jedina, co slape po detoch πŸ˜€ πŸ˜€ Este Lisu to musime naucit πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ nech ju ti dvaju neudupu πŸ˜…

no s tym vstavanim k Mille v noci....tiez k nej chodime menej a menej....a neviem co sa stalo, ale odkedy k nam v piatok prisla babka, tak Milla sa zobudi LEN dva krat a z toho jeden krat na jedenie πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ mmmm, a tak je to uz tyzden, tak duuufam, ze to este vycibriiii na 0x za noc πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ uz by som si veru zasluzila sa vyspat 😠 😠

Milla zasa nacvicuje stanie bez drzania sa cohokolvek...vydrzi stat aj 20-30 sekund πŸ˜€ πŸ˜€ a ked si uvedomi, ze sa nedrzi tak mava rukami a bum πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Let dopadol skvele, dokonca si Milla aj schrupla na pol hodku πŸ˜€ 😡 😡 a potom zbytok letu buchala po hlave jedneho Francuza, co sedel pred nami po hlave.....ale kedze to bol Francuz, tak som ju nechala πŸ˜€ πŸ˜€ 😎 😎
Inac este ze bola so mnou zasa mama, lebo v tom lietadle a na letisku na matky s detmi z vysoka "kakaju" 😠 😠 😠 😠

A ked ti papaju mali az o 22-23, tak medzi tym spia, alebo su hore? πŸ˜•

no utekam aj ja pod "duchnu" πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

zatial "duuuuuuuuuuj" πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

ps: a dakujem za foto πŸ˜€ πŸ˜€ najlepsi bol Thomas v tej baranici πŸ˜€ πŸ˜€

andreaka11
β€’
17. sep 2010

no, mas pravdu, adusik, uz mi skoncilo valanie suniek. ved uz teraz ma nohy bolia, co za nim v kuse beham, aby sa nevyklanal von z bazena! 😠 😠 nastastie sa vie postavit len tam, ale skusa to vsade. dokonca aj po lise chce vyliezt. a ta ho necha, dokonca aj ked ju taha za tych 5 vlasov, co ma πŸ˜€ πŸ˜€
tak lisa si vie definitivne sama sadnut. thomas vobec. ale uz ked ho posadim, tak nie je uz taky napaty, ako byval. ale nevie sa tak krasne predklanat a drzat balanz ako lisa.
tak to je vazne hrozne na tych letiskach 😠 neviem si predstavit, zeby som ja sama letela s malymi. asi by som ich obidvoch polozila na pas a vyzdvihla si ich az za detektorom kovov..... πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a co ak to nebol fraancuz, ale belgican hovoriaci po francuzsky? a to sa vobec nestazoval?????? πŸ˜• to som veru prekvapena, lebo im vvsetko vadi, hlavne ked nevies francuzsky..... πŸ˜–
tak aaj tvoja mamina zaposobila na lepsi spanok? aj moja, ked mali mali 6 tyzdnov a jan odisiel do pariza na dva dni, tak vtedy akurat prespali celu noc. a ked sa jan vratil, tak sa opat budili o 3 rano.....
ked ich teraz krmime o tej 22-23. tak vsetko prespia. dokonca ajj krmenie. len poslednu noc sa thomas zobudil a smial sa na vsetkom πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ zjedla by som ho vtedy 😡 sme im kupili pyzamka, lebo dupacky vo velkosti 80 nepredavaju. a tie pyzama je lepsie obliect, lebo nie len thomas, ale uz aj s lisou je to vrestling s prezliekanim 😠 😠
no to uz aby som zacala lisu ucit na nohy, lebo milla s thomasom jej budu liezt na hlavu πŸ˜€ ale ta sa vobec nechysta... ta ma cas, najskor lozenie a potom nanohy.... πŸ˜– ale aspon budem davat pozor len na jedneho. ved by som sa zblaznilaa, keby obidvaja naraz zacnu chodit... by som sa musela roztrhnut πŸ™„
kedy sa vratis? prides aj s mamou? je nam tu smutnooooooooooo 😝
tak hau duuuuu (tuto to tiez pouzivaju ako duuuuuuj)

miriamp
β€’
18. sep 2010

mozno macossky priklad ako my sme odnaucili deti v noci na extra nocnu flasu.
pytali mlieko, tak sme ich akoze ignorovali, trochu pohladkali, urobili sssss sssss, a spalo sa dalej. a tak si aj zvykli,ze zacali prespavat, a mama a papa tiez. a vsetci spokojni. πŸ™‚ succes πŸ™‚

