Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
15. nov 2010

@endzi30 Andy a uz sa pripravujes na oslavu narodenin Milly 😀 😀 ? 7.12. to ti je taky magicky datum 😀 😀 😀

tigrik8
15. nov 2010

No ... ja nepeciem pre to lebo ma to uzasne bavi 😀 😀 😀 ale preto lebo u nas co urobim vsetko len co sa otocim niekto zje, a mala stale hovori ze mama ham ham tak som nutena.. 😅 Keby som mohla tak nic nevarim max chleba so sunkou 😝 Chvala bohu sa moja polovicka niekedy odtrhne a navari a vari teda mnam mnam 😵 len keby to bolo castejsie 😀
Inak ja uz niekedy neviem ani ako rozpravam. Snazim sa po holandsky ale ked neviem tak vetu dokoncim po anglicky mi to lezie na nervy lebo uz ani po anglicky nie som schopna normal rozpravat ako hotentot ☹ V stredu mi pride mamina so segrou tak sa tesiiim 😵

andreaka11
15. nov 2010

nejak sa tie babky rozbehli do holandska. ja som tu mala mamku a tatka, endzi30 tu mala mamku, teraz ty...... kto je dalsi???????? 😀 😀 😀
moja polovicka zacala varit, az ked ma spoznal 😀 tak sa ucime varit spolu. a vacsinou aj spolu varime. on spravi kuriatko a ja ryzu, zemiaky, alebo cestoviny.

rybca
15. nov 2010

@tigrik8 tak ja nie som rada, ked chlap vari, nie ze by zle varil, ale straaaaaaasne vela, minule robil kuraciu polievku z celeho kurata v 10 litrovom hrnci.

Ja do holandstiny miesam aj nemcinu, ale ani jeden z tych 3 jazykov neviem poriadne, ale dokopy mi to ide eno nuno..🙂))

ikke
15. nov 2010

hlasim, ze som vo velkej albertheijne nasla llistkove cesto v rulicke 😵 😅

ja som kedysi piekla, ale uz menej.konzumentov niet... a casu a energie uz vobec nie ☹
varim tiez len preto, ze musim, keby mi niekto chcel sponzorovat kucharku, kludne 😀

endzi30
15. nov 2010

@cestovatelkaandrea 😀 😀 😀 😀 vies co, ani moc toho nechystam, budeme prave na SK a oslava bude uplne mini, len v kruhu rodiny, cize dokopy cca 7-8 ludi 😵 😵
ale dam jej upiect torticku, chcem este urobit jednu taku, v ktorej sa moze mala prehrabovat, nejaku piskotikovo-smotanovo-ovocnu.....ale to dam pod nu asi 20x20m velky igelit 😀 😀 😀 dnes som akurat dala objednat baloniky a ine cacky macky 😀 😀 😀

😀 😀 😀 😀 noooo magische daatum to veru je 😀 😀 😀 a vy ako, chystate nieco? 😀 😀 😀 😀

@andreaka11 - mnooo, sak mi pohrkuutame tumorof 😀 😀 😀 😀

@rybca - 😀 😀 😀 😀 tak to si nemala piiisat, my sme pojazdniii a priideme kamkolvek, ked sa to tyka kolacikov 😀 😀 😀

dnes ked som vyberala smeti z kosa, a zauzlila ten sakel, tak som ho nechala v kuchyni a isla do obyvacky a zrazu Milla dotlacila sakel do obyvacky a mala z toho hovadsku zabavu 😀 😀 😀 jazdila s nim asi pol hodiny 😀 😀 😀
no rodena smetiarka 😀 😀 😀 ani si nechcem predstavit ten sajgooooooooooooooon, keby sa roztrhol 😀 😀

endzi30
15. nov 2010

aj ja chcem kuchaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarku 😀 😀 😀 😀

endzi30
15. nov 2010

no veru, tusim sa tu vrece s babkami slovenskymi roztrhlo 😀 😀 😀

u nas vacsinou vari moja polovicka 😀 😀 ja robim len zemiaky, ryzu, salatik k masu 😀 😀 😀 jemu to vobec nevadi, sme dohodnuti tak, ze ja vsetko vopred pripravim, on len uvari a ja potom po nom ten BIG bordel upracem 😵 Cize jemu to vyhovuje, len navari 😀 😀
Ked varim ja, tak maximalne cestoviny, hotove veci z mrazaku a koniec 😅 😅 Mam k tomu odpor 😒 😒

