Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
17. apr 2015

@cestovatelkaandrea mala som epi. Ale nie len taku nejaku. Ked som hovorila,ze mam krize uplne prec, tak mi anesteziolog namiesal epi, ze som mala znecitlivene len krize. Ale cit v nohach som nestralila, len ma krize neboleli. Mohla som hybat nohami. To bola ulava. Ved ma museli 4 ludia (v ratane mm) otacat. 😉

ervenka
17. apr 2015

Hehe, hadajte kto je kto na ktorej fotke. 😀

leonii
17. apr 2015

@ervenka No tak podľa mňa na tej prvej je Laura 😀 😀 Súrodenci jak keby ich jedna mater mala 😀 😀

ervenka
17. apr 2015

@leonii nie len jedna mater, ale aj tatko je ten isty. 😎

leonii
17. apr 2015

@ervenka Ó tak to je jasné 😀 😀 A inak ako sa máte? Braček nežiarli?

vever1
17. apr 2015

@ervenka ja som si takú malú knižku urobila. Na jednej strane Sven a na druhej Emma. Snažila som sa malú podobne odfotit ako Svena. Krásne bolo vidno aký si boli na začiatku podobní. Teraz už by si to nepovedala 😝

leonii
18. apr 2015

Baby otázka. Mám vchodové dvere presklenné a je v nich aj zabudovaná schránka. V lete pôjdeme preč a neviem ako mám zamaskovať hromadenie pošty aby nebolo vidno, že nie sme dlhodobo doma. Min. rok sme tam dali karton,ale podľa mna muselo byť vidno že načo tam je. Nemáte nejakú fintu? Susedov nepoznáme a keby že nás vykradnú tak nám ani nikto nedá vedieť, že sa niečo stalo a mm sa s nimi kôli tomu zozamovať nebude 😎

ikke
18. apr 2015

@leonii mate vo dverach iba dieru, alebo mate na dverach zvnutra aj nejaku krabicu, do ktorej pada posta?
na sklo mozte nalepit vzorkovanu foliu a na dvere chvilu pred dovolenkou nalepit taku tu nee-nee nalepku, aby vam nechodili reklamy, posty okrem reklamy asi vela nebudete mat 😉 ja som tu nalepku este zvykla trochu akoby poskrabat, aby bolo trochu menej napadne, ze je tam nova a iba na tuto prilezitost 😅

leonii
18. apr 2015

@ikke máme len tú dieru vo dverách a krabicu nemáme,lebo je tam stolička na sedenie a neviem či by to že ju tak dáme len na ten čas práve nebolo fest nápadné. S tou nee-nee nálepkou je to dobrý nápad,lebo klasickej pošty nám fakt veľa nechodí 😀 😎 Kde sa kupujú?

ervenka
18. apr 2015

@leonii nalepku si vypytas na gemeente, alebo stiahnes z netu. Ten link, co som davala davnejsie o nalepkach. Stiahnes, vytlacis, poriadne prelepis paskou a hotovo. Co sa tyka obycajnej posty, viem ze existuje nieco ako "vakantie servise" ze posta "zadrzi postu"= nebude nic dorucene. A ked pridete naspat vyziadate si postu. Ale neviem kolko to stoji. To sa musite opytat posty.

leonii
18. apr 2015

@ervenka Vďaka,ten jj ten link bol super,nájdem vytlačím a bude 😉 To zadržanie sa nám asi neoplatí niekedy za 2 týždne nič nepríde a potom zas jeden týždeň je plodný.Možno ai nebudeme preč 2 týždne možno,len jeden, len jeden nikdy nevie ako nemáme asi nič také cenné okrem elektroniky,ale tak nerada by som upozorňovala na to že nie sme doma 😉 😉

ervenka
18. apr 2015

@leonii skuste vystihnut postu a spytajte sa. Mozno je aj moznost tretia...
Ozaj, Daniel neziarli. PRave naopak. Aj mliecko jej chcel dat (nekojim, nepodarilo sa...) a bol sklamany,ze som musela pomahat. KAzde rano pride- Hoi LAura. A kazdy vecer jej da pusu na lice, pohladka ju a tak... Bibi Laura niet huilen.. A uhadla si- hore je Laura a dole Daniel. 😀

leonii
18. apr 2015

@ervenka Super, že nežiarli aspoň nemáš zbytočný stres. Tak ked kojenie nejde tak nejde hlavne, že ste zdravý nie? Poviem mm nech odchytí poštára 😀 😀 Pozor na to krmenie,lebo Janko ked som doniesla Adamka tak tiež nežiarlil a chcel ho krmiť tak mu v nestrážnenej chvíľke daval chleba a ked našiel vatové tyčinky tak aj nos včistit 😀 😀 😀 😀 Raz ležal na posteli a ja som si odbehla na wc a prídem a on ho už tahal z postele za perinku pri nohách chýbalo málo a stiahol by ho a dostal by hlavičku 😀 😀

ervenka
18. apr 2015

@leonii akcne tu deti... no uvidime, co sa bude diat ked prvotne ohurenie z babatka opadne a nastane kruta realita- ze Daniel musi kracat pri kociku, pripadne stat, ale uz sa vozit nemoze. A tiez, ze Laura ma cumlik, ale on uz daaaaavno nie. To vidim ako 2 problemy, kt. sa nevyhneme. 😉

ervenka
18. apr 2015

Pribudli mi srdiecka, mam tusaka, ze od niektorej z vas, dakujem.