rybca
β€’
19. sep 2010

@andreaka11
@endzi30 baby, ja sa len smejem na vasej konverzacii..πŸ™‚)) mohli by ste aj nejaku show robit..πŸ™‚))))))) nam tiez slubovali, ze sa spanok zlepsi, ale trt makovy, par dni ak je dobre vystriedaju mesiace zleho spanku, ale ja sa spolieham na to, ze ked vyrastu vsetky zuby, tak bude dobre..πŸ™‚))) a bola som v E. na letisku, super ma navigacia naviedla po takych bocnych cestach, ze som prisla od zadnej casti letiska, ale dobra cesta, a uz som spominala gymnastiku pre Matka? Ta moja taalcoachovka mi to nasla na nete, buduci tyzden by som tam chcela ist kuknut..πŸ™‚))) a ci nas vezmu, ked nerozumieme co od nas chcu..πŸ™‚))

@miriamp ja tiez nechavam maleho vyplakat, ale uz viem kedy je to prilis a neskonci to spankom...πŸ™‚ takze az take macosske to nie je..πŸ™‚)) ale mrzi ma, ked ho pocujem kricat a ja za nim "nemozem" ist...:(

andreaka11
β€’
20. sep 2010

@miriamp @rybca my sme tiez skusali sssss sssss, hladkali po chrbte a ked sme prestali, tak sa tak zatriasol, ze este a ked este nebolo, tak zacal opat plakat. πŸ˜– ja som mala casy tak krasne podelene. posledne krmenie malo by byt o 18.30 alebo neskor, ale ako som im zacala davat celu olvaritku + jogurt (s dzemom, lebo inak ho nezjedia), tak o tej 18.30 neboli este hladni.... πŸ˜’ a medzi 19.-20 su uz taki unaveni, ze ich davame do postielok. a potom, ked my ideme spat, tak im davame tu chybajucu flasu... 😎 tuto noc sme ju dali asi mooc skoro (okolo 21.00), lebo thomas sa zase zobudil o 4tej rannej (to je pre mna este polnoc) a plakal do 5.30, ked sme mu konecne dali rannu davku mlieka. 😠 sme hned aj lisu nakrmili, nebudeme snad zase vstavat o 6.30...... πŸ˜•
no, rybca, ta show nebude veru zadarmo!!!! mozes sa na nas prist pozriet aj s detmi (deti do 3 rokov vstup zadarmo) πŸ˜… endzi benji sa musi ale coskoro vratit. ja sa tiez smejem na nasej konverzacii.. ked citam a aj ked pisem πŸ˜€ sa cudujem, kde sa tie "kraviny" vo mne beru πŸ˜€ πŸ˜€
neboj, zvladnete to na tej gymnastike!!!! snad vam to cvicitelka predtym predvedie, alebo povedz mathiasovi, ze ma opakovat po ostatnych detoch 😡 😡 alebo ty opakuj po druhych mamickach. ved ja som bola parkrat na zumbe a tiez holandstina pre mna znamena spanielsku dedinu a myslim si, ze som tam nebola najviac myliaca πŸ˜€ πŸ˜€ boli tam aj ine dreva okrem mna 😎
dnes sa uz aj lisa konecne pohla dopredu. velmi zvlastnym sposobom, ale aj tak sa da, s jednou nohou pokrcenou pred sebou a druha noha vystreta bokom πŸ˜• je to taky polosed s rukami predsebou πŸ˜€ snazila som sa spravit video, ale ako ma zbadala, tak si sadla a zacala sa vycierat πŸ˜€ no, je to proste showgirl...

andreaka11
β€’
22. sep 2010

uff, to bol den vcera...... πŸ˜– lise vykukol treti zub spolu s 39,5 horuckou........ chuda moje malinke.... πŸ˜” ale dnes uz je vsetko OK, len obidvaja soplia.....

cestovatelkaandrea
β€’
24. sep 2010

caute bambulky dlhsie som tu nezavitala ale Andrejky tu toho popisali, ze mam co este docitavat πŸ˜€
Tak v pondelok ideme do nemocnice na vyber nosnej mandle. Mali by sme byt poobede doma, ak nenastanu komplikacie po narkoze. Dufam, ze to Damianovi pomoze a konecne nebude tolko soplavy a ukaslany a hlavne nebude mat tolko problemov s uskami ako doteraz. Inak mu ide jedna z poslednych zadnych stoliciek tak je nervny aj za dvoch.

