Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
8. dec 2008

ekira, najjednoduchsie je si oblatky napiect 😉
v mediamarkte (napr.) maju taky oblatkovac, stoji asi 32eur, vyrobca cloer. piekla som na tom aj holandske aj slovenske oblatky a boli mnam 😝 akurat trosku hrubsie 😉

ekira
8. dec 2008

ikke no mas pravdu ale ja som nikde nemohla najst ten pristroj na pecenie no napisem asi jeziskovi,mozno mi ho prinesie 😀 dnes bolo teda krasne tak ja som makala aj v robote a aj doma s oknami mam pokoj
v manzelovej rodine si tiez nedavaju darceky na vianoce zide sa cela rodina bud 25 alebo26 decembra dobre sa najedia 😀 poklabosia a ide sa domov my si darceky davame iba s mojim muzom a synatorom....
geminis zelam skore uzdravenie 😔 viem ake to je.nas amon mal velmi casto zapal stredneho uska a to maval vzdy ciapku naposledy to mal pred rokom no to bolo teda.....nikdy nezabudnem ako volal ze aby sme mu pomohli 😢 ☹ 😔 doktor nam az po 5 dnoch na paracetamole dal antibiotika 😒 neprajem nikomu zazit
zajtra musim ist do optiky,som si vcera zlomila okuliare 😒 dufam ze mi to spravi na pockanie inak musim vyzdrzat v starych ,ktore su o nieco slabsie ach jaaaaaj
inak cakam cely den na sms zo slovenska sestra ma 10 termin ale mam pocit ze sa to narodi dneska 😀

geminis
8. dec 2008

ekira, díky, a dokázal vám amonek říci, kde ho bolí??
Říká se, že pokud je chycené ouško, že stačí chytnout na boltec a zkusit ho jakoby vmáčknout dovnitř. A prý už jen při chycení na ouško, pokud je bolavé, dítě cuká. táta ji dnes zkusil v oušku polechtat a smála se, takže doufám, že ouškama to nebude.
Ach jo, právě jsem volala a zrušila svůj zítřejší výlet do kolína na vánoční trhy. Nemohla bych odjet, i když jsem se na to hrozně moc těšila...sobecky i na ten klid bez jekotu!

i.n.g.a
9. dec 2008

Ahojteee!!!
Tak konecne sa mi podarilo dostat k pc.Aj to v takuto nekrestansku hodinu,no inak sa mi neda 😕 .

aksuram - Aj ja milujem kokos a vsetko sladke.Ved je to na mne aj vidiet 😝 .Mne sa tento recept osvedcil a viem to spravit naozaj mnam.Teta ich ma jak kamen.A to som lava na pecenie.

Baby,dakujem za tipy.Uz som to nasla aj v obchode,tak uvidime ako to bude piect.My mame Vianoce na slov.sposob,okrem kapra.Toho nemam rada ani ja a ani muz.Darceky si davame klasicky 24.12+vianocne menu.K svokrovcom chodime 25.12.Tam sa porozdavaju darceky a vecera je stylom gourmet(neviem ci som to dobre napisala).No ale u nas je to tak,ze Marcel je doma kazde druhe Vianoce 😠 .

i.n.g.a
9. dec 2008

geminis - prajem,nech sa mala cim skor uzdravi... 😉

ekira
11. dec 2008

hallo hallo kde ste vsetky?
asi sa deje nieoc s konikom,bo vcera som pisala prispevok a aj predvcerom a neodolsalo mi to 😠
no takze ako sa maju chore deticky?dufam z euz lepsie... 😵 ja som sa stala uz po 5 krat tetou sestre sa narodil 9 decembra chlapcek vola sa samuel porod mala velmi lahky pred 2 dosla do porodnice este vyplnovala papiere dali ju na monitor a o 3:40 sa uz maly narodil paradicka
baby neviete mi poradit?ja mam stale v chladnicke namrazu vobec to nemam na silno na 2 a kazdy 3 den to musim umyvat ide ma uz porazit 😠
no a dalsi sok....dneska prepustili prvych 33 ludi z roboty kde robi aj moj muz 😖 🙄 k 1 januaru maju este 25 ☹ pakne sviatky..... 😠
a co vy babenky?co mate nove?

geminis
11. dec 2008

Ahoj holky,
tak Anička už je zdravá, ťuk ťuk. Mám silný pocit, že mi to udělala schválně, abych nejela do toho kolína..ale v pondělí se moc trápila, a i když v úterý už byla bez teplot, výlet bych si neužila.
Manžel měl to volno, tak jsem si šla na procházku aspoň do města a na kafínko do jedné super kavárničky. Sama a v klidu. Tak jsem si nahradila ten výlet.

