Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
11. jún 2015

@leonii mi hovor o tom spanku. hroza, doteraz som pri nich saskovala 😀

leonii
12. jún 2015

@cestovatelkaandrea No teraz to ide horšie,ako v zime im vysvetliť, že fakt už je po 21-vej,ale najhoršie zaspáva asi mladá. Tá si spieva,vykrikuje a vkuse mami,mami,mami ešte Ti chcem niečo povedať 😀 😀 😀 😀 Minule jej vravím ved bud už ticho konečne a ona, že nemôže,lebo jazyk ju nepočúva,že to ona za to nemôže. Ešte že ma nevidela jak sa pučím od smiechu. Ale stále je to lepšie,ako ked bola malá a som ju na rukách uspávala 😀 😀

ervenka
12. jún 2015

@leonii no nasa mlada dama spi od 9 vecer do 8 rano. Daniel zaspal az cca o 22,00 ale o 7,30 bol uz hore. 😉 u nas neposluchaju nohy. Tie by stale skakali, behali... 😎

leonii
12. jún 2015

@ervenka Super, že maličká tak super spinká, nech jej to ostane. Toto som ani u jednoho nepoznala. Prvý rok spávajú dlhšie ako do 6-tej. Bežne sme vstávali o 5-tej a hrali sme sa po tichu,lebo pod nami bývala stará babka a tá počula všetko ☹ ☹ ☹ Najhoršie to bolo v zime ked ešte bolo dlho tma som si pripadala, ako keby som ani spať nešla 😀 😀 Ale som im vždy vravela, že im to vrátim ked budu chodiť z "didžiny" tak ich budem budiť nech im to vrátim 😀 😀 😀

ervenka
14. jún 2015

maminky, zbierate niektora Minionov z obchodu PLUS? My mame niektore aj 3x, 2x. Radi by sme povymienali. Alebo poznate niekoho, kto zbiera a rad by aj vymenil? v mene Daniela dakujeme. 😉

leonii
15. jún 2015

Baby práve som dohovorila čo zo svokrou a dostala som dve úlohy 1.nájsť pláž kde sa čo najbližšie dostať z jej tlačítkom a kde je blízko aj parkovisko úloha č.2 počula o kvetinových trhoch v Amsterdame a tak by sa tam chcela ísť pozrieť. Dáte mi tipy?

ervenka
15. jún 2015

@leonii joooj, radsej ako AMS ste mali ist do Keukenhofu. Teraz je uz zavrety, ale kazdu jar otvorene. Plaz napr. Scheveningen. Ale more pri Nl je skor ako kakao, nie ako Jandran. Ale pokial chcete len na piesku a nie aktivne plavat- SCHV je dobry. Na promenade su aj stanky s obcerstvenim.

leonii
15. jún 2015

@ervenka ok. Kvietky to je mne jedno hlavne aby svokra videla veeeeeeeeeeeeeeeela na jednom mieste 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No pri mori sme boli niekde pri Roterdame mne sa páčilo aj pobrežie bolo také nie strmé hlavne teda pre mladú,len svokra chce ísť inde lebo tam musela ist s tým tlačítkom po piesku a to jej ho mm vzal tak sa nemala o čo opierať (sodoma-gomora) a hlavná vec čo som zabudla že verejné wc lebo tam čo sme boli aj ked bolo leto tak mali zavreté a chodiť do reštiky ked tam nejeme je pre mna dosť blbé 😒 😒 😒 No voda bola fakt také hnedšia,ale detom to nevadí ja to prežijem a svokra bude spokojná (hádam) Len ked sa dám do plaviek hádam nebudem v správach, že sa veľryba vykotila na pláž. Ešte že ma tam nepoznajú 😝 😀 😎 😅

leonii
15. jún 2015

Baby Melánia príde domov a vraví, že " už by si mi mohla konečne dať na chleba salámu a nie nutelu, ja chcem jesť ako ostatné deti. Chápeš to konečne?" Kedže po víkende zjedli všetku salámu tak som jej výnimočne dala nutelu.Spravím to raz a ako keby to bolo denne. No a to nevravím, aký mala pritom utrápený výraz 🙂 😀 😀

ikke
15. jún 2015

@leonii scheveningen ma aj pier - taky mostik do mora, teda skor mostisko... tam sa da aj s rolatorom, aj keby nebola dole na plazi. a este napr. Zandvoort, ale ak chcete ist uplne k moru, piesok je asi vsade, to by ste museli ist volakde do pristavu, aby bol beton az do mora... 😅

leonii
15. jún 2015

@ikke Popozerám na mapy, že kde sa to nachádza. Podľa mňa zbytočne vymýšľa 😒 😒 Ale tak čo nespravím, pre pokoj v rodine 😀 😀

leonii
15. jún 2015

@ervenka juuuuuuuj som pozrela ten Keukenhof tak tam určite pôjdeme pozrieť 😀 😀 😀 😀 Díkes

ervenka
15. jún 2015

@ikke @leonii de pier je zatvoreny az do augusta/septemb. kvoli rekonstrukcii. Tak ma napadlo, ze ak budete na SCHV, chodte sa pozriet do sea life- rybycky. mozno sa budu dat kupit aj kombinovane listky Sea life+ Madurodam- zmenseniny. Velmi pekne.