Asi to mam uz z domu, lebo moja mama stravila v kuchyni pomaly cely den, obed teply, vecera tepla a potom stonala aka je unavena, ze je cely den v kuchyni 😅
Ja tiez keby som mohla, tak kludne prezijem len na chlebe a cestovinach, nic viac nepotrebujem 😀 😀 😀
Clovek sa s tym babre hodinu a zje sa to za pat minut 😠 😠

My doma tiez anglicky rozpravame 😅 Na malu rozpravam slovensky, moja polovicka holandsky 🙂

@andreaka11- iiiiiiiii bistu, tak polievocku si robila? tak to mi porozpraaavas ako si chytala sleepku a osklbala ju 😀 😀
@rybca - 😀 😀 😀 😀 tak to jo, ked clovek pozliepa vsetky reci dokopy, tak to je baaaaaaaaaaasen 😀 😀 😀 😀

andreaka11
15. nov 2010

@endzi30 no aka si to mama endzi bendzi? malu nechas POL HODINU sa hrat so smetami!!!!! to teda moje deti u teba babysittovat nenecham. bohvie, ake hracky by si im dala 😀 😀
my chystame party na 12.12. to aj jan bude oslavovat a aj mali nezbednici. skoda, ze budete prec, mohli by sa spolu zahrat. priniesla by si original darcek (asi by to boli pouzite pampersky pekne zabalene v baliacom papieri) 😀 😀
@rybca vies, kde si spravila chybu? v tom, ze si kupila a stale skladujes na dostupnom mieste 10 L hrniec. keby mas len take male, tak by tvoj muzik tolko polievky nespravil 😀 😀 😀

ikke
15. nov 2010

@endzi30 posli millu k nam, treba nam ist smeti vyniest 😝 😅

endzi30
15. nov 2010

no to som mala co napiiisat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ked malej so to naaaramne luubilo, tu kopu pred sebou tlacit a smiala sa pri tom ako besna 😀 😀 😀 😀

snad ju aj casom naucim, aby ten sakel dotlacila az ku smetiaku vonku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kedze je malinka este, tak jej dovolim ten sakel nechat pred smetiakom...ked vyrastie, pekne ho da aj dnu 🙂 popriiipade zbucham nejaky rebriiik 🙂)))

@andreaka11 - no to veru radsej nie, lebo si viem predstavit, ako si vsetci traja ten sakel budu trhat a budu mat bombovu paaarty v strede obyvacky...same dobrotky 😀 😀 😀 😀 huby zamazane az za usi 😀 😀 😀 😀

...ehm...tak tie pouzite pampersky mooozu byt, ale ten baliaci papier sa mi zda uz moc honosneee 😀 😀 😀

no ale skoda, ze tu nebudeme 😔 mohla byt sranda...my mame oslavu zasa 11.12. 😀 😀

@ikke - ouukej...a potrebujes smeti aj pretriedit na papier, sklo, plast???? neniiiii probleeem....Milla kuse vsetko, v tomto je vycibrena 😀 😀 😀 😀

rybca
16. nov 2010

@endzi30 ouki douki, tak potom sprav oficial bestel do spravy..🙂))))

@andreaka11 a ty si myslis, ze som ich ja kupovala? figu borovu, chlap to stihol kupit predtym nez som sem prisla..🙂 niekedy to je nevyhoda, ked chlap vari a perie..🙂)

cestovatelkaandrea
16. nov 2010

baby ja dam vypived a idem vam varit 😀 😀 😀 dufam, ze ma dobre zaplatite

@endzi30 nno tie moje narodky oslavim zaujimavo. 7.12. som doma sama, lebo manzel je v lodeniciach. no a osmeho uz padime do nemecka pomahat svagrovcom na novom dome. takze oslava asi nebude vobec. mozno toho osmeho ked manzel dorazi tak ma vystiska a vyboskava a tym to konci 😀 😀 😀
alebo si s Damianom pripijem detskym cajom a vystiskame sa navzajom a mozno zaspievame a zatancujeme.