Doktorka nám sdělila výsledek vzorku stolice Aničky. Nějaké kvasinky tam našli, takže jsme dostali recept na jakýsi roztok a mám ji ho vstříknout do pusy a ona ho má nejdříve prokloktat v pusině, než ho polkne. Jak to ale takové drobince vysvětlím, to netuším...Budu ráda, když mi to aspoň polkne.

ekira --
tak teti gratulujeme, a malému hodně zdravíčka a rodičům radosti! Porod opravdu super rychlý!
Co se námrazy týče, neporadím, ba ju tam mám občas taky... a v ledničce snad denně vodu vespod. Taky nevím, kde se pořád bere. Snad někdo poradí nějakou fintu.

S tou prací je to šílené, vidím to denně u nás ve zprávách, likvidace, konkurzy...bože, kdy to skončí a kolik lidí to odnese...držím pěstičky, ať se vám to propouštění vyhne! a kde dělá???

Tak u nás hoky nejenom že bojkotují spaní po obědě, ony už nespávají ani večer. Uložím je a Anička je v tu ránu venku z postýlky a lice po baráku! Je to na palici...dělali vám to taky dětičky? Neznáte nějakou fintu??

Zatím poběžím, mějte se prima a užívejte čtvrtka!!
Mí rodiče zítra vyráží na noc za náma, takže od soboty máme posilu. Huráááá!!!

i.n.g.a
12. dec 2008

Ahojte !!!

ekira - Gratulujem !!!To je super,ze mala lahky porod.A naozaj rychly,uff.Hlavne nech su obaja zdravi a nech sa sestra cim skor zotavi.S tou namrazou ti nepomozem,lebo ja mam ten isty problem 😠 .A este mi denne tecia dole voda.Asi je cas na novu ladnicku 😕 .

geminis - Super,ze baby su zdrave.Posila sa vzdy zide.Aj ja sa neviem dockat,kedy pride mamina.Uz ratam dni.Moja mala uz nespava celu noc ako predtym 😒 a ked ju prenasam hore do postielky,vzdy niejako "ozije"a je po spanku.Potom mi trva niekedy aj hodinu,kym ju uspim.Ide z toho trafit.

Konik fakt blbol,ja som tiez napisala taky dlhy prispevok a nic,tak som ho napisala este raz a zase nic.Skoro ma trafilo a tak som sa na to vykaslala.Baby nemate tip co kupit svokrovcom na Vianoce?

ekira
12. dec 2008

ahojte
no inga moja tazko povedat co kupit ja fakt neviem ked maju nasi sviatok alebo na mikulasa vzdy povie co chce a to mi vyhovuje....co asi take sa paci svokre?ak napriklad rada cita,podaruj jej darcekovy kupon a nech si sama vybere knizku....a svokor?ehm...ten nas rad chodi na ryby tak vzdy sa cosik najde v rybarstve .....tot moj typ neviem moja fakt
pocuj a keby si dala malinku po vecernom kupani a papani pekne do postielky hore/mas uz ten baby fon?
a musime sa dohodnut potom ohladne oplatiek...kedy to pride mama?18 ze?amon ma vtedy v skole vianocny vecierok a tak by som mohla skocit po ne...teda neviem presne cas kedy prileti mama ..proste daj vediet ci to vyhovuje
tak ten moj stary je po vcerajsku hotovy,dnes isiel na 10 do roboty na nejake prkotiny...vcera teda poslali 33 ludi domov,dalsia skupina to je 25 chlapov robi do 1 februara a zbytok 9 este nejak do marca ten moj ma byt v tej poslednej skupine ☹ ja som z toho na hlavu....clovek nic insie nepocuje a nevidi iba ako sa rusia podniky a kolko ludi je bez roboty a bez penazi 🙄 ☹ je to otrasne fakt
geminis-preboha to co je za doktorku...ze 2 rocne dieta nech kloktaaaaaa akoze nechapem mozno si to neuvedomila...ale ve dto nejd epreboha..... 😕 😕 😕

geminis
12. dec 2008

Ahoj!

i.n.g.a --
tak my jsme mým rodičům a manželovým koupili otvírák na šampáňo, který je současně i louskáčkem ořechů!!! Chlapi budou mít ty otvíráky a ženský louskáčky!!! Koupila jsem ho u nás v obchodě zvaném Flinterhof.
Dále oběma rodičům nadělíme kalendář s fotkama holek a takový trojrámeček - jeden rámeček uprostřed na fotku a dvě po stranách na otisky tlapek nebo labek holek. Dá se to pověsit na zeď.