leonii
18. apr 2015

@ervenka Joj tak to moji sú fakt iný 😀 😀 Ako vravíš uvidíš ako to bude postupom času, každé berie zmeny po svojom 😀 Cumlík môže byť problém a na kočiar sa dá ked celkom pripevniť ten skejt či ako sa to volá ked súrodenca nohy bolia.Už dva týždne patrím aj ja medzi kočikové mamičky a bude mi aj smutno ked budem musieť v pondelok vrátit bugínu,ale viac štastnejšia budem ked bude mať mlada tu sadru dole. Sme dnes aj obväz menili,lebo ho mala totalka špinavý 😀

ervenka
18. apr 2015

@leonii pokreslila aspon trosku tu sadru? 😉

leonii
18. apr 2015

@ervenka ne,lebo jej dali na vrch taký ten farebný obväz,no ako kolenačkuje tak bol taký špinavý,že by mu ani farba nepomohla a som si všimla,že ona aj sadru zlomila,som zvedavá na podelok. Podľa mna u nohu nemá zlomenú,lebo ani raz nezaplakala a búcha s nou kade tade 😀 😀 😀 A každému žaluje,že to som jej JA nohu zlomila 😀 😀 😀 😀 Smutne 😎 😀

ervenka
18. apr 2015

@leonii potvora mala, takto zalovat na mamu... 😀

vever1
18. apr 2015

@leonii hihihi no šikovná je ta tvoja 😀 ináč my sme tiež mali tú somarinu na kočíku. Sven na tom ani raz nestál. Bál sa toho. Našťastie sa dalo na tom aj sedieť. Použili sme to až 3x keďže nepočúval a sa neudržal takže sa strepal a uz som ho na to nikdy viac nedostala :-/ sme zbytočne vyhodili 100 euro ale ešte že existuje marktplaats 🙂

@ervenka kočík bol aj u nás problém ale dudu už nechcel. Tak však uvidíš. A ocko pomáha? 😀

ervenka
19. apr 2015

@vever1 ockovi som vycistila zaludok po stvrtokvom vyjazde a v piatok dokonca navaril. 😀 Ale snazi sa..

leonii
19. apr 2015

@vever1
@ervenka
Hej Melánia je taký expert, včera sa jej oko stretlo z dverami a taký fajný vinkel pod okom. Ešte povedia, že ju bijem herečku 😀 😀 😀 😀 Mi sme ten skejtik nemali,lebo na mojom sa dalo postaviť vzadu nad koleso tak ked bol stav núdze tak som ich viezla takto,ale často to nebolo,lebo sme bývali u svokry na dedine a ked sme išli do mesta tak autom takže nohy ho ani nestihli bolieť 😀 😀

leonii
20. apr 2015

Ták sadra je dole, takže noha nebola zlomená. má teraz opatrne našlapovať no mlada sa teraz pre istotu bojí. No som zvedava kedy bude chodiť normálne. Celý čas som bola zvedavá ako vyslovia naše priezvisko a oni so mnou vypiekli a povedali len Melánia. Škoda,mohla byť sranda 😀 😀 😀 A ešte ju jeden asi ošetrovateľ núkal keksíkmi takže domov ist nechcela a o pohyblivom lehatku ani nevravím 😀 😀

ervenka
21. apr 2015

Vcera kontrolovali malej uska,zobrali malej krv. A tadaaaa NL nie je az taka bleeech krajina- z krvi kotroluju vsetkych novorodencov o.i. aj na stitnu zlazu. Takze budeme vediet, ci zdedila po mne zaspatu SZ alebo nie. Aj ked huisarts (bola u nas doma na navstevu- aaaaa kolko ma vlaskov, a ake ma oci, a ako sa pozera 😀 ) hovorila, ze sanca pri dievcata je "ietjes hoger maar toch nihiel" a ze som bola dobre nastavena, tak sa nemame coho bat. VEd uvidime po 4 tyzdnoch, ci niekto zavola alebo nie.
Koniec hlasenia.

ervenka
21. apr 2015

@rybca hlasenie dna? Aky je stav, ako sa citis, nejaka zmena? 😀

rybca
21. apr 2015

@ervenka zmena asi len vo vahe krpane, asi som precitlivela, ale tak ako som citila ubytok energie, ked Julia pila mlieko, tak tak citim, ked mala v bruchu rastie, vtedy som uplne nepouzitelna, vygrcnuta..🙂 to bolo posledne dva dni, dnes mi je uz lepsie..🙂 termim porodu este stale neviem, hadam zajtra, alebo vo stvrtok sa dozviem, ale teraz sa zameriavam na to, aby som vydrzala do nedele polnoci, ked pride mama.🙂 potom je to uz jedno, ani tasku este nemam zbalenu, kocik neoprany..🙂 vsak nejak bude..🙂 este asi 2 tyzdne, tak sa to hadam stihne..🙂

cestovatelkaandrea
21. apr 2015

@rybca neboj o chvilu uz bude dobre a budes mat viacej energie 😉

rybca
21. apr 2015
vever1
21. apr 2015

@rybca ides na sekciu?

rybca
21. apr 2015

@vever1 ano, musim, uz mam za sebou 2, aj ked priamou umerou by sa to teraz mozno normalne podarilo...🙂