Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
6. apr 2015

ja mam asi 10 plnych spaarkaart, takze ak sa niekto chysta v dohladnom pol roku do eftelingu, poslite mi do IP adresu, poslem vam karticky 😀 😉 my az buduci rok, teraz je na to mala este moc mala si myslim...

leonii
6. apr 2015

@ikke Jéj tak ty si šikovná,ak teda môžem poprosiť tak by som pre nás vzala mm sa nechal ukecať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Pošlem ti adresu alebo dáme kávu v meste niekedy ešte do prázdnin? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
6. apr 2015

@ervenka No teda a ja som na teba myslela počas celých sviatkov. A kedy, že ti to hrozí ten oxitocin? 😒

leonii
6. apr 2015

Baby 3 dni u svokry a poviem Vám aj ked vychádzame spolu fajn tak stačilo 😀 😀 Bolo nás tam 20 vrátane detí +4 psy a 2 mačky 😀 😀 😀 Moje som videla,len keď mi dávali pusu na dobú noc a už mi aj chýbali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Domov sladký domov 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
6. apr 2015

@rybca Jéj krásna váha 😀 😀 No a darček s Tvojej dielne sa všetkým páčil a hlavne svokre. Ďakujem ešte raz veľmi pekne za krásnu prácu 😀 😀 😀 😀

ervenka
6. apr 2015

@leonii ja sa oxitocinu nebojim. Aj Daniela museli vyvolavat. Zajtra mam poradnu+ sono kvoli vode. Ale mam sto chuti zobrat so sebou Patex a prilepit sa ku stolu v nemocnici, kym mi nevybavia termin porodu. Keby len zadrziavanie vody, ale uz mam zaseknute nervy v krizoch, aj v trieslach.. No bleeech. A samozrejme nespim.

leonii
6. apr 2015

@ervenka juj tak to je mi ľúto ☹ Tak by si hádam mohli troška uvedomiť a pomôcť Ti a bude aj ten feší dr. ? 😀 😀 😀 😀 😀

ikke
6. apr 2015

@ervenka kedy vlastne mas oficialny termin?

ervenka
6. apr 2015

@leonii on robi na porodoch tento tyzden. Zajtra budem mat arts asistent- dufam,ze nie blbca z Belgicka. Masiar. Jooooj, uz toho mam dost. 😝

ervenka
6. apr 2015

@ikke dnes

leonii
6. apr 2015

@ervenka oj tak to ti verím, tak hádam vyfasneš toho čo chceš a nie dajakeho blbca 😉 😉 No dnes termín tak to už je fakt načase 😎

ikke
6. apr 2015

tak keby si bola ja, povedala by som - neboj, uz len dva tyzdne a babo je tu 😀 prajem ti, aby to bolo tak skoro, ako si sama zelas 😉

ervenka
6. apr 2015

@ikke ziadne 2 tyzdne. Mam stale problem s plod. vodou. raz nameraju len 2 vrecka s vodu (jeden 2cm a druhy menej ako 2cm) dalsi tyzden 2 vrecka- jedno 2.6 druhe 6cm) a takto je to so mnou od 36tt... Keby aspon nebolo velke. Ale podla posledneho sona, velke bude. Takze naozaj niet na co cakat. A samozrejme,ze "keby som necitila pohyby, treba volat".... Vtedy by uz bolo asi trochu neskoro. 😖

ikke
6. apr 2015

@ervenka tak mne pri prvom merali plodovu vodu iba raz - 11. den prenasania a hned, ze malo vody, zajtra rano na prijem. zajtra uz patex neber, radsej rovno zober tasku 😉 inak zajtra je v nasom rodinnom kalendari jednen z 2 najfrekventovanejsich narodeninovych datumov (7.4. a 14.7. 😀)

ervenka
6. apr 2015

@ikke @ikke tazka je od 34tt v aute- vtedy vocht verlies- pol dna v ZH, potom v 36tt o cca 3 poobede kazdych 10min. kontrak. o 6 kazdych 5min. a ked sme v ten vecer prisli do ZH vsetko prestalo. Ditko ma naozaj zmysel pre srandu- takto ma natahovat a mm tiez. Moj svagor je narodeny 8.4. Tak dufam,ze sa podeli o datum.
Dnes vecer ked som uspavala drobca tak sa otocil ku mne, dal ruku na bruchu a hovori- "Bibi kom maar nu naar buiten!" Keby tak posluchlo svojho velkeho brata. 😀

leonii
7. apr 2015

Baby kt. máte makrízy ako ich čistíte? Ak teda nerátam firmu. 😉

rybca
7. apr 2015

@leonii tak to som rada, ze sa pacilo a dufam, ze bude dlho sluzit 🙂
@ervenka tie seknute nervy nezavidim, vcera som ledva chodila a akoby cele brucho niesol zadok, stale ako keby svalovicu v nom mam. A tie bolestive kopance.