andreaka11
β€’
24. sep 2010

@cestovatelkaandrea budeme na teba vsetci mysliet!! nech sa vsetko vydari. zavidim vam tu poslednu stolicku πŸ˜€ nas este tooooooolko zubov caka.. πŸ˜•
@rybca ako je to s kupelkou? alebo este stale nejdete medzi ludi, lebo sa nemate kde okupat ? πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜‰

cestovatelkaandrea
β€’
24. sep 2010

@andreaka11 dik Adi πŸ™‚ no drobcovi rastie prva z tych poslednych zadnych stoliciek. potom este tri 😝 strasne je nervozny a upistany kvoli tomu, lebo si tam nemoze sparat ako pri prednych. Tak teraz chodi doma s kefkou a nervozne ju kuse a masiruje si s nou dasno.
@rybca Inak aj my prerabame. Mame zmluvu na nas prenajaty byt na dalsie tri roky, tak nam majitel bytu dovolil prerobit obyvacku a spalnu. V obyvacke sme strhli koberec a tapety. Podlahu uz mame polozenu , este vymalovat treba. Taktiez si majitel vypratal pre nas nepotrebny nabytok. Teraz mame zrazu akosi vela miesta. Kupili sme novy stol so stolickami do jedalne a ked vymalujeme steny a poposuvame nabytok tak ako treba, kupime este novy gauc a TV stolik. No je toho este dost ale tak tesim sa z toho, ze to konecne bude podla nasich predstav. A este nejdem pisat co vsetko musi majitel bytu pomenit.

rybca
β€’
24. sep 2010

@andreaka11 no sme tak v polovicke..πŸ™‚ teda uz je postavena vana, funkcna, takze uz nesmrdkame..πŸ™‚))) no a je spojazdnene umyvadlo a otocena zarubna s dverami, inac este treba vykachlickovat, osadit zachod a radiator a kupit papradie..πŸ™‚) anturiu uz mam kupenu..πŸ™‚))))

@cestovatelkaandrea no tak sa realizujete..πŸ™‚ ono je to super, zariadovat si..πŸ™‚ my po kupelke ideme este dorobit kuchynu a potom uz dufam do jari bude pokoj..πŸ™‚)) ale este aj tak je dost roboty, cak este nemame ani secke krabice vylozene a planujeme v januari ist na SK, tak to zase pride plne auticko veci..πŸ™‚))

cestovatelkaandrea
β€’
27. sep 2010

baby caute, uz sme doma z nemocnice bez nosnej mandle. drobec to zvladal velmi dobre. ozvem sa mozno zajtra, zatial ahojte

andreaka11
β€’
27. sep 2010

@cestovatelkaandrea no to som rada, ze vsetko dobre dopadlo!!!!!

andreaka11
β€’
27. sep 2010

inak nasa lisa uz od piatka (alebo skorej?) definitivne stvornozkuje! πŸ™‚

miriamp
β€’
27. sep 2010

@cestovatelkaandrea to je super, snad mu to pomoze. ja mam zase taku dilemu (kazdorocnu),ci si mam dat krcne vybrat, lebo uz roky rokuce mam chronicky zapal mandli, a hlavne v zime to mam casto. πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

aj nasa mirka robi pokroky,uz zopar tyzdnov sa vie postavit v ohradke , a je rychla jak strela. πŸ™‚

rybca
β€’
28. sep 2010

@cestovatelkaandrea tak nech sa aj rychlo vyzdravi, my sme tiez nejaky soplavy a kaslavy, len neviem ci su to zuby, ci skutocna choroba

cestovatelkaandrea
β€’
28. sep 2010

baby dakujem, Damian bol vcera vesely len dokial mu ucinkoval paralen. Potom bol uplakany. Este mu tiekla aj trocha krv z nosa, ked sa rozplakal ale inak nic. Dnes je veselsi ale nechce moc papat. Asi ho to pravdepodobne boli. Esteze mu to robili pri anasteze, lebo keby mu mali tu nosnu mandlu vybrat ako to robili nam ako detom 😝 tak ma traumu na cely zivot. Sice teraz budem mat asi jednu ja, po tom ako som ho videla ako ho uspavaju na sale πŸ˜’
@miriamp Mirka ak mas taky problem, tak by som si ich dala vybrat. Mne tym tiez doktor pohrozil ale nastastie za posledny rok sa to u mna upravilo a minulu zimu som anginu ani zahnisane mandle nemala. Problem je v tom, ze ked to mas tak casto, tak tam mozes mat uz nejakeho bacila ktoreho mozes nechtiac podarovat detom alebo manzelovi.

cestovatelkaandrea
β€’
28. sep 2010

@andreaka11 Adi gratulujem Lise πŸ˜‰ sikula je to