Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
22. sep 2015

@ervenka aj my mame LP aj gramofon a dokonca v kringloope vo Vlaardingene som nakupila kopec slovenskych a ceskych LPciek..🙂

leonii
22. sep 2015

@ervenka Fúúúha,tak o Ti potom muselo fakt klať oči v tej Ikei 😒 😒 Jase že maju čaro,som ich počúvala u tety ako dieťa tak mi to pripomína detstvo,lebo nik iný ho nemal tak sme všetci k nej chodili 😎 🙂

ervenka
22. sep 2015

@rybca aj hudobnych? napr. Ocean. 😎
@leonii najprv som sa potesila, ze jeeej, a potom aha, ono to je dekoracia. Tak nic... Ale aspon som si to tam obzrela. Lebo ved 70-80 roky su spat aj v bytovom zariadeni. Tak asi museli dat "dobove" platne

leonii
23. sep 2015

@ervenka že "dobove" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 o teraz sa ešte viac teším na IKEU som tam od leta nebola ☹ ☹

rybca
23. sep 2015

@ervenka Ocean nie..🙂 Elan, Nagy, Bobek, Limit, Greenhorni tusim, no take moje, z cias meho mladi..🙂

ervenka
23. sep 2015

mame novinku- dnes sa logopedicka vyjadrila,ze mozno ma Daniel kratku uzdicku pod jazykom. Lebo cvicila s nim vselijake jazykove cviky a niektore jednoducho nedokazal spravit. (napr. s jazykom hore, smerom ku nosu) Bolo by dobre ist s nim ku huisikovi a knip knip. Ak sa to potvrdi, bude to velmi zaujimave. Takyto zakrok robit, ked ma diko 4r. Bravooooo dr. v CB. Nikdy nic nevidela, nic sa jej nezdalo. 😠 🙄

leonii
23. sep 2015

@ervenka ty koxo tak to Ti teda fakt nezávidím ak sa to potvrdí, chudáčik malý ☹ ☹

rybca
24. sep 2015

@ervenka no krasa, drzim paste aby to nebolo treba

ervenka
24. sep 2015

@rybca
@leonii no uvidime, lebo napr. jazyk smerom ku brade da v pohode. do stran si pomaha prstami. Preklopit jazyk v ustach (neviem ako inak to opisat 😉 ), a jazyk smer ku nosu vobec nie. Vie len vyplazit. Takze v pondelok pojdem ku huisikovi (v skole maju studie dag) nech sa na to pozrie, ak bude treba termin na oktobrove prazdniny... 14.10. mam inak termin v CB. Oznamim im. 😝

ervenka
26. sep 2015

Zbierate niektora figurky z Emte- Sprookjes Bos? Ak ano, radi by sme vymienali. Mame napr. 3x Fakirov dom, 2x oslika, 2x snehulienku. 😉

eri28
27. sep 2015

Ahojte, maminky chcem sa opytat.Som v 24 tt a par dni tehu a tvrdne mi brucho.Zacalo to najprv pri namahe a teraz je to skoro nonstop.Ked lezim tak 50 percent, ked sedim, chodim a stojim tak 100.Ani v noci to neako nepovoluje a mam obcas slabe bolesti.V piatok som bola u midwajf a doktora v nemocke na kontrole. Nastasie sa neotvaram, povedal, ze krcok 3,6 cm uzatvoreny.Nikto nema ziadne skusenosti z magnezium, doktor nedoporucil, ze skor uskodi mimi ako pomoze.Ale dnes som si dala 3 tabletky vobec sa mi to tvrdnutie nepaci.Nepovedal, mi ze mam viac odychovat nic, iba midwajf povedala nech viac odychujem.Myslite ze mam to magnezuim brat? Nic ine ma nenapada co robit.Ked sa mi da odychujem, a poobede aj spavam.Dakujem za kazdu radu.

