Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

fadama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fadama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
indiri
22. dec 2017

Ahojte bolo by na čase obnoviť aj tento fórum? Ine mamičky ž Hollandska pište

indu
22. dec 2017

Môžete mi prosím poradiť aký sirup alebo kvapky kúpiť pre deti na kašel, ktorý je naozaj dobrý a pomôže. Dnešná noc bola strašná, mala som pocit, že sa udusia :o(

petronela230
2. jan 2018

Baby caute rpisla mi posta z konika ze mame nive forum.aj link ale nejde mi kliknut

fadama
9. jan 2018

baby tie co máte nuon (elektrina+plyn) uz 3 tyzdne mi nejde sa prihlásit na ich stranku. Neviete preco ?

fadama
20. feb 2018

Ahojte, nema tu niekto nahodou na predaj spicku na likérove spice ?
Dakujem

indiri
22. feb 2018

@fadama to asi mali nejaku serversku chybu skús im zavolať

indiri
22. feb 2018

@fadama no to by som aj ja rada mala videla som to raz na wish

fadama
23. feb 2018

@indiri Dakujem no neviem co mali ale aj mesiac to neslo, zmenila som heslo a uz zrazu to islo.

A tam to mám ako hladat ?

indiri
23. feb 2018

@fadama no ja som to nehladala len tak som náhodou natrafila raz

indu
9. mar 2018

Ahojte dievčatá, prosím môžete mi odporučiť čo by som mohla v lekárni kúpiť na hnačky a zvracanie pre deti, tak aby mi to spapali, najlepšie niečo v kvapalnom stave a super čo by aspoň trošku chutilo. Som fakt zúfalá, no ešte ani nie ale smerujem tam :o(

ervenka
9. mar 2018

@indu my davame ORS. Ale aj smer huisarts. Obe nase deti prekonali (kazde inokedy) norovirus.

indu
10. mar 2018

@ervenka veľmi pekne ďakujem :o)

maminka1974
18. mar 2018

Maminky, viete o niekom kto v NL pecie slov.zákusky ?
Dakujem. Okolie Eindhoven?

michelle22
18. mar 2018

Maminky, ak mate zaujem o slovencinu pre svoje deti, od septembra otvarame kurzy v Haagu. Viac info mailom alebo v sprave

maminka1974
19. mar 2018

@michelle22 a cukraren nechcete otvorit ? alebo aspon slov.obchod poriadny. ? 😒

michelle22
19. mar 2018

@maminka1974 nie, neplanujem, a vy? 🙂

maminka1974
19. mar 2018

@michelle22 mozno keby som mala talent na pecenie😂 ale ho nemam, a tak rada by som si dala nase zakusky. 😒
Iba poliaci sa vedia dobre zariadit, maju tu vsetko. ☹

michelle22
19. mar 2018

@maminka1974 no neviem odkial ste ale v Haagu vam sikovne slovenky napecu take puncaky ze sa budete olizovat az za usami 🙂

maminka1974
20. mar 2018

@michelle22 som z Eindhovenu. A uz som jednu pani oslovila a ta pecie vsetko mozne len to co ja chcem to nie. 😂
Skoda no, uz aj tu som pisala ci niekto niekoho nepozna a zial nic.😒

fadama
20. mar 2018

@ervenka
@ikke zienky ako sa povie na poste ked chcem nieco poslat 1 triedou. A viete mi aj cenu povedat ?
Vyssie ste pisali ze list na podpis je 13,95.
Dakujem krasne za radu.

ikke
20. mar 2018

@fadama na adresu v holandsku, ci na slovensko?
musim pogooglit... jedine, ze by postarka @ervenka vedela z fleku... 😆

fadama
20. mar 2018

@ikke na slovensko

ikke
20. mar 2018

@fadama list alebo balik?
1. trieda ako na slovensku tu nie je, chces to rychlo, alebo to chces mat poistene?

taketo su moznosti pre list
https://www.postnl.nl/tarieven/tarieven-post-en...

a taketo pre balik
https://www.postnl.nl/tarieven/tarieven-post-en...

este sa tam mozes pohrat s hmotnostou (vpravo hore), podla toho su aj tarify

fadama
20. mar 2018

@ikke list som chcela poslat aby prisiel do 5tich dní. A aby som mala daky doklad ze som ho poslala, alebo na podpis, lebo v januari som poslala obycajne a do dnesneho dna neprisiel.

A dakujem krasne.

fadama
21. mar 2018

zienky, co znamená OP=OP ?
dakujem.

ikke
21. mar 2018

@fadama op=op ako by povedal moj brat, kto zavaha, nezere 😂 slusne povedane vypredaj danej veci, co sa uz nebude viac predavat 😉

fadama
21. mar 2018

@ikke dakujem tak to je super vysvetlené......takze nezerem.😂😂😂😂

jara2205
24. mar 2018

Ahojte, nie som si ista, ci som tu spravne, ale ziadnu diskusiu, ktora by sa tykala mojho problemu som tu nenasla a vy tu podla vsetkeho tam zijete, tak ci by niektora nevedela pomoct. Manzel pred rokmi pracoval v Holandsku. Dost dlhu dobu nas bombardovali fialove obalky. A ja som ich poctivo ukladala, lebo po holandsky nevieme ani... proste nic. Teraz som sa k tomu dostala a rozmyslam, ci vyhodit, ci co s tym. Je toho kopa. Nenasla by sa tu nejaka, ktora by mi pomohla s prekladom? Cez prekladac to je nekonecny pribeh😨. Alebo poradte nejaku organizaciu, agenturu...ktora s tym robi.