Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
23. feb 2015

navrat do civilizacie- pracka perie, ladnicka chladi. a od dnes mame aj teplu vodu v kuchyni. Kedze nemam umyvacku riadu, tepla voda je veeeelmi vhodna.
Dalsia akcia je- prestahovanie drobca do velkej izby (uz sme kupili Thomas nalepky na stenu a Thomas vecicky, aby sa mu pacilo)- babo bude mat malu- terajsiu- drobcovu izbu, oprava zabradlia pri schodoch- to sa uz slubil svokor, ze pride pomoct...

leonii
23. feb 2015

@ervenka Jéj vláčik Thomas to sa mi pre chalanoch páčilo,ale nemali miesto a teraz starší chce čierne steny (nehrozí) Tak nech sa drobcovi páči a rýchlo si zvykne 😀 😀

ervenka
23. feb 2015

@leonii hehe, cierne steny? Nie je on nahodou DEPESAK? 😀

leonii
23. feb 2015

@ervenka Nie to ani nevie čo je to za skupinu 😀 😀 Ale nejako sa mu tá čierna páči. Sledujem tie relácie tu v Nl čo chodia v sobotu a nedelu o prerábkach bytov a záhrád a v jednej malovali stenu na čierno a dobre to vyzeralo. Ani by som sa nepohnevala keby mne tak prerobili 😀 😀 Uvažujem že chalanom namalujem do izby niečo z Minecraftu či jak sa to volá čo hrajú 😀 😀 T

cestovatelkaandrea
23. feb 2015

@palinkova87 neboj, jeden drobcek navyse a inak tak ako doteraz. Bude to mozno chciet cas si zvyknut ale ved doteraz si to zvladala dobre.

ervenka
23. feb 2015

Na dnes sa lucim- geboorteplan napisany. mozem ist spat. bru bru.... 😉

cestovatelkaandrea
24. feb 2015

@ervenka sa mi fakt lubia taketo clanky. par pripadov, ked to rodicom prepne a hned toto pisu. ale ten zvysok co je s nadvahou rozoberat nikto nebude. ked sa pozrem naokolo tak decka jedia len bordel v podobe hranoliek od pondelka do nedele, frikadely, rebierka, cestoviny s bolonskou omackou a volskym okom, pizzu, a smazene kuracie kridelka alebo stehienka a podobne blbosti. ked Damian povie v skole ze jedol ryzu, tak na neho pozeraju vsetci ako na zjav z neviem akej planety a ked povie zeleninovy salat ako prilohu k jedlu tak sa stretavam s nepochopenim od rodicov, ze co mi hrabe.

ervenka
24. feb 2015

@cestovatelkaandrea pocula/videla pocas sprav o 8 vecer, ze niekolko rodicov je na raw, tak aj deti museli byt na raw a ze ake je to zdrave atd... pokial sa do toho nezapojilo GGD a pod.
no nas by jedol salatovu uhorku najradsej 24.7. Tu fakt dokaze zjest na posedenie. Ryza, torteliny, pecene zemiaky.+ ryba... A pizza- no doma spravena, ale ide aj o to, ze pomaha rozotierat par. pretlak (aj) na pizzu, daval syr a tak... tu zje, ale kupovanu- hmmm ani nie. Napr. moja mama skonstatovala "Co je to za dieta, ked ani krupicu nechce." 😀
Mm brat s rodinou- oni velmi zelenine neublizia, ale zato puding so slahackou- to mali krpci uz od 9m. bleeeh. Dost som musela dupat, aby nasemu nedavali colu, ani worstbroodjes- hlavne cca do 1r. s coko podobne. Hmmm, Brabant- worstbrood, frikie, kazdu nedelu hranolky a ideme... na gastro-entro... 😝

leonii
24. feb 2015

@ervenka baby ja som za takú strednú cestu vo všetkom aj v stravovaní. Hlavne ked každý týžden prídu s tým čo je zdravé a o čom nás dlhé roky prsviečali, že je to škodlivé. Mi jeme všetko ale z mierou. Zeleninu moje decka zbožnujú a po dome chodia z čiskou kapustou lebo im chutí a o uhorke ani nevravím bitka je o nu doma 😀 😀 A čo sa týka toho raw tak sesteraka mi vravela ,že boli u jej švagrinej a baba má 45kg. lebo je na tejto strave a nie len ona ale aj mm a deti. Boli tam 3 dni a schudli 3 kg. Jej švagriná chodí po všetkých dr. lebo jej nie je dobre ale nedáva vinu strave. Podľa mna človek k životu potrebuje aj tuky,aj cukry aj vlákninu a ak je to v rozumnej miere tak je to ok. 😀 😀 😀 😀 😀

lenka151515
24. feb 2015

ahojte zienky 🙂 som tu nowa 🙂 je tu nejaka z was co zije blizko Arnhem? alebo kludne aj v Arnhem hehe 🙂 pekny wecer prajem 🙂