A opravdu musíš malou přenášet do postýlky??? Říká se, že by dítko mělo usínat ve své postýlce, pak klidněji spí. Mám o tom i knihu, jak naučit dítě spát. A je ve slovenštině, tak kdybys měla zájem, písni na IP a já Ti ji pošlu, je v elektronické podobě.

My teď máme problém s tím, že Anička nám vylézá z postýlky. Ale prý je to tím, jak je unešená nabitou "svobodou" a snad jí to brzy zevšední.

ekira --
tak vidím, že to Tvého manžela přece jen postihne, chtěla jsem doufat, že ho to mine. Určitě je to strašné, ta nejistota.
A ta dr.? No, manžel ji říká "údržbář", protože jen udržuje a málo léčí...zksuím to s tou medicínou zítra, to už zde budou i rodiče.

Tak já běžím, peču dole papriky na zítřější oběd pro všechny, 4 dospěláci a 2 děti!!!
Mějte se hezky! Krásný pátek a ještě krásnější víkend.

i.n.g.a
14. dec 2008

Dobre rano !!!

Baby,diky za tipy.A to zaspavanie s malou...Ma hore postielku pri nas v spalni(aj to svokrovci spulili pusou,ze je stale s nami,kedze tu je vraj moda mat dieta pri sebe max.mesiac).Len ked ju idem tam uspat,tak nechce ani za svet.Mam aj dobry babyfoon.My sa okupeme,najeme a trosku "pohrame" a az potom ju nesiem hore.Uz som skusala aj hned po najedeni,ale bez uspechu.To je v podstate jedno,kedy ju nesiem hore do postielky,ona akonahle zisti,ze je tam a ide sa spat,je koniec.Ona je presne jak jej tetka-moja sestra.Ta toho tiez vela nenaspala a bola velmi zvedava(a aj stale je).Nechcu spat,aby im nahodou nieco neuslo 😀 .Preco nie je po mne?Ja zaspim aj v stoji. 😝

geminis - Ja mam tu knihu stiahnutu,ale este som sa nedostala k jej citaniu ☹

ekira - To mi je luto za muza,to je katastrofa a ja som na vas tak myslela a verila,ze to nebude vas pripad.A je to uz na beton iste?Ak chces,mozete prist toho 18- teho ku nam.My prideme niejak poobede.Mamina prilieta rano okolo 8.00+batozina a cesta domov.Okolo obeda sme doma,ak budu dobre cesty.Daj vediet,ak nie,ja dobehnem ku vam.

Ja bezim a uzite si zbytok vikendu...

aksuram
14. dec 2008

Peknu nedelu vsetkym,
dlshsie som sa neozvala- mali sme navstevu- bola tu moja mamka a jej teta. Takze na net mi vobec neostaval cas. Ale bolo to super- Misko sa babke veeeelmi tesil. Pochodili sme po nakupoch. Kupili sme saticky pre bababtko do porodnice a ja sa im tesim jak mala 😅

Ekira- blahozelam k synovcovi 🙂 Inak aj nas drobec sa bude volat Samuel 😀 S tou pracou tvojho manzela mi je luto. Je to velmi neprijemne. My sme teraz tiez tak trochu v pracovnom vzduchoprazdne- manzel ma kontrakt do marca a co bude potom zatial nevieme. Stale sa mozme vratit na Sk ale to sa nam zatial trosku nechce 😅

Inga- neviem ci som to prehliadla alebo si nepisala- ale ak mozes-napises mi sem recept na tie kokosove mnamky ? 😎

Geminis- dufam, ze Anicka je uz Ok ... tie nase deticky su take smutne ked su chorucke- ja to zvladam stale velmi zle ked je Misko chory. Citim sa strasne bezmocna.
Takze vseeeeetkym deturencom prajem aby boli uz len a len zdrave .... hlavne tomu mojmu zas usoplenemu 😀

i.n.g.a
14. dec 2008

aksuram - Poslala som ti recept do internej posty.Preposlala som tispravu,lebo uz som to posielala jednej babe.Prajem dobru chut a dufam,ze sa podari.Daj potom vediet. 😵

aksuram
15. dec 2008

Inga- dakujem za recept- tiez dufam, ze sa mi podari. Mari sa mi, ze cosi podobne piekla moja babka kedysi a bolo to mnam 😀

