Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ekira
4. dec 2008

ahoj geminis tu v holandsku su uplne ine tradicie na mikulasa ako na slovensku..ziadna cizma v okne nehrozi tu dostavaju deti darceky ako na slovensku na vianoce ked pride mikulas do holandska (koncom novembra) tak odvtedy si deti davaju topanku pri dvere a cakaju ci im tam mikulas nieco hodi.vacsinou dostavaju take cokoladky ,ale najdu sa aj taky co si rano najdu velke darceky 🙂
kde to presne byvas?ja byvam kusok od nijmegen mesto sa vola GRAVE
ak som spravne videla tak ten kalkar je od nas nejakych 51 kilometrov

i.n.g.a
4. dec 2008

ahojte,tak ked sme boli nedavno u ekiry,mala ju riadne oznacila.A keby len raz.No ale uz som si zvykla ju prezliekat niekolkokrat za den.A teda aj seba 😒 .Ked sa bavime o tom,ze deti v NL nechodia oblecene,tak to je svata pravda.Minule sme isli na navstevu ku rodine a poznamky typu: "Dnes Sandra urcite nezmrze"si uz nevsimam.A to ju nebabusim niejak extra.Asi sa im nepozdavala ciapka,tenke rukavicky a pancusky.Aj moj muz mal zo zaciatku poznamky,ale snazila som sa mu to vysvetlit(povedala som mu,aby mi do toho nekibicoval),potom dal pokoj.Bud pochopil alebo neriesi.

ekira
4. dec 2008

nazdaaaaaaaar 😀 prosim ta absolutne to neris ze ma mala nejak poznacila,mame predsa pracku ta to opere a mala za to nemoze aj u vas snezilo? no na temu oblecenia sa uz fakt netreba pozastavovat.....ja strazim chlapceka ktory ma skoro 20 mesiacov mam ho od jeho 6 tyzdnov zivota a to oblecenie no otras....aj teraz mu davam na doma pancuchy po mojom synatorovi a aj ciapku ked ideme von nohavice ma tenucke a ked sedi v kocari tak mu trcia nozicky no hrozne 😒 ked som si od jeho mami pytala spaci vak na spanie tak povedala ze naco,to neni treba 😠 tak som mu kupila zo svojich penazi,aby mu nebolo zimka

i.n.g.a
4. dec 2008

Ahooooooj!!!No pride mi to take blbe,ze ta ogrcka hned prvy raz,co ta vidi.Ja uz mam nachystane to body co si mi pozicala,aj oprane a ozehlene.Marcel sa tesil z tej foto,kde je mala v tom oblecena 😀 .Ze ake krasne body,hihi..
geminis - To bude asi ten isty Nijmegen,nemci to zvyknu volat aj Nimwegen.My sme od teba niejakych 45km.Chodime obcas na nakupy do Kleve alebo Goch.

ekira
4. dec 2008

moja kludne si to body nechaj ved ja ho neznosim a ani amon 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

geminis
4. dec 2008

júú, holky moje,

tož to vás, i.n.g.a a ekrira, mám pěkně blízko. Město Grave neznám, ale nastuduju mapu.

i.n.g.a, až pojedete příště do Gochu nebo Kleve, dej vědět!!! My tedy jezdíme častěji do Kleve, ale v Gochu máme jednu českou rodinku, tak i k nim.

My do Holandska jezdíme hlavně do Duivenudo IKEA, manžel je jí posedlý! Byl by tam od rána do večera. S holkama už tam nejezdíme, protože mi přišlo, že co návštěva, to jsme odmarodily.

Příští týden dojedou mí rodiče k nám na svátky, tak budou zřejmě hlídat holčičky a my vyrazíme do IKEA!

Jednou nebo dvakrát jsme byli v Anheme a v Njmegene jsme se nechali napálit jedním podvodníkem, co brečel na parkovišti, že mu známí dle dohody odjeli autem a on si tam zapomněl vše. Potřeboval půjčit 20EUR a já blbec mu je půjčila. Člověk si představí sebe, že by potřeboval pomoci a takhle dopadne. A přitom kyž jsem jezdívala z Prahy na Moravu a na nádraží žebrali, že potřebují jen 5Kč, co jim chybí na lístek, tak jsem vždy řekla "OK, půjdeme ten lístek koupit spolu" a byl pryč! Měla jsem to udělat i tehdy, ale měli jsme holky v kočárku a kdo ví, kde tam, pokud vůbec, nádraží je.