rybca
28. sep 2015

@eri28 ja myslim, ze v pohode, ja som brala magnezko a deti su v pohode, na SVK pri prvom som dokonca magnezko dostavala vnutrozilne, pred porodom, kvoli vysokemu tlaku, magnezko som si davala ked som mala krce, alebo mi tvrdlo brucho, ked som o tom povedala verlos, len pritakala, pravdaze daj pozor aby si to neprehnala..🙂

leonii
28. sep 2015

@eri28 Ahoj,ja so bola v 28tt. v nemocke z Melániou na sk. Tiež mi tam dávali magnézium. Sestrička mi povedala aby so si čo najmenej hladkala bruško,lebo to vyvoláva reakciu malej takže čo najmenej a dávali nám nohy trocha do hora.Všetko dopadlo ok. Tak nech aj tebe.

ervenka
29. sep 2015

@cestovatelkaandrea boli ste v kine na novom filme o Thomasovi? Peuter bios= nehucalo to tak, aj svetlo nebolo uplne zhasnute. Daniel ani nedychal. KEd bol koniec este dostal diplom+ Thomas stickers. A hned,ze on chce nove vlaky, aj lodku. 😉 V cene jeho listka mal napoj+ nieco dobre pod zub. "Mama ik wil nog een keer!"

cestovatelkaandrea
29. sep 2015

@ervenka nie neboli. my vzdy pockame na DVD

cestovatelkaandrea
29. sep 2015

@ervenka no vidis a take kino im doma urobim na Vianoce, ze sa z toho poseru 😀

leonii
29. sep 2015

@cestovatelkaandrea Supiš profilovka 😀 😀

ervenka
29. sep 2015

@cestovatelkaandrea to je slub, alebo hrozba? 😉

cestovatelkaandrea
30. sep 2015

@ervenka to je slub 😉 tolko pukancov dostanu, a este aj zmrzku k tomu... ze sa z toho pototo 😀

cestovatelkaandrea
30. sep 2015

@leonii dakujem 😀 som si dala zalezat na make up a kadernik to takto vypalil

cestovatelkaandrea
30. sep 2015

Baby aj u vas je taka brusna chripka? Vcera vecer Kilian tak vela vracal a brutal hnacka. Dnes uz v pohode, len mu moc nechuti. Sme sa pytali v skolke a ze teraz je vela zaludocnych problemov u deti.

leonii
30. sep 2015

@cestovatelkaandrea hej hej vidno že si si dala záležať 😀 😀 😀 😀
Inak u nás zatiaľ žiadne choroby nie sú. klop klop

ervenka
30. sep 2015

@cestovatelkaandrea kadernik sa uz nepouziva. stylista... v tvojom pripade by som to tipovala na Roya Dondersa- ""stylist van het zuiden".. 😎

leonii
30. sep 2015

Babyyyyyyyyy máme po dvojitej oslave. Deti žujú,dom stojí, mi z mm sme uťahaný,ale štastný,že to máme za sebou. 😎 😎 Tak zas o 6 mes. 😎 😉

ervenka
30. sep 2015

No baby, moja mamina bude prababkou- ak vsetko dobre pojde, tak buduci april sa narodi babo. Bratova dcera je cerstvo tehu. Mamina hned volala, ze ci poslem vyrastene veci. Jooooj, sa radujem, zbavim sa prebytocnych veciciek. Na vysvetlenie- brat je odo mna o 9rokov starsi, netere (dvojicky) sa im narodili, ked mal 22, a neter ma teraz 21. (to znie skoro ako matematicka uloha) Takze ziadna tehotna -nastrocna. 😀

cestovatelkaandrea
30. sep 2015

@leonii super, my sme to vyriesili inak. pozvali sme deti na bowling do party centra. hodinu 10 deti hralo o zivot, potom zozrali hranolky s frikadelami a nugetami a potom dovidenia po zmrzline. obdivujem, ze ste to zvladli u vas doma.

cestovatelkaandrea
30. sep 2015

@ervenka poslem aj ja 😀 (akurat vyhadzujem veci z povale a je tam kopec detskeho oblecka) a gratulujem.

ervenka
30. sep 2015

Vidim, ze ste online, potrebujem "radu". Tatko zaspal s drobcom a je UEFA fucik. Ale je aj how to loose a gun in 10days. Mam mangela zobudit,alebo pozerat film? 😀

mibi41
30. sep 2015

Ahojte maminky,maly je chory - kasel,zatial horucku nemal,cez den suchy a v noci hlienovity az sa dusi s tymi hlienikami,co by ste mi odporucali mu kupit z lekarne,dakujem