bambule moj manzel vari dobre, len keby sa mu chcelo castejsie. nastastie nerobi velke davky, takze nejeme 3 dni polievku alebo kuracie rezne. Kuraci rezen, co to je? Ja som take uz dlho nejedla.

cestovatelkaandrea
16. nov 2010

😀 no pisem ako tatar, namiesto vypoved som napisala vypived 😀

rybca
16. nov 2010

@cestovatelkaandrea ani som si nevsimla..🙂)))

andreaka11
16. nov 2010

@cestovatelkaandrea ok. mozes k nam prist varit. a za to sa mozes u nas najest zadarmo 😀 😀 😀 pripadne si dat poobednajsiu siestu. 😎 ved v akej praci by ti to vsetko, co ti ja ponukam, dopriali???? 😅 😵
@rybca tak ten hrniec schovaj. ja som rada, ze ten moj sa so mnou naucil varit a vie si aj oprat. velmi mi to pomohlo, ked sa narodili deticky a ked som potom z nich ochorela 😕 😀 😀
@endzi tak aspon teraz viem, co millu najviac potesi na jej prve narodeniny 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
16. nov 2010

@andreaka11 zajtra dam vypoved 😀 😀 😀 a hned na dalsi den nastupujem. kde sa mam hlasit na nastup 😀 😀

miriamp
16. nov 2010

@all ja sa k teme - chlapi za sporakom - (zatial) nepridam , u nas este len prebieha emancipovanie sa. 😀
co sa nepodarilo svokre a nieto este jeho byvalym, sa snad podari mne. 😉 len skoda , ze so ziadnou nezil v spolocnej domacnosti, inak by uz bol aspon mierne emancipovany....... a kedze aj samotna svokra si uz vsimla jeho pokroky, tak sme na dobrej ceste...... 😎 😉 ja sa zase ozvem ked sa tato tema bude opakovat 🙂

ekira
17. nov 2010

ahojte
tak u nas varim cez tyzden ja a cez vikend manzel.je sikovny ,velmi dobre a chutne navari,niekedy dokonca lepsie ako ja 😀
my mame tiez 10 litrovy hrniec,v nom sa vari polievocka v sobotu a v nedelu ju este dojedame
amon je strasne polievkovy,samozrejme iba slizikovu polievku.tu by jedol stale
muz sa naucil pri prvej zene varit,pretoze ona nevarila vobec,tak mu nic insie nezostavalo 😒
na zaciatku nechaval nenormalny bordel po sebe,vsetko co malo ist do kosa alebo klika lezalo na zemi a na kredenci,dokonca aj na kachlickach 😖 😖 😖 no som mu vypucovala zaludok a odvtedy sa snazi aj po sebe upratat,aj ked ja ako spravna zena,vzdy mu cosik najdem 😀

andreaka11
17. nov 2010

@cestovatelkaandrea takze tvoja nova adresa zamestnania je LIESHOUT. stretneme sa pri mlyne 😀 😀
jan sa naucil pri mne varit. jeho byvala vzdy vyvarala no a ked sme zacali spolu zit, tak s varenim sme boli na tom rovnako. tak sme sa naucili spolu varit z nasej vlastnej predstavivosti. a neuverite, je to jedle 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
17. nov 2010

@andreaka11 no Adi nakoniec som si to rozmyslela 😀 😀 radsej robit ako varit cely den. to by sa mi sprotivilo a co potom? manzel by bol pochudnuty a to nechcem.

inak ste tu spominali, ze koho maminy tu boli. tak moja mama tu bola na dva tyzdne a potom aj druha mama (svokra) na tri tyzdne. no a o dva tyzdne ideme do nemecka ku svagrovcom na tyzden a pol pomahat so stahovanim do noveho domu. potom padime nazad do NL a robime do 23-tieho. Vianoce oslavime tu a 27-ho trielime na tyzden a pol na SR pozriet rodinu. Mozno potom dovezeme maminu nazad s nami na nejake dva tyzdne 😀 sa normalne bojim toho, ze cely december bude taky ulietany, ze si ani vianocnu atmosferu nevychutnam 😅

cestovatelkaandrea
17. nov 2010

@andreaka11 normalne som si myslela, ze byvas blizsie ale ved vy ste od nas 123km 😠 ja si stale predstavujem NL take krpate, ze vsade to mam na skok.