A já ještě k tomu Mikulášovi musím dodat, že u nás se nedávala bota (čižma), ale kabela na balkón!! Já jsem panelákový dítě. Ale manžel je Slovák a loni s holčičkama jsem jim drobnůstky naložila do botek, i mrňavé mikulášky do mrňavých capáčků slečen!! Manželovi do kanady!!!

Teď balím dárečky, v přestávkách nakukuji na net. máme Vánoce a holky hned za dva dny narozeniny. Tak je těch dárečků víc!

Mějte se moc a moc svátečně, adventně a mikulášsky!

i.n.g.a
4. dec 2008

Inak zienky,musim sa vam pochvalit.Dnes sme v noci spali 9 hodin!!!Joj,tak dlho som nespala uz ani nepamatam.Aj ked s make-up-om,oblecena a s okuliarmi na nose.Ale ako mi aj sestra pisala,je to lepsie ako odmalovana,v pyzame a nespat 😉
geminis - My tam chodime nakupovat asi tak raz mesacne-po vyplate 😀 .Vzdy musim cakat na muza,kym sa vrati z roboty(chodi na sluzobky),sama sa neodvazim aj s malou.Ale mohli by sme sa tretnut,tesila by som sa.Inak mas kraaasne dcerky!!Uff asi mas co robit.Ako to zvladas?Ja mam jedno a to sa este niekedy stazujem 😅

ikke
4. dec 2008

geminis, ja byvam 15km od ikea v duivene, chodim tam skoro ako na klavir 😀
a tusim som tam uz raz niekoho pocula rozpravat slovensky/cesky...
😉

aksuram
4. dec 2008

Jeeej tu sa to rozbehlo 🙂
My stale zijeme podla nasich tradicii a zajtra sa ziadne velke darceky nebudu konat- mozno akurat urobim daku lakocinku aby sme si vsetci pomlskali. Maly ma plny adventy kalendar sladkosti takze speci dalsi balicek urcite nebude- jemu je to teraz este aj tak asi jedno. Ale urcite budu klasicke slovenske vianoce- tak ako maju byt 😉
Este k obliekaniu- ked som sem prisla tak som si naivne myslela, ze tieto deti maju daku zvlastnu imunitu, ze nepotrebuju ciapky-ale nieje to tak- potvrdila mi to aj Miskova ucitelka, s ktorou som sa bavila o tom, preco trvam natom aby mu vzdy ked idu von davali ciapku- mal par krat zapalene usko- a ona, ze to je pravda ze vtedy si treba davat pozor, a ze aj i"ch" deti mavaju casto zapalene usi a rodicom je to jedno a dietatu co ma aj aktualne zapalene usko nedaju do skolky ciapocku ☹

Este k vianocnym darcekom- mna teraz na nakupy nikto tuna nedostane- ja si pockam kym prejde toto sialenstvo a potom si pojdem v klude nakupit ked uz budu obchody prazdne a aj zlavy budu vyssie 😀

silvia.t
5. dec 2008

Ahojte dievcata tak sa nas to nazbieralo.....niekedy musime zorganizovat stretko 😀

i.n.g.a
5. dec 2008

Dobre rano prajem!
Ja som nekupila este ani jeden darcek.Hanba mi,ale ked ja ani neviem co.Sestre a mamine uz mam vymyslene,len to musim este zrealizovat.Ale co zvysku rodine,hmm.To je zahada.Stretko by bolo fajn 😀 ...Sa mi paci ako sme to tu rozbehli.
Tak pa a pekny den prajem!!!

geminis
5. dec 2008

Dobré ráno všem!!! I když nám zde zase začalo pršet...

i.n.g.a --
díky. To víš, že je to záběr, zvlášť když Anička je jako čertík z krabičky, strašný divoch, nervák, prý celá ja jako malá. Netuším, jak jsem mohla přežít dětství a rodiče taky 🙂) Zuzanka nám to svým klidem a rozvahou vynahrazuje. Je to náročnější v tom, že jsme tady sami, daleko od příbuzných (když někdy čtu ty starosti někoho s nima, možná je to i výhoda, ale my máme vztahy s rodinou prima), ale to vy jste na tom stejně.