ekira
16. dec 2008

ahojte
tak ako deticky/zdrave a posluchaju?ja som tu mala nastevu kusok od nas byva jedna ceska uz sa pozname skoro 10 rokov naposledy sme sa videli minuly rok ked sa jej narodil chlapcek.a teraz tu snim bola no velikansky je a tie jeho modre ociska...nadhera....
v nedelu sme boli na malom vylete dostali sme sa az do emmerich je to velmi pekne mesto dali sme si aj pivecko 😀 no mne to fajin vrazilo ale aspon bola sranda 😀
inga tak vo stvrtok by sme sa zastavili,len neviem kedy veceriate aby sme nevyrusovali...a su u vas dlhsie obchody otvorene?nech trocha pobeham.... 😀

aksuram
17. dec 2008

Ahojte,
Misik ma zas sopliky 😒 ale to uz za chorobu ani neratam, len dufam, ze sa z toho nevykluje nieco ine.
Inak sa mame fajn, dnes ked som ho niesla do skolky mi s usmevom dal pusu a zamaval- toto nieje pravidlo. On ma pocit, ze mamu treba citovo vydierat a tak vacsinou ked ho nesiem ja tak spusti plac ked sa ideme lucit- ale snad sa blizie lepsie casy 😎
Prave vcera som si pisala s byvalou spoluziackou zo strednej, ktora zije v Amsterdame, ze uz sme tu blizko seba vyse 2 rokov a este sa nam nepodarilo stretnut- no hanba nam. Ale ona si robi skolu a pritom ma myslim este 2 prace a ja som bud tehotna alebo s malym dietatom a tak sa to nedari a nedari ... no musime sa asi viac snazit 😅

geminis
18. dec 2008

Ahoj holky,
Tak se po delší pauze hlásím. Rodiče dojeli v pořádku, ale postihla nás pohroma.
Všichni komplet jsme prodělali norovirus. Je to bestie podobná rotaviru, tz. hlavně průjmy a zvracení.
Nejdříve naše Zuzanka, pak já s babi, pak Anička, a nakonec děda s tatínkem.
Jediné "pozitivum" je, že ta hrůza odezní do 2 dnů...
Počasí tady je na draka, furt vlhko, tak se zde těm virům daří. Podle dr. je toho tady plno.
Kde je zima a sníh, bude líp, nejhůř je na tom ten s tímhle humus počasí.
Tak se držte, my se ještě mátoříme!

i.n.g.a
19. dec 2008

Ahojte !!!
geminis - Ten virus je bestia.Ja som ho tiez mala uz 2x.Drzim paste,nech ste cim skor zdravi !!!

Mne uz vcera prisla mamina.Isli sme po nu do A'dam,no katastrofa!!!Aj sme meskali,i ked sme si dali 2,5 hod. naskok.Take zapchy(jeden usek bol 26 km!) a este buracka.No na porazenie,uz nikdy viac.Radsej Dusseldorf.Ale mamina je sikulka,zvladla to bez problemov.Uz sa tesim na Vianoce,na pecenie a celkovu atmosferu.A vy?

Tak skore uzdravenie maminam,nemaminam a detom !!Pa a pekny den !!!

aksuram
19. dec 2008

Geminis- skore uzdravenie- nech ste na vianoce uz vsetci fit. A mas pravdu ze v takejto "zime" sa tym pliagam dari najlepsie. Keby bol poriadny mraz hned by virusi pokapali 😠

My sa prave dnes chystame kupit vianocny stromcek- snad este cosi pekne budu mat 😅 Doteraz sme sa k tomu akosi nedostali. Piect sa chystam az buduci tyzden kedze doteraz som uz 3x mala tendenciu nieco napiect na sviatky a vzdy sa to zjedlo hned- tak som si povedala, ze pockam az kym sa tie sviatky naozaj priblizia 😀
Jaaj a este zajtra ideme kupit darcek od nas rodicov pre Miska- od babiek a podobne uz ma doma, uz len zabalit do papiera a hotovo 😵

silvia.t
20. dec 2008

Ahojte holky,prosim vedela by mi niektora z vas poradit...mam sa asi okolo aprila stahovat do nl ale nemam tam ziadnu poistku ani lekara no a to uz budem mat tesno pred porodom...tak ci je to zlozite vsetko vybavit a aky prispevok...resp.matersku by som dostavala DAKUJEM

aksuram
20. dec 2008

Silvia- prispevok, resp. matersku v NL podla mna ziadnu nedostanes- ak si momentalne na Sk poistena budes mat narok aspon na rodicovsky prispevok zo Slovenska- ale to az ked budes mat vybaveny Sk rodny list a dietatko prihlasene na trvaky pobyt na SK- a to neviem ci budes - neviem ci sa stahujes na stalo alebo ako. Ak si napriklad na SK zdravotne poistena, tak si aspon prve mesiace po prichode sem nechaj aj to SK poistenie- ja som tu uz pouzila ten nas Europsky preukaz zdravotneho poistenia a nebol s nim ziaden problem.