baby inak hodim nieco do fora: ak niektora chcete s manzelmi (priatelmi) cestovat vlakom do 30. januara po NL, tak sa oplati si kupit listok pre dve osoby za 30 euro na cely den v Blokerovi. dieta do 4 rokov je k tomu zdarma. S tymto listkom mozete neobmedzene cestovat cely den vlakom druhou triedou. My takto planujeme ist na buduci vikend do Groningenu (na sever) s drobcom.

i.n.g.a
17. nov 2010

baby,poradte,co mam robit s waterpokken?Mala ich dostala od bratranca 😒
mali ich uz vasi drobcovia?

ikke
18. nov 2010

@i.n.g.a nemal(i),aj ked bol v kontakte s infekcnym kamosom 😅 co na to huisarts? tusim sa to tu natiera mentolovou mastou z drogerie

miriamp
18. nov 2010

@i.n.g.a. my sme tiez este nemali. hlavne nechtiky nakratko, nech sa neskriabe. hej, je na to taka mentolova chladiaca mast, tusim aj puder....

cestovatelkaandrea
18. nov 2010

@i.n.g.a inga pre male deti do dvoch rokov sa odporuca davat Caledula gel. Nas Damian mal kiahne ked mal rok aj cosi, a ta Caledula dost pomohla. Pre deti od dvoch rokov sa odporuca mentolova mast alebo puder, ktoru spominala Ikke. Tvoja mala by nemala byt na slnku, lebo to reakciu este zvacsuje. Ani von ak ma teplotu. Ak nema tak mozes ist aj von s nou, tu to beru inak ako na SR. Kupat sa odporuca len vo vode, bez olejcekov a ostatnych parfemov. Dufam, ze som ti podala vsetky info od nasho doktora 😉

andreaka11
18. nov 2010

@i.n.g.a len sa priprav, ze po tom mentolovom gely ze malej budu zuby drkovat, ako keby helikoptera pristavala 😀 😀 ja som ho tiez pouzivala min. rok v decembri a som mala pocit, ze zamrznem. ja som si ten krem natierala na cele telo.
@endzi30 dnes bolo super. nabuduce zorganicujeme vianocne nakupy na seba 😀 😀 😀 😀 😀

indriela
18. nov 2010

Ahoj holcicky, omlouvam se, ze vam lezu do diskuse, ale chtela bych vas poprosit o laskavost. Jmenuji se Lenka a jsem z Ceska - z Liberce. Psala jsem Ikke a ta mi doporucila, at vas zkusim kontaktovat primo tady. Mam k vam velikou prosbu. Docetla jsem se, ze nektere z vas ziji v Holandsku a ja bych vas chtela moc poprosit, jestli byste byly tak moc hodne a mohly mi poslat nejake holandske web stranky, kde se da zkontrolovat VIN kod automobilu. My jsme si ted poridili Ford S-max z autobazaru, ale kazdou chvili nekde cteme nebo vidime v televizi, ze si lide koupi kradene auto, aniz by o tom vedeli. Tak bychom ho radi zkontrolovali, abychom se jeste nedostali do nejakeho prusvihu. Myslite, ze byste mi mohly v tomto smeru pomoci? Byla bych vam velmi vdecna. Strasne se bojime, abychom nenaleteli. Pokud o nejakych webkach tohoto smeru vite, pisnete mi je, prosim, do IP - at vam zde nenarusuji tema. Moc dekuju, Indri

i.n.g.a
20. nov 2010

k huisarts sa tak skoro nedostaneme 😒 ,ale ked sme volali na huisartsenpost,tak nam poradili Vaporub ment. mast ci jak sa to vola.
baby,dakujem za tipy 🙂

cestovatelkaandrea
22. nov 2010

bambule, tento vikend sa chystame do Groningenu vlakom. Ak ste tam niektora boli, viete poradit, co by stalo za to tam pozriet?