A s tím spaním, musel být na Tebe bezva pohled!!!

A že jezdíte na níkupy jednou za měsíc, to vůbec neva, my tam taky nejezdíme obde. Teď jsme tam měli sice pár cest, ale tokvůli botkám pro holky, nočník, Tchibo. Takže se budu těšit...

Já už dárky pro holky mám, víceméně je kupuju postupně, něco mám třeba už od září. Tak jsem se vyhla i těm davům, jak psala aksuram. Ale u nás je jedna ulice s pár obchody, takže o davu být řeč nemůže.
Pro manžela mám jen jeden, tradičně mu kupuju předplatné časopisu "Můj dům". Na dalším se musíme domluvit.
Pro své rodiče mám dárky, ale ještě ne komplet. Musíme udělat obtisky ručenek holčiček a zasadit do rámu (v NKD jsem na to koupila takový trojrámeček, uprostřed bude jejich fotka a po stranách obtisky). A ještě máme kalendáře a nechali jsme vvolat fotky, tak je pak musíme nalepit. Pro rodinu manžela zatím nic nemáme, ale na svátky jsme stejně tady, tak náš čas tolik nehoní 🙂

ikke --
s tou IKEA jste na tom jako s manželem, jak jsem psala, je ní úplně posedlý! Takže by bylo prima se tam někdy sejít. Rodiče tady budou od příští soboty, tak můžeme vyrazit!!!

ekira --
tak už jsme si s manželem našli Grave na mapě a není daleko od Kalkaru. Manžel už by nejraději vyrazil na návštěvu, ale já ho upozornila, že nás ještě nikdo nezve 🙂

A setkání by bylo opravdu prima, i když jsem zde sotva pár dnů mezi vámi! Ale do vzdálenosti jste mi blíž než holčiny v Německu.

Dnes dopoledne máme zkušební jízdu na jedno autíčko. Manžel se rozhodl, že mi koupí automat, protože s manuálem neřídím. Řidičák mám už hodně let, i auto mi rodiče koupili, mého miláčka Puňťu, ale ani tak neřídím.

No a v úterý vyrážím na vánoční trh do Kolína s našim babince tady. Tak se těším. Manžel si bere volno a bude s holkama, od rána do večera. Je to zlatíčko. Takové akce u mě podporuje.

Tak se mějte při pátku moc a moc hezky a už dopředu se omlouvám za ty své romány, já prostě neumím nic říci jednoduše.

ekira
5. dec 2008

ahojte tak som sa dovlaila z roboty 🙄 😕 no dnes mi dala pani domaca zabrat 😠 ani kavu som nemala ,ale zato mi dala balicek s cokoladami to som vobec necakala ona mi nikdy nic neda,teda okrem vianoc-to ma obcastni saklom mentolovych cukrikov 😖
inga wau tak mala sa dobre vybuvala a ty tiez 🙂 ja len dufam z etakychto noci bude viacej a viacej.no ako sledujem dnes si tu pekne skoro
my chodime inak tiez casto do ikea len neviem kde to je 😀 😀 😀 😀 😀
geminis wau ze kabela na balkon to som fakt nepocula,ja som vzdy myslela ze vsade je to rovnako s ceskoslovenskym mikulasom 😀 😀
mas co robit teda s dvoma detmi ta posledna foto nema chybu.a inak odkilas pochazda manzel? tak ides do kolina he na kolin mam jeden zazitok.pred rokom a pol som sla so synatorom na slovensko autobusom,mal v koline pauzu a my sme dosli o par sekund neskor a autobus uz odchazdal.ale nastastie pan co sedel z anami zakrical na sofera 😔 ja som myslela ze ma asi porazi syn mi plakal ja som bola hotova na infarkt 😕 😕 😕 ale zvladli sme to a na dlasich prestavkach sa sofer radsje opytal ze ci sme komplet 😀 kludne s amozeme dohodnut na stretavke,moze aj inga dojst na kaficko a ten kto chce moze tiez 😀
aksuram ja by som tiez radsej mala slovenskeho mikulasa ,ale ked mam holandana a aj on ma deti tak si vies asi prestavit ako by som vyzerala keby som povedala z enie.a neboj ked maly o nieoc vyrastie a teda budete este tu v holandsku tak budes muset aj ty sa prisposobit 😅
ja uz mam aj na vianoce darceky a este dneska si dokupim jeden (digitalnu kameru) a ten dam 23 pod stromcek ) mali sme taky srot kameru s tim sa nedalo uz skoro nic 😕 a tak si ekirka pekne sporila a nasporila na fotacik 😉 len tie raceky musim este zabalit jaj tak som napisala litanie ale aspon sa nebudete nudit 😀
Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht
want we zitten allemaal even recht
Misschien heeft U nog even tijd
voordat U weer naar Spanje rijdt
Kom dan nog even bij ons aan
en laat uw paardje maar buiten staan