ervenka
7. apr 2015

Vysledok dnes- ak neporodim do pondelka, 13.4. o 7 rano sa zacina proces vyvolavania porodu. Dnes uz len 1 vacok s vodou, ale aspon jej bolo "az" 3.6cm. Ditko je aktivne, ale v noci uz menej ako doteraz. Ja som za tyzden pribrala 2kg- dalsia zadrziavana voda. Uz som sa vysplhala na 112kg. Takze aj preto uz chcem porodit. Dnes pocas sona "No male ditko to naozaj nebude". A hadajte- buduci tyzden ma sluzbu "somarik z Belgicka". ZE je rauw man... Pocula som od 2, ktore ho mali. Okrem verlos. ktora mi robila sono- a ktora ma sluzbu aj bud. pondelok a bude vyvolavat ditko na svet- "Tot maandag, maar hopelijk voor jouw niet" 😀 Boli asistentky vyslovene hnusne, bol chaos v afpraakoch atd.. Jedna (ktoru som v zivote nevidela, nepoznam ju, nepozna moj pripad) zacala mudrovat,ze vyvolavanie sa moze skoncit CS, ci som si toho vedoma. blablabla "Mijn lichaam, mijn keus, goed?!" MM v aute povedal,ze sa asi zle vyspala alebo mala malo sexu. 😎
KEd som povedala mamine, ze 13.4. tak sa zasmiala, lebo brat- 13.1. sestra 13.6. a cislo domu v ZA je 150/13.

cestovatelkaandrea
7. apr 2015

@ervenka dufam, ze to stihnes skor ako 13.4. tento tyzden je take pekne pocko. chod si sadnut von na lavicku a ono bude chciet ist von tiez. u mna to tak bolo s Kilcom. som si polezala cely den na dunach pri slniecku a v noci mi praskla plodova voda ... 😀

ervenka
7. apr 2015

@cestovatelkaandrea ja lezanie na dunach riskovat nebudem, co ked pride greenpeace a odtiahnu ma do mora? 😀 (stary vtip, ale mne sa paci) Verlos povedala,ze nejake velke splechy ocakavat nemam, ze skor len tak mokro/vlhko. 😉 Ale keby som mala napr. na nohavickach hnede/zelene/modre 😕 tak mam volat a ist do ZH.

cestovatelkaandrea
8. apr 2015

@ervenka podaj hlasenie 😉

ervenka
8. apr 2015

@cestovatelkaandrea nic nove na zapade. 2v1 😀

cestovatelkaandrea
8. apr 2015

@ervenka u nas na vychode tie nic nove 😉

ervenka
8. apr 2015

@cestovatelkaandrea ale coby ze vy nic nove. videla som nove fotos s novym ucesom, tak sa nerob. 😀

cestovatelkaandrea
8. apr 2015

@ervenka aaale. Ved to az taka velka zmena nie je.

leonii
8. apr 2015

Akože som mala úplne iné plány ale mladá to dnes zmenila a strčila nohu do mojho kolesa a zrejme je zlomená,to sa uvídí až o týždeň. každopadne mám novú skúsenosť z pohotovostou a z ochotným oteckom Melkinej spolužiačky.´kt. nás odiezol a pohotovosť a bol celý čas s nami. Vzala som aj Jajka ako osobného tlmočníka 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 Ten toho nakecal viac ako mi všetci dokopy a to rátam aj dr. a sestričku 😀 😀 Ked do týždňa nezošediviem z mladej tak budem rada 😒 😒 😒

ikke
8. apr 2015

@leonii preco az o tyzden? 😨 to jej ju nezrontgenovali?

leonii
8. apr 2015

@ikke hej zrengenovali dokonca z viacerých strán,ale dr. vravel, že u takých malých detí sa to nedá dobre rozpoznať. Tak jej dali sadru a o týždeň na kontrolu a podľa toho ako to bude vyzerať možno dostane sadru ešte a dva týždne 😒 A že v žiadnom prípade nesmie stúpiť na nohu. Dokonca mám ten chlapík čo bol s nami požičal ich buginu aby bola Melka mobilná 😀 😀 Ona je toho heppy a hned by sa vozila no musí ležať to bude ešte len boj 😠 😖 No a fakt už musím tie identifikačné karty aj deckám dať spraviť,lebo som mala len preukaz poistenca,ale nie pas tak dlho dumali že jak to maju zapísať ale nakoniec to bolo ok.

ervenka
9. apr 2015

@leonii poznam mudr. ktora svoje vlastne ditko poslala hrat fucik- zapas s nastiepenou kostou v predklakti. Az po tyzdni- ked sa nic nezlepsilo- isla s tym do nemocnice. Mlady dostal sadru a bolo.

Mimochodom, na 90% sme rozhodnuti pre "obcajnu" skolu. Ucitelka z Jenaplanu ani po 2 tyzdnoch nie je schopna poslat email, aky je postoj skoly, co mozu ponuknut atd. Ale hlavne,ze hned spomenula,ze sa musi pozriet kolko si mozu vypytat podporu od gemeente pre ditko s "taal hendicap" Dnes som bola v tej normalnej skole... Porozravali sme sa, dostala som intakformulier a ze oni maju viac 2a viac-jazycnych deti. Dokonca aj rozumeli obe juff tomu, co Daniel hovoril. Takze tak.

Stale 2v1, v noci som spala 2hodky, dala som zbohom krizej chrbtici, mm sa ma spytal, ci musi zostat doma a postarat o mna a Daniela. Vcera vecer mi oznamil, ze susedia budu buduci tyzden 3 dni malovat ich dom zvonka. Joooj, sa tesim, zase nebude klud. :P

cestovatelkaandrea
9. apr 2015

@ervenka ja uz kazdy den cakam, ze uz nie si kinderoko a drobec takto.... uz aby si to mala za sebou a mala aspon co sa tyka chrbtice klud.