leonii
15. jún 2015

@ervenka Vďaka za upozornenie. Tie rybičky sú super, decka ich majú radi 😀 😀 (nie len na tanieri) 😎 😀 😝

cestovatelkaandrea
17. jún 2015

@leonii no co v nedelu si ma nevidela v telke? snazila som sa ako hovado aby som mala dobry cas 😎

leonii
17. jún 2015

@cestovatelkaandrea No ťa sklamem,ale nevidela, no myslela som na teba (pomohlo? ) 😀 😀 😀 😀 😀 Ako si dopadla? Kde máš fotku? Malý tiež bežal však? Ja sa najlepšie orientujem podľa fotiek a teraz 2 sekundy som bola mimo 😀 😨

leonii
17. jún 2015

Baby dá sa tu kúpiť farba na textil čo ide do práčky?

ervenka
17. jún 2015

@cestovatelkaandrea my chceme fotoooooo! 😎

ervenka
17. jún 2015

Je to tu- presne o mesiac ide Daniel posledny krat do PSZ. Bude mat rozlucku. Potom prazniny, potom sup od zaciatku skol. roka do ZS. A bude najmladsi, kedze ma 4r. az 7/9... ale to ubehlo. Dnes prisla za mnou juf GEmma- ta prisna, ze ake velke pokroky robi DAniel, ze ked jedli ovocie, tak Daniel chcel viac. Ona mu povedala,ze nech sa pekne spyta a on na to- juf Gemma, mag ik nog wat fruit eten? Doslova mi povedala,ze taku dlhu vetu od neho este necakala a ze duidelijk vyslovil vsetky slova. tadaaaa... 😀

cestovatelkaandrea
17. jún 2015

@leonii
@ervenka hihi, Damian bol 14ty, manzel bol 13ty a ja 6ta v mojej vekovej kategorii zo 104zien. Celkovo som bola 16ta a za mnou skoncilo 333zien. Dokonca som opalila aj 160 muzov z 200, takze slusne. Fotky mam len z ciela v mobile a zatial nemam ako nakopcit do PC ale na internetovej stranke som minimalne na dvoch fotkach, co viem, takze kto hlada, tak ma najde 😀 http://www.venlostormt.nl/ inak na uvodnej stranke ma je vidiet zo zadu na videu v 23-25s, tak sa pokochajte. 😀 😀 😀

ikke
17. jún 2015

@leonii ano, znacka dylon, maju aj v kruidvate a etose, ale cez net je lacnejsia. a kup si k nej rovno aj chlor (bleek, najlepsie dikke bleek) a gumenne rukavice na cistenie pracky 😉 co chces farbit? a na aku farbu?

leonii
17. jún 2015

@cestovatelkaandrea fúúúúúúha tak to je teda SUPER výkon. Som pozrela video, ty si bola v červenom hej? Inak s tým bahnom to vyzeralo super ste mali aj masku na pleť 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 Srandičky. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Máš môj obdiv ja som ešte stále nedošla na chuť športu teda okrem baiku 😀 😀

leonii
17. jún 2015

@ikke fúúúúúúúúúúú to tu tak špiní práčku? Ja som na sk kupovala farbu v drogerke za 2€ a normálne som v práčke farbila a potom len raz pustila z handrou a mohla som prať aj biele prádlo. No uvažovala som o jedných nohaviciach majú takú bléééé červeno-oranžovú farbu,ale material je dobrý 😀 😀

ervenka
17. jún 2015

@cestovatelkaandrea si to mala 2v1, aj si pobehala, aj si mala bahennu masku... 29.6. je national moderdag. Prides sa zahrat? 😉

pivonecka
17. jún 2015

Kocky žijúce v NL, prosím viete mi poradit?
Zhanam pre malu cyklosedacku, ktorá sa pripevni na predné riadidlá. Našla som Bobike a Yepp, čo sa mi tak podarilo vygooglit. Urcite ich v NL máte viac 😉 Na SK sú podľa mňa predrazene a napadlo ma, či tam u Vás nie je nejaký eshop buď s jazdenkami, alebo fungl novými za slušný peniaz, čo posielaju aj na SK, pripadne, či je nejaká súkromná preprava, čo chodí trasu SK NL. Vedela by ste mi niektora poradit? Diiiiky mooooc :-*

ajana1
18. jún 2015

@pivonecka co sa ti zda prehnana cena? Lebo tu Za pouzitu zaplatis okolo 30 eur a ked si k tomu priratas postovne budes minimalne na 50. Ibac tie sedacky do predu sa daju pouzit na velmi kratku dobu tak sa ti viac oplati investovat do tej do zadu

ikke
18. jún 2015

@pivonecka napr. http://hollandbikeshop.com/fietsstoeltje/bobike... posiela aj na slovensko, postovne 22,50 http://hollandbikeshop.com/shipping.php
hore si to mozes prepnut aj na anglictinu alebo nemcinu, tak pozri, ci sa ti to oplati
inak veterna clona sa predava zvlast, aj ked vacsinou je na obrazku so sedackou

pivonecka
18. jún 2015

@ikke práve tento eshop som našla a preto som si povedala, že sa viac oplati doniest z NL. Lebo aj keď priratam postovne, tak ma to vyjde lacnejsie ako tu. S nejakými pouzitymi nepoznas prosím Ta?

ikke
18. jún 2015

@pivonecka pouzite sa predavaju na marktplaats.nl , ale to predavaju bezni ludia, ziadne obchody. takze aj mas na to nervy, mozes skusit. neviem o ziadnom oficialnom obchode, ktory by skupoval pouzite sedacky a predaval ich dalej

pivonecka
18. jún 2015

@ikke super, potom to skúsim popozerat, veľmi pekne ďakujem za pomoc 😉