En we zingen en we springen
en we zijn zo blij
want er zijn geen stoute kinderen bij
En we zingen en we springen
en we zijn zo blij
want er zijn geen stoute kinderen bij.
tak sme si zaspievali a mozeme sa vrhnut na dobroty 😀

aksuram
5. dec 2008

Pekny den 🙂
Tu je toho dnes popisane 😉
Ekira- ty sa asi musis prisposobit ked ste sa "spolcili"s holandanom 😎 ... u nas sme sa prisposobili len v akciach co ma manzel z prace- inak si to neviem predstavit, zeby som zrusila nase vianoce a vsetko oslavovala tak ako oni- toto by som nerozchodila ani keby sme tu ostali na stalo... ale to nehrozi.
Inak ked sa tak vyznas v tych basnickach a pesnickahc(ja to komolim jak Misko) - som ta chcela poprosit ci by si mi sem mohla prepisat text tej odrhovacky co sa zacina Sinterklaas kapuntje- alebo tak dako 😅

Geminis- ja si neviem predstavit fungovat tu bez auta- my byvame na dedine a vsade musim ist par km, tak bez auta by som bola skoro ako bez noh. My sa striedame s manzelom pri soferovani aj ked ideme na SK.

Stretnutie- joj ako Vam je dorbe ze ste tak pokope ... ja som od vas daaaaaaaaaaaaaaaleko 😨

geminis
5. dec 2008

Krásné odpoledne!

Tak u nás bylo dost náročné, jízda se nakonec protáhla, že jsme domů dojeli až ve 14hod. Holky my tím pádem nechtěly ani obědvat, lehaly si i na jídelní židličky. Jsou teď v pokoji a řádí, samozřejmě.

Co se toho přizpůsobování týče, manželství, a mezinárodní zvlášť, je také o toleranci a přizpůsobování se, ale vzájemné. To znamená, že já bych nikdy neočekávala od manžela, že mě bude "nutit" vzdát se našich zvyků a svátků, protože v té dané zemi to tak není.

To je jako s mateřským jazykem. Kdybych si vzala třeba Aměričana, tak na děti budu mluvit především česky.

ekira --
tak se vůbec neboj, jak by si vypadala?? Úplně normálně, jak by asi vypadal on?? Co kdybys Ty mu řekla, že něco, na co je celý život zvyklý, slavit holt nebude. I když se říká "when in Rome, do as Romans do", neznamená to, že se musíš všeho vzdát!!!

WOW, teda to je hodně holandštiny na mě! Ale určitě je to moc krásný...

Jinak manžel je z Turzovky, kousek od Čadce. Hned za hranicema. Ale poznali jsme se v USA :o

No, doufám, že nebudu mít podobný zážitek v Kolíně jako Ty, až mi bude vlak ujíždět před nosem. To jsem jednou zažila v Praze na hlaváku, že jsem vyběhla z podchodu na perón a vlak zavřel dveře a rozjel se. To si nepřejte slyšet to klení, těch sprostých slov!

A na to případné setkání se moc těším...budeme ho pěkně držet v patrnosti a pak to někdo rozsekne kdy a kde.

aksuram --
ohledně auta, tady bydlíme na malém městě, do města 15 minut pěšky, když se loudám, takže bez auta to jde. A jinak mám manžela. A taky mám kolo a máme vozík za kolo pro holky. S tím tedy teď kurzuju jako s kočárem, ale dá se s ním i jezdit.

Zatím utíkám.

ekira
5. dec 2008

Sinterklaas kapoentje,
Gooi wat in mijn schoentje,
Gooi wat in mijn laarsje,
Dank je Sinterklaasje!

Sinterklaasje bonne bonne bonne,
Gooi wat in mijn lege lege tonne,
Gooi wat in mijn laarsje,
Dank je Sinterklaasje
aksuram tak ja som slovenske vianoce nezrusila to teda ani nahodou som povedala muzovi ze ked som sa ja prisposobila tak sa musi aj on.takze 24 mame klasicke vianocne menu aj s darcekami ale tento rok bez oplatok ☹ ☹ ☹ nevitete ci sa daju kupit v nemecku?budem vdacna aj za 3 kusky 😀 😀 😀 inak a co dneska varite?muz a decka budu mat tie ich hranolky a krokety a frikandely a ja mam rybku,ale prave som zjedla asi 20 kruidnoten obliate cokoladou 😠 😠 😠 ale co...zajtra zasa nic 😀 😀 😀

geminis
5. dec 2008

ekira,
přesně, mluvíš mi z duše. přizpůsobit se musí oba a ctít zvyky a tradice obou zemí!!!

Co sháníš za oplatky, netuším, takže nemůžu poradit. Zkus je popsat a já se podívám.

U nás se od 15hod. spí...a to Anička spí na zemi, i když přikrytá. Zase si vylezla z postýlky.

Tady je hnusně, manžel jel nakoupit a já čekám, až se dámy vzbudí. Svačinu zrušíme, bude rovnou večeře. Ani obědu moc nedaly dnes.

Že by tušily, že jim něco donese Mikuláš??? A nechávaly si místo? 😉

Já jsem odpoledne začala s vánoční výzdobou, zbytek dodělám večer, protože to máme na půdě. Moc se těším, Vánoce a vše kolem miluju a s dětma je to ještě kouzelnější, ty jejich rozzářená očka a úžas nad vším...

Tak si užijte páteční podvečer!

i.n.g.a
5. dec 2008

ahojteee!!!

ekira - Ja som na teba myslela a dala som mamine kupit aj pre vas,myslim tie oblatky.😀 .Ona pride 18.12.,ideme ju vyzdvihnut do A'dam.Tak potom som mala v plane,ti ich dorucit.Inak to stretko by bolo fajn.Ak sa mozme so Sandrou pridat,potesime sa.
aksuram - Sme sice daleko od teba,ale urcite blizsie ako Slovensko 😀 ..Raz si mozno urobite vylet do nasich koncin a stretneme sa.
Musim bezat...

aksuram
5. dec 2008

Ekira - daaaaaaaaaaakujem ... mozno sa to naucime - ked bude drobec za- v pondelok ma prist na nasvtevu moja mamka- tak chcem urobit prekvapko- cvicenu opicku z Miska 😀
Inak ako vyzera taky klasicky vecer u holandanov dnes? ja mam len matnu predstavu. To je super, ze ste sa tak dohodli a mate medzinarodny cely december- prajeme prijemny sviatocny vecer.

U nas Mikulas dnes chodil akurat v podobe palaciniek 😅

Geminis- my mame jedno auto, ale manzel ma pracu hned za "rohom"takze auto je vacsinou doma. Ale v januari sme kupili bicykel aj s so sedackou a vtedy som s drobcom dost chodievala tu po okoli. Ale teraz je mi s nim na bicykli kazdym dnom tazsie- hlavne jeho usadit a potom seba vysadit 😅

Inga- no netusim kedy sa dostaneme do Vasich koncin- ja som najjuznejsie bola len pocas presunov- ked sme sli do Pariza alebo ked ideme na Sk tak ideme okolo Utrechtu. Akosi nechodievame na vylety- my sme taky lenoskovia 😵

ekira
6. dec 2008

inga no ty si zlataaaaaaa ze si na mna myslela velmi pekne ti dakujeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵
geminis mala som na mysli klasicke vianocne oplatky,co sa papaju 24 decembra pri veceri
baby aj budete nieco piect ?no ja som sa rozhodla ze spravim nejake nepecene gulicky obalene v kokose a hotovo.u nas to moc nejde a minuly rok som robila 3 druhy a skoro vsetko som pojedla iba ja a zbytok som rozdala 😔 muz neni na sladke a ked tak tak si da cokoladu
vcera bolo celkom fajn decka(z muzoveho 1 manzelstva) sa prekonali fakt som to necakala dostala som cokoladove pismeno veci do kupela a dokonca aj naramok na ruku .no fakt som kukala ako puk .potom sme mali aj disko 😀 😀 spravila som aj foto neskor prilozim len treba naistalovat sotfer pre tu novu kameru
aksuram no ako vyzera 5 december ?no proste deti si po prichode mikulasa do holadksa spravia take lajstro kde vystrihnu z casopisov alebo napisu co by chceli od mikulasa.(samo ze iba deti co este veria na mikulasa)moj synator uz neveri ale lajstro spravil hihi potom ked si vecer davaju topanku pri dvere tak tam daju to lajstro a mikulas alebo zwarte piet ho zoberu aby vedeli co maju nakupit 😀 no teda normalne ked chces mozes si zajednat niekoho kto bude robit mikulasa (my sme vyzuili dva krat sluzby mikulasa)dosiel ku nam 2 roky po sebe (foto mam v albume tak kukni)mikulas pokeca s detmi rozda iba par balickov bo predsa sa musi ponahlat k inim detom 🙂 ale robia to aj tak ze sa dohodnes zo susedom a napises na papier ze mikulas nemal cas ale ze darceky schoval niekde v dome a ze deti maju hladat potom suseda zazvoni alebo zabucha da papier do schranky a oslava sa moze zacat este ku darcekom sa pisu take basnicky-rymovacky je to celkom srandovne ...ale tak mi to nerobime vo velkom,predsa len mame 4 decka a kupovat im drahe darceky to nejde amon dostal lego a pokemonove karty a taky obal kde si moze karty ukladat a samo ze cokoladove pismeno
som taka otapena dneska,asi po tom varenom vine 😒 tak pekny den vsetkym

aksuram
6. dec 2008

Ekira- dik za info ... cize ziadna speci vecra alebo cosi na styl nasej stedrej vecere sa nekona? Cize ten 5.december je len o Mikulasovi a darcekoch?

K tomu peceniu- ja som dnes robila skusobnu vzorku medovnikov- ale nieje to uplne to co som chcela. Tak hladam dalsi recept. ale tie dnesne su super tym, ze su hned makke a jedle 😎
Misko mi s tym pomahal, tak sme mali zabavu. A chystam sa napiect este par druhov- mna take bavi a sladke mame relativne radi- ale piect chcem vsetko trvanlive pecivo- aby sme to nemuseli zjest v jeden den 😀

aksuram
6. dec 2008

Inak Misko Pietov zboznuje- ale nie zivych- k tym ma respekt 😀 a k Miluasovi sa ani nepriblizil pre istotu. Tiez skusim prihodit dake foto do albumu.

i.n.g.a
7. dec 2008

Dobre skore rano !!!
ekira - Nie je za co,rado sa stalo.Dufam,ze ich mamina nezabudne doma 😅 .

My mame zase perne dni,Sandra ma nervosku.A uz sme v starych kolajach,uff.Inak ja budem piect max. tri druhy na Vianoce.Ale najviac sa tesim na kokos.jeze,mnam.Moj muz nema rad sladke(okrem mna) a uz vobec nie kokos,ale ked ochutnal tento zakusok,len sa tak po nom zaprasilo.Aj svokrovci kukali,ked som im doniesla.A tlacili ich o 106.Oni maju na stole len niejake cukriky alebo bonbony.Baby,neviete mi poradit,co mozem pouzit namiesto nasej hery alebo cery?Je tu nieco podobne?Ja sa v tych ich mukach a maslach nevyznam dodnes.

Tak sa zatial majte a pekny den 😵

ekira
7. dec 2008

ahoj inga tak ste zasa v starych kolajach 😔 to ma mrzi ☹ nech sa to cim skor napravi
ja ked peciem tak pouzivam BLUE BAND je tam aj na tom baleni napisane ze je to vhodne na pecenie mne to vzdy dobre dopadlo nikdy som nemala problem najdes to medzi maslo ma to taky modro bieli obal alebo lepsie povedane je to modrym napisane 😀 😀 jdnes to vyzeram na pekny den tak dufam ze poobede niekde vyrazime na prechazdku
tak zatimmmmm cago belo 😉

aksuram
7. dec 2008

Peknu nedelu vsetkym 🙂
Inga- ja kokos straaasne lubim- ake su to tie kokosove jeze? Znie to zaujimavo. Malickej nech sa cim skor polepsi.
Ak sa nepletiem tak hera je nieco ako margarin a ja to kupujem v Lidli a zatial som s tym nemala problem ... ale o tom Blue Bande som tiez pocula- mozno skusim nabuduce.
Aj my mame krasne pocasicko- tak asi zajdeme trosku von ked sa drobec vyspi 🙂

alisas
7. dec 2008

Ahoj, nebyla jsem tu par dni a rozjelo se to tu koukam ve velkym 🙂 Bydlim v Amersfoortu, uz 4 roky. Dostala jsem se sem, ze jsem se zamilovala do Holandana 😀 a ted mame 15 mesicni holcicku. Uz jsem si tu docela zvykla, ale zacatky byly tezky.
Sinterklaase jsme letos slavili poprve a rozdelime v budoucnu par darku 5.prosince a zbytek o VAnocich, ktere chci na rozdil od ostatnich Holandanu slavit. Letos jedeme opet do Cech,tak to bude se vsim!
Pecete na Vanoce, mate na to cas? Ja se chystam,ale jak vidim tak na to nemam cas a za 14 dnu jedeme smer Cechy..

Mejte se zatim hezky a ja sem juknu casteji.
Ahoj Alice

geminis
7. dec 2008

Tak už je víkend za námi a tak ani nevím, v tuto pozdní hodinu, jak začít---hezký večer to není, ráno ještě taky ne, takže jen ahoj!

U nás víkend pohoda...pátek nic moc, dopo ta zkušební jízda, odpo manžel jel nakoupit, na mikuláše jsme nešli, udělali jsme si ho doma sami (protože pršelo, dostaly holky drobnůstky do gumáčků za okno, ale uvnitř, v kuchyni), sobota dopo doma, odpoledne dva vánoční trhy, dnes ťapa ťapa a vánoční trh u nás.

Na jednom z těch sobotních trhů byl i Mikuláš, který prošel po ulici a pozdravil nás a Anička dostala hysterický záchvat! Tak jsem nakonec i ráda, že jsme nikam nešli v ten pátek.

Co se pečení týče, jsem na to více méně, spíš více, levá. Ale v sobotu přijedou rodiče, takže babi už má sbalené formičky a dáme se do toho. Doveze i hery, ale já zde v Německu peču z másla, obyč máslo, kostka, ne ty ramy. Mám ještě koupenou jakousi krabičku, kde je namalované cukroví, ale to jsem ještě nevyzkoušela.

Ale sladké žeru na kila, to se jinak říci nedá. Jak já závidím těm, co sladký nemusí...

ekira --
jsem ráda, že už máš oplatky v objednávce. A jen pro upřesnění, u nás na Moravě, kde já jsem doma, se žádné oplatky na vánoce/štědrý den nejí, tak proto nevím. Manžel mi to ale vysvětlil. Prý se nikde nekupují, ale "fasují" se v kostele. Je to tak?

alisas --
a kde jsi svého Holaňďana potkala? U ás v ČR nebo v NL??

A tady v Holandsku se snad Vánoce neslaví? Nějak jsem to asi nepochopila...i jak píše alisas.

Tak já zase poběžím...krásný týden všem! A doufám, že jste si nezapomněly včera zapálit druhou svíčku na adventním věnci!

alisas
8. dec 2008

geminis: ja taky pecu z masla, protoze jsem neco jako heru v NL neobjevila.. Mozna ma nekdo tip 🙂
myho Holandan jsem potkala v Nemecku 🙂 bydlela jsem rok v Berline a prijel se podivat do Berlina, dala mu na me kontakt jedna kamaradka (bydli taky v NL), jeji manzel se zna s mym manzelem.. Trosku zamotany.. Ale byl asi i zvedavy na me.. Tak jsme se videli poprvy v Berline a preskocila jiskra a ja jsem tu 😀

Mikulas se slavi v Holandsku, ale trosku jinak. 16.11. prijede Sinterklaas (obdoba Mikulase) teda pripluje lodi ze Spanelska (tam bydli..) a deti muzou davat boty za okno a dostavaji sladkosti nebo i klasicky darky.. A 5.12. ma Sinterklaas narozeniny,tak deti dostavaji klasicky darky,to co v Cechach deti pod stromecek 24.12. A Vanoce tu slavi malo lidi. Rodina manzela slavi Sinterklaase pro deti a my si davame dospeli plus deti darky pod stromecek k Vanocum.. ale to je podle me kvuli me. Jinak by to nedelali. Ale budeme slavit 3 Vanoce v Cechach,tak se uz tesim.

ekira: to taky neznam s tema oplatkama.

ekira
8. dec 2008

ahojte
baby to fakt nepoznate vianocne oblatky? u nas sa to papa 24 pred vecerou,pokvapka sa to medom a dokonca to moj otec daval aj celemu zverstvu,ktore sme vtedy chovali.takze je to iba katolicky zvyk
vianoce v nasej rodine sa slavi akurat 25 a 26 decembra stretne sa rodina a spravi sa slavnostny obed alebo vecera ale darceky sa nedavaju to ja si davam iba medzi mojim muzom a synom

geminis
8. dec 2008

Ahoj holky,

tak máme asi nemocnou Aničku. Doufám, že je to jen nachlazení, i když nemá plný nos nebo virózka.
Ráno by se ve mě krve nedořezal. Přišla jsem k nim do pokojíčku s mlíčkem a ona tam chudák klečela na kolínkách, kvílela a volala mama. Nemohla se posadit, ani stát. Vyděsila jsem se k smrti! Mlíčko si dala, pak se mi zhroutila do klína a zavírala očenka a volala bebé (to když mají nějakou bolíístku). Naměřila jsem ji 38,1, tak dostala čípek. Dopoledne jakž takž, ale těsně před obědem začala zase polehávat, v židličce volala hají a dala si jen pár lžiček polívky. Měla 38,4, tak jsem ji dala sirup nurofen a teď spí. Zuzanka je po obědě v postýlce a je tam tichučko, i když nespí. Je to brouček trpělivý. Manžela mám na celý den na služebce až do večera. K doktorce nevím, zda jít, protože kromě té malátnosti a teploty nemá žádné jiné příznaky, ani nesoplí, takže by mi nic neřekla, akorát, že ji mám sledovat. Jen se utěšuju, že ji asi bolí celý človíček, kloubečky, jako nás, když je teplota nebo chřipka. Myslíte, že je to možné?? Uvidím co bude, až se probudí.

alias --
koukám, že jste to měli taky pěkně zamotané se seznámením s manželem. Můj manžel je Slovák, ale poznali jsme se v USA, i když před odjezdem tam (oba jsme tam studovali), jsme pracovali jednu zastávku tramvají/metra v Praze, ale neznali jsme se!! 🙂

Díky moc za vysvětlení toho Mikuláše a Vánoc. S těmi Vánoci je to ale hrozná škoda, že je v NL neslaví. Mě by to mrzelo, ale zase je tam nemá co mrzet, když Vánoce jako máme my oni neznají. Ale aspoň že jsou ochotni a přístupni na malé Vánoce kvůli Tobě. To je moc hezké.

ekira --
ty oplatky budou asi zvykem jen na Slovensku. U nás na Moravě ani v Čechách jsem o tom neslyšela, proto je asi nepoznáme.

Tak já si jdu udělat kafe, dnes asi bude ještě dlouhý den, ven nemůžeme a to je tam zrovna jak na potvoru hezky. Mějte se!