ikke
24. feb 2015

tak ja mam dve deti a dva totalne rozne typy stravnikov - jeden by zil najradsej o chlebe jak je tyzden dlhy, ovocie a zeleninu okrem bananu iba v podobe, ked sa uz na seba nepodoba a aj to len tak aby sa nepovedalo...a to prosim pekne od prveho prikrmu! druhe dieta by najradsej jedlo iba zeleninu a ovocie, od bananu, cez kysle hrozno, papriky a paradajky az po olivy, akurat spruitjes sme este neskusali 😀 zato chlebu moc neublizi. a napodiv (klopklopklop) byva aj to chlebove dieta rovnako malo chore ako to zeleninovo-ovocne. samozrejme, snazim sa, aby obe jedli aspon to minimum, co sa v ramci pestrosti odporuca, ale mozno aj ten jazyk trochu tusi, co je pre jeho telo dobre - a ze pre kazdeho moze byt dobre nieco ine 😉

ervenka
24. feb 2015

@leonii ja som trochu obmedzovana mojou stitnou zlazou. Su potraviny, kt. neprospievaju vstrebavaniu tabl. a su potraviny, kt. su kamarati so SZ. Ale napr. moja sestra si celozivotnym dietovanim atd. privodila celiakiu, neter sa mi "pochvalila" ze v mene chudosti dokaze fungovat na 2 kroasantoch+ 3 mosteri+ zvysok voda/den. Ja keby ze mam pristup, aj jaternicku by som si dala- ale tu pravu. a obcas slintam za hriankou, ale takou na oleji spravenou s cesnakom- ako kedy davno robil moj otec. 😀

leonii
24. feb 2015

@ervenka Tak ked máš zdr. problémy tak to je jasné a pravda je že zakázané najviac chutí. 😒 Ja som sa snažila tiež dietovať,ale ja ked nejem tak sa normálne trasiem takže som to vždy po jednom dni vzdala.No pred cca 2 rokmi som už mala poriadných 95kg. som narazila na Mira Veselého a podľa jeho rád som úplne v pohode zhodila 20kg. potom som sa prestahovala tu a začala som ochutnávať a pribrala som za rok 10kg. No a kedže som už všetko ochutnala tak som si povedala stačí a vrátila som sa k rozumnému stravovaniu a podotýkam jem 5x denne a občas som až prejedená a mám 3 kg. dole. Ako ja nikdy nebudem štíhla ale rada by som mala tých 70kg. lebo mm sa veľmi chudé "vraj" nepáčia. Lenže teraz som bola na sk a párky to istili ( fajne boli ) ale tak raz za čas mi 3 párky neublízia (hádam) No a hrianky ja nemusím ja som maniak zas do sladkého ☹

ervenka
24. feb 2015

@leonii ono to nie je az take strasne- len ziadne arasidy, kapustoviny- velmi obmedzene- ale Vianocna kapustnica musi byt, ved to je liek. Ziadna soja- produkty z nej. a pokial vitaminove doplnky, tak min. 4 hodky od tabl... Inak, pohoda. Su horsie choroby. 😉

leonii
25. feb 2015

@ervenka No tak s toho čo si napísala fakt len kapustnica by mi chýbala ale tak jasné že musí byť aj keby čo bolo. Sú aj horšie choroby to je pravda a ked to berieš pozitívne tak to je dobre 😀 😀

leonii
25. feb 2015

@lenka151515 Ahojky ja som v Eefde. Ako dlho si v NL? 🙂 😀

cestovatelkaandrea
25. feb 2015

@leonii zdrave stravovanie nie je o tom hladovat. ja sama som teraz na 55kg a jem tiez 5x denne, niekedy az 6x ked mam tvrdy trening. ziadne doplnky stravy nejem a musim sa priznat sama si doprajem aj cokoladu a sem tam oriesky a aj to co moc zdrave nie je. ide o to ze jem proste pestro, nie naraz vela a mam to rozdelene na viacero jedal denne. tym jednoducho metabolizmus stale funguje a nema ziadne soky.
A co sa tyka stravovania nasich deti, tak jedia velmi pestro a samozrejme k tomu aj vela sladkosti. Len ma vytocilo, ked som si precitala ten clanok ako sa boja tu v NL, ze ked deti jedia prilis zdravo tak su podvyzivene na zaklade par sibnutych holandanov (pardon za vyraz). Ale to, kolko ich je tu tucnych uz vo veku 7-8r. to neriesia. Nadarmo u nas v skole nevedu rezim zdraveho stravovania. Ked sa na tie deti pozriem, tak fakt 50% je s nadvahou.

