Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
16. feb 2015

@palinkova87 ozaj uz sa ti to krati 😕 na kedy mas naplanovany porod? 😉

palinkova87
16. feb 2015

Caute baby...kde sa vybavuje papier v Holandsku ze zena nepoberala matersku...potrebuje to kamaratka na Slovensku pre urady.

palinkova87
16. feb 2015

@cestovatelkaandrea ahoj no porod mam naplanovany na 9-10.3.:)

cestovatelkaandrea
16. feb 2015

@ervenka z ambasady ziadna odozva. ziadne prepacte, jednoducho nic.... 😒 😖
ale nasla sa jedna sikula, ktora odpovedala nazad na ambasadu a svoju odpoved preposlala vsetkym co boli v maily. takze mam kontaktne udaje na dalsieho slovaka v NL 😀 😀 😀 😀

ikke
16. feb 2015

@palinkova87 my sme tiez posledne 3 roky pouzivali kruidvat plienky, a posledne 3 mesiace aj nohavicky. nohavicky boli pred 2 rokmi zle, mali nieco pichave v bocnom sve, ale uz ich vylepsili a teraz su uz dobre. nastastie sa s nimi uz ale tiez lucime 😀 😵 pampersky som pouzivala len prve asi 2 tyzdne, ked mi dieta cikalo tak, ze to nebolo v plienke vidiet a bolo to treba zapisovat do kraamboekje.
kruidvat plienky vyhrali pred par rokmi test plienok, boli rovnako dobre ako pampersky, len teda cenovo znacne lacnejsie. a pacilo sa mi na nich, ze mali gumicku aj na chrbte, takze z nich menej vytekalo smerom nahor.
a aj mlieko kruidvat som pri malej pouzivala.

ervenka
16. feb 2015

@ikke ja mam celkovo kruidvat domacu znacku- alebo ako to nazvat- rada. Kvalita rovnaka, a cena lepsia. 😉

ervenka
16. feb 2015

Ozaj, ak chcete vediet, cim vsetkym si prechadzaju pacienti so SZ v NL, pozerajte RADAR. http://www.tvgids.nl/Radar/programma/17830061/ NED1 20:30.

fixattam
18. feb 2015

ahojte, mohli by ste mi, prosim, napisat ako to funguje v NL so skolkami? Mam vseliake info a neviem co je spravne 😖 .. zaujimalo by ma ako to je so statnymi skolkami a sukromnymi, od kedy do kedy su otvorene, kolko sa plati, ci na ne existuje nejaky prispevok, atd...dakujem pekne za odpovede 🙂

ikke
18. feb 2015

@fixattam
1. statna skolka neexistuje (alebo aspon ja som tu este o takej nepocula 😀 )
2. otvorene su kazda inak, zvycajne od 7:00 do 18:00 a chodia do nich deti od narodenia do 4. narodenin
3. plati sa zhruba 7 euro na hodinu a ak pracuju obaja rodicia, tak dostanes prispevok na 140% pracovneho casu rodica, ktory ma kratsi uvazok. teda ak nezarabas prilis vela...
toto sa vola Kinderdagverblijf (KDV)

potom su este Peuterspeelzaal (PSZ), kam chodia deti zvycajne na +/- 10 hodin tyzdenne, je to v principe pre deti, ktore nechodia do KDV a maju od 2 do 4 rokov. plati sa velmi rozne, od 50 do xxx eur za mesiac.
za urcitych podmienok mozes v od Consultatiebureau (CB) ziskat odporucanie na predskolsku vychovu a potom platis ovela menej. podmienky urcuje kazda obec sama.

fixattam
18. feb 2015

@ikke dakujem velmi pekne 🙂

ervenka
18. feb 2015

@fixattam vsetko zavisi od mesta kde byvas. Napr. tu mame PSZ normalne 2x po 2apol hod/tyzden= 5hod/tyzden cca 50e za mesiac. VVE- predskolska priprava= 4x2.5hod/tyzden= 10hod za tyzden a pretoze je to vve platime rovnako zvysok doplaca obecny urad.
Ked budes hladat na nete, daj si pozor, aby boli info po 1.1. 2015 Lebo od januara sa vela veci zmenilo.

ervenka
18. feb 2015

no maminky, ten nas zicina. robila som vogelverschrikker (kedze AH ma teraz zahradku pre deti) a hovorim drobcovi, pod mi pomoct, vyfarbit a tak. A on potvora hovori- "Nee mama dat is saai. Dede gaat met Bobas= Thomas spelen"... a po prazdninach ideme ku logopedovi, resp. logopedicke..

fixattam
18. feb 2015

@ervenka dakujem 🙂

ikke
18. feb 2015

@ervenka hej, "saai" je aj u nas univerzalna odpoved mladej, ked nieco nechce robit 😅

ervenka
18. feb 2015

@ikke ale ked uz bol hotovy, tak musel ist s nami na navstevu, aj tatkovi ho ukazal, ked prisiel domov. 😉

vever1
19. feb 2015

@ikke hahaha u nas je to vzdy nee
@ervenka a pekny bol Sven mi s nim cely vecer pilil usi. 😝

palinkova87
22. feb 2015

No baby mne aa.to uz krati a zacinam mat stresyyy..ach...:(((

ervenka
23. feb 2015

Otazka- kde by som kupila plastove sacky na oblecenie atd. Ale take s ventilom= vysavacom vysajem vzduch. Pozrela som bokker,xenos, hema, kruidvat, aj som sa spytala uja googla- ani on nevie. 😉

leonii
23. feb 2015

Baby kam patria obaly od džúsov ked sú vo vnútri strieborné? Do zbytkového odpadu? Lebo už som ich videla aj v papieri ale tým si nie som istá.

palinkova87
23. feb 2015

@ervenka my sme take kupili v cranenbroek

leonii
23. feb 2015

@ervenka No videla som v Actione ale už dávnejšie 😉

ervenka
23. feb 2015

@leonii obycajny odpad. neriskovala by som to dat do papierovej casti. Moze byt za to pokuta.

cestovatelkaandrea
23. feb 2015

@palinkova87 a z coho si nervozna Zuzi? vsetko dobre dopadne. ma sa ti kto postarat o cvirikov, kym budes v nemocnici?

cestovatelkaandrea
23. feb 2015

@leonii vo vnutri strieborne nesmu ist do papiera. sup s tym do obycajneho odpadu.

leonii
23. feb 2015

@ervenka
@cestovatelkaandrea Vďaka som si nebola istá lebo na sk sme to dávali do papiera tak pre istotu 😀 😀

palinkova87
23. feb 2015

@cestovatelkaandrea jaj moje zo vsetkeho ako to budem vsetko zvladat...

ikke
23. feb 2015

@ervenka v blokkeri tie sacky urcite maju. na jesen mali aj v hema, ale pozeram ze teraz uz nie...
http://www.blokker.nl/nl/blknl/wonen-en-vrije-t...

@leonii tetrapaky do sedeho kontajnera. v niektorych gemeente sa mozu dat aj do plastov. pozeram, vy ste gemeente Lochem? tak prave u vas by sa to mohlo davat do plastov (oranzoveho kontajneru)
http://www.circulus-berkel.nl/lochem/oranje con...

mamkadanka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
23. feb 2015

@mamkadanka007 ze si vedle jak ta jedle 🙄 😠 😝

leonii
23. feb 2015

@ikke Hej sme pod Lochemom. Som to preštudovala takže to hodím do plastov. Došiel nám teraz nedoplatok za odpad tak mm chce čo najmenej platiaceho odpadu tak sa zo mna asi stane maniak na úsporu odpadu 😀 😀 😀