geminis
22. dec 2008

Ahoj holky,
tak máme od neděle Aničku v nemocnici. Zůstal tam s ní tatínek, já bych to znovu neustála.
Pokud vše půjde dobře, primář říkal, že nám ji už zítra propustí!!! Tak jen aby v noci nebylo žádné zvracení.
Já si díky tomu znovu uvědomila, jak úžasného manžela mám.
Mějte se krásně.

aksuram
22. dec 2008

Geminis- to je smutne, ze je Anicka v nemocnici ☹ - ale nazaj stastie ze mas takeho uzasneho manzela. Ja neviem co by som robila keby chceli vziat Miska do nemocnice 😒
Zelam aby sa vsetko cim skor dostalo do normalu 😉

ekira
23. dec 2008

dobre ranko 😉
geminis zelam skore uzdravenie a nech pustia malu dnes uz domov mas fakt super muzika 🙂
ja si uz varim zemiaky na zajtrajsi majonezovy salatik,uz sa neviem dockat ,ako sa ho zasa prejem 😀 😀 😀 vo stvrtok ideme ku svokre a ako som pocula svokor bol na polovacke a budeme mat kralika 😒 😒 😒 a to ja vobec neluuuuuuuuuuuuuubiiiiiiiiiiiiiim 😒 😒 tak budem iba o zemiakoch amon to tiez este nejedol,tak som zvedava ako bude reagovat 😕 dneska je v nasom meste trh od 13 do 22 inga nechces sa zastavit 😀 teda ak to budes este dneska citat hihi
tak utekam do obchodu,konecne naskocila muzovi vyplata
vsetkym stastne a vesele vianoce 🙂 🙂

aksuram
23. dec 2008

Ekira- statsne a vesele 🙂
Som zvedava ake vesele viance budeme mat- Misko dostal teraz k veceru horucky. A kamoskyna dcera ma sarlach a naposledy (pred cca tyzdnom) ked sa drobci stretli sa takmer olyzovali. Tak dufam, ze to nieje toto 😒

i.n.g.a
26. dec 2008

Dobre ranko !!

Stastne a vesele Vianoce !!!

ekira - ja som bola skoro 2dni zatvorena v kuchyni 😀 .Co sme vypekali a varili.Uff.Esteze sa muz staral o malu.

aksuram a geminis - Dufam,ze deti su uz zdrave a Vianoce si uzili do syta.

aksuram - Aky bol kolacik ? Dufam,ze sa podaril.Mne ano,musim niekolko kuskov schovavat.Dnes pride svagor,tak aby mu nieco ostalo. 😀

aksuram
26. dec 2008

Chcela som napisat dobre rano- ale pozeram, ze je uz skoro obed 😅
Inga - kolacik sa podaril- a nabude ho skusim stym obycajnym praskom do peciva.
Misko sa ma uz lepsie- ale k stedrej vecri siel s poriadnou horuckou- mal cez 39. Ale napriek vsetkemu sme mali uuuuuuuuuuzasne vianoce,.
Tak aj Vam vsetkym este prijemny zbytok sviatkov 😵

nanyka
26. dec 2008

este sa 4x vyspim a suuuuuup do NL 😀 😎
a dufam, ze nejaky kolacik ostane aj pre mna.. 😉 😅

geminis
27. dec 2008

Holky,
letošní Vánoce bych nejraději zrušila. Z nemocí se nemůžeme vyhrabat!
Teď jsem na hromadě já s kašlem a krkem, dokonce kašle i Zuzanka. Dáváme sirup z cibule a cukru, Zuzance hedelix a já dnes vyrazila na pohotovost a mám jakési tablety.
Vánoce bylo jedno velké utrpení.
Snad dopadne líp dnešek, kdy mají naše berunky 2 roky!!!
Opatrujte se všechny, všichni a marodům brzy plné zdravíčko.

aksuram
28. dec 2008

Geminis- aspon takto spatne prajem Vsetko naj .... nas drobec ma narodeniny o tyzden 😉
Snad je Vam uz lepsie. U Miska uz choroba presla, tak sa tesim, ze snad narodeninovat budem fit 😵