ajana1
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea joooj kebyze len v skole. u nas v skolke je par deticiek ktore maju nadvahu s tym ze boli aj u lekara ci nemaju problem ale to sa vylucilo. Uprimne mi je luto takychto deticiek nakolko to budu mat v zivote velmi tazke

leonii
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea Tak ja sa musím priznať, že ja som sa zle stravovala skoro celý život. Až posledné roky som si to uvedomila, že nechcem skončiť ako moja svokra zo 150kg. Tiež si dám občas niečo iné a ešte mám kopec kg. navyše ale ja sa neviem prinútit cvičiť aj ked mi mm kúpil orbitrek tak aspon 2-3x do týždňa chodím do mesta na baiku. V tomto každého úprimne obdivujem. Moje decka nemaju nadváhu aj ked mladej na prehliadke povedali, že je nad priemer no ona je celkovo od malička vetšia ako jej rovesníci. A vraj je to od mlieka (no neviem neviem ) A je pravda, že aj ja vidím dosť detí obéznych a to mi všetci tvrdili že holandania sú národ chudých ludí. Podľa mna tieto články su v spolupráci z fastfúdmi aby sa im zvýšil predaj.

cestovatelkaandrea
25. feb 2015

@leonii ved ani ja som sa nestravovala velmi dobre kedysi. stravu som upravila posledny rok a odvtedy to so sportom ide uplne inym smerom. ale tak ja pohyb milujem. nemusim ho mat kazdy den, ale tak pri detoch ho mam aj tak. vsak to poznas. Damian nadvahu urcite nema. skor je dost chudy a to zozerie aj klince. Zato Kilco je buchtos a teda na bruchu ma jeden velky sval (ale inak je v pohode, len stavbu tela ma mohutnejsiu ako Damian) 😀 a to ani nezje tolko co Damian. Aj ked vcera neviem neviem = spenat+ zemiaky + vajicko a potom 3 sultana keksiky s maslom a hageslaag. no to sa mi zdalo uz moc ale tak asi doplnal zasoby po chorobe 😅
Holandania vobec nie su narod chudych ludi. Vzdy vidim viacej chudych ludi na SR ked ideme na dovolenku.

leonii
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea Fakt na sk je viacej chudých? No budem si to musieť všimnúť ked pôjdem,alebo je to tým v akej si spoločnosti. Ja ked si tak predstavím svoju rodinu tak je viacej obéznych ako štíhlejších. Svokra sa pred 2r. prestahovala zo švagrinou do nemecka a tam je to fakt brutál, sme boli na kupku a som teda pozerala. No je pravda že aj švagriná a jej deti tam fest pribrali. No a vdaka za ten špenát dnes viem čo bude na obed 😀 😀

cestovatelkaandrea
25. feb 2015

@leonii ja neviem ale vela mladych bab je na SR fakt pekne stihlych (vysportovanych) a aj peknych 🤐 chalani tiez. tu ked sa okolo pozriem, tak ja neviem ale vela zien ma sice chude nohy z bicykla ale zvysok nekomentujem.... mozno starsia generacia je taka ista ako aj tu ale tak ludia od 15-50r su v podstate stihlejsi na SR. A uz aj chapem preco slovenske cislovanie je ine ako holandske. Slovenske S-M je ako v NL XS 😀

leonii
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea tak hej bicyklovanie robí pekne nohy ( u mna to neplatí) Teraz v zime to nie je tak vidno uvidíme v lete jak budu babenky vyzerať bez búnd 😀 😀 To číslovanie už teraz aj ja chápem 😀 😀 Ale je pravda, že teraz je trend na sk zdrava strava a šport. Keby ten šport chytil aj mna 😒 😒

cestovatelkaandrea
25. feb 2015

@leonii keby si byvala blizsie, tak ta zmagorim na sport. ja uspesne lamem vsetkych okolo. tak ani ty by si neodolala 😀

leonii
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea juj tak to je fakt škoda keby som mala s kým tak by ma to možno aj bavilo. Ale slubujem dnes dám 1h. na orbitreku 😀 😀

cestovatelkaandrea
25. feb 2015

@leonii dostala si odo mna pozvanku 😉

ervenka
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea
@leonii Ako som uz skor pisala postnl stale hlada ludi, aj napr. len v sobotu roznasat= dost pohybu na cerstvom vzduchu, a este plateny pohyb+ obcas beh cez prekazky, ked sa na vas vyruti psisko. No neber to! 😀 A mozno ako bonus dostanete trosku sibi nadriadenehok, takze aj adrenalin bude... Kde by ste nasli lepsiu pracu. 😀 😀 😎

cestovatelkaandrea
25. feb 2015

@ervenka ty si ffftipnaaaa 😀 jasne, hned zajtra davam vypoved a idem bikovat pre posnl 😝 ani keby mi slubili, ze budem vyzerat ako Timea Majorova 😀 😀 😀

leonii
25. feb 2015

@cestovatelkaandrea Prijala som 😀 😀