Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lenka151515
3. mar 2015

@palinkova87 neviem.. ja som rodila sice len raz.ale pri epi. sa mi zdalo vssestko rovnake

cestovatelkaandrea
3. mar 2015

@palinkova87 to mozem potvrdit od mojej kolegine. ja som rodila prirodzene bez vyvolavania oba razy a nebolelo to tak moc. len ked Kilco isiel uz von tak to bol zaberak. ale tak on bol obor, tak sa ani nedivim. ale keby som mala rodit deti ako Damian, tak aj 10x este.

vever1
3. mar 2015

@palinkova87 môžem potvrdiť. Prvý vyvolaný. Kontrakcie hneď každé 3-4minuty a pôrod trval 6 hodín. Som nestačila predychavat a kontrakcie všetky do chrbta. Druhý začal sám. Síce s komplikáciami ale oveľa menej bolestivý a bez epi ale trval 8 hodín.

palinkova87
3. mar 2015

Uz som sa rozhodla :D ak mi budu vyvolavat epi si dam....lebo to je hruza... ale ak to pride samo tak pojdem bez epi

rybca
3. mar 2015

@cestovatelkaandrea @ervenka my po 5tich rokoch budeme mat schody hotove, v lete chceme radiatory a dvere namalovat, no a o rok vsetky izby znovu prerabat, to bude radosti

@palinkova87 drzim palce..🙂

palinkova87
3. mar 2015

@rybca hihi ja sa este nikde nechystam:D

ikke
3. mar 2015

tak my uz vyse roka prerabame zolder, od zaizolovania az po vyrovnanie podlahy 😝 este tak 2 mesiace urcite mame pred sebou. ale ma to vyhodu - clovek sa zbavi tolkyyyych haraburd 😀

ervenka
3. mar 2015

@ikke @rybca @cestovatelkaandrea no my si musime svihnut, lebo Daniel ma velku "hostovku" izbu, druhe ditko dostane malu izbu. Ak chcem(e) aby prisla moja mama, tak musi byt zolder kante-klaar. Lebo na dvore ju nenecham stanovat. 😀

leonii
3. mar 2015

Baby robila som nejaké jarné dekorácie a mlada sa rozhodla, že ich chce vziať do školy.Otázka robí sa to? Na sk sme aj staršie ale funkčné hračky mohli priniesť,ale tu neviem, nech ma nemaju za exota 😀 😎 😝 No a vidím že tu asi každá prerába. Ja sledujem cez víkend tie relácie o prerábaní bytov a záhrad hneď by som ich ku mne pustila aj obed by som im navarila 😀 😀 😀

vever1
3. mar 2015

@ikke joj tie haraburdy na povale hihihi môj brasko k nám chce prísť na veľkú noc. Tak dovtedy musíme vypratat povalu. Zakaždým keď majú prísť popraceme ale nejak sa tam toho vždy časom nazbiera. Teraz tam pre zmenu skladuje babatkovsku izbu a našu starú posteľ. Dufam, ze to čoskoro predámnech mi to tam nezavadzia a o také 4 roky by sme aj my chceli hore urobiť Emme izbu. Zateplene máme len bude treba okno a stenu urobiť plus podlahy. Potom sa určite všetkého zbavíme hihihi

A čo sa týka duracelovych bateriek tak dnes som už ledva žila. Išla som včera spať o 10 lenže sa naschvál zobudila Emma a nechcela späť. Po hodine konečne zaspala a keď išiel hore môj mm tak ju zobudil a potom sa oň s nou trápil do 1. Ale to som samozrejme ešte stále nespala. Nakoniec zaspala a aj my a o 3 mi zas sven pri posteli stepoval. Takže zas nebolo zo spánku nič a keď konečne spal a nekaslal tak som zaspala a uz mi zvonil budík. O pol 11 som už v robote ledva oči mala otvorené a ani káva nepomahala. Takže dnes idem spať o 9 🙂

rybca
3. mar 2015

O povale mi ani nehovorte, ta nas pocka o takych 5 az 10 rokov...🙂 hlavne pri cenach vikierov..🙂 dovtedy ju pomalinky odbordelizujeme hadam, aspon..🙂

leonii
3. mar 2015

@rybca juj staré povaly tam by sa našlo "pokladov" Mala som zálusk na starú truhlicu od mojej babky no mm bol celý heppy že nevošla do auta. Ja som taký škrečok a je pre mna veľké štastie že existuju kriglopy no mm s toho nie je až taký nadšený. Holt niekto vypratuje ja zhromaždujem 😀 😀

rybca
3. mar 2015

@leonii tak my tam mame este nevybalene krabice zo Samorina..🙂 ako napriklad moje zosity so skoly..🙂) to teda uz asi fakt potrebovat nebudem..🙂)))

leonii
3. mar 2015

@rybca jéj v šamoríne mám švagrinú 😀 😀 No tak asi ich už fakt potrebovať nebudeš 😀 😀 😀 Ale možno poslúžia do krbu 😉 😉 😉 😉

ervenka
3. mar 2015

@leonii no by si sa cudovala, svokra odkladala mm vykresy este zo skolky. A ja mrchacina ich pomaly vyhadzujem... Na co nam to je... Ale zosity zo ZS, SS a vysky si mm vyhodi sam. 😉

leonii
3. mar 2015

@ervenka akože to je fakt zbytočné a ak nemáš barák jas svet tak fakt pomaličky, nenápadne "stopiť" 😎 😀

ervenka
3. mar 2015

@leonii ved som uz vyhodila aj "tricka, ktore sa este Daniel vynosi". No nevynosi, lebo mm je narodeny 1977, vtedy umeliny boli a bavlna je vytahana. Bleeeech... To ja mam taku svokru, zberatelku, nic nevyhadzovatelku "Ved sa to este mozno niekedy niekde niekomu zide".... 😀

rybca
4. mar 2015

@leonii tak v mojej profesii a ri dnesnej moznosti internetu mi uz fakt budu na nic..🙂
@ervenka mamin muz je tiez taky, ze vsetko odklada a tak sa zachovala aj kocikova vanicka este po segre a zisla sa, ked som bola na chalupe s detmi, segra vtedy plakala, ze To neeeee, teraz bude este viac skladovat..🙂 Ja tiez stale uvazujem co sa zide este, co nie, hlavne po detoch, aj pre segry, co mam nechat, co nie, je to tazke rozhodovanie...🙂

leonii
4. mar 2015

@ervenka No poviem ti, že moja je taká istá. Ešte aj jej známa jej doniesla veci po detoch (35r) a tiež sama umelina a ja som to fasovala,lebo ved to nemá žmolky (jak keby to bolo možné) Hned to išlo do koša. Ked sa stahovala do nemecka to bolo vyvezených vozíkov a teraz býva v dome a zas je plný harabúrd,lebo nemci raz za mesiac dávaju nepotrebné veci pred dom a to je pre moju svokru raj.Ako ja rada chodím po kringlopoch ale zas pozerám čo kúpim aby sa mi to hodilo 😀 😀

leonii
4. mar 2015

@rybca No jasné ujo Googl vie všetko a čo nevie to povie KOŇ 🙂 😀 😎 😉 🙂 😀 😎 😉 😵

ervenka
4. mar 2015

Ked sa tu bavite, ze co proti bolesti pri porode- http://wij.nl/geboorte-info-pijnbestrijding/nie...

ikke
4. mar 2015

juhuuu, uz len 2 chladne dni "a pak uz jen sama pozitiva" 😀
http://buienradar.nl/weer/utrecht/nl/2745912/#1...

ervenka
4. mar 2015

@ikke ved uz by aj stacilo, ladovec tu pada kazdy den niekolko krat...

rybca
4. mar 2015

@ikke kiezby si mala pravdu, mna uz tato zima ubija..🙂

leonii
5. mar 2015

@ikke juj hneď si mi zlepšila náladu 😀 😎 😎 😎

cestovatelkaandrea
5. mar 2015

v nedelu vytahujem jarne saty 😀

cestovatelkaandrea
5. mar 2015

@rybca ved to ani zima nie je. ani neviem ako to nazvat. ak nema byt poriadna zima, tak radsej nech nie je ziadna.

leonii
5. mar 2015

@cestovatelkaandrea No ja asi deckám botasky bude to blbo vyzerat v +15 a zimne boty 😀 😀

rybca
5. mar 2015

@cestovatelkaandrea no jo, ale ja uz ledva zapnem zimnu bundu, nemozem sa pod nu poriadne obliect a ten chlad a vietor mi nejak zaliezaju pod kozu...🙂))

cestovatelkaandrea
5. mar 2015

@rybca neboj o dva dni budes lietat po vonku v jarnom